crm didar

آخرین اخبار از نحوه خرید خدمت سربازی

آخرین اخبار از نحوه خرید خدمت سربازی

 

۲۴ فروردین ۹۵ – جدیدترین خبرها ازجریمه ریالی سربازی در ۹۵

 

خبرگزاری ایسنا: جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح جزییات و ابهامات پیرامون قانون جریمه ریالی سربازی در سال ۹۵ را تشریح کرد.
سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار «انتظامی» ایسنا با اشاره به تصویب طرح جریمه ریالی سربازی در سال ۹۵ به تشریح جزییات اجرای این طرح و همچنین برخی از ابهامات مخاطبان ایسنا در این باره پرداخت و گفت: برابر بند (ب) تبصره ۱۱ لایحه بودجه سال ۹۵ به دولت این اجازه داده شده است تا کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از هشت سال غیبت دارند با پرداخت جریمه ریالی به صورت یکجا و یا قسطی از انجام خدمت سربازی معاف شود.
وی با بیان اینکه مبلغ دریافتی نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است، اظهار کرد: بر این اساس برای متقاضیان واجد شرایط که دارای مدرک زیر دیپلم هستند ۱۰ میلیون تومان جریمه پیش‌بینی شده و به ترتیب در ازای هر مقطع تحصیلی پنج میلیون تومان به این جریمه افزوده می‌شود. یعنی مشمولان دیپلم با پرداخت ۱۵ میلیون تومان، فوق دیپلم ۲۰ میلیون تومان، لیسانس ۲۵ میلیون تومان، فوق لیسانس ۳۰ میلیون تومان، دکتری پزشکی ۳۵ میلیون تومان، دکتری غیر پزشکی ۴۰ میلیون تومان و پزشکان متخصص ۵۰ میلیون تومان می‌توانند از انجام خدمت سربازی معاف شوند. اما شرط این است که حداقل هشت سال از غیبت‌شان گذشته باشد.
کمالی اضافه کرد: به ازای هر یکسال غیبت افزون بر غیبت اولیه نیز ۱۰ درصد به مبلغ جریمه این افراد افزوده شده و در مقابل به ازای همسر و هر فرزند نیز ۵درصد از این رقم کسر خواهد شد.
جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اجرای مرحله نخست قانون جریمه ریاضی در سال ۹۴ افزود: در دو نوبت ثبت‌نام از متقاضیان انجام شد که در نوبت نخست ۲۸۵ هزار نفر و در نوبت بعدی ۴۴ هزار نفر ثبت‌نام کردند. در مجموع ۳۲۹ هزار نفر برای بهره مندی از جریمه ریالی ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۱۹۸ هزار نفر نسبت به واریز مبلغ جریمه اقدام کرده و تکلیف سربازی‌شان روشن شد حدود ۱۳۰ هزار نفر مبلغی پرداخت نکرده‌اند.

فروش سربازی نداریم این جریمه متخلفان است
کمالی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه قانون مذکور در لایحه بودجه پیش بینی شده و جریمه سربازان غایب است، اظهار کرد: به هیچ عنوان چیزی به عنوان فروش سربازی نداریم اما متاسفانه برخی از رسانه‌ها از این قانون به عنوان فروش سربازی یاد می‌کنند.
کمالی با اشاره به امکان پرداخت قسطی جریمه ریالی در سال ۹۵ به ایسنا گفت: یکی از تفاوت‌های قانون جریمه ریالی سربازی در سال جدید همین قسطی شدن امکان پرداخت آن است که البته تاکنون ضوابط اجرایی آن نهایی نشده و پس از تصویب نهایی و ابلاغ دولت ضوابط اجرایی آن نیز مشخص خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به آن دسته از مشمولان که سال گذشته واجد شرایط پرداخت جریمه ریالی بوده اما به هر دلیلی موفق به پرداخت آن نشده‌اند، گفت: با توجه به اینکه مبنای قیمت هشت سال بود مشمولانی که سال گذشته واجد شرایط بوده اما جریمه خود را پرداخت نکرده‌اند امسال به دلیل آن که یکسال به سنوات غیبت‌شان افزوده شده است به مبلغ جریمه‌شان ۱۰ درصد افزوده خواهد شد که البته در مورد این افراد نیز ضوابط و نحوه پرداخت مشخص خواهد شد.

تا اطلاع بعدی کسی به پلیس +۱۰ مراجعه نکند
وی با بیان اینکه پس از ابلاغ قانون از سوی دولت درباره نحوه پرداخت جرائم و چگونگی ثبت‌نام و دیگر ضوابط اجرایی اطلاع رسانی می‌شود خاطرنشان کرد: زمان ثبت‌نام افراد جدید متعاقبا اعلام خواهد شد از این رو در حال حاضر کسی نباید برای ثبت درخواست خود به پلیس +۱۰ مراجعه کند.
جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: همچنین در حال حاضر پرداختی نیز انجام نمی‌شود و اجرای طرح برای افرادی که در سال ۹۴ واجد شرایط بوده اما جریمه خود را پرداخت نکرده‌اند نیز متوقف شده تا دستورالعمل شرایط پرداخت برای این افراد نیز تدوین شود.
وی درباره شرایط پرداخت قسطی جریمه نیز به ایسنا گفت: با توجه به اینکه این قانون روز گذشته تصویب شد هنوز ضوابط و نحوه پرداخت قسطی جرایم مشخص نشده و پس از نهایی شدن اعلام خواهد شد.
وی درباره اینکه پیش‌بینی ستاد کل از استقبال طرح جریمه ریالی مشمولان در سال جاری چقدر است، خاطرنشان کرد: سال گذشته پیش‌بینی ما این بود که حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد از کل غایبان برای بهره‌مندی از این طرح اقدام کنند که البته این پیش‌بینی در ثبت‌نام‌ها محقق شد اما در پرداخت‌ها تحقق نیافت.

برخورد با مشمولان غایب تشدید شود
کمالی با اشاره به وظایف دستگاه‌های مسوول در قبال مشمولان غایب، اظهار کرد: باید تشدید برخورد نسبت به بکارگیری مشمولان غایب و همچنین شخص این افراد انجام شود تا این افراد هر چه زودتر به سربازی رفته و یا با پرداخت جریمه از انجام خدمت معاف شود.

ملاک هشت سال غیبت تا پایان ۹۴ است
وی در پاسخ به سوال برخی از مخاطبان ایسنا درباره مبنای محاسبه هشت سال غیبت اولیه اظهار کرد: کسانی که تا پایان سال ۹۴ یا حداکثر تا فروردین ماه سال ۹۵ دارای هشت سال غیبت باشند در شمول بهره‌مندی از این قانون قرارگرفته و لذا افراد جدیدی امکان بهره‌مندی از جریمه ریالی را در سال جاری پیدا نخواهند کرد.
جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: جوانان و مشمولان سربازی منتظر تسهیلات جدید نباشند و هر چه زودتر با توجه به قوانین کشور نسبت به انجام خدمت سربازی خود اقدام کنند.
کمالی در خاتمه خاطرنشان کرد: جزییات بیشتر درباره نحوه اجرا طرح جریمه ریالی سربازی در سال ۹۵ از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام خواهد شد.

 

 

۲۴ فروردین ۹۵ – خرید سربازی قسطی شد

باشگاه خبرنگاران جوان : نمایندگان مجلس در ادامه بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ به دولت اجازه دادند تا کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی را که بیش از ۸ سال غیبت دارند با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت، به صورت یکجا یا تقسیط تا پایان سال ۱۳۹۵ معاف کند.
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، نمایندگان مجلس در ادامه بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ به دولت اجازه دادند تا کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی را که بیش از ۸ سال غیبت دارند با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت، به صورت یکجا یا تقسیط تا پایان سال ۱۳۹۵ معاف کند.
تمام درآمدهای حاصل از اعطای معافیت‌های مشمولان مذکور به حساب درآمد عمومی کشور نزد خزانه‌داری کل کشور واریز می‌شود.
پایه ریالی جریمه مشمولان غایب برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه بر مبنای مدرک تحصیلی آنها به شرح زیر است:

-زیردیپلم،‌۱۰۰ میلیون ریال
-دیپلم: ۱۵۰ میلیون ریال
-فوق دیپلم: ۲۰۰ میلیون ریال
-لیسانس: ۲۵۰ میلیون ریال
-فوق لیسانس: ۳۰۰ میلیون ریال
-دکترای پزشکی: ۳۵۰ میلیون ریال
-دکترای غیرپزشکی: ۴۰۰ میلیون ریال
و پزشکان متخصص و بالاتر ۵۰۰ میلیون ریال
بر اساس مصوبه مجلس به ازای هر سال غیبت مازاد بر هشت سال ۱۰ درصد به مبالغ جریمه پایه اضافه و غیبت بیش از ۶ ماه یک سال محسوب می‌شود.
همچنین برای مشمولان متأهل، ۵ درصد و برای مشمولان دارای فرزند به ازای هر فرزند ۵ درصد از مجموع مبلغ جریمه کسر می‌شود.

 

دیدگاه ها (۱)

  1. ali می‌گه:

    لطفا فکری به حال مشمولان غایب بشه تا کارت پایان خدمت ندارن گواهینامه نمیتونن دریافت کنن و بدون گواهینامه دارن راننده گی میکنن خیلی مشکلات برای خود درست میکنن اکثر زندانیان همونها هستن آخه گواهینامه کجا سربازی کجا

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها