ضوابط گزینش نیروی انسانی در مدارس غیردولتی اعلام شد

ضوابط گزینش نیروی انسانی در مدارس غیردولتی اعلام شد Reviewed by Admin on Jun 17Rating:
ضوابط گزینش نیروی انسانی در مدارس غیردولتی اعلام شد

ضوابط و مقررات مربوط به گزینش نیروی انسانی در مدارس و مراکز مصرح در ماده ۲ قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز پرورشی و آموزشی غیر دولتی از سوی وزیر آموزش و پرورش اعلام شد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، در بخشنامه وزیر آموزش و پرورش به اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها آمده است: مؤسسان مدارس و مراکز غیر دولتی موظفند ضوابط گزینش را در انتخاب و معرفی افراد به گزینش، مدنظر قرار داده و افرادی را انتخاب و معرفی کنند که با توجه به ضوابط مزبور، شرایط لازم را دارا باشند.
این بخشنامه می‌افزاید: مؤسسان پس از نیازسنجی دقیق، انتخاب افراد مورد ‌نظر و حصول اطمینان از استمرار همکاری افراد موجود، لازم است نیروهای مورد نیاز واجد شرایط خود را اعم از آموزشی، پرورشی، اداری و خدماتی حداکثر تا پایان اردیبهشت هر سال وفق فرم پیوست، همراه با مدارک لازم شامل فرم تکمیل شده مشخصات فردی ملصق به عکس و تصویر همه صفحات شناسنامه به ادارات آموزش و پرورش ارائه کند؛ ضمناً ارسال رونوشت معرفی‌نامه به اداره مشارکت‌های مردمی و امور شاهد و ایثارگران اداره کل استان ضروری است.
این بخشنامه ادامه می‌دهد: هسته گزینش موظف است حداکثر تا ۱۵ مرداد نتیجه بررسی‌های خود را به اداره آموزش و پرورش اعلام کند همچنین ارسال نسخه‌ای از نتیجه بررسی صلاحیت معرفی‌شدگان به اداره مشارکت‌های مردمی و امور شاهد و ایثارگران اداره کل استان ضروری است.
در ادامه این بخشنامه آمده است: چنانچه همکاری فردی بنا به دلایل غیر قابل پیش‌بینی در طول سال قطع شود، مؤسس ضمن اعلام دلیل قطع همکاری فرد مورد نظر باید سریعاً نسبت به معرفی نیروی جایگزین با رعایت مراحل بند ۲ شیوه‌نامه اقدام کند همچنین با توجه به متفاوت بودن ضوابط مورد اعمال در مشاغل مختلف (خدماتی، اداری، آموزشی و پرورشی) ضرورت دارد افراد صرفاً برای شغلی که صلاحیتشان مورد تأیید قرار گرفته است به خدمت گرفته شوند و در صورتی که مقرر است شغل افراد بنا به ضرورت تغییر یابد به طور مثال تغییر سمت از مشاغل اداری به آموزشی، کسب نظر مجدد گزینش الزامی است.
این بخشنامه بیان می‌کند: بر اساس تبصره ۲ ماده ۲۲ قانون اصلاح قانون مدارس غیر انتفاعی، بکارگیری مدیرانی که مستخدم‌ رسمی آموزش و پرورش نباشند پس از تأیید صلاحیت توسط گزینش امکان‌پذیر خواهد بود همچنین در خصوص مستخدمان رسمی شاغل در وزارت آموزش و پرورش در صورت ارائه تصویر برابر اصل شده آخرین حکم کارگزینی، نیاز به اعلام نظر گزینش نیست و اشتغال آنان به صورت غیر موظف در مدارس و مراکز مزبور و در شغل مربوط بلامانع است.
این بخشنامه می‌افزاید: بر اساس ماده ۴۲ آیین‌نامه اجرایی قانون‌ گزینش کشور، به کارگیری مستخدمین رسمی و ثابت که رابطه استخدامی آنان به هر علت قطع شده باشد مسلتزم طی مراحل گزینش خواهد بود؛ لازم به ذکر است هسته گزینش با توجه به شأن و زحمات افراد بازنشسته در حداقل زمان و خارج از نوبت نظر خود را در خصوص گزینش آنان به اداره آموزش و پرورش اعلام می‌کند.
در قسمت دیگری از این بخشنامه آمده است: استمرار خدمت افرادی که صلاحیت آنان مورد تأیید گزینش قرار گرفته است برای اشتغال در سال‌های بعد با معرفی مجدد و اخذ تأییدیه گزینش بلااشکال است لذا ضروری است هر ساله همزمان با معرفی نیروهای جدید فهرست اسامی این افراد نیز به گزینش اعلام شود.
این بخشنامه ادامه می‌دهد: اعتقاد و التزام به ولایت فقیه، نظام جهموری اسلامی و قانون اساسی، عدم اشتهار به فساد اخلاقی و تجاهر به فسق، عدم وابستگی، هواداری از احزاب و سازمان‌ها و گروه‌هایی که غیر قانونی بودن آنها از طرف مقامات صالحه اعلام شده یا می‌شود مگر آن که توبه ایشان احراز شود، عدم سابقه محکومیت کیفری مؤثر و عدم اعتیاد به مواد مخدر از دیگر ضوابط عمومی حاکم بر گزینش است.
این بخشنامه در خصوص ضوابط انتخاب اصلح (ملاک‌های تقدم) در گزینش داوطلبان بیان می‌کند: در موارد کثرت تقاضا و محدودیت‌ ظرفیت یا در مشاغل حساس مانند مشاغل آموزشی و موارد خاص مانند تربیتی و مدیریتی علاوه بر اعمال ضوابط عمومی، ضوابط انتخاب اصلح نیز در مورد داوطلبان لحاظ خواهد شد.
در ادامه این بخشنامه آمده است: برخی از مصادیق ضوابط انتخاب اصلح عبارت از ایثارگری “رزمندگان، جانبازان، همسر و فرزندان جانبازان از کارافتاده، آزادگان، همسر، فرزند، برادر و خواهر شهید “، شرکت در فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی و عبادی، خدمت در مناطق محروم، فعالیت داوطلبانه در نهادهای انقلابی و تقید به رعایت پوشش اسلامی است.
در پایان این بخشنامه آمده است: انتظار دارد با تلاش و مساعی همکاران و مسئولان ذیربط شاهد جذب نیروهای مؤمن، متعهد، کارآمد و متخصص در دستگاه مقدس تعلیم و تربیت بوده و در مسیر توسعه پایدار میهن اسلامی گام‌های مؤثری را برداریم.

دیدگاه ها (۴۱۷)

 1. مینا می‌گه:

  با سلام انجانب ۸سال سابقه کار در مهد کودک دارم.۲ سال مربی نهضت هستم.مدرک کاردانی دارم.در حال حاضر برای کارشناس میخوانم.برای استخدام دراموزش وپرورش چکار باید کنم؟لطفا راهنمایی کنید.

 2. سارا می‌گه:

  سلام کارشناس حرفه ای طراحی لباس میخونم ترم آخر هستم به تمام فنون زشته خود وارد بوده به هنرستان ها و مراکز آموزشی میتوانم خدمت کنم .محدوده کرج و تهران

 3. نسرین می‌گه:

  با سلام
  ۲۷ساله دارای مدرک کاردانی از دانشگاه سراسری قزوین و
  کارشناسی از دانشگاه غیرانتفاعی البرز هستم همچنین در حال حاضر هم برای مقطع کارشناسی ارشد میخوانم
  علاقمند به تدریس در تمامی مقاطع مدارس غیرانتفاعی کرج میباشم

 4. سمیرا می‌گه:

  سلام مدرک تحصیلی من کارشناس زیست شناسی هست وعلاقه زیادی به تدریس دارم اموزش کلاسهای خصوصی راداشتم درسال ۸۶ به عنوان دانشجوی برتر شناخته شدم ولی شراط استخدام معلمان در مدارس غیر انتفاعی رانمیدونم لطفا راهنمای کنید.

 5. ویدا می‌گه:

  با سلام …بنده کارشناسی همزمان تربیت مترجم زبان انگلیسی هستم…و علاقه به تدریس در مدارس غیر انتفاعی را دارم…به راهنماییتون احتیاج دارم

 6. Mina می‌گه:

  بإسلام بنده دارای مدرک کارشناسی مهندسی فضائ سبز هستم و علاقه مند به تدریس در مدارس غیرانتفاعی ، چکاری باید انجام بدم برای اینکه واجد شرایط شوم؟

 7. Mina می‌گه:

  بإسلام بنده دارای مدرک کارشناسی مهندسی فضائ سبز هستم و علاقه مند به تدریس در مدارس غیرانتفاعی ، به شدت علاقه مند به تدریس میباشم ، چکار باید بکنم؟

 8. زهرا می‌گه:

  باسلام من کارشناسی نرم افزار دارم ودوره مربی گری هم گذروندم وعلاقه مندبه تدریس برای هر مقطعی خصوصا راهنمایی ودبیرستان درحیطه کامپیوتر میباشم مممنون

 9. فاطمه می‌گه:

  با سلام، اینجانب با مدرک لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی علاقمند به تدریس در مقاطع ابتدایی و راهنمایی در مدارس غیر دولتی کرج میباشم

 10. زهرا می‌گه:

  اینجانب کارشناسی ارشد تربیت بدنی هستم و دارای کارت مربیگری آمادگی جسمانی،بسکتبال و ایروبیک و سابقه مربیگری در فوق برنامه دانشگاه و کلاسهای تابستانی ،مایل به همکاری با مدارس غیرانتفاعی هستم.با تشکر

 11. سحر می‌گه:

  اینجانب دارای مدرک کارشناسی حسابداری علاقمندبه تدریس درمدارس غیرانتفاعی میباشم

 12. فاطمه می‌گه:

  سلام من کارشناسی ریاضی دارم .و سابقه ی تدریس در اموزشگاه ها را دارم و دوست دارم در مدارس غیرانتفاعی ابتدایی و یا راهنمایی شهرساری تدریس کنم .لطفا راهنمایی بفرمایید چکارکنم باتشکر

 13. غزل می‌گه:

  باسلام .من هم کارشناسی روانشناسی دارم و بصورت پاره وقت به آموزش ذهنی کودکان میپردازم .علاقمند به تدریس در سه پایه اول مقطع ابتدایی مدارس غیرانتفاعی هستم .متشکرم.

 14. ترانه می‌گه:

  با سلام
  بنده کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی هستم. بحمدالله یک سال سابقه تدریس در مدرسه غیرانتفاعی دوره دبستان به طور تخصصی در دروس هدیه های آسمانی، آموزش قرآن، مطالعات اجتماعی را در مشهد دارم.
  هم چنین دوره های عمومی ضمن خدمت معلمین ویژه غیرانتفاعی و دروه تخصصی ضمن خدمت پایه پنجم را گذرانده ام.
  بنده تمایل دارم در مدارس غیرانتفاعی مشهد دوره ابتدایی در هرپایه ای و هم چنین دوره متوسطه اول و دوم در هر دروسی تدریس نمایم.
  باتشکر

 15. ترانه می‌گه:

  با سلام
  بنده کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی هستم. بحمدالله یک سال سابقه تدریس در مدرسه غیرانتفاعی دوره دبستان به طور تخصصی در دروس هدیه های آسمانی، آموزش قرآن، مطالعات اجتماعی را دارم.
  هم چنین دوره های عمومی ضمن خدمت معلمین ویژه غیرانتفاعی و دروه تخصصی ضمن خدمت پایه پنجم را گذرانده ام.
  بنده تمایل دارم در مدارس غیرانتفاعی دوره ابتدایی در هرپایه ای و هم چنین دوره متوسطه اول و دوم در هر دروسی تدریس نمایم.
  باتشکر

 16. هومن می‌گه:

  با عرض سلام
  من دارای مدرک دکترای کشاورزی هستم و تمایل به تدریس در مدارس غیر انتفاعی تهران را دارم.

 17. مریم می‌گه:

  باسلام. من کارشناس علوم اجتماعی هستم. تسلط کامل ب انجام پروژهای تحقیقاتی دارم. تمایل به تدریس در مدارس غیر انتفاعی دارم

 18. رضا می‌گه:

  فوق لیسانس حسابداری هستم علاقمند تدریس در مدارس غیر انتفاعی تبریز هستم در رشته حسابداری حتی تهیه صورتهای مالی به صورت عملی – و تدریس ریاضیات رشته های تجربی و انسانی در سطح دبیرستان

 19. م.م می‌گه:

  من کارشناس ارشد فیزیک هستم علاقمند تدریس در مدارس غیرانتفاعی ارومیه هستم

 20. * می‌گه:

  بنده با مدرک کارشناسی زبان و ادبیات فارسی خواهان تدریس در مدارس غیر انتفاعی در استان اصفهان هستم

 21. مهرداد می‌گه:

  سلام …
  من کارشناس ارشد جغرافیای انسانی از دانشگاه ملی (شهید بهشتی) هستم..و علاقه مند به تدریس در مقطع راهنمایی و دبیرستان هستم.دروس جغرافیا،تاریخ،ادبیات و ارایه های ادبی،جامعه شناسی و علوم اجتماعی رو می تونم تدریس کنم.

 22. پریساع می‌گه:

  سلام وقت بخیر
  بنده لیسانس تاریخ هستم و بسیار علاقه مند تدریس در مدارس غیردولتی تبریز در هر شاخه ای هستم

 23. شبنم می‌گه:

  من فوق لیسانس نانو شیمی ولیسانس شیمی کاربردی هستم وخواهان کار در مدارس غیر انتفاعی درتبریز می باشم

 24. زهره می‌گه:

  من لیسانس نرم افزار دارم و علاقع دارم در مدارس غیر انتفاعی استخدام شوم

 25. سپیده می‌گه:

  سلام.بنده دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات فارسی و علاقمند به تدریس دروس ادبیات فارسی/نقاشی/قرآن/دینی و عربی در مدارس غیرانتفاعی دخترانه مشهد میباشم.

 26. نیلوفر می‌گه:

  سلام.من لیسانس مترجمی همزمان زبان انگلیسی دارم.علاقمندبه تدریس زبان درمدارس غرانتفاعی هستم

 27. الف . پ می‌گه:

  سلام. خسته نباشید.
  بنده دانشجوی ارشد مدیریت آموزشی یکی از دانشگاه های دولتی معتبر با معدل بالا هستم. مدرک لیسانس من تکنولوژی آموزشی است(در هر دو مقطع رتبه اول). برای کار در مدارس غیر دولتی تهران چطور باید اقدام کنم؟ بسیار ممنونم

 28. معصومه می‌گه:

  سلام،وقتتون بخیر
  من ترم آخر کارشناسی زیست،دانشگاه اصفهان هستم،ضمنا نفر اول هم هستم،
  خیلی به تدریس در مدارس غیرانتفاعی علاقه دارم
  لطفا اگه امکانش هست یه بررسی رو این مورد داشته باشین

 29. الهه می‌گه:

  سلام.بنده لیسانس حقوق دارم و کارشناسی ارشد روانشناسی میخونم و علاقمند تدریس در مدارس غیر انتفاعی تبریز هستم.

 30. زهرا خلیلی می‌گه:

  فوق لیسانس ریاضی محض و مدرس دانشگاه هستم، علاقه مندم در مدارس غیر انتفاعی تدریس کنم.

 31. تینا می‌گه:

  سلام.. فارق التحصیل فیزیک هستم با مدرک فوق لیسانس فیزیک.. علاقمند به تدریس در مدارس غیر انتفاعی هستم

 32. رضائی می‌گه:

  با سلام.اینجانب دارای مدرک لیسانس حسابداری و همچنین در همین رشته تحصیلی در مرحله دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد میباشم و علاقه مندی خود را جهت تدریس در مدارس غیرانتفاعی اعلام میکنم.

 33. سپیده می‌گه:

  لیسانس ادبیات انگلیسی هستم علاقه مند به تدریس در مدارس غیر انتفاعی هستم سابقه تدریس در موسسات زبان دارم…اصفهان

 34. نازنین یدی می‌گه:

  اینجانب دارای مدرک لیسانس حسابداری هستم خواستار تدریس در مدارس غیرانتفاعی می باشم.

 35. فاطیما می‌گه:

  سلام من لیسانس مهندسی صنایع غذایی رو دارم.علاقه مند به تدریس هستم.

 36. راحله می‌گه:

  لیسانس فیزیک کاربردی و نفر اول فارغ التحصیلی از دانشگاه میباشم.علاقه زیادی به تدریس ریاضی و فیزیک در مقطع راهنمایی و دبیرستان دارم.همکاری خود را جهت تدریس در مدرس غیرانتفاعی تبریز اعلام میدارم.

 37. جمیل می‌گه:

  باسلام:دارای مدرک کارشناسی الهیات وآشنا به تدریس دروس اول ابتدایی وتدریس قرآن به مدت یک سال درمدرسه ابتدایی دولتی . آشنا به روش های کلاس داری وعلاقه مندبه همکاری با مدارس غیر انتفاعی مشهد

 38. آرزو می‌گه:

  لیسانس حسابداری هستم و علاقه مند ب تدریس در مدارس غیر انتفاعی کرج هستم

 39. عفت می‌گه:

  با سلام کارشناس ارشد ریاضی هستم و علاقه مند تدریس، و آمادگی تدریس در مدارس غیر انتفاعی را دارم

 40. سمیه می‌گه:

  ارشد ادبیات فارسی هستم علاقه به تدریس دارم هم اکنون دوروز ی مدرسه تدریس دارم

 41. سمیه می‌گه:

  ارشد ادبیات فارسی جویای کار علاقه وافربه تدریس

 42. rogaye می‌گه:

  سلام.
  من مدرک کارشناسی ارشد زمین شناسی دارم.میتونم تو مدارس غیر انتفاعی تدریس کنم؟

 43. مهسا جعفرزاده می‌گه:

  سلام.اینجانب دارای مدرک لیسانس حسابداری میباشم,گزینش نیز دارم.خواهان تدریس در مدارس تبریز هستم.

 44. محدثه می‌گه:

  من رشته تربیت بدنی دارم زیاد تدریس در مدارس میبد دارم لطفا من راهنمایی کنید چون

 45. اسما سعادتی می‌گه:

  سلام من مدرک کارشناسی علوم تربیتی دارم و خیلی دوس دارم تو یکی از مدارس استان اردبیل مشغول به کار شم

 46. اعظم می‌گه:

  من هم دوست دارم در مدارس استان گلستان تدریس داشته باشم دارای کارشناسی مدیریت بازرگانی و مربی نهضت

 47. پردیس می‌گه:

  جویای کار در مدرسه ام تدریس زبان نقاشی کاردستی در ضمن سابقه تدریس در پیش دبستانی هم دارم کاملا با حوصله

 48. انیسه . پ می‌گه:

  با سلام
  بنده دارای مدرک مهندسی کامپیوتر هستم و علاقمند به تدریس دروس ریاضی در مدارس غیر انتفاعی در آمل می باشم . سابقه تدریس به صورت خصوصی را هم دارم .

  با تشکر

 49. رقيه می‌گه:

  با سلام اینجانب دارای مدرک کارشناسی عمران میباشم.متقاضی کار در مدارس غیر انتفاعی آمل میباشم

 50. نرگس شیخ می‌گه:

  سلام من دارای مدرک کارشناسی جغرافیای طبیعی از دانشگاه تهران هستم و علاقه ی شدیدی به شغل معلمی و تدریس به دانش آموزان مقطع ابتدایی در مدارس غیر انتفاعی لاهیجان را دارم درضمن چون فرزندم مقطع ابتدایی را میگذراند با محتوای کتابهای جدید برای این مقطع آشنا هستم

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها