crm didar

پرطرفدارترین رشته در جذب هیئت علمی را بشناسید

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم از ۳۵ رشته به عنوان رشته هایی نام برد که دانشگاهها و موسسات پژوهشی بیشترین درخواست برای جذب هیئت علمی در آنها را اعلام کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا مردانی امروز دوشنبه در نشست خبری فراخوان جدید جذب هیئت علمی با بیان این خبر اعلام کرد: بالاترین نیازی که دانشگاهها و موسسات پژوهشی برای جذب هیئت علمی اعلام کرده اند مربوط به رشته های فنی مهندسی و برابر شش هزار و ۹۷۲ نیاز است.

وی تعداد نیاز اعلام شده از سوی دانشگاهها و موسسات پژوهشی برای جذب هیئت علمی در رشته های علوم انسانی را ۲ هزار و ۶۲۰ مورد، در رشته های علوم پایه را ۲ هزار و ۳۵۹ مورد، رشته های گروه هنر را ۴۳۹ مورد، رشته های زبان را ۴۱۴ مورد و رشته های تربیت بدنی را ۳۶۱ مورد و علوم پزشکی را ۱۸۰ مورد اعلام کرد.

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم درباره اینکه آیا دارندگان مدرک کارشناسی ارشد نیز می توانند در فراخوان شهریور ماه ۹۰ برای جذب هیئت علمی ثبت نام کنند، گفت: دارندگان کارشناسی ارشد می توانند برای عضویت در هیئت علمی موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی ثبت نام کنند. به طور طبیعی افرادی که با مدرک کارشناسی ارشد می خواهند برای جذب هیئت علمی ثبت نام کنند اگر برای جذب در موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی ثبت نام کنند موفق تر هستند و شانس بیشتری برای جذب دارند.

مردانی در اعلام رشته های پر نیاز برای جذب هیئت علمی یعنی رشته هایی که دانشگاهها و موسسات پژوهشی بیشترین نیاز برای جذب هیئت علمی را در آنها اعلام کرده اند به ترتیب به رشته های مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، ریاضی، فیزیک، مدیریت، مهندسی شیمی، الهیات و معارف اسلامی، تربیت بدنی و علوم ورزشی، معماری، مهندسی صنایع، مهندسی مواد، زبان انگلیسی، زیست شناسی، حسابداری، مهندسی کشاورزی، حقوق، شیمی، اقتصاد، آمار، فناوری اطلاعات، روانشناسی، دامپزشکی، علوم کامپیوتر، علوم تربیتی، هنر، معدن، تاریخ، زمین شناسی، محیط زیست، مهندسی نقشه برداری، شهرسازی، مهندسی پزشکی و مهندسی نفت اشاره کرد.

وی از رشته هایی مانند آموزش بهداشت، مامایی و زبان اردو به عنوان رشته های کم نیاز نام برد که دانشگاهها برای جذب هیئت علمی در هر کدام از این رشته ها صرفا یک نفر اعلام نیاز کرده اند.

به گزارش مهر، محمدرضا مردانی در ادامه نشست خبری در تشریح عملکرد هیئت مرکزی جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم طی قریب به سه سال گذشته گفت: طی سه سال گذشته ۲۲ هزار و ۷۷۸ پرونده در هیئت مرکزی جذب هیئت علمی وزارت علوم بررسی شده که ۱۷ هزار و ۳۲۱ مورد از این پرونده ها مربوط به دوره وزارت دکتر دانشجو است.

وی افزود: ۱۰ هزار و ۸۹۰ پرونده مربوط به اعضای هیئت علمی و بورس تحصیلی دانشگاههای دولتی و موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی، ۲ هزار و ۱۸۰ پرونده نیز مربوط به دستیاران علمی، ۵ هزار و ۲۵ پرونده مربوط به مدرسین مراکز علمی کاربردی، ۳۶۶ پرونده مربوط به اعضای هیئت امنای دانشگاهها و موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی، ۸۵۸ پرونده مربوط به متقاضیان عضویت هیئت علمی و بورس تحصیلی دانشگاه آزاد، ۴۵۰ پرونده مربوط به روسای دانشگاهها و موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی و بیش از ۳ هزار پرونده مربوط به اعضای هیئت موسس این مراکز است.

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی اضافه کرد: ۵ هزار و ۶۸ پرونده طی ۵ ماه گذشته در سال ۹۰ در هیئت مرکزی جذب اعضای هیئت علمی مطرح شده است.

مردانی در ادامه از مصوبه شورای اسلامی شدن دانشگاهها برای برگزاری دوره های آموزشی معرفتی در ۶ موضوع و دوره های آموزشی عمومی در ۵ موضوع در قالب ۱۴۷ ساعت برای اعضای هیئت علمی در بدو ورود به دانشگاه خبر داد و گفت: اعضای هیئت علمی موجود در دانشگاهها نیز باید سالانه این دوره ها را به صورت مجازی و حضوری بگذرانند که مسئولین برگزاری این دوره ها بر عهده هیئت مرکزی جذب اعضای هیئت علمی قرار داده شده است.

وی افزود: بخشی از این دوره ها که برای اعضای هیئت علمی باید برگزار شود تابستان امسال در قالب طرح ضیافت اندیشه توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها برگزار شد و بخش دیگر را نیز هیئت اجرایی جذب هیئت علمی در هر استان مأموریت دارد که برگزار کند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها