crm didar

یک مسئول کشوری: ۲۰ درصد از پست های وزارت جهاد کشاورزی خالی است

ابوالقاسم ورداسبی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: سالانه چهار هزار تا پنج هزار نفر نیروی انسانی از وزارت جهاد کشاورزی بازنشسته می شوند و بر اساس برآوردهای انجام شده، طی سه سال باید ۱۸ تا ۱۹ هزار نفر نیروی انسانی در این وزارتخانه جذب شود.
ورداسبی افزود: جذب این نیروها با تصویب جذب ۱۰ هزار ناظر در سطح کشور مصادف شده است و اکنون این ۱۰ هزار نفر ناظر در مراکز جهادکشاورزی دهستان ها توزیع شده و مشغول فعالیت هستند.
وی با بیان اینکه پیش از جذب این نیروها، بشدت با کمبود نیروی کارشناس در دهستان ها روبه رو بودیم افزود: پیش از این در هر مرکز جهاد کشاورزی در دهستان، ۲.۱ نفر کارشناس داشتم اما اکنون و با تزرق نیروی انسانی، این رقم به هشت تا ۹ نفر رسیده است.
رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت کشاورزی با اشاره به جذب ۱۰ هزار نفر ناظر گفت: این ناظران در مراکز جهاد کشاورزی مستقر هستند و هر ناظر بر فعالیت های کشاورزی در یک پهنه از عرصه کشاورزی نظارت دارند.
وی تصریح کرد: عرصه کشاورزی سطح کشور به ۱۰ هزار پهنه تقسیم شده است و این ناظران بر تمام فعالت های بخش کشاورزی در هر پهنه نظارت دارند و باید پاسخ گوی تحقق اهداف بخش کشاورزی در هر پهنه زیر نظر خود باشند.
وی افزود: کشاورزان در هر دهستان می داند ناظر چه کسی است و باید در فعالیت های خود به کدام ناظر مراجعه کنند.

*کمبود برخی تخصص ها
ورداسبی در بخش دیگر سخنان خود در باره نیازهای وزارت جهادکشاورزی به نیروهای متخصص گفت: این وزارت خانه در تامین نیروی متخصص رشته حقوق، صنایع و دامپروری با کمبود روبه رو است و این کمبود ها با خروج نیروی انسانی محسوس شده است.
رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت کشاورزی افزود: در سند توسعه منابع انسانی، جذب ۹ هزار نفر برنامه ریزی شده است که اگر موافقت شود، این میزان نیرو در سه سال جذب می شود.
وی با بیان اینکه با جذب این نیروها، کمبود ها و نیاز ها جبران می شود گفت: امروز موضوع زمین از حساست بالایی برخوردار است اما شمار کارشناس امور زمین و امور حقوقی به اندازه کافی نیست البته، در این باره پیگیر هستیم تا این کمبود ها جبران شود.
رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت کشاورزی درباره برنامه های این مرکز گفت: در این دولت، سند توسعه منابع انسانی برای وزارت جهاد کشاورزی تدوین شد و این، یک اقدام خوب در این دولت به شمار می رود.
وی افزود: تدوین این سند در سال ۹۲ آغاز شد و در سال ۹۴ به اداره استخدامی تحویل داده شد.
رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت کشاورزی تصریح کرد: در این سند، نیروی انسانی مورد نیاز برای بخش کشاورزی برآورد شده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها