اخبار لحظه به لحظه استخدام آموزش و پرورش در سال ۹۶

اخبار لحظه به لحظه استخدام آموزش و پرورش

استخدام آموزش و پرورش سال ۹۵

دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش مخصوص ۹۶

سوالات استخدامی آموزش و پرورش

سوالات رایج در آزمون های استخدامی

در مصاحبه استخدامی چه می پرسند؟

 

 

۲۵ تیر ۹۶ – گسترش دانشگاه فرهنگیان راه حل بحران کمبود نیرو در وزارت آموزش‌وپرورش 

خبرگزاری خانه ملت: عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برگزاری آزمون‌های استخدامی برای جذب نیرو در وزارت آموزش‌وپرورش را روش صحیحی برای جبران کمبود معلم نمی‌داند.
علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص سرعت گرفتن شیب بازنشستگی فرهنگیان در آموزش و پرورش، گفت: با توجه به اینکه طی ۷ تا ۸ سال آینده حدود ۴۰۰ هزار نفر از معلمان سراسر کشور بازنشسته می شوند با چالشی جدی در آموزش و پرورش روبرو خواهیم شد؛ لذا اگر برای آن از هم‌اینک چاره‌اندیشی نشود معضلات جدی به وجود می‌آید.
نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه برنامه منظم و مدونی در رابطه به جایگزینی نیروی جدید به مجلس داده نشده، به همین دلیل این موضوع به دغدغه جدی کمیسیون آموزش و تحقیقات مبدل شده است.
وی با اشاره به جلسات برگزار شده از سوی کمیسیون آموزش و تحقیقات با مسئولان مربوطه در آموزش و پرورش، اضافه کرد: اگر چه جلسات متعددی در این رابطه با مسئولان امر برگزار شده، اما هنوز برنامه آنها برای عبور از این معضل مشخص نیست.
سلیمی با بیان اینکه تعداد ورودی‌های کنونی آموزش و پرورش نمی‌تواند جبران‌کننده این خلأ باشد، اضافه کرد: آموزش و پرورش برای جذب نیرو با خلأ قانونی روبرو نیست و این وزارتخانه می‌تواند با گسترش دانشگاه فرهنگیان به جذب تعداد بیشتری نیرو اقدام کند.
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نیروهای آموزش و پرورش باید با رویکرد تعهد، تخصص علمی و آگاهی به فوت و فن تدریس استخدام شوند، ادامه داد: متاسفانه اراده جدی در آموزش و پرورش برای حل این مشکل دیده نمی‌شود. از آنجا که دانشگاه فرهنگیان در جذب نیرو موفق نبوده، آموزش و پرورش سعی دارد از طریق آزمون استخدامی این خسران را جبران کند.


 

۲۱ تیر ۹۶ – جذب ۳۸ هزار نیرو در وزارت آموزش و پرورش

خبرگزاری ایرنا :  عضو هیئت رئیسه و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و رئیس مجمع نمایندگان گیلان از جذب ۳۸ هزار نفر در وزارت آموزش و پرورش خبر داد.
اسداله عباسی نماینده مردم املش و رودسر روز چهارشنبه در مصاحبه با ایرنا اظهار داشت : در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی طرح جذب و ساماندهی ۳۸ هزار نیروی حق التدریس، معلمان پیش دبستانی و آموزش دهنده های با حداقل ۵ سوادآموز مربوط به سال ۹۱ براساس مدرک و رشته تحصیلی و تجربه کار براساس اولویت جذب و برای سال تحصیلی آینده به مرحله نهایی رسید.
وی با اشاره به ارائه این طرح به صحن علنی مجلس و تصویب در این ماه ، برای تبدیل به قانون و ابلاغ به دولت افزود :وزارت آموزش و پرورش مردادماه نسبت به جذب و ساماندهی برنامه ریزی و اقدام می کند.
عباسی گفت: وزارت آموزش و پرورش تا سال ۱۴۰۴ یعنی ۸ سال آینده به ۶۵۰ هزار معلم در رشته ها و مقاطع مختلف نیاز دارد که از دانشگاه فرهنگیان و تحصیلکرده های دانشگاهی براساس نیاز و برگزاری آزمون جذب می شود.


 

۱۸ تیر ۹۶ – آموزش و پرورش تا ۴ سال آینده نیاز به جذب ۲۳۸ هزار نیروی جدید دارد 

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش در حوزه نیروی انسانی، باید ۲۳۸ هزار نیروی جدید مورد نیاز را تا ۴ سال آینده جذب این وزارتخانه کند.
به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش درگردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها در اردوگاه شهید باهنر تهران اظهار داشت: در سال‌های ۹۴ و ۹۵، دو آزمون استخدامی برگزار شد و در شهریور ۹۶ نیز سومین آزمون استخدامی برگزار خواهد شد.
وی افزود: با توجه به اعلام دیرهنگام نتایج آزمون استخدامی ۹۵، تلاش می‌کنیم بخشی از دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی پذیرفته شدگان تا پایان شهریورماه سال جاری برگزار شود و بخش کارورزی و باقی‌مانده دروس آن همزمان با آغاز تدریس، در طول سال تحصیلی انجام گیرد.
چهاربند تصریح کرد: تمام اطلاعات سیستم بکفا از سامانه سناد تغذیه می‌شود و این اطلاعات براساس آمار و ارقامی است که استان‌ها و مناطق در این سامانه ثبت می‌کنند.
رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: توزیع نیروی انسانی و تعداد کلاس‌ها، مواردی است که در حوزه ستاد تعیین می‌شود و سقف ساعات حق‌التدریس و مدیریت سایر موارد مرتبط با ساماندهی نیروی انسانی به کمیته برنامه‌ریزی استان‌ها واگذار شده است.
وی نسبتِ دانش‌آموزان به کل کارکنان را مبنای تخصیص نیرو دانست و افزود: سهمیه‌بندی‌ها با توجه به چهار گروه، معلمان، مدیران، کیفیت‌بخشی (شامل مشاوران، رابطان، مربیان)، خدمتگزاران و کارکنان اداری صورت می‌گیرد.
چهاربند عنوان کرد: یکی از شاخص‌هایی که می‌تواند در ساماندهی بهینه نیروی انسانی کمک‌رسان می باشد، نسبت معلمان به کارکنان آموزشی است.
وی تصریح کرد: برای حفظ وضع موجود آموزش و پرورش در حوزه نیروی انسانی، باید تلاش کنیم ۲۳۸ هزار نیروی مورد نیاز تا ۴ سال آینده جذب این وزارتخانه شوند

 


۱۷ تیر ۹۶ – پذیرفته شدگان آزمون آموزش و پرورش مهر ۹۶ وارد مدارس می شوند

خبرگزاری ایرنا:  معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان گفت: پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی سال ۹۵ وزارت آموزش و پرورش برای گذراندن دوره های مهارت آموزی از مهر سال جاری وارد مدارس می شوند.
نعمت اله موسی پور روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا اظهار داشت: در موافقت با استخدام این افراد از آنجا که ذکر شده بود پذیرفته شدگان باید از اول مهر سال ۹۶ به استخدام در آیند، شرایط تازه ای بر آموزش و پرورش تحمیل و سبب شد وزیر آموزش و پرورش و مجموعه مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارتخانه به این جمع بندی برسند که دوره مهارت آموزی این افراد باید به شکل فشرده و کوتاه مدت به اجرا درآید.
به گزارش ایرنا، آزمون استخدامی ۱۰ هزار معلم برای آموزش و پرورش در قالب سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی، آبان سال ۹۵ از سوی سازمان سنجش کشور برگزار شد.
وی افزود: پس از گفت وگو و تبادل نظر میان دانشگاه فرهنگیان و وزارت‌ آموزش و پرورش، نظرات نهایی در شورای دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت و تصمیم بر این شد تا مدلی از برگزاری دوره های آموزشی آزمون استخدامی سال ۹۵ اجرا شود.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان یادآورشد: در مرحله اول آموزش، این پذیرفته شدگان باید در یک دوره آموزش فشرده متشکل از یک پودمان که خود دارای پنج تا هفت زیر پودمان است و از ۲۰ تیر ماه آغاز می شود و به مدت هشت هفته ادامه دارد، شرکت و در پایان این پودمان در آزمون های کتبی (ارزشیابی صلاحیت حرفه ای) حضور یافته و در صورت کسب حد نصاب ۶۵ درصد امتیاز، از اول مهر سال ۹۶ و به طور موقت وارد کار در آموزش و پرورش شوند.
موسی پور با بیان اینکه این افراد همزمان با کار، باید در پودمان دوم که متشکل از سه خرده پودمان است شرکت کنند، تصریح کرد: پودمان دوم متشکل از یک دوره کارآموزی است که از اول مهر سال ۹۶ آغاز شده و تا پایان سال تحصیلی ادامه دارد.
به گفته وی، این دوره تماما در مدرسه و زیر نظر معلم راهنما انجام می شود و مهارت آموزان باید بر اساس نظرات معلم راهنما کار را دنبال کنند و کسانی که در پایان پودمان دوم امتیاز لازم را کسب کنند به گواهی صلاحیت حرفه ای دست پیدا می کنند که این گواهی مبنایی برای استخدام نهایی آنها در آموزش و پرورش خواهد بود.
موسی پور اظهار داشت: خرده پودمان دوم شامل دو درس است که مهارت آموزان با گذراندن این درس ها به روش مجازی، در پایان سال تحصیلی برای رفع اشکال به دانشگاه فرهنگیان مراجعه کرده و پس از شرکت در جلسات و رفع اشکال در مدت دو هفته، در آزمون های این دروس شرکت می کنند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: خرده پودمان سوم نیز شامل درس آموزش پژوهی است که مهارت آموز به طور مستمر با استاد خود در دانشگاه در ارتباط خواهد بود و باید بتواند تجربیات سالانه خود، سبک، چشم انداز و تصمیمات خود برای معلمی کردن را در قالب گزارش قابل انتشار تدوین کرده و در اختیار استاد درس بگذارد.
موسی پور حضور در این درس را توافقی بین استاد راهنما و مهارت آموز و نیز حضور در درس های مجازی را و گذراندن دوره در مدرسه را الزامی دانست و گفت: همزمان با فعالیت های پودمان دوم، برای مهارت آموزان فعالیت های فرهنگی نیز پیش بینی شده و فرد باید تجزیه و تحلیل خود در مدارس را به صورت گزارش تهیه کند.
وی اضافه کرد: در پایان پودمان دوم هر مهارت آموز علاوه بر اینکه باید در آزمون های جامع و پودمان اول شرکت کرده باشد، باید بتواند در پودمان دوم از فعالیت های فرهنگی و آموزشی خود در حضور داوران دفاع کند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان یادآورشد: آزمون بخش فعالیت های آموزشی لزوما حضوری است و حداقل دو استاد و یک معلم درباره تدریس مهارت آموز قضاوت خواهند کرد و بررسی بخش فعالیت های فرهنگی غیر حضوری است و فرد در نوشته و گزارش ها، شرایط دفاع از عملکرد فرهنگی خود را فراهم می کند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آبان ۹۵ آموزش و پرورش که ۱۰ هزار نفر هستند، قرار بود از مهر سال ۹۶ وارد دوره آموزشی و پس از طی دوره در مهر ۱۳۹۷ وارد آموزش و پرورش شده و به عنوان معلم مشغول به کار شوند اما شرایط مندرج در این آزمون استخدامی و مسایل قانونی این موضوع باعث شد، آموزش آنان زودتر شروع شود که این گروه بتوانند از مهر ۱۳۹۶ به صورت موقت وارد کار شوند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان امسال از میان ۸ هزار نفر از پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی سال ۹۵ آموزش و پرورش در قالب ۲۱ رشته ۶ هزار و ۶۰۰ نفر را تحت پوشش قرار می دهد و بیشتر از دو هزار نفر نیز نیز در دانشگاه شهید رجایی دوره های آموزشی را می گذرانند.
موسی پور یادآور شد: ظرفیت پیش بینی شده برای استخدام، در نوبت گذشته تکمیل نشد که علت های مختلفی دارد از جمله آنکه برای برخی از بوم های اعلام نیاز شده، متقاضی وجود نداشته و افرادی هم بوده اند که حد نصاب لازم را کسب کردند اما متقاصی رفتن به آن منطقه نبوده اند.
** بخش اول دوره آموزشی مهارت آموزان از ۲۰ تیرماه آغاز می شود
موسی پور در خصوص علت تاخیر یک ساله برگزاری دوره های آموزشی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال ۹۵ آموزش و پرورش نیز اظهار داشت: در فرایند آزمون، گزینش افراد و اعلام نتایج بر اساس ضوابط پیش بینی شده وزارت آموزش و پرورش، مسایل مختلفی همچون بومی گزینی و سهمیه ایثارگران و غیر ایثارگران مشکلاتی را به وجود آورده بود و منجر به این شد که نتایج در اواخر اسفند سال ۹۵ به گزینش آموزش و پرورش اعلام شود.
وی افزود: گزینش وزارت آموزش و پرورش نیز از زمان اعلام نتایج یک ماه تا ۴۵ روز کاری فرصت بررسی دارد. از این رو مجموعه این فعالیت ها باعث شد اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال ۹۵ در هفته اول تیر ماه امسال اعلام شود.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: اکنون با اعلام نتایج گزینش پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی سال ۹۵، به این افراد از ۱۴ تا ۱۶ تیر ماه فرصت داده شد تا به طور غیر حضوری و از طریق سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان مدارک خود را بارگذاری کرده و در ۲۰ تا ۲۳ تیر ماه برای شرکت در کلاس ها و ارائه مدارک خود به پردیس های دانشگاه مراجعه کنند.
موسی پور ادامه داد: پس از تایید ثبت نام، این افراد به عنوان مهارت آموز رسمی آموزش های خود را آغاز می کنند و نتیجه ثبت نام نیز به مرکز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش اعلام می شود.
وی خاطر نشان کرد: البته در میان این مهارت آموزان، کسانی هم هستند که در آزمون استخدامی سال ۹۴ شرکت کرده و در سال ۹۵ پس از حضور در دوره های آموزشی نتوانسته اند حد نصاب امتیاز که ۶۵ درصد است را کسب کنند، به همین علت باید مجددا در دوره آموزشی شرکت کنند.

** برای پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال ۹۶ بعدا تصمیم گیری می شود
موسی پور درمورد آزمون استخدامی سال ۹۶ سازمان آموزش سنجش کشور که هشت هزار نفر را برای وزارت آموزش و پرورش به عنوان سهمیه در نظر گرفته است، نیز گفت: پیش بینی اولیه این بود که آزمون این گروه به گونه ای برگزار شود که پذیرفته شدگان در این آزمون نیز با مهارت آموزان سال قبل در دوره های آموزشی شرکت کنند اما از آنجا که تاکنون چیزی اعلام نشده است پس از اعلام وزارت آموزش و پرورش برای این دسته از مهارت آموزان نیز درباره نحوه شرکت در دوره های آموزشی تصمیم گیری خواهد شد.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگی با بیان اینکه ماموریت گرایی دانشگاه با پاسخگویی به موقعیت های اضطراری وزارت آموزش و پرورش معنی پیدا می کند، افزود: اکنون با توجه به نیازهای جدی این وزارتخانه باید شرایط لازم برای تامین نیروی انسانی فراهم شود و البته این مساله که افراد چگونه و کی پذیرش شوند وابسته به سیاست های کلی دولت، برگزاری آزمون استخدامی و سیاست سازمان سنجش آموزش کشور و قسمت گزینش وزارت آموزش و پرورش است.
موسی پور یادآورشد: در اجرای دوره های مهارت آموزی، مدیریت اقتضایی از سوی این دانشگاه حاکم شده و به تناسب شرایط، این دوره ها را برگزار کرده ایم و تمامی تلاش این است که کیفیت دوره ها حفظ شده و کسانی که از این دوره گواهی صلاحیت می گیرند واجد صلاحیت های حرفه ای باشند.
وی اضافه کرد: سعی می شود از امکانی که امروز برای استفاده آموزش و پرورش از ظرفیت های علمی کشور در آموزش عالی وجود دارد به بهترین نحو استفاده کرده و بویژه از آنجا که در یک دهه آینده نیازهای وزارتخانه به تامین نیروی انسانی افزایش می یابد با ایجاد شرایط اقتضایی به این نیازها در بکارگیری دانش آموختگان دانشگاه های کشور جواب مثبت داده و به تربیت معلم باصلاحیت اقدام کنیم.
** مهارت آموزان از مهر ۹۶ حقوق دریافت می کنند
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان در خصوص دریافت هزینه از مهارت آموزان نیز گفت: وزارت آموزش و پرورش تمامی هزینه آموزشی دوره را تقبل کرده و وجهی از مهارت آموزان برای آموزش دریافت نمی شود اما هزینه رفاهی از جمله اسکان و خوراک از افرادی که تمایل به استفاده از امکانات دانشگاه را داشته باشند، به تناسب قیمت جاری دانشگاه دریافت خواهد شد.
موسی پور همچنین عنوان کرد: مهارت آموزان بابت شرکت در دوره های آموزشی تابستان امسال حقوقی دریافت نمی کنند اما از اول مهر ماه ۹۶ و همزمان با شرکت در پودمان دوم دوره، حقوق دریافت خواهند کرد.
** ۱۰ هزار نفر در مهر ۹۶ به جمع دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان می پیوندند
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: این دانشگاه در مجموع ۹۸ واحد آموزشی شامل ۶۴ پردیس و ۳۴ واحد تابعه دارد و تعداد دانشجو معلمان دوره های کارشناسی پیوسته، ناپیوسته و ارشد ۵۵ هزار نفر است.
موسی پور اضافه کرد: از این تعداد ۴۰ هزار نفر دانشجو معلمان دوره کارشناسی پیوسته هستند که حدود ۱۴ هزار نفر آنان در مهر ماه امسال فارغ التحصیل شده و در عین حال با جذب ۱۰ هزار دانشجوی جدید، تعداد دانشجو معلمان دوره کارشناسی پیوسته به ۳۶ هزار نفر می رسد.

 

 


۱۳ تیر ۹۶ – واگذاری اختیارات تعیین سهمیه استخدام حوزه تربیت بدنی به استان ها 

 

خبرگزاری مهر: سنندج- معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: سهمیه استخدام و پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در حوزه تربیت بدنی به استان ها واگذارشده است.
به گزارش خبرنگارمهر، مهرزاد حمیدی امروز سه شنبه درگردهمایی معاونین تربیت بدنی و سلامت ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور در سنندج گفت: سهمیه استخدام دبیر تربیت بدنی و مراقب بهداشت به استان ها واگذار شده است و باید برای دریافت سهمیه بیشتر تلاش شود.
وی عنوان کرد: اختیارات،تنظیم و تعیین کمبود نیروی انسانی در حوزه تربیت بدنی و سلامت به استان ها سپرده شده است و انتطار می رود استانها از این ظرفیت بهره برداری کنند..
وی اظهارداشت: یکی از شاخص های موفقیت معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش را میزان کسب سهمیه استانی می دانم.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: در بودجه سال ۹۷  آموزش و پرورش باید سهم حوزه تربیت بدنی را به ۴۰ درصد برسانیم.
حمیدی ادامه داد: علاوه بر مورد مذکور اجرای پروژه مهر هم به استان ها واگذارشده است که باید ظرفیت این پروژه در حوزه تربیت بدنی و سلامت تقویت شود.
وی با اشاره به اینکه این پروژه بسیار بالاست، اظهارداشت: ۱۵۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه مهر در کشور هزینه می شود.
وی اجرای سند تحول بنیادین را میثاق اصلی رویکردها و اتخاذ سیاست ها در آموزش و پرورش خواند و گفت: سند تحول را تحلیل محتوا و تبدیل به پروژه های عملیاتی کردیم.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: به مفاهیم و مندرجات سند پایبند هستیم و براساس آن عمل می کنیم.
حمیدی اضافه کرد: تربیت بدنی یکی از وفادارترین حوزه های عملیاتی و اجرایی به مفاهیم سند تحول بنیادین است.
وی اظهارداشت: براساس تحقیقی که سال تحصیلی ۹۰-۹۱ توسط دانشگاه های علوم پزشکی کشور انجام شد، ۲۱درصد دانش آموزان اضافه وزن داشتند که این زنگ خطر ایجاد سونامی بسیاری از بیماری ها در آینده را به صدا درآورد.
وی اضافه کرد: با اقدامات انجام شده و توجه بیشتر به حوزه تربیت بدنی از روند چاقی دانش آموزان جلوگیری به عمل آمد.
حمیدی ادامه داد: براساس نتایج تحقیقات سال تحصیلی ۹۵-۹۶ که ۱۴ هزار۴۰۰ نفر را شامل می شد میزان چاقی دانش آموزان ۳/. کاهش پیدا کرده است.


خبر ۲۹ خرداد ماه ۹۶ – جزئیات استخدامی جدید آموزش و پرورش اعلام شد

علی نیا-  فراخوان چهارمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر برای دستگاه های مختلف در حالی از امروز منتشر می شود که آمار  جذب نیرو برای دستگاه های استان در استخدامی جدید نامشخص است؛ البته یک مسئول در اداره کل آموزش و پرورش جزئیاتی از تعداد نیروهای جدیدی  را که قرار است در این دستگاه جذب شوند اعلام کرد. به گزارش خبرنگار ما، در روزهای گذشته پیام هایی از طریق برخی از کانال ها در خصوص استخدام  از جمله استخدام در آموزش و پرورش بین شهروندان رد و بدل می شود در این بین افرادی که در پی یافتن شغل هستند با دیدن آگهی استخدام در فضای مجازی به شدت پیگیر می شوند و در نهایت به دلیل نبود منبع مطمئن دچار سردرگمی می شوند. برخی از شهروندان و متقاضیان کار در آموزش و پرورش از خبرهایی مبنی بر استخدام در این ارگان در کانال های تلگرامی درفضای مجازی می گویند و خواهان این هستند که بدانند آیا این منابع موثق هستند یا نه و برای پیگیری از وضعیت استخدامی  به کجا و چه سایتی مراجعه کنند.
 در همین حال معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ما  از آغاز فراخوان ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش از امروز و  از طریق سایت سنجش خبر می دهد و از  داوطلبان متقاضی در استخدامی آموزش و پرورش می خواهد از این طریق اقدام کنند.در همین ارتباط ،یکی از متقاضیان استخدامی آموزش و پرورش با اشاره به این که مدت هاست منتظر شرکت در آزمون استخدامی است،گفت: چندی پیش آگهی استخدام فوری با مضمون استخدام ۱۵۰ مربی و معلم از سراسر کشور برای آموزش و پرورش با مدرک دیپلم به بالا در کانال های تلگرامی دست به دست می شد. «علی پناه »افزود: مشابه این پیام در فضای مجازی به وفور دیده می شود و در حال حاضر نمی دانم این منابع منتشر کننده چقدر معتبر است.
وی ادامه داد: با وجود این که تلاش کردم برای ثبت نام اقدام کنم، اما به کانال های مختلفی هدایت می شوم و در نهایت بی نتیجه  است.یکی دیگر از متقاضیان در استخدامی های آموزش و پرورش با اشاره به این که شنیده می شود آموزش و پرورش استخدامی دارد، گفت: بسیاری از دانش آموختگان علاقمند به کار در آموزش و پرورش در پی فراخوان آزمون استخدامی هستند، این درحالی است که برخی از سود جویان برای جذب عضو و افزایش  آمار با این شیوه سعی در جذب مخاطب دارند و باعث سردرگمی متقاضیان کار می شوند.«بهرامی» از متولیان مربوطه خواست برای جلوگیری از سودجویی برخی افراد اقدامی انجام دهند. معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی در همین ارتباط گفت:  منبع  درست اطلاعات در مورد استخدامی در آموزش وپرورش  سایت سازمان سنجش است.  «خوش آینه» ادامه داد: تنها سایتی که  آموزش و پرورش برای استخدامی  اعلام نیاز می کند سایت سازمان  سنجش است و در هیج جای دیگر آموزش و پرورش اعلام نیاز نمی کند.وی تصریح  کرد: امروز استخدامی های مورد نیاز  اعلام  و از پنجم  تیرماه  نام  نویسی آغاز می شود، البته این هم  از طریق سازمان سنجش اعلام می شود.وی با اشاره به این که امروز فراخوان استخدامی آموزش و پرورش ازطریق سایت سنجش اعلام می‌شود، بیان کرد: در این  استخدامی  بین ۲۰۲ تا ۳۰۲ نفر در استان  جذب آموزش و پرورش خواهند شد.وی گفت: تنوع رشته  در این استخدامی داریم  و افراد دارای شرایط می توانند برای شرکت در آزمون  استخدامی اقدام کنند.
وی یاد آور شد: قبلا  قرار بود ۲۵ هزار نفر در آموزش و پرورش کشور جذب شوند اما اکنون  به ۶ هزار نفر رسیده  است.در همین حال، معاون منابع انسانی سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی  به خبرنگار ما گفت: خراسان شمالی هیچ اطلاعی در رابطه با تعداد و پست هایی که برای استان در نظر گرفته شده و قرار است روز دوشنبه به شکل سراسری فراخوان شود، ندارد.«فرجی» افزود: از ۲ سال قبل تمامی استخدامی ها از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان سنجش و با هماهنگی وزارتخانه های متبوع برگزار می شود و از این رو اطلاعاتی در رابطه با تعداد نیرو و پست هایی که در استخدامی فراگیر برای خراسان شمالی در نظر گرفته شده است، نداریم.وی اضافه کرد:در حال حاضر ۴۲ درصد از پست های سازمانی خراسان شمالی خالی است و هر تعداد نیرویی که در فراخوانی که روز دوشنبه(امروز) منتشر می شود، برای خراسان شمالی جذب شود، باز هم نیاز استان تأمین نخواهد شد.وی با انتقاد از این گونه فراخوان برای جذب نیرو بیان کرد: با توجه به این که افرادی که در رأس کار در کشور قرار دارند و یک نسخه مشترک برای همه استان ها می پیچند، از وضعیت چارت های سازمانی و نیاز استان به شکل دقیق اطلاع ندارند، این شیوه جذب نیرو، استان را دچار مشکلاتی کرده است.وی اظهارداشت: بارها اعتراض خود به این شیوه جذب را اعلام کرده ایم اما متأسفانه نتیجه نداشته است. «فرجی» افزود: ما نیز مانند بقیه مردم امروز در فراخوان سراسری استخدامی که منتشر می شود، از تعداد و پست هایی که برای استخدام در خراسان شمالی در نظر گرفته شده است، مطلع خواهیم شد

۲۸ خرداد ۹۶ – جذب۳۸۷فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش خراسان جنوبی

خبرگزاری مهر : مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۳۸۷ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان سال تحصیلی آینده جذب آموزش و پرورش استان می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، عباس لامعی با اشاره به آغاز ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش از ۲۹ خرداد ماه اظهارکرد: تمام داوطلبان متقاضی شرکت در چهارمین آزمون استخدامی فراگیر برای وزارت آموزش و پرورش از این تاریخ تا ۵ مرداد ماه می‌توانند با مراجعه به وب سایت سازمان سنجش ثبت نام کنند.
وی گفت: بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش شرایط ثبت‌نام، محل مورد تقاضا، ظرفیت‌های استخدامی به تفکیک واحدهای استانی، جنسیت، سن، شرایط عمومی، اختصاصی و همچنین تاریخ برگزاری چهارمین آزمون مشترک فراگیر در سایت اینترنتی سازمان سنجش درج می‌شود.
لامعی با اشاره به بازنشسته شدن قریب ۵۰۰ نفر از معلمین فرهیخته استان، تصریح کرد: ۳۸۷ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان سال تحصیلی آینده جذب آموزش و پرورش استان می‌شوند.

 

 


۲۵ خرداد ۹۶ – استان سمنان با کمبود ۲۲۰ معلم مواجه است 

خبرگزاری مهر: مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه ۷۳۰ معلم استان شهریور ماه امسال بازنشسته می شوند، گفت: با کمبود ۲۲۰ معلم روبرو هستیم.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا جهان پیش از ظهر چهارشنبه در گردهمایی معاونان آموزش ابتدایی و متوسطه و کارشناسان ارزیابی و عملکرد اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان به میزبانی آموزش و پرورش دامغان با بیان اینکه در حال حاضر این اداره کل با کمبود ۲۲۰ نفر فرهنگی در مقاطع مختلف تحصیلی فعالیت می کنند، تاکید کرد: ۲۷۰ معلم امسال وارد آموزش و پرورش استان شدند در صورتی که تا پایان شهریور ماه سال جاری ۷۳۰ نفر بازنشسته می شوند که این کمبود باید جبران شود.
وی به پوشش کامل آموزش و پرورش برای تحصیل دانش آموزان در مناطق دور دست و روستاها استان سمنان اشاره و بیان داشت: ۵۰۰ دانش آموز در ۱۱۵ مدرسه روستایی و دور دست استان مشغول به تحصیل هستند.
دبیر شورای آموزش و پرورش استان سمنان به بحث اهمیت انتخاب رشته ها پرداخت و اظهار داشت: ۲۵ درصد قبولی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مربوط به انتخاب رشته صحیح و بر اساس رتبه است.
جهان خاطر نشان کرد: توسعه متوازن و هدایت تحصیلی یکی از مهمترین برنامه های در دستور کار وزارت آموزش و پرورش است و با توجه به علاقه مندی دانش آموزان به رشته تجربی از ۵۵۰ هزار نفر در رشته تجربی تنها پنج هزار نفر در رشته پزشکی و پیرا پزشکی پذیرش خواهند شد و این باعث می شود که دانش آموزان باید به رشته های فنی و کار و دانش روی آورند چرا که این موضوع بازار کار و اشتغال بهتری را به همراه دارد.
وی همچنین یادآور شد: ۱۱۰ هزار دانش آموز در یک هزار مدرسه استان سمنان و در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل هستند.
در این نشست پیرامون توسعه متوازن، ساماندهی نیروهای انسانی، هدایت تحصیلی، انتخاب رشته، اوقات فراغت و ثبت نام دانش آموزان بحث و تبادل نظر صورت گرفت.


 

۲۳ خرداد ۹۶ – جذب ۱۲۴ ردیف استخدامی و ۴۹۴ دانشجوی تربیت معلم آموزش و پرورش لرستان 

باشگاه خبرنگاران جوان : مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در خصوص آزمون استخدامی این اداره امسال گفت: ۱۲۴ ردیف استخدامی از طریق آزمون روزهای آینده و ۴۹۴ دانشجوی تربیت معلم جذب آموزش و پرورش لرستان می‌شود.
به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛ دریکوند گفت: مقطع ابتدایی در برخی شهرستان‌های لرستان به شدت با کمبود نیرو مواجه است.
وی افزود: در دوره متوسطه دوم در برخی رشته جنس‌های استان مازاد نیرو وجود دارد و این در حالی است که تعادل نیرو‌ها در استان رعایت نشده است.
به گفته وی با افزودن پایه ششم در سیستم آموزشی تعادل در تعداد نیروهای این سطح و آموزش آنان انجام نشده و بازنشستگی تعدادی از معلمان نیز باعث کمبود نیرو شده است.
به گفته وی در سال گذشته ۱۶۲ نیرو در سطح استان جذب شد.

 


۲۲ خرداد ۹۶ – کمبود ۳۰۰ نیروی آموزشی در چهارمحال و بختیاری

خبرگزاری فارس : مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت:۵۰۰ نفر نیروی جدید فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان استان هستند اما با این وجود شاهد کمبود ۳۰۰ نیروی آموزشی هستیم.
به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، بهروز امیدی بعد از ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: سال گذشته استان ما میزبان مسابقات سراسری ورزشی دانش‌آموزی بود که این مسابقات به خوبی برگزار شدند.
وی با اشاره به اینکه روند مطلوب برگزاری مسابقات سال گذشته ورزشی در چهارمحال و بختیاری باعث شد امسال به جای میزبانی یک رشته ورزشی سه رشته در استان برگزار شود، افزود: یکی از سیاست‌های کلان وزارت آموزش و پرورش تفویض اختیار به استان‌ها است و تلاش بر این است که منابع مالی و انسانی به استان تفویض شود.
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه هم‌اکنون ۹۰۰ هزار فرهنگی در استان به مرز بازنشستگی رسیده‌اند، ادامه داد: ۵۰۰ نفر نیروی جدید فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان استان هستند اما با این وجود شاهد کمبود ۳۰۰ نیروی آموزشی هستیم.
امیدی خاطرنشان کرد: امسال بسیاری از سیاست‌های اداره کل آموزش و پرورش به شهرستان‌ها تفویض شدند.

 


 

۲۱ خرداد ۹۶ – جذب ۸ هزار فارغ التحصیل دانشگاهی در آزمون استخدامی امسال

باشگاه خبرنگاران جوان : وزیر آموزش وپرورش گفت: تاریخ دقیقی برای آزمون استخدامی هنوز مشخص نبوده اما تعداد پذیرش از این طریق را حدودا هشت هزار فارغ التحصیل درنظر گرفتیم.
فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در مورد زمان برگزاری آزمون استخدامی امسال و تعداد پذیرش در این دوره عنوان کرد: هنوز تاریخ دقیقی برای آزمون امسال مشخص نکردیم اما قصد داریم تا قریب به هشت هزار فارغ التحصیل دانشگاهی را به کار بگیریم.
وی ادامه داد: متقاضیان بعد از قبولی در قالب دوره ای یکساله  زیر نظر دانشگاه فرهنگیان دوره مهارت آموزی معلمی می‌بینند سپس جذب و استخدام آموزش و پرورش خواهند شد.
وزیر آموزش و پرورش در مورد تعیین تکلیف شرایط سرپرستی در دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: تعیین وضعیت سرپرست این دانشگاه و تصمیم گیری در این باره نیازمند برنامه ریزی در این زمینه است.
دانش آشتیانی در خصوص گزینه ای پیشنهادی برای ریاست دانشگاه اظهار کرد: فعلا آقای مهرمحمدی در پست سرپرستی دانشگاه مشغول فعالیت بوده و برای گزینه پیشنهادی نظری ندارم.
وی در رابطه با اعتراض دادستانی نسبت به تبرئه دخترش از اتهام قاچاق کالا که امروز در رسانه مطرح شده، بیان کرد: اطلاعی از این اعتراض و چگونگی آن ندارم و این مساله باید از طریق قانونی مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

 


 

۱۷ خرداد ۹۶ – آغاز آموزش پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی از مرداد

خبرگزاری ایسنا : معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان جزئیات برگزاری دوره‌های آموزشی صلاحیت حرفه‌ای و کارآموزی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آبان ماه سال گذشته آموزش و پرورش را تشریح کرد.
دکتر نعمت الله موسی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: دوره پذیرش رسمی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال گذشته، مهرماه سال ۹۶ است و یکسال به طول می‌انجامد.
وی افزود: این افراد از مهرماه همزمان با شروع دوره‌های آموزشی وارد مدارس می‌شوند. برای ورود این افراد به دوره‌های آموزشی یک دوره آمادگی چهار تا شش هفته‌ای درنظر گرفته شده است که احتمالا از ۱۵ مرداد ماه شروع می شود و تا اواخر شهریور ادامه خواهد داشت.
معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه این دوره برگزار می‌شود تا پذیرفته شدگان برای فعالیت عملی تدریس آمادگی کسب کنند عنوان کرد: دوره یکساله رسمی صلاحیت حرفه‌ای همزمان با فعالیت در مدرسه استمرار پیدا می‌کند.
موسی پور درباره زمان صدور احکام استخدامی این افراد افزود: احکام استخدامی پذیرفته شدگان از مهر سال ۹۷ و پس از اتمام دوره یکساله صلاحیت حرفه‌ای و کسب نمره قبولی در آزمون پایانی صادر می‌شود. این افراد از مهر امسال با هدف کارآموزی وارد مدارس می‌شوند و مدرسه محیط کارآموزی آنها خواهد بود و دوره‌های نظری را در دانشگاه می‌گذرانند.
وی درباره هزینه دوره آمادگی که در تابستان برگزار می‌شود گفت: دانشجویان باید در تابستان چهار واحد آموزشی بگذرانند. هر تصمیمی درباره هزینه ‌های آموزش دوره‌ها اتخاذ شود درباره این کارگاه‌ آموزشی هم مصداق پیدا می‌کند.

 


۱۱ خرداد ۹۶ – نتایج نهایی گزینش پذیرفته شدگان « آزمون استخدامی سال ۹۵ » تیرماه اعلام می شود

۱۱ خرداد ۹۶ –جذب هفت هزار نیرو با اجباری شدن پیش‌دبستانی در خوزستان

۱۱ خرداد ۹۶ –استخدام ۸۴۰ نیروی انسانی در آموزش و پرورش خراسان شمالی


۱۰ خرداد ۹۶ – پذیرفته‌شدگان مهر ۹۷ معلم می‌شوند 

خبرگزاری دانشجو : پذیرفته‌شدگان در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش ۷ ماه است که منتظر اعلام نتایج نهایی و آغاز دوره‌های آموزش معلمی هستند؛ طبق اعلام مسئولان آموزش‌وپرورش نتایج نهایی تا یک ماه آینده منتشر خواهد شد.
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری دانشجو، نتایج سومین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور در تاریخ ۶ دی ۹۵ اعلام شد، در این آزمون وزارت آموزش‌‌و پرورش به جذب ۱۰ هزار نیروی انسانی پس از انجام مصاحبه علمی و گزینش اقدام می‌کرد.همچنین  به دلیل خالی ماندن برخی از ظرفیت‌ها، مجدد نتایج از سوی سازمان سنجش بررسی و اسامی برخی افراد نیز در مرحله تکمیل ظرفیت اسفند ماه سال گذشته اعلام شد.
پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله مصاحبه علمی و گزینش را نیز طی کردند اما تا به امروز نتایج نهایی از سوی وزارت آموزش‌وپرورش اعلام نشده است تا پس از آن دوره آموزشی پذیرفته‌شدگان توسط دانشگاه فرهنگیان برگزار شود.
تعدادی از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت آموزش‌وپرورش از تاخیر ۷ ماهه در اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی وزارت آموزش‌وپرورش ابراز نارضایتی کرده و عنوان کردند:با توجه به برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در آبانماه ۹۵ و با گذشت بیش از ۷ ماه هنوز نتایج نهایی پذیرفته شدگان از سوی آموزش‌وپرورش اعلام نشده است در حالیکه در صفحه ۱۲ بند ۶ دفترچه استخدام قید شده است که احکام کارگزینی از تاریخ اول مهر ۹۶ صادر خواهد شد، اما با تعلل در اعلام نتایج  ممکن است پذیرفته‌شدگان به جای مهر ۹۶ از مهر ۹۷ وارد مدارس شوند در چنین حالتی از زمان برگزاری آزمون تا ورود به شغل معلمی بیش از ۱.۵ سال زمان می‌گذرد در حالیکه بسیاری از افراد شرکت کننده در این آزمون به حقوق این شغل نیاز دارند.
در دفترچه آزمون استخدامی دستگاه‌‌های اجرایی سال ۹۵ در رابطه با جذب نیرو در آموزش‌وپرورش آمده است: در صورت موفقیت در دوره یکساله مهارت‌آموزی، احکام کارگزینی با رعایت سایر ضوابط و مقررات از جمله تایید گزینش از تاریخ اول مهر ۹۶ صادر خواهد شد.

در همین رابطه شاپور محمدزاده سرپرست دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش به تسنیم گفت: اعلام اسامی تکمیل ظرفیت از سوی سازمان سنجش با تأخیر همراه بود و این سازمان لیست تکمیلی شامل اسامی ۶۰۰ نفر را روز گذشته به ما اعلام کرد، گزینش این افراد و اعلام نتایج نهایی یک ماه به طول می‌انجامد بر همین اساس احتمال برگزاری دوره‌های آموزشی در تابستان بسیار پایین است و  دوره‌‌ها مهر ماه توسط دانشگاه فرهنگیان برگزار می‌شود.
وی افزود: پذیرفته‌شدگان پس از گذراندن دوره آموزشی یک ساله از مهر ۹۷ به عنوان معلم وارد مدارس کشور می‌شوند.

 


۹ خرداد ۹۶ – اعلام نتایج نهایی گزینش پذیرفته‌شدگان استخدامی سال ۹۵ در تیرماه  

خبرگزاری ایسنا : سرپرست دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش از دریافت لیست ۶۰۰ نفره پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی سال گذشته آموزش و پرورش از سوی سازمان سنجش خبر داد و گفت: تلاش می کنیم تا یک ماه دیگر گزینش معرفی شدگان مرحله تکمیل ظرفیت را نیز به اتمام برسانیم و نتایج نهایی را در تیرماه اعلام کنیم.
شاپور محمدزاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره زمان اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آبان ماه سال گذشته آموزش و پرورش توضیحاتی ارائه و اظهار کرد: گزینش و بررسی ۸۰۰۰ پذیرفته شده این آزمون انجام شده است و تا اکنون منتظر دریافت لیست تکمیلی از سوی سازمان سنجش بودیم که این لیست روز گذشته به دست ما رسید و بر این اساس باید بالغ بر ۶۰۰ نفر دیگر مورد گزینش قرار بگیرند.
وی درباره زمان انجام مصاحبه و گزینش لیست تکمیلی گفت: تلاش می کنیم تا یک ماه دیگر گزینش معرفی شدگان مرحله تکمیل ظرفیت را نیز به اتمام برسانیم و نتایج نهایی را در تیرماه اعلام کنیم.
سرپرست دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش افزود:به احتمال قوی دوره‌های یکساله صلاحیت حرفه‌ای پذیرفته شدگان در دانشگاه فرهنگیان از ابتدای مهر ماه شروع شود. قرار است یک آزمون جدید دیگر نیز در خردادماه برگزار شود و ۱۰ هزار نفر دیگر جذب آموزش و پرورش شوند. تلاش می کنیم پذیرفته شدگان هر دو آزمون در مهرماه سرکلاس‌های دانشگاه فرهنگیان بنشینند.

 

 


۸ خرداد ۹۶ – بازنشستگی ۳۰۰ هزار معلم سونامی کمبود نیرو راه می‌اندازد

خبرگزاری ملت: عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت : بازنشستگی۳۰۰ هزار معلم تا پایان سال ۹۹، سونامی کمبود نیروی انسانی در این وزارتخانه به راه می‌اندازد.
به گزارش گروه فرهنگی ایرنا محمد بیرانوندی اظهار داشت: تامین نیروی انسانی در آموزش و پرورش در سال‌های آینده به مشکلی جدی تبدیل خواهد شد.
بنابر اعلام روز یک شنبه خبرگزاری ملت بیرانوندی افزود: برخی کارشناسان خروج ۶۰۰ هزار معلم از آموزش و پرورش در هشت سال آینده و جذب کم نیروی انسانی را به سونامی کمبود نیروی انسانی تعبیر می‌کنند.
رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس دهم با بیان اینکه تا پایان سال ۹۹ بیش از ۳۰۰ هزار معلم به سن بازنشستگی خواهند رسید، اظهار کرد: این روند ادامه خواهد داشت و تا سال ۱۴۰۴ نیز ۳۰۰ هزار معلم دیگر از بدنه آموزش و پرورش خارج می‌شوند که رقمی قابل تامل است.
بیرانوند با اشاره به اینکه ظرفیت تربیت نیروی انسانی در عرصه آموزش و پرورش زیاد نیست و در سال‌های گذشته صرفا حدود ۹۲ هزار معلم آموزش دیده‌اند، تصریح کرد: نیروهای مورد نیاز تاکنون از طریق ماده ۲۸ قانون و مجوزهای مجلس و فارغ التحصیلان دانشگاه شهید رجایی تامین شده است اما در سال‌های آینده ادامه این روند پاسخگوی نیروی مورد نیاز نیست.
وی با تاکید بر اینکه مسوولان وزارت آموزش و پرورش باید در سال‌های ‌گذشته اقدام اساسی و جدی در راستای تربیت معلم انجام می‌دادند، یادآور شد: این در حالی است که هیچ گونه برنامه ریزی در این زمینه انجام نشده و از سه سال گذشته مسوولان به فکر رفع دغدغه تامین نیروی انسانی افتاده‌اند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه برخی اقدامات در آموزش و پرورش نیز موجب شده تا نیاز به معلم بیش از گذشته شود، افزود: مثلا راه اندازی پایه ششم ابتدایی، پیش بینی افزایش هنرستان‌ها و نیاز به معلمان فنی و حرفه‌ای بیشتر منجر به افزایش نیاز به نیروی انسانی در برخی حوزه‌ها می شود.

 

 


۲۰ اردیبهشت ۹۶ – پیگیری اخذ مجوز برای جذب آزاد ۴۰۰ نیرو در آموزش و پرورش استثنایی

خبرگزاری ایسنا : رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: از این پس سالانه ۶۰۰ نفر از همکارانمان بازنشسته می شوند در حالی که دانشگاه فرهنگیان در هر سال ۲۰۰ معلم متخصص آموزش و پرورش استثنایی را تربیت می‌کند. باید امسال برای جذب آزاد ۴۰۰ نفر اقدام کنیم که مراحل دریافت مجوز را می‌گذرانیم.
مجید قدمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به چالش بازنشستگی نیروی انسانی در آموزش و پرورش استثنایی اظهار کرد: طی چند سال آینده با خروج تعداد قابل توجهی از همکاران آموزش وپرورش استثنایی رو به رو خواهیم شد و باید نیروی مناسب را جایگزین آنها کنیم.
وی افزود: از حالا به بعد خروجی‌های ما سالانه ۶۰۰ نفر است در حالی که دانشگاه فرهنگیان در هر سال ۲۰۰ معلم متخصص آموزش و پرورش استثنایی را تربیت کرده و وارد سیستم تعلیم و تربیت می‌کند. باید امسال برای جذب آزاد ۴۰۰ نفر اقدام کنیم که مراحل دریافت مجوز را می‌گذرانیم.
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برنامه داریم تا از نیروهای توانبخشی استفاده کنیم عنوان کرد: به دنبال اخذ مجوز هستیم تا فارغ‌التحصیلان رشته توانبخشی طرح خود را در مدارس استثنایی بگذرانند و از ظرفیت و توان آنها استفاده کنیم.
به گفته قدمی، بودجه سازمان آموزش و پرورش استثنایی در سال جاری به ۹۵ میلیارد تومان رسیده و نسبت به سال ۹۵ حدود ۳۰ درصد رشد کرده است و اگر بخواهیم آن را با بودجه چهار سال گذشته مقایسه کنیم می‌توان گفت با رشد ۳۰۰ درصدی مواجهیم و نشان‌دهنده توجه ویژه دولت به آموزش و پرورش و توانبخشی دانش‌آموزان استثنایی است.
وی تاکید کرد: به جرات باید اعلام کرد که ۹۰ درصد مشکلات آموزش و پرورش استثنایی توسط دولت حل شده است و ۱۰ درصد باقیمانده عمدتا مربوط به تجهیزات توانبخشی گرانقیمت است و تلاش می‌کنیم آن را طی برنامه ششم رفع کنیم.


 

خبر ۱۶ اردیبهشت ۹۶ – خبر اعلام فراخوان آزمون استخدامی آموزش و پرورش در هفته آینده

خبرگزاری صدا و سیما : سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدامی برای جذب ۱۵ هزار معلم جدید در آموزش و پرورش خبر داد.
یوسف نجفی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: فراخوان آزمون استخدامی آموزش و پرورش هفته آینده ازطریق رسانه‌ها و مطبوعات اعلام می‌شود.
وی افزود: آموزش و پرورش امسال علاوه بر جذب ۱۵ هزار معلم جدید از طریق آزمون استخدامی ۱۰ هزار نفر از دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان را نیز در مدارس به کار خواهد گرفت.
نجفی تاکید کرد: امسال هیچ معلم حق التدریس جدید در آموزش و پرورش جذب نخواهد شد و هیچ مجوزی برای جذب این نوع معلمان صادر نکرده ایم.
سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش گفت: به دلیل بازنشستگی و خروج بیش از اندازه معلم از آموزش و پرورش این وزارتخانه در سال‌های آینده با مشکل شدید کمبود معلم روبرو خواهد شد و البته قانون بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان در سال ۸۶ نیز مزید علت برای کمبود معلم در آموزش و پرورش شده است.
وی به پرداخت مطالبات فرهنگیان اشاره کرد و افزود: تمام بدهی‌های معلمان حق التدریس آزاد پرداخت شده است و پاداش پایان خدمت سال ۹۴ فرهنگیان نیز پارسال پرداخت و پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۵ نیز که رقمی معادل ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان می‌شود تامین و پرداخت آن آغاز شده است.
نجفی گفت: آموزش و پرورش همچنان ۶۰۰ میلیارد تومان به فرهنگیان بدهکار است که امیدواریم بتوانیم این بدهی‌ها را نیز در ماه‌های آینده پرداخت کنیم.
سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش افزود: حقوق معلمان حق التدریس از این ماه همزمان با حقوق سایر کارکنان رسمی آموزش و پرورش پرداخت می‌شود.
وی تاخیر در پرداخت حقوق حق التدریس را پرداخت از ردیف سایر فصول اعتبارات وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که هیچ اعتباری برای این ردیف در نظر گرفته نمی‌شد و این ماه پرداخت حقوق معلمان حق التدریس از ردیف دیگری به موقع پرداخت می‌شود.


۹ اردیبهشت ۹۶ – استخدام ۹۵۰ نفردرآموزش و پرورش استان بوشهر 

خبرگزاری ایرنا : مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهرگفت:درسال جاری باتوجه به نیاز استان ۹۵۰ نفر در مقاطع مختلف تحصیلی استخدام می شوند .
به گزارش ایرنا، ناصر کرمی پیش از خطبه های نماز جمعه بوشهر با بزرگداشت مقام معلم افزود: پارسال ۳۸۳ مدرسه دراستان بوشهر هوشمند سازی شد و هم اینک ۹۹ درصد پوشش تحصیلی در استان وجود دارد .
وی ادامه داد: یکهزار و ۷۶۰ مدرسه در استان بوشهر وجود دارد که ۲۰۴ هزار دانش آموز در آنها مشغول به تحصیل هستند .
کرمی بااشاره به وجود ۱۹ پژوهش سرای دانش آموز دراستان بوشهر اظهارداشت:۱۱۱ معلم و ۴۷۱ دانش آموز از شهدای استان هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر یادآورشد:پارسال ۱۴ هزار و ۶۰۰ نفر دانش آموز به راهیان نور اعزام شدند .

 


۳ اردیبهشت ۹۶ – اخذ مجوز سهمیه استخدامی۴۰ هزارنفر در آموزش و پرورش ۹۶ 

خبرگزاری فارس: مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای اخذ سهمیه استخدامی جدید مکاتبه کردیم، گفت: ۲ تقاضا داریم که شامل جذب ۲۵ هزار دانشجوی متعهد خدمت برای سال تحصیلی ۹۷ـ۹۶ و ۱۵ هزار نفر استخدام آزاد است.
سید حسن حسینی مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص جذب نیروهای جدید این وزارتخانه اظهار داشت: در آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای جذب ۱۰ هزار نفر، حدود ۲۰۰ هزار نفر شرکت کرده بودند؛ منتها ظرفیت خیلی از شغل‌محل‌ها، خالی ماند که بعد از مکاتبه با سازمان امور استخدامی، توانستیم بخشی را با تعیین حدنصاب تکمیل ظرفیت کنیم.
وی ادامه داد: در قانون آمده است هر کسی می‌خواهد در شغلی قبول شود باید یک حد نصابی را داشته باشد مثلا برای رشته‌ای، بالاترین نمره را در نظر می‌گیرند و پایین‌ترین حد نصاب، ۵۰ درصد نمره بالاترین نفر است و در آزمون آموزش و پرورش، مشکل ما این بود که خیلی‌ها، حد نصاب را نرساندند.
حسینی با بیان اینکه اگر ظرفیتی خالی بماند باید وقتی مجوز جدید می‌گیریم، این تعداد را به آن اضافه کنیم، افزود: افراد پذیرفته شده باید دوره مهارت‌آموزی یک‌ساله را بگذارنند و اگر در آن دوره موفق شوند، به استخدام در می‌آیند.
وی اضافه کرد: در ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان نیز شرط موفقیت در دوره یک ساله مهارت‌آموزی مطرح شده است و وقتی مسئولان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی اعلام کنند که پذیرفته شدگان آزمون استخدامی، دوره و آزمون را با موفقیت طی کرده‌اند، این افراد پیمانی می‌شوند.
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: از سهمیه ۵ هزار نفر دو سال پیش، حدود ۳۰۰ ظرفیت خالی ماند که بخشی برای سهمیه‌هایی بود که نمره را به حدنصاب نرسانده بودند و در سهمیه استان‌ سیستان و بلوچستان نیز برخی انصراف داده و برخی هم دوره یک ساله را با موفقیت طی نکردند.
وی با بیان اینکه در آگهی استخدامی سال ۹۶ می‌توانیم ظرفیت‌های باقیمانده را به ظرفیت جدید اضافه کنیم، اظهار داشت: در دو سال پیش از سهمیه ۵ هزار نفری، حدود ۹۴ درصد یعنی تقریباً ۴۴۰۰ نفر پیمانی شدند.
حسینی با اشاره به اینکه برای اخذ سهمیه جدید مکاتبه کردیم، گفت: ۲ تقاضا داریم که شامل جذب ۲۵ هزار دانشجوی متعهد خدمت برای سال تحصیلی ۹۷ـ۹۶ و ۱۵ هزار نفر استخدام آزاد است.
وی با بیان اینکه احتمالا در سال ۹۶، ۵۰ هزار نفر بازنشسته داریم، افزود: نامه‌نگاری با سازمان اداری و استخدامی برای دریافت سهمیه قبل در اواخر سال گذشته انجام شد.

 


خبر ۲۱ فروردین ۹۶ -اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش درخصوص اعلام اسامی نهایی داوطلبان پذیرفته شده در سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور مورخ ۲۱/۸/۱۳۹۵ برای طی سایرمراحل استخدام پیمانی در وزارت آموزش و پرورش

برای مشاهده نتایج اینجا کلیک نمایید


۳۱ فروردین ۹۶ – هزارو ۳۱۹ نیروی جدید جذب آموزش و پرورش می شوند

خبرگزاری شبستان: معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: امسال ۸۳۵ نفر از طریق آزمون و استخدام آزاد و ۴۸۴ نفر هم از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش می شوند و ۶۰۰ نفر از نیروها به جمع پیشکسوتان افزوده خواهند شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ «قنبرعلی خوش آینه» معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی شامگاه چهارشنبه در نخستین نشست شورای آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: طی چهار سال گذشته این اداره کل در مجموع هزار و ۹۳۵ نفر نیرو استخدام و ۴۵۳ نفر هم به صورت حق التدریس جذب کرده است.
وی به کنترل نیروی انسانی در این اداره کل اشاره کرد و ادامه داد: طی سال ۹۲ در مجموع آموزش و پرورش ۱۵ هزار و ۴۰۰ نفر پرسنل داشت و این در حالی است که در حال حاضر این تعداد به ۱۴ هزار و ۱۰۰ نفر رسیده ولی تعداد دانش آموزان نسبت به قبل افزایش داشته است.
معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۷ کلاس ۶ پایه در استان دایر است، گفت: حداکثر در هر کلاس درس روستایی ۱۹ دانش آموز و در کلاس های شهری هم ۳۱ نفر حضور دارند با این همه، استان خراسان شمالی به دلیل پراکندگی روستایی رتبه ۳۱ نرم کلاس درس را دارد.
«خوش آینه» در ادامه به برنامه های پیش بینی شده در هفته معلم اشاره و عنوان کرد: همزمان با سه شنبه ۱۲ اردیبهشت، زنگ سپاس در تمام مدارس استان نواخته می شود و طی روزهای آتی این هفته هم همایش هایی ویژه تقدیر از ۳۰۰ معلم، ۵۴۰ پیشکسوت و ۳۵۰ معلم پویا برگزار می شود.
وی افزود: امسال یادواره ۷۱ معلم شهید روز پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت در سه شهرستان برگزار خواهد شد و همچنین روز ۱۵ اردیبهشت هم پیاده روی خانوادگی در تمام شهرستان ها و مناطق آموزشی پیش بینی شده است.


 

۲۹ فروردین ۹۶ – بازنشستگی ۷۰ هزار تن در آموزش و پرورش و راه‌های جایگزینی نیروها

خبرگزاری ایسنا: معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از بازنشستگی ۷۰ هزار نیروی انسانی آموزش و پرورش در دو سال جاری خبر داد و راهکارهای موجود برای جایگزینی این نیروها را تشریح کرد.
علی زرافشان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره روند ساماندهی نیری انسانی در سال جدید اظهار کرد: آموزش و پرورش مشکلی برای ساماندهی نیروی انسانی ندارد اما چشم‌انداز نیروی انسانی که برای آموزش و پرورش ترسیم می‌شود نیازمند توجه جدی است و باید توسط این وزارتخانه و دولت پیگیری شود.
وی افزود: طی امسال و سال آینده ۷۰ هزار نیروی انسانی از آموزش و پرورش بازنشسته شده و خارج می‌شوند و نکته مهم آن است که ۷۰ درصد این نیروها مرد هستند، در حالی که معمولا ترکیب نیروی انسانی در آموزش و پرورش اکثرا با زنان است اما در روند بازنشستگی‌ها برعکس آن در حال وقوع است و نیاز داریم برای جایگزینی این جمعیت، از ردیف‌های استخدامی استفاده کنیم.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه خوشبختانه در برنامه ششم توسعه، راهکاری برای این موضوع دیده شده است، گفت: براین اساس دولت مکلف شده برابر تعداد ردیف‌هایی که آموزش و پرورش برای استخدام درخواست می‌کند، اجازه جذب دانشجو از دانشگاه فرهنگیان و همچنین صدور مجوز ردیف‌های استخدامی از طریق دوره‌های یک ساله حرفه‌آموزی براساس ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان را بدهد، بنابراین اگر این دو مورد اتفاق بیفتد، مشکلی در این دو حوزه نداریم.
زرافشان تاکید کرد: اما اگر چشم‌انداز پنج ساله را مدنظر داشته باشیم، نیاز به تحرک زیادی در حوزه تامین منابع انسانی وجود دارد و باید برای مرتفع کردن این نیاز دست به یکدیگر بدهیم.
وی درباره چابک‌سازی نیروی انسانی در آموزش و پرورش نیز گفت: معمولا مدرسه و نیروی معلمی از چابک‌سازی مستثنی می‌شود. کسی که بازنشسته بشود نمی‌توان نیرویی به جای او جایگزین نکرد زیرا به معنای آن است که یا یک کلاس درس باید تعطیل شود یا باید دو کلاس با یکدیگر ادغام شوند.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: اگر هم چابک‌سازی بخواهد اتفاق بیفتد، باید در بخش اداری باشد.


 

۲۹ فروردین ۹۶ – استخدام ۸۸۹ نفر در اموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری

خبرگزاری صدا و سیما: چهارمحال و بختیاری، مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: امسال  ۸۸۹ نفر را بهاستخدام ۸۸۹ نفر در اموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری صورت  پیمانی و حق التدریس  به کار می‌گیریم که تعداد ۳۱۶ نفر استخدام پیمانی ( ماده ۲۸) ، ۱۰۰ نفر معلم حق‌التدریس و ۴۷۳  دانشجو متعد خدمت  هستند.
بهروز امیدی افزود: درسال گذشته در سه حیطه استخدام پیمانی  (ماده ۲۸) ، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و معلمان حق‌التدریس تعداد ۴۶۳ نفر به صورت رسمی به کار گرفته شدند.
به گفته وی ۱۸۵ هزار دانش آموز چهارمحال و بختیاری در دو هزار و ۳۵۰ مدرسه  مشغول به تحصیلند.


 

۲۷ فروردین ۹۶ – استخدام هزار و ۳۲۵ نفر در آموزش و پرورش خراسان شمالی 

خبرگزاری صداوسیما: امسال ۴۸۸ نفر جذب مراکز تربیت معلم می شوند و ۸۳۷ دانش آموخته مقطع کارشناسی نیز از طریق ماده ۲۸ استخدام خواهند شد
به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان شمالی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی امروز در نشست شورای معاونان و مدیراناستخدام هزار و ۳۲۵ نفر امسال در آموزش و پرورش خراسان شمالی آموزش و پرورش خراسان شمالی در جاجرم گفت: امسال ۴۸۸ نفر جذب مراکز تربیت معلم می شوند و ۸۳۷ دانش آموخته مقطع کارشناسی نیز از طریق ماده ۲۸ استخدام خواهند شد. براتعلی حاتمی افزود: این تعداد سه برابر ظرفیت استخدامی کشوری و با توجه به محرومیت استان، گام بزرگی است. وی گفت: در سه سال گذشته موفق به جذب دو هزار نفر در آموزش و پرورش استان شدیم. مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی با اشاره به ارتقای رتبه این اداره کل در ارزیابی های جدید وزارتخانه گفت: برای اعتلای امر آموزش و پرورش، نیازمند یاری همه دستگاه ها هستیم.

 


۲۵ فروردین ۹۶ – اطلاعیه آموزش‌وپرورش در رابطه با استخدامی‌های سال ۹۴

خبرگزاری تیسنیم : مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: افرادی که در آزمون استخدامی سال ۹۴ موفق به کسب حدنصاب امتیاز لازم نشدند همراه با قبول‌شدگان سال ۹۵ به مراکز دانشگاهی معرفی شوند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، نتایج نهایی مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش شامگاه دوشنبه ۲۱ فروردین ۹۶ از سوی سازمان سنجش اعلام شد و براین‌اساس داوطلبان پذیرفته‌شده در سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی برای آموزش و پرورش باید برای طی سایر مراحل قبل از استخدام (بررسی صلاحیت‌های عمومی، گواهی عدم سوء پیشینه، آزمایشات و معاینات پزشکی، تشکیل پرونده استخدامی و دوره مهارت‌آموزی) اقدام کنند.
مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش‌وپرورش با صدور اطلاعیه‌ای درخصوص پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون استخدام پیمانی سال ۹۴ اعلام کرد: افرادی که به‌دلیل عدم مراجعه یا عدم کسب حد نصاب امتیاز لازم، موفق به گذراندن دوره مزبور نشده‌اند چنانچه دارای اعلام نظر مثبت از سوی هسته گزینش هستند، همراه با قبول شدگان آزمون استخدام پیمانی سال ۱۳۹۵ به مراکز دانشگاهی محل آزمون معرفی شوند.
مشخصات این افراد تا تاریخ ۵ اردیبهشت به اداره کل امور اداری ارسال شود تا پس از تأیید نهایی اقدامات لازم انجام شود.

 

 


۲۳ فروردین ۹۶ – آغاز دوره مهارت‌آموزی آموزش‌وپرورش تهران پس از گزینش

خبرگزاری تسنیم: نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش اعلام شد که براین اساس پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت باید مرحله گزینش را نیز طی کنند در همین رابطه آموزش وپرورش شهر تهران اطلاعیه‌ای صادر کرده است.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نتایج نهایی مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش شامگاه دوشنبه ۲۱ فروردین ۹۶ از سوی سازمان سنجش اعلام شد و براین اساس داوطلبان پذیرفته‌شده در سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی برای آموزش و پرورش باید برای طی سایر مراحل قبل از استخدام (بررسی صلاحیت‌های عمومی، گواهی عدم سوء پیشینه، آزمایشات و معاینات پزشکی، تشکیل پرونده استخدامی و دوره مهارت‌آموزی) قدام کنند.
حسین سنجری معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه نیروی انسانی اداره کل آموزش‌ و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به اینکه ۴۵۰ نفر در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش برای شهرستان‌های استان تهران پذیرفته شده و مرحله مصاحبه را طی کرده‌اند و در مرحله تکمیل ظرفیت نیز ۱۷۰ نفر معرفی شدند که پس از طی مرحله مصاحبه علمی این افراد که سه برابر ظرفیت هستند از هفته آینده برای گزینش معرفی می‌شوند و پس از طی مراحل گزینش افراد تایید شده برای گذارندن دوره مهارت‌آموزی به دانشگاه فرهنگیان می‌روند.
همچنین طبق اطلاعیه اداره کل آموزش‌وپرورش شهر تهران، پذیرفته شدگان باید از مراجعه حضوری به این اداره خودداری کنند و از هفته آینده از طریق سایت آموزش‌وپرورش شهر تهران از منطقه خدمتی خود مطلع شوند و در تاریخ تعیین شده برای مراجعه به منطقه خدمتی تعیین شده، مدارک لازم را به همراه داشته باشند.

 


۲۰ فروردین ۹۶ – نتایج تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش امشب اعلام می‌شود

خبرگزاری تسنیم : مدیرکل امور اداری وزارت آموزش‌‌وپرورش از اعلام نتایج مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی وزارت آموزش‌‌وپرورش تا امروز خبر داد.
سیدحسن حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش برای جذب ۱۰ هزار نیروی انسانی در آبان پارسال در ۵۳ شهرستان برگزار شد و ۲۳۳ هزار و ۴۲۱ داوطلب نیز برای شرکت در این آزمون استخدامی با یکدیگر رقابت کردند.
وی افزود: از مجموع ۱۰ هزار و ۶۰۰ مجوز استخدامی، هفت هزار و ۵۰۰ نفر امتیاز  لازم را کسب کردند و پس از طی مرحله مصاحبه و گزینش به عنوان پذیرفته شده نهایی معرفی شدند اما تعدادی از ظرفیت‌ها خالی ماند.
مدیرکل امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش گفت: نتایج مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش امشب اعلام خواهد شد.


خبر ۱۹ فروردین ۹۶: اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش امروز یا فردا اعلام می‌شود (منبع: خبرگزاری فارس)

مدیرکل امور اداری و استخدامی وزارت آموزش و پرورش گفت: اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی این وزارتخانه ظرف امروز یا فردا از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود.
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس،‌ سیدحسن حسینی مدیرکل امور اداری و استخدامی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در سال گذشته، اظهار داشت: از ۱۰۶۰۰ مجوز استخدامی، حدود ۷۵۰۰ نفر امتیاز و حد نصاب لازم را کسب کردند و مصاحبه آنها انجام شد و این تعداد قبولی نهایی آموزش و پرورش هستند.

وی ادامه داد: مابقی افراد که حد مجاز شرایط لازم را نداشتند، ظرفیت خالی ما هستند و در آزمون‌های بعدی تعیین تکلیف می‌شوند.

حسینی با اشاره به اعلام نتایج آزمون استخدامی این وزارتخانه افزود: ظرف امروز یا فردا نتایج و اسامی آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

مدیرکل امور اداری و استخدامی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: تلاش ما این است که مجدداً بتوانیم مجوز لازم برای استخدام را از سازمان امور اداری و استخدامی کشور دریافت کنیم تا بتوانیم در اولین آزمون استخدامی دستگاه‌های کشور، سهمیه‌ای داشته باشیم و اگر مجوزی در این خصوص دریافت کنیم، این سهمیه در آن لحاظ می‌شود.

وی با اشاره به روند جذب نیروهای قبول شده در آزمون استخدامی، خاطر نشان کرد: بعد از اعلام قطعی نام افراد از سوی سازمان سنجش، اسامی این افراد به گزینش این وزارتخانه اعلام می‌شود و پس از آن، افراد به دانشگاه فرهنگیان برای گذراندن دوره یکساله معرفی می‌شوند.

حسینی متذکر شد: اگر تا فردا اعلام نتایج صورت گیرد، بخش گزینش ظرف ۲۰ روز آینده اسامی افراد را اعلام می‌کند و دوره یکساله آموزش آنان شروع می‌شود و به شرط گذراندن و موفقیت در این دوره، این افراد به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند.


۱۳ فروردین ۹۶ – زمان اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش

خبرگزاری تسنیم : مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش زمان و نحوه اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی وزارت آموزش‌وپرورش را اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نتایج سومین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی در تاریخ ۶ دی ۹۵ اعلام شد و در این آزمون،‌ وزارت آموزش‌وپرورش به جذب ۱۰ هزار نیروی انسانی پس از انجام مصاحبه علمی و گزینش اقدام کرد. با توجه به اینکه  تعدادی از ظرفیت‌های استخدامی آموزش‌وپرورش خالی ماند و مقرر شد تا این ظرفیت خالی تعیین تکلیف شود، لیست دیگری از سوی سازمان سنجش به آموزش‌وپرورش اعلام شد.
برخی داوطلبان اعلام کردند که آخرین مرحله مصاحبه تکمیل ظرفیت نیز در اسفند سال ۹۵ انجام شد و از زمان اعلام نتایج اولیه حدود سه ماه می‌گذرد اما هنوز نتایج نهایی اعلام نشده است و حدود ۳۰ هزار نفر هر روز را در استرس و دلهره سپری می‌کنند که چه زمانی قرار است نتایج نهایی اعلام شود؟
در همین رابطه سید حسن حسینی – مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش به تسنیم گفت: اعلام نتایج مرحله تکمیل ظرفیت از سوی سازمان سنجش با تاخیر همراه شد اما تلاش می‌کنیم از نخستین‌ روزهای کاری سال ۹۶ بحث معرفی افراد تایید شده در مرحله تکمیل ظرفیت را به گزینش خواهیم داشت.
وی افزود: پس از بررسی افراد توسط گزینش نتایج نهایی اعلام خواهد شد و دوره مهارت آموزی یک ساله در دانشگاه فرهنگیان از اردیبهشت ۹۶ آغاز خواهد شد تا پس از پایان این دوره آموزشی بتوانیم در تابستان امسال آزمون جامع را برگزار کنیم.
حسینی در رابطه با دلیل خالی ماندن ظرفیت‌ها گفت: برای برخی ردیف‌های شغلی داوطلب وجود ندارد یا نمره کسب شده کمتر از حد نصاب لازم است.

 

 

آرشیو اخبار لحظه به لحظه استخدام آموزش و پرورش در سال۹۵

 

دیدگاه ها (۸)

 1. قاسمی می‌گه:

  با سلام
  برای رشته دبیری زبان انگلیسی چه منابعی رو باید بخونیم. لطفا نام مولف را هم ذکر کنیدو متشکرم

 2. سامره می‌گه:

  سلام دوستان. رشته من رو برای آموزش و پرورش استان خودمون نمیخواد . میخواستم ازتون بپرسم میشه من برای استان های دیگه امتحان بدم؟ چون شرط بومی بودن گذاشتن میترسم الکی برم امتحان بدم اونجا

 3. مجیدی می‌گه:

  وا مگه ثبت نام استخدامی آموزش و پرورش تموم شده؟

 4. مونا می‌گه:

  پس این آگهی دستگاه اجرایی کی میاد اگه نمیخواد بیاد اعلام کنن یع حداقل شرایط رو بزنن که اینقدر ما کلافه نباشیم قرار بود پانزده خرداد بزنن الان بیست و یکم هست

 5. علی می‌گه:

  باسلام چه چیزی عایدمامی شودچه ۲۰هزارنفرچه ۸۰میلیون نفرشرکت کنندچون همان شرایط راکه خودشان اعلام می کننددیگرحرقشان دو نمی شودیعنی اگرگفتندکه باید۱۳ماه کنندیا۱۰۰سال کنندشامل ماکه نمی شود

 6. فاطمه مجدمی می‌گه:

  لطفا از مسولین آموزش وپرورش بخوایین که مهلت ثبت نام آزمونو تمدید کنند چون مااطلاع نداشتیم وخیلی علاقمند به ثبت نامیم

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها