ضوابط گزینش نیروی انسانی در مدارس غیردولتی اعلام شد

ضوابط گزینش نیروی انسانی در مدارس غیردولتی اعلام شد Reviewed by Admin on Jun 17Rating:
ضوابط گزینش نیروی انسانی در مدارس غیردولتی اعلام شد

ضوابط و مقررات مربوط به گزینش نیروی انسانی در مدارس و مراكز مصرح در ماده ۲ قانون تأسیس و اداره مدارس و مراكز پرورشی و آموزشی غیر دولتی از سوی وزیر آموزش و پرورش اعلام شد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، در بخشنامه وزیر آموزش و پرورش به اداره كل آموزش و پرورش استان‌ها آمده است: مؤسسان مدارس و مراكز غیر دولتی موظفند ضوابط گزینش را در انتخاب و معرفی افراد به گزینش، مدنظر قرار داده و افرادی را انتخاب و معرفی كنند كه با توجه به ضوابط مزبور، شرایط لازم را دارا باشند.
این بخشنامه می‌افزاید: مؤسسان پس از نیازسنجی دقیق، انتخاب افراد مورد ‌نظر و حصول اطمینان از استمرار همكاری افراد موجود، لازم است نیروهای مورد نیاز واجد شرایط خود را اعم از آموزشی، پرورشی، اداری و خدماتی حداكثر تا پایان اردیبهشت هر سال وفق فرم پیوست، همراه با مدارك لازم شامل فرم تكمیل شده مشخصات فردی ملصق به عكس و تصویر همه صفحات شناسنامه به ادارات آموزش و پرورش ارائه كند؛ ضمناً ارسال رونوشت معرفی‌نامه به اداره مشاركت‌های مردمی و امور شاهد و ایثارگران اداره كل استان ضروری است.
این بخشنامه ادامه می‌دهد: هسته گزینش موظف است حداكثر تا ۱۵ مرداد نتیجه بررسی‌های خود را به اداره آموزش و پرورش اعلام كند همچنین ارسال نسخه‌ای از نتیجه بررسی صلاحیت معرفی‌شدگان به اداره مشاركت‌های مردمی و امور شاهد و ایثارگران اداره كل استان ضروری است.
در ادامه این بخشنامه آمده است: چنانچه همكاری فردی بنا به دلایل غیر قابل پیش‌بینی در طول سال قطع شود، مؤسس ضمن اعلام دلیل قطع همكاری فرد مورد نظر باید سریعاً نسبت به معرفی نیروی جایگزین با رعایت مراحل بند ۲ شیوه‌نامه اقدام كند همچنین با توجه به متفاوت بودن ضوابط مورد اعمال در مشاغل مختلف (خدماتی، اداری، آموزشی و پرورشی) ضرورت دارد افراد صرفاً برای شغلی كه صلاحیتشان مورد تأیید قرار گرفته است به خدمت گرفته شوند و در صورتی كه مقرر است شغل افراد بنا به ضرورت تغییر یابد به طور مثال تغییر سمت از مشاغل اداری به آموزشی، كسب نظر مجدد گزینش الزامی است.
این بخشنامه بیان می‌كند: بر اساس تبصره ۲ ماده ۲۲ قانون اصلاح قانون مدارس غیر انتفاعی، بكارگیری مدیرانی كه مستخدم‌ رسمی آموزش و پرورش نباشند پس از تأیید صلاحیت توسط گزینش امكان‌پذیر خواهد بود همچنین در خصوص مستخدمان رسمی شاغل در وزارت آموزش و پرورش در صورت ارائه تصویر برابر اصل شده آخرین حكم كارگزینی، نیاز به اعلام نظر گزینش نیست و اشتغال آنان به صورت غیر موظف در مدارس و مراكز مزبور و در شغل مربوط بلامانع است.
این بخشنامه می‌افزاید: بر اساس ماده ۴۲ آیین‌نامه اجرایی قانون‌ گزینش كشور، به كارگیری مستخدمین رسمی و ثابت كه رابطه استخدامی آنان به هر علت قطع شده باشد مسلتزم طی مراحل گزینش خواهد بود؛ لازم به ذكر است هسته گزینش با توجه به شأن و زحمات افراد بازنشسته در حداقل زمان و خارج از نوبت نظر خود را در خصوص گزینش آنان به اداره آموزش و پرورش اعلام می‌كند.
در قسمت دیگری از این بخشنامه آمده است: استمرار خدمت افرادی كه صلاحیت آنان مورد تأیید گزینش قرار گرفته است برای اشتغال در سال‌های بعد با معرفی مجدد و اخذ تأییدیه گزینش بلااشكال است لذا ضروری است هر ساله همزمان با معرفی نیروهای جدید فهرست اسامی این افراد نیز به گزینش اعلام شود.
این بخشنامه ادامه می‌دهد: اعتقاد و التزام به ولایت فقیه، نظام جهموری اسلامی و قانون اساسی، عدم اشتهار به فساد اخلاقی و تجاهر به فسق، عدم وابستگی، هواداری از احزاب و سازمان‌ها و گروه‌هایی كه غیر قانونی بودن آنها از طرف مقامات صالحه اعلام شده یا می‌شود مگر آن كه توبه ایشان احراز شود، عدم سابقه محكومیت كیفری مؤثر و عدم اعتیاد به مواد مخدر از دیگر ضوابط عمومی حاكم بر گزینش است.
این بخشنامه در خصوص ضوابط انتخاب اصلح (ملاك‌های تقدم) در گزینش داوطلبان بیان می‌كند: در موارد كثرت تقاضا و محدودیت‌ ظرفیت یا در مشاغل حساس مانند مشاغل آموزشی و موارد خاص مانند تربیتی و مدیریتی علاوه بر اعمال ضوابط عمومی، ضوابط انتخاب اصلح نیز در مورد داوطلبان لحاظ خواهد شد.
در ادامه این بخشنامه آمده است: برخی از مصادیق ضوابط انتخاب اصلح عبارت از ایثارگری “رزمندگان، جانبازان، همسر و فرزندان جانبازان از كارافتاده، آزادگان، همسر، فرزند، برادر و خواهر شهید “، شركت در فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی و عبادی، خدمت در مناطق محروم، فعالیت داوطلبانه در نهادهای انقلابی و تقید به رعایت پوشش اسلامی است.
در پایان این بخشنامه آمده است: انتظار دارد با تلاش و مساعی همكاران و مسئولان ذیربط شاهد جذب نیروهای مؤمن، متعهد، كارآمد و متخصص در دستگاه مقدس تعلیم و تربیت بوده و در مسیر توسعه پایدار میهن اسلامی گام‌های مؤثری را برداریم.

دیدگاه ها (۳۸۰)

 1. جمیلمی‌گه:

  باسلام:دارای مدرک کارشناسی الهیات وآشنا به تدریس دروس اول ابتدایی وتدریس قرآن به مدت یک سال درمدرسه ابتدایی دولتی . آشنا به روش های کلاس داری وعلاقه مندبه همکاری با مدارس غیر انتفاعی مشهد

 2. آرزومی‌گه:

  لیسانس حسابداری هستم و علاقه مند ب تدریس در مدارس غیر انتفاعی کرج هستم

 3. عفتمی‌گه:

  با سلام کارشناس ارشد ریاضی هستم و علاقه مند تدریس، و آمادگی تدریس در مدارس غیر انتفاعی را دارم

 4. سمیهمی‌گه:

  ارشد ادبیات فارسی هستم علاقه به تدریس دارم هم اکنون دوروز ی مدرسه تدریس دارم

 5. سمیهمی‌گه:

  ارشد ادبیات فارسی جویای کار علاقه وافربه تدریس

 6. rogayeمی‌گه:

  سلام.
  من مدرک کارشناسی ارشد زمین شناسی دارم.میتونم تو مدارس غیر انتفاعی تدریس کنم؟

 7. مهسا جعفرزادهمی‌گه:

  سلام.اینجانب دارای مدرک لیسانس حسابداری میباشم,گزینش نیز دارم.خواهان تدریس در مدارس تبریز هستم.

 8. محدثهمی‌گه:

  من رشته تربیت بدنی دارم زیاد تدریس در مدارس میبد دارم لطفا من راهنمایی کنید چون

 9. اسما سعادتیمی‌گه:

  سلام من مدرک کارشناسی علوم تربیتی دارم و خیلی دوس دارم تو یکی از مدارس استان اردبیل مشغول به کار شم

 10. اعظممی‌گه:

  من هم دوست دارم در مدارس استان گلستان تدریس داشته باشم دارای کارشناسی مدیریت بازرگانی و مربی نهضت

 11. پردیسمی‌گه:

  جویای کار در مدرسه ام تدریس زبان نقاشی کاردستی در ضمن سابقه تدریس در پیش دبستانی هم دارم کاملا با حوصله

 12. انیسه . پمی‌گه:

  با سلام
  بنده دارای مدرک مهندسی کامپیوتر هستم و علاقمند به تدریس دروس ریاضی در مدارس غیر انتفاعی در آمل می باشم . سابقه تدریس به صورت خصوصی را هم دارم .

  با تشکر

 13. رقيهمی‌گه:

  با سلام اينجانب داراي مدرك كارشناسي عمران ميباشم.متقاضي كار در مدارس غير انتفاعي آمل ميباشم

 14. نرگس شیخمی‌گه:

  سلام من دارای مدرک کارشناسی جغرافیای طبیعی از دانشگاه تهران هستم و علاقه ی شدیدی به شغل معلمی و تدریس به دانش آموزان مقطع ابتدایی در مدارس غیر انتفاعی لاهیجان را دارم درضمن چون فرزندم مقطع ابتدایی را میگذراند با محتوای کتابهای جدید برای این مقطع آشنا هستم

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال استخدام
بانکی
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید