استخدام مربیان حق التدریس در سال ۹۶ (کلیه اخبار)

جزئیات استخدام مربیان حق التدریس

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه استخدام مربیان حق التدریس اعلام میشود

 

 

۳ اردیبهشت ۹۶ – حق التدریس های نیروهای رسمی آموزش و پرورش تاکنون پرداخت نشده است

حبرگزاری میزان : محمدی گفت: توقع این بود حق التدریس های نیروهای رسمی آموزش و پرورش قبل از عید از سوی وزارت آموزش و پرورش پرداخت شود که تا کنون هم با پیگیری های انجام شده، پرداختی ای صورت نگرفته است.
داوود محمدی، نماینده مردم تهران در مجلس در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان درخصوص تذکری که به وزیر آموزش و پرورش در خصوص عدم پرداخت حق التدریس نیروهای موظف و عدم صدور احکام افزایش سنواتی سال ۹۶ داده بود، اظهار کرد: دستمزد حق التدریس های غیر موظف قبل از عید پرداخت شده بود منتها آنهایی که نیروهای رسمی هستند و اضافه کار داشته اند، حق التدریس های موظف شان پرداخت نشده بود به همین خاطر تذکر دادیم.
وی ادامه داد: توقع این بود حق التدریس های نیروهای رسمی آموزش و پرورش قبل از عید از سوی وزارت آموزش و پرورش  پرداخت شود که تا کنون هم با پیگیری های انجام شده، پرداختی ای صورت نگرفته است.
نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بایستی احکام معلمان صادر می شدو همچنین افزایش حقوقی که تعیین شده بود و مجلس هم آن را مصوب کرده بود را هم اعمال می کردند. در این موضوع هم سهل انگاری شده بود که برآن شدم تا تذکری را به آقای وزیر بدهم.
محمدی خاطرنشان کرد: با پیگیری هایی که انجام دادیم خوشبختانه احکام  معلمان را زده اند و قول هم داده اند تا حق التدریس ها را هم پرداخت کنند.
وی به جلساتی که قبل از عید با برخی مسئولان وزارت اموزش و پرورش برای رفع موضوعات و مسائل پیش آمده داشتند، اشاره کرد و گفت: متاسفانه موضوعات مطروحه در این جلسات با جدیت بررسی نشدند و اشکالاتی در این کار بود که امیدواریم این کار ها و اقدامات صورت بگیرد.

 

 

۲۹ فروردین ۹۶ – الحاق یک فوریت تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس

نمایندگان مردم درمجلس شورای اسلامی الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش را تصویب کردند.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۹ فروردین) مجلس شورای اسلامی با یک فوریت الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش که از سوی “محمدبیرانوندی” نماینده مردم خرم آباد درمجلس مطرح شد با ۱۵۳ رأی موافق، ۲۶ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۸ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند./


۲۴ فروردین ۹۶ – قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس مصوب شد

خبرگزاری تسنیم: قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس از سوی مجلس مصوب شد اما با ابلاغ نشدن آن برای اجرا از سوی دولت، رئیس مجلس خواستار چاپ آن در روزنامه رسمی کشور شد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،  قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش در مورد احتساب سابقه خدمت ایام حق التدریس در سوابق خدمت و بازنشستگی، در قالب طرح به مجلس ارائه شده بود و در ۲۷ بهمن ماه سال ۹۵ در صحن علنی تصویب شد و در تاریخ ۱۱ اسفند ۹۵  به تایید شورای نگهبان رسید.
متن این قانون بدین شرح است: معلمان حق‌التدریسی که به استخدام آموزش و پرورش درآمده‌اند و تا زمان لازم الاجرا شدن این قانون در وزارت آموز‌ش و پرورش اشتغال دارند، می‌توانند به منظور احتساب سابقه خدمت ایام حق‌التدریس که به تایید وزارت آموزش‌وپرورش می‌رسد در سوابق خدمت و بازنشستگی، سهم خود و دولت را به صورت نقد (یکجا) یا اقساط به طور کامل پرداخت نمایند.
صندوق‌های بازنشستگی نیز پس از دریافت اقساط موظف به احتساب سوابق مذکور در بازنشستگی واجدان شرایط هستند.
تبصره ۱. مدت پرداخت اقساط معادل سابقه خدمت قابل احتساب هر یک از معلمان می‌باشد.
تبصره ۲. مبنای پرداخت حق بیمه یا بازنشستگی، حداقل حقوق یا دستمزد سال لازم الاجرا شدن این قانون است.
تبصره ۳. مدت سابقه خدمت دوره حق‌التدریس به تناسب خدمت تمام وقت با توجه به طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان کشور و دستور‌العمل وزارت آموزش‌وپرورش همچنین پرداخت کسورات مربوطه در سوابق خدمات دولتی و بازنشستگی افراد قابل احتساب است.
تبصره ۴. حداکثر مهلت قانونی درخواست بهره‌مندی از این قانون از تاریخ لازم‌الاجرا شدن به مدت یک سال است.
به گزارش تسنیم، طبق ماده یک قانون مدنی، رئیس‌جمهور موظف است مصوبات مجلس را ظرف مدت ۵ روز پس از تصویب، امضا و برای مجریان ابلاغ کند و اگر رئیس‌جمهور ظرف مهلت مقرر این کار را انجام ندهد، طبق تبصره ماده یک قانون مدنی، رئیس مجلس قانون را به روزنامه رسمی می فرستد و روزنامه رسمی هم موظف است ظرف مدت ۷۲ ساعت آن را برای اجرا ابلاغ کند.
در رابطه با قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی با توجه به ابلاغ این قانون از سوی مجلس و عدم اجرای آن از سوی دولت، رئیس مجلس خواستار چاپ آن در روزنامه رسمی شد.

 


۲۲ اسفند ۹۵ – تایید اصلاح قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی

خبرگزاری ایرنا : شورای نگهبان لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را مغایر با موازین شرع و قانون اساسی ندانست.
به گزارش روز شنبه ایرنا از اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مصوب جلسه مورخ بیست و هفتم بهمن ماه یکهزار و سیصد و نود و پنج مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۱ شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
*تایید طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی
شورای نگهبان همچنین در مصوبه دیگری طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش را مغایر با موازین شرع و قانون اساسی ندانست.
طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب جلسه مورخ بیست و هفتم بهمن ماه یکهزار و سیصد و نود و پنج مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۱ شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

 


۱۰ اسفند ۹۵ – حق‌التدریسی‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای تبدیل وضعیت می‌شوند

خبرگزاری شبستان:مجلس وزارت علوم را مکلف کرد تا پایان سال ۹۶ نسبت به تبدیل نیروهای حق التدریسی نیروهای فنی و حرفه ای منتقل از اموزش و پرورش اقدام کند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، در ادامه جلسه علنی امروز سه شنبه ۱۰ اسفند و در بررسی بندهای هزینه ای لایحه بودجه ۹۶ در بند الحاقی به تبصره ۹ مصوب کرده اند در اجرای بند (ک) ماده ۸۰ قانون برنامه ششم توسعه درخصوص ساماندهی نیروهای حق التدریسی دانشگاه فنی و حرفه ای منتقل از اموزش و پرورش (قبل از سال ۹۰) وزارت علوم مکلف است تا پایان سال ۱۳۹۶ نسبت به تبدیل وضعیت آنان اقدام و منابع مورد نیاز از محل منابع موجود دانشگاه قابل تامین است.


۱۰ اسفند ۹۵ – معلمان حق‌التدریس حقوق ۹۰۰ هزار تومانی می‌گیرند

خبرگزاری خانه ملت: نماینده مردم رباط کریم در مجلس با انتقاد از اینکه برخی کارمندان حقوق ۹۰۰ هزار تومانی دریافت می کنند، گفت: باید به این موارد رسیدگی شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسن نوروزی در نشست علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه، ۹ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود، افزود: امروز در مورد حقوق معلمان صحبتی کردم که ناخواسته باعث برداشت اشتباه برخی از نمایندگان شد.
نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بحث ما در مورد بازرسان وزارت صنعت بود که نسبت به برخی دریافتی‌های آن‌ها انتقادهایی وجود داشت چرا که امروزه شاهد هستیم که برخی از قشرها از جمله آتشنشانان یا معلمان حق التدریس حقوق ۹۰۰ هزار تومانی دریافت می کنند.
وی یادآور شد: از صحبت های اینجانب برداشت اشتباهی صورت گرفته چرا که خود نیز بر این باورم معلمان جزء قشرهای آسیب پذیر هستند و حقوق ۴ میلیونی دریافت نمی کنند لذا باید عزت معلمان حفظ شود.


 

۹ اسفند ۹۵ – حق‌الزحمه معلمان حق‌التدریس تا پایان هفته پرداخت می‌شود 

خبرگزاری فارس : سلام امینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: وظیفه یک نماینده پیگیری مطالبات عمومی مردم بوده و نظام اسلامی بر مبنای خدمتگزاری صادقانه شکل گرفته و امروز مهمترین وظیفه مسؤولان خدمت صادقانه و بی‌منت به مردم و حل مشکلات آنها با همه توان است.
وی با بیان اینکه انتظار مردم از نمایندگان خود در شهرستان‌ها دفاع از حقوق آنها و ممانعت از تبعیض است، بیان کرد: ما موظفیم به استیفای حقوق ملت بپردازیم و از تضعیف حق آنها جلوگیری کنیم و به رشد و بالندگی هر چه بهتر و بیشتر نظام کمک کنیم.
رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام اظهار کرد: از بهترین امتیازات جامعه بشری هنر معلمی است، معلم با تعلیم و نشرِ علم، انسان‌ها را به سوی کمال و پیشرفت سوق می‌دهد و عشق و ایمان را بر لوح جان و ضمیر پاک انسان‌ها ثبت می‌کند و ندای فطرت را در فضای عالم طنین‌انداز می‌گرداند، در حقیقت انسان‌ها تمام کمالات خود را مدیون معلم است.
وی افزود: طی پیامکی از طرف یک از موکلین بنده در استان ایلام پیگیری رفع حل مشکل معلمان حق‌التدریسی را در دستور کار قرار داده و طی تماس تلفنی با وزیر آموزش و پرورش موضوع را انعکاس داده و خواستار حل هرچه سریعتر موضوع شدم که وی هم قول پیگیری مشکل و رفع این موضوع را تا پایان هفته جاری داد و در این خصوص دیدارهایی را با معاونت پارلمانی و معاونت پشتیبانی و مسؤول بودجه وزارت آموزش و پرورش داشته و خواستار رفع مشکل معلمان حق‌التدریسی و پرداخت مطالبات آنها شدم و طبق قول‌های داده شده حق‌‌الزحمه معلمان حق‌التدریس تا پایان هفته جاری پرداخت می‌شود.

 


اسفند ۹۵ – کمبود ۵ هزار معلم ابتدایی در خراسان رضوی

خبرگزاری صدا و سیما : کمبود معلم دوره ابتدایی خراسان رضوی از طریق دانشگاه فرهنگیان و نیروهای حق التدریس جبران می شود.
به گزارش خبرنگار خراسان رضوی خبرگزاری صدا و سیما، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آئین معارفه رییس آئین معارفه رییس جدید آموزش و پرورش سبزوارجدید آموزش و پرورش سبزوار گفت: بر اساس برآورد های انجام شده خراسان رضوی برای مهرآینده با کمبود ۵ هزار معلم ابتدایی مواجه است.
ابوالحسن حقیقی افزود: جبران کمبود معلم دوره ابتدایی استان از طریق دانشگاه فرهنگیان و نیروهای حق التدریس که در آزمون اخیر آموزش و پرورش پذیرفته شدند تا حدودی برطرف می شود.
او گفت: ۳۰ درصد فضاهای آموزشی دوره ابتدایی خراسان رضوی فرسوده است که بازسازی آن نیاز به حمایت خیران و جذب اعتبارات خاص دارد.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: آموزش و پرورش سبزوار در بسیاری از شاخص ها رتبه نخست آموزش و پرورش استان را دارد.
حسن محرابی معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش سبزوار نیز در این مراسم گفت: در سه سال گذشته ۴۰ مدرسه شامل ۲۷ مدرسه روستایی و ۱۳ مدرسه شهری با هزینه ۷۰ میلیارد ریال با کمک خیران در این شهرستان احداث شد.
در این مراسم از خدمات مرتضی بینش قدردانی و حسن محرابی به عنوان معاون مدیر کل و رییس جدید اداره آموزش و پرورش سبزوار معرفی شد.
حدود ۵۲ هزار دانش آموز در ۲۸۷ مدرسه در شهرستان سبزوار تحصیل می کنند.


۷ اسفند ۹۵ – نرخ حق‌التدریس و مزایای نیروهای آزاد آموزش‌وپرورش اعلام شد

خبرگزاری تسنیم: بخشنامه محاسبه نرخ حق التدریس نیروهای آزاد در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ از سوی مدیرکل امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش به استان‌ها ارسال شده است.
در این بخشنامه آمده است:‌ با توجه به مصوبه سال ۸۸ شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور، نرخ حق‌التدریس ساعتی نیروهای آزاد (تمام وقت و نیمه وقت) به ماخذ یکصدم امتیازات حق شغل و شاغل معلمین شاغل مشابه در بدو خدمت ضربدر ضریب ریالی سال و به شرح جدول ذیل مصاحبه می‌شود.
امتیاز یاد شده در سال ۹۶ بر اساس ضریب همان سال قابل محاسبه خواهد بود.
امتیاز حق التدریس تمام وقت بدین شرح است: دیپلم ۴۰۹۰، فوق دیپلم ۴۷۸۰، لیسانس ۵۴۰۰، فوق لیسانس ۶۱۲۰  و دکتری ۶۸۴۰.
امتیاز حق‌التدریس غیرتمام وقت بدین شرح است: دیپلم ۳۸۵۰، فوق دیپلم ۴۵۰۰، لیانس ۵۱۰۰، فوق لیسانس ۵۸۰۰ و دمتری ۶۵۰۰.
با توجه به اینکه ضریب حقوق نیروهای حق‌التدریس در ۶ ماهه دوم سال و سه ماهه اول سال بعد متفاوت است، بنابراین قرارداد افراد در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ و سال‌های بعد در دو مرحله مجزا از اول مهر ماه تا پایان اسفند ماه و اول فروردین ماه تا پایان خرداد ماه سال بعد تهیه خواهد شد.
نحوه محاسبه حقوق و مزایای ماهانه کارکنان حق‌التدریس تمام وقت و نیمه وقت و همچنین چگونگی محاسبه بیمه آنها در بخشنامه‌های دیگری به صورت کامل توضیح داده شده است.
حداقل دستمزد (نرخ حقوق و مزایا) این افراد طبق قرارداد کار شامل موارد ذیل است:
نرخ حق‌التدریس برای هر ساعت. سهم کمک هزینه مسکن برای هر ساعت. سهم کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار برای هرساعت. سهم کمک هزینه اولاد برای هرساعت. سهم مرخصی ذخیره برای هر ساعت و سهم مزایا پایان کار برای هر ساعت.

 

 


۱ اسفند ۹۵ – پرداخت «حق‌التدریس‌های» امسال نیازمند تأمین اعتبار است

خبرگزاری فارس: مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه پرداخت‌های مربوط به حق‌التدریس سال‌های گذشته معلمان تسویه شده است، گفت: برای پرداخت حق‌التدریس‌ها و حق‌الزحمه‌های ۵ ماهه سال جاری نیازمند تأمین اعتبار هستیم.
علیرضا کمرئی‌ مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در خصوص «پرداخت حق‌التدریس‌ها و حق‌الزحمه‌های امتحانات»، اظهار داشت: در خصوص پرداخت حق‌التدریس‌ مربوط به ۵ ماه سال جاری منتظر تأمین اعتبار هستیم، اما سایر پرداخت‌های مربوط به حق‌التدریس سال‌های گذشته تسویه شده است.
وی ادامه داد: تمایل داریم این مبالغ را ماهیانه پرداخت کنیم، اما اراده ما باید با توان و خواسته افرادی که باید تأمین اعتبار کنند، همراه باشد؛ در نتیجه گاهی اوقات این پرداخت‌ها به دلیل کمبود منابع به تعویق می‌افتد.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص «عدم پرداخت سرانه مدارس»، تصریح کرد: برای اینکه مدارس بتوانند حداقل هزینه‌های جاری خود را تأمین کنند، معمولاً در تابستان یک مرتبه سرانه به آنها پرداخت می‌‌شود؛ به خصوص مدارس نیازمند که در شروع سال تحصیلی به آنها کمک می‌شود.
کمرئی یادآور شد: در سال تحصیلی، منابع اختصاصی که در اختیار ما هست به مدارسی که کمتر از مشارکت خانواده‌ها استفاده کرده‌اند، تزریق می‌شود و آنها می‌توانند تا حدودی هزینه‌های جاری خود را برطرف کنند، اما همچنان برای تأمین منابع کافی‌تر برای هزینه مدارس، نیاز به توجه بیشتر هستیم.
وی در خصوص «توزیع شیر در مدارس»، متذکر شد: ۲۵ وعده شیر تا قبل از سال جاری در مدارس توزیع خواهیم کرد و تقریباً توزیع شیر در همه مدارس صورت گرفته است.
مدیرکل آمورزش و پرورش شهر تهران بیان داشت: بعد از عید نوروز نیز توزیع شیر در برنامه قرار دارد، اما اجرای آن، مستلزم تأمین اعتبار است.

 


 

۲۶ بهمن ۹۵ – روش جذب معلمان به‌صورت حق‌التدریس از سال ۸۸ به بعد اشتباه بود

خبرگزاری ایسنا : خبررئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «روش جذب معلمان در قالب حق‌التدریسی از ۸ سال گذشته تاکنون اشتباه بوده است» گفت: این مسائل باید مورد رسیدگی و پیگیری قرار گیرد.
به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در دیدار با جمعی از معلمان حق التدریسی استان قم با اشاره به وضعیت مربیان و معلمان حق التدریسی گفت: قطعا باید پیگیری‌های لازم برای تعیین تکلیف وضعیت این معلمان در سطح کشور و استان قم صورت گیرد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان مجلس در ۸ سال پیش قانونی را مصوب کردند مبنی بر اینکه وزارت آموزش و پرورش باید در آن سال حدود ۴۰ هزار نفر از معلمان حق التدریسی را جذب کار کند و در همان قانون مقرر شد که دیگر معلمان در قالب حق التدریسی به کار گرفته نشوند و تنها وزارت آموزش و پرورش از طریق برگزاری آزمون اقدام به استخدام نیرو کند.
دکتر لاریجانی ادامه داد: اما متاسفانه بعد از تسریع و اجرای این قانون نیز شاهد بودیم که وزارت آموزش و پرورش اقدام به جذب معلمان حق التدریسی کرد که این روش جذب، اقدامی غلط و مغایر با قانون بود که عملا با این اقدامات افراد سرگردان شدند که باید وضعیت افراد در نهایت تعیین تکلیف شود.
در ابتدای این دیدار تعدادی از معلمان حق التدریسی استان قم با اشاره به نبود آینده شغلی برای این قشر از فرهنگیان گفت: معلمان حق التدریسی در اکثر نقاط کشور در مناطق صعب العبور مشغول به کار هستند و این افراد با سال ها تجربه نظاره‌گر افرادی هستند که بدون تجربه وارد آموزش و پرورش شده و استخدام می‌شوند.
یکی دیگر از معلمان حق التدریسی استان قم گفت: متاسفانه معلمان حق التدریسی از سال ۸۸ تاکنون در بلاتکلیفی قرار دارند و هر روز خبر ضد و نقیض جدیدی در این رابطه مطرح می‌شود که این مسئله بر زندگی معلمان و خانواده آن ها تاثیر گذاشته است.


 

۹ آذر ۹۵ – تشکیل کمیته برای تبدیل وضعیت ۱۳۰۰ مربی حق‌التدریس فنی و حرفه‌ای

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در واکنش به اعتراض مربیان حق‌التدریس برای پیگیری وضعیت استخدامی‌شان گفت: تاکنون وضعیت استخدامی ۲۳۰۰ نفر مشخص و احکام صادر شده است اما نبود پست سازمانی موجب بلاتکلیفی ۱۳۰۰ مربی باقی مانده شد.
محمدامین سازگار نژاد، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که چرا تاکنون وضعیت استخدامی تمام مربیان حق‌التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مشخص نشده است، اظهار داشت: این موضوع باید از طریق سازمان امور استخدامی دنبال شود چرا که نبود پست سازمانی اجازه صدور احکام را نمی‌دهد.
وی افزود: اخیراً در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی کمیته‌ای برای بررسی و رفع مشکلات مربیان تشکیل شده است که پس از پایان تعطیلات مجلس پیگیر آن خواهیم شد.
سازگارنژاد با بیان اینکه وضعیت استخدامی ۲۳۰۰ نفر از مربیان طبق قانون مشخص شده است، گفت: حدود ۱۳۰۰ نفر از مربیان در انتظار دریافت احکام کارگزینی هستند که در حال تلاش برای اجرای این قانون هستیم.
وی در خصوص این سؤال که آیا نسبت به تعداد استخدامی‌ها براساس قانون نیاز و تقاضا برای این افراد وجود دارد یا خیر، گفت: در حال حاضر اگر نسل‌های بعدی هم الان به دنیا بیایند باز هم تقاضا برای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و تعدادی که اکنون ملزم به استخدام هستیم، وجود نخواهد داشت.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با تأکید براینکه سازمان امور استخدامی باید پست‌های لازم را برای تبدیل وضعیت مربیان خالی کند، گفت: طبق قانون مربیان حق‌التدریس باقی مانده باید استخدام شوند و در این باره در حال تلاش و رایزنی هستیم.
به گزارش فارس،۱۳۰۰ نفر از مربیان حق‌التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای درباره عدم تعیین تکلیف وضعیت‌شان اعتراضاتی را مطرح کرده بودند چراکه سال‌هاست پس از تصویب قانون و حتی دستور مستقیم وزیر کار به سازگار نژاد، در بلاتکلیفی به سر می‌برند.


۹ آذر ۹۵ – تداوم روزهای سخت مربیان حق‌التدریس با حقوق‌های ۵۰۰ هزار تومانی

خبرگزاری فارس: عده‌ای از مربیان حق‌التدریس سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای که باید طبق قانون وضعیت استخدامی شان تغییر می‌کرد با گذشت ماه‌ها با دریافتی ۵۰۰ هزار تومانی چشم‌انتظار تدبیر دولتی‌ها نشسته‌اند.
ه گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور باید تاکنون یعنی پایان برنامه پنجم توسعه بر اساس مجوز مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای نگهبان تبدیل وضعیت می‌شدند اما دستگاه‌های اجرایی دولت با تعلل چندین ماهه موجب سرگردانی این قشر زحتمکش جامعه شده‌اند.
بر اساس این گزارش، عده‌ای از مربیان در ماه‌های گذشته بر اساس تعیین پست و دریافت حکم به استخدام دولت درآمدند اما عده‌ای دیگر که تعدادشان حدود ۱۳۰۰ نفر اعلام شده همچنان منتظر دریافت حکم تبدیل وضعیت  هستند.
به گزارش فارس، قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای در راستای تحقق اهداف عدالت محوری، ایجاد امنیت شغلی، جلوگیری از افت کیفیت آموزشی، جلوگیری از دلسردی مربیان حق التدریس و استخدام آنان در سازمان های دیگر و از بین رفتن تجربیات آموزشی و خالی شدن سازمان از نیروهای با تجربه و با سوابق بالا به همت ریاست وقت سازمان و مربیان حق التدریس و نمایندگان مجلس هشتم و نهم در مورخ۸ مرداد ۹۱ به تصویب و تأیید شورای محترم نگهبان رسید.
بر اساس قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس، سازمان آموزش فنی و حرفه ای موظف به تغییر وضعیت استخدامی تعداد ۴۸۶۷ نفر از مربیان حق التدریس خود تا پایان قانون برنامه پنجم توسعه شد.
آیین نامه اجرایی قانون در تاریخ ۱۰ دیماه ۹۳ به تصویب هیئت وزیران رسید و یک هفته پس از آن برای اجرا به وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور (سابق) ابلاغ شد.
مطابق قوانین جاری استخدامی، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای حداکثر ظرف مدت سه ماه یعنی تا ۱۸ اسفندماه ۹۴ موظف به انجام مقدمات قانونی و اخذ شماره مستخدم از سازمان مدیریت و برنامه ریزی بود و می بایست برای افراد پذیرفته شده نهایی حکم کار گزینی صادر می کرد، اما این امر تاکنون برای همه پذیرفته شدگان نهایی مشمول قانون، محقق نشده است و از مجموع بیش از ۳۵۶۹ نفر هنوز پس از سپری شدن ۱۱ ماه از اعلام نتیجه نهایی با استناد به اذعان مدیران ارشد سازمان ۱۳۰۰ نفر تبدیل وضع استخدامی نشده‌اند.
در این باره جمعی از مربیان حق‌التدریس سازمان آمورش فنی و حرفه‌ای در گفت‌وگوهای متعددی با خبرنگار اقتصادی فارس از عدم انجام مراحل اداری استخدامی‌شان خبر داده و می‌گویند: همزمان با اعلام نتیجه نهایی با حکم مقام عالی وزارت، ریاست سازمان به آقای سازگارنژاد محوّل شد و روند اجرای قانون تعیین تکلیف استخدامی از آذر ماه ۹۴ تا اردیبهشت ۹۵ با هدف عدم اجرای قانون تبدیل وضع استخدامی و واگذاری آموزش به بخش خصوصی متوقف بود.
این مربیان حق‌التدریس درباره مشکلات خود اینطور روایت می‌کنند که با پیگیری‌های مستمر و مصرانه مربیان حق التدریس از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی (سابق) و دستگاه‌های نظارتی که منتج به مکاتبات و تذکرات کتبی متعدد به رئیس جمهور، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان اداری استخدامی شد، سازمان آموزش فنی و حرفه ای با اکراه و اجبار ملزم به اجرای قانون شد و همچنین در ۲۳ تیر ماه سال جاری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستوری مبنی بر تبدیل وضعیت استخدامی ۳۵۶۹ مربی حق التدریس تا پایان شهریور سال جاری را صادر کرد که تا امروز نتیجه ای حاصل نشده است.
به گفته مربیان حق‌التدریس این سازمان، در شأن کشور نیست که این قشر فرهیخته با سوابق پنج تا بیست سال و طی کلیه مراحل قانونی استخدام همچنان بلاتکلیف بوده و به علت تعلل و قصور و اعمال نظر سلایق شخصی برخی مسئولان در اجرای قوانین، از حقوق و مزایای ابتدایی قانونی  خویش بهره‌­مند نباشند و با وجود شرایط تأهل و مسکن استیجاری و مشکلات عدیده دیگر با ۴۸ ساعت کار در هفته با ماهیانه دریافتی متوسط ۵۰۰ هزار تومان  امرار معاش کنند.
به گزارش فارس، در حال حاضر مشکل اصلی استخدامی این مربیان نبود «پست سازمانی» در سطح مراکز آموزش فنی وحرفه‌ای است و تا زمانی که پست سازمانی خالی نشود، وضعیت این افراد همچنان بلاتکلیف خواهد ماند.


 

۸ اردیبهشت ۹۵ – پرداخت مطالبات حق التدریسی ها آموزش وپرورش خرمشهر

 

باشگاه خبرنگاران جوان: مطالبات حق التدریسی ها آموزش وپرورش خرمشهر پرداخت می شود.به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان؛ رئیس اداره آموزش و پرورش خرمشهرگفت: حقوق نیروهای حق التدرسی و آزاد خرمشهری تا پایان هفته جاری واریز می شود.
عنبری به مدارس هوشمند خرمشهر اشاره کرد و افزود: تعریف ما از مدارس هوشمند تعریفی متفاوت است، ما در صدد تولید محتوا با استفاده از تکنولوژی هستیم که در این راستا دوره هایی نیز برای آموزش معلمان مقطع ابتدایی برگزار شد.
وی گفت: بسیاری از معلمان، آموزش تولید محتوی را فراگرفته و بیش از ۳۰۰ اثر تولید محتوا ارائه شده و حتی دانش آموزانی در خرمشهر موفق به تولید محتوا شده اند که این در هیچ کجای کشور وجود ندارد.
رئیس اداره آموزش و پرورش خرمشهر طراحی سیستم مجازی را به عنوان دیگر نوآوری های اعمال شده در سیستم آموزشی خرمشهر معرفی کرد و افزود: این سیستم به صورتی طراحی شد، که معلم و دانش آموز از هر نقطه کشور می توانند در کلاس درس حاضر شوند، به آموزش بپردازند و یا درس را بیاموزند.
عنبری، با بیان اینکه اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این طرح  چهار میلیارد ریال برآورد شده بود، گفت: این طرح به صورت آزمایشی امتحان شد اما به دلیل عدم حمایت و فراهم نشدن بستر، امکان استفاده فراگیر از این طرح فراهم نشد.
وی با بیان اینکه آمار حاکی از افزایش ۹۸ درصدی  باسوادی نسبت به سرشماری سال ۸۵ است، افزود: یک هزار و ۱۲ نفر در سال ۹۴ تحت پوشش نهضت سوادآموزی قرار گرفتند که این رقم در سال های ۹۳ ،۹۲ و ۹۱ به ترتیب یک هزار و ۱۶۶، یک هزار و ۲۵۳ و یک هزار ۵۱۴ بوده است.


 

۷ اردیبهشت ۹۵ – استخدام ۳۷۰ معلم حق‌التدریسی در گیلان

 

 

خبرگزاری فارس: مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از جذب و استخدام ۳۷۰ نفر معلم پیش‌دبستانی حق‌التدریسی در این استان خبر داد.
مهدی حاجتی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان با اشاره به مشکلات بسیار در این نهاد، اظهار کرد: چالش‌های آموزش و پرورش با همکاری مدیران دستگاه‌ها در گیلان قابل برطرف کردن است.
وی به اجرای پروژه مهر در آغاز سال تحصیلی امسال در مدارس گیلان همزمان با سراسر کشور اشاره کرد و افزود: امسال پروژه مهر گیلان برتر کشوری معرفی شده‌است.
مدیر کل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه مهم‌ترین چالش این سازمان به‌کارگیری نیروهای پیش‌دبستانی در سال جاری است، تصریح کرد: ۲۱ شهریور ماه امسال ابلاغیه وزیر آموزش و پرورش مبنی بر به‌کارگیری نیروهای پیش‌دبستانی بر اساس حق‌التدریس، جنس و نیاز آموزش و پرورش صادر شد.
وی از وجود دو هزار نیروی حائز شرایط احراز جذب در آموزش و پرورش گیلان خبر داد و بیان کرد: نیاز آموزش و پرورش گیلان به گونه‌ای نیست که بتوانیم حتی یک نفر را جذب کنیم و مجبور شدیم خرید خدمات آموزشی داشته‌باشیم تا ما را متهم به قانون‌گریزی نکنند.
حاجتی از بازنشسته شدن ۲۳ درصد فرهنگیان گیلان در مدت پنج سال آینده خبر داد و یادآور شد: در مدت سه سال آینده ۱۵ درصد فرهنگیان استان بازنشسته می‌شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از جذب و استخدام ۳۷۰ نفر معلم پیش‌دبستانی حق‌التدریسی در این استان خبر داد.
وی با اشاره به پرداخت پنج درصد عوارض شهرداری‌ها به آموزش و پرورش گیلان، متذکر شد: گیلان جزو استان‌های آخر در دریافت عوارض از شهرداری‌ها است.

دیدگاه ها (۲)

  1. زهره می‌گه:

    ۹ سال مدرس دانشگاه

  2. زهره می‌گه:

    سلام من مدرس دانشگاه هستم ۹ سال حق التدریس.ورزشکار.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها