crm didar

جزئیات ادامه فعالیت آموزشیاران جامانده از آزمون استخدامی

علی باقرزاده، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» درباره مشکلات ادامه فعالیت آموزشیارانی که در آزمون سوم تیرماه شرکت نکرده یا پذیرفته نشده‌اند، اظهار داشت: این افراد همچنان به عنوان آموزشیار در نهضت سوادآموزی به فعالیت خود ادامه می‌دهند، اما برای برخورداری از بیمه، سنوات و حقوق کامل با شرایطی به صورت «حق‌التدریس تمام‌وقت» در می‌آیند.
وی در توضیح این شرایط گفت: هر آموزشیاری که دو کلاس سوادآموزی (هر کلاس ۶ تا ۸ نفر) داشته باشد، به عنوان حق‌التدریس تمام وقت محسوب می‌شود؛ در حالت دوم نیز، آموزشیاری که در یک روستا یک کلاس سوادآموزی و یک کلاس از کودکان لازم‌التعلیم زیر حد نصاب را تشکیل دهد، به عنوان حق‌التدریس تمام‌وقت محسوب می‌شود.
باقرزاده ادامه داد: در حالت سوم، اگر آموزش و پرورش در منطقه‌ای کلاس خالی بدون معلم داشته باشد، آموزشیار تأیید صلاحیت شده به عنوان حق‌التدریس در این کلاس‌ها به فعالیت ادامه می‌دهد و در عین حال باید در طول سال تحصیلی نیز حداقل سه نفر را به صورت «فرد به فرد» تحت پوشش سوادآموزی قرار دهد.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی تأکید کرد: در تمام این حالت‌ها فرد آموزشیار باید همچنان به کار آموزشیاری خود ادامه دهد، چرا که در غیراینصورت، قطع ارتباط با نهضت سوادآموزی محسوب شده و سنوات وی محاسبه نمی‌شود.
وی درباره مشکل برخی از این آموزشیاران برای طی کردن فاصله‌های طولانی میان کلاس‌های لازم‌التعلیم‌ها و سوادآموزان گفت: مکان کلاس‌های لازم‌التعلیم را آموزش و پرورش تعیین می‌کند، اما انتخاب کلاس‌های سوادآموزی به اختیار خود آموزشیار است که می‌تواند در نزدیک‌ترین محل به مدرسه خود این کلاس‌ها را انتخاب کند.
* ادامه فعالیت آموزشیاران پذیرفته شده در آزمون، به عنوان “معلم حق‌التدریس”
باقرزاده در ادامه با اشاره به وضعیت آموزشیاران پذیرفته شده در آزمون سوم تیر اظهار داشت: آموزشیارانی که در آزمون تعیین اولویت استخدامی در سوم تیرماه امسال پذیرفته‌ شده‌اند به عنوان «معلم حق‌التدریس» به فعالیت خود ادامه می‌دهند و در نوبت استخدام نیز قرار دارند.
معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: اگر در سقف سهمیه ۶۰ هزار نفری مدنظر قانون مصوب ۱۵ مهر ۸۸ ظرفیتی برای استخدام این افراد باشد، بدون هیچ تشریفاتی استخدام می‌شوند؛ در غیر اینصورت، در نوبت قرار دارند تا پس از اخذ مجوزهای لازم به استخدام آموزش و پرورش درآیند.
باقرزاده با تأکید بر ملاک بودن نیاز آموزش و پرورش در استخدام‌ها ادامه داد: در حال حاضر برخی از استان‌ها اعلام کرده‌اند که به معلم جدید نیاز ندارند، به همین دلیل امکان جذب برخی از آموزشیاران پذیرفته شده در آزمون سوم تیر در رشته‌های تخصصی آنها وجود ندارد، بنابراین این آموزشیاران به ادارات آموزش و پرورش مراجعه می‌کنند و با هماهنگی آنها در رشته‌های دیگر به صورت «حق‌التدریس» مشغول به کار می‌شوند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها