طرح جدید وزارت علوم برای ادامه تحصیل دارندگان مدرک معادل

دانشجو در پاسخ به مهر خبر داد:
طرح جدید وزارت علوم برای ادامه تحصیل دارندگان مدرک معادل
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از طرح جدید این وزارتخانه برای ادامه تحصیل تمامی دارندگان مدارک معادل در کشور خبر داد و گفت: به دنبال طرحی هستیم که همه افرادی که مدرک معادل دارند بتوانند ادامه تحصیل داده و مقاطع بالاتر را طی کنند.
کامران دانشجو امروز شنبه در پاسخ به خبرنگار مهر در خصوص فراهم کردن ادامه تحصیل فرهنگیان دارای مدرک معادل گفت: تنها بحث معلمین در این خصوص مطرح نیست و به دنبال طرحی هستیم که همه افرادی که مدرک معادل دارند بتوانند ادامه تحصیل داده و مقاطع بالاتر را طی کنند.
وی افزود: در حال حاضر در حال بررسی این طرح هستیم و به زودی شرایط لازم برای استفاده از آن را اعلام خواهیم کرد.
به گزارش مهر حمید رضا حاجی بابایی هفته گذشته در نامه ای خطاب به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن اشاره به مشکلات فرهنگیان در خصوص پراکندگی محتوای آزمون جامع و عدم معرفی منابع خواستار حذف آزمون جامع و صدور مجوز شرکت در آزمون‌های دوره بالاتر برای فرهنگیان شد.
در این نامه آمده است: ” با توجه به قبولی اندک داوطلبان در دوره‌های مختلف آزمون جامع که تا به حال چند دوره آن برگزار شده، به نظر می‌رسد راه برای ادامه تحصیل اینگونه داوطلبان که بخش اعظمی از آنان را معلمان و مدیران آموزش و پرورش تشکیل می‌دهند، همچنان بسته خواهد بود که امید است این مشکل مرتفع گردد.”
وزیر آموزش و پررش در این نامه در مورد مزایای حذف آزمون جامع عنوان کرده است که “داوطلبان از مزایای مدرک خود استفاده می‌نمایند و شرکت آنان در این آزمون‌ها فقط به خاطر ادامه تحصیل صورت می‌پذیرد و بار مالی ناشی از اجرای آزمون جامع را در سال اصلاح الگوی مصرف حذف می‌کند.”
در پایان این نامه نیز آمده است: ” این افراد از طریق آزمون ورودی سراسری (داخلی وزارت آموزش و پرورش و یکبار نیز از طریق سازمان سنجش آموزش کشور) پذیرفته شده‌اند که ادامه تحصیل آنان با رعایت کلیه معیارها، ضوابط و مقررات و آیین‌نامه‌های آموزشی، سرفصل‌ دروس، محتوای آموزشی و بهره‌گیری از اساتید دانشگاه‌ها و مورد تایید وزارت علوم صورت گرفته است.”

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1026443

دیدگاه ها (۲۱)

 1. معادل می‌گه:

  با سلام امیدوارم مشکل حل شود بیاید یک مجمع صنفی برای دارندگان مدرک معادل درست کنیم تا بصور دسته جمعی مشکل حل شود به امیدروزی تمام افرادی که جلوی تحصیل دارندگان مدرک معادل می گیرند ذلیل و از بین بروند

 2. علي می‌گه:

  با تشکر از همه عزیزانی که راه را برای ادامه تحصیل دارندگان مدرک معادل هموار می نمایند اما اما چرا اینقدر تأخیرشاید برای شما تفاوتی نکند ولی برای خیلی ها یک روز هم حیاتی است لطفا درکشان کنید.

 3. جعفر توکلی می‌گه:

  با سلام و با تشکر از زحمات عزیزانی که پیگیر و تایید کننده این مشکل میباشند خواهش بنده این است که تا میتوانید راه را برای ادامه تحصیل و دانش افزایی جامعه هموار نمایید. و کار را سریعتر حل نمایید که ما که در آزمون امسال قبول شده ایم بتوانیم ادامه تحصیل دهیم با تشکر واجر وپاداشتان با خداوند متعال

 4. سیدکاظم موسوی می‌گه:

  باسلام:من مدرک کادانی ازموسسه علوم بانکی دارم ایاراهی برای ادامه تحصیل برای امثال ما دردانشگاههای وزارت علوم وجوددراد؟

 5. سعید خیامی می‌گه:

  با سلام من مدرک کاردانی فوریتهای پزشکی داخلی سپاه رو دارم که در ازمون داخلی، کارشناسی ناپیوسته پرستاری از دانشگاه بقیه الله گرفتم.ایا راهی برای تبدیل مدرکم به سراسری وجود دارد یانه؟ ممنون

 6. علی می‌گه:

  درباره مدارک معادل کارشناسی موسسه عالی بانکداری با داشتن بیش از ۴۰ سال سابقه این موسسه(از دهه ۱۳۴۰)و شرایط ادامه تحصیل دارندگان این مدارک اشاره ای نشده است. قوانین یک سویه و رانتی آفت سیستم علمی تحصیلات عالی یعنی یک بانکی که از بین ۳۰۰۰۰۰هزار نفر شرکت کننده در ازمون ورود به بانک قبول شود از یک دانشجوی ازاد با صد درصد قبولی قویتر نیست. افسوس افسوس افسوس.

  • سیامک مقاصدی می‌گه:

   با سلام
   باتشکر از اقدامات انجام شده خواهشمند است اقداماتی صورت گیرد تا فارغ التحصیلان کارشناسی معادل موسسه بانکداری در صورت قبولی در کنکور سراسری امکان ادامه تحصیل در دوره های ارشد را داشته باشند

 7. محسن می‌گه:

  باسلام :
  معلمی که در آزمون کارشناسی ارشد حائز رتبه شود چه لزومی دارد در آزمون جامع شرکت نماید . این اختلافی است که بین وزارت علوم و آموزش و پرورش است . که دامن فرهنگیان را گرفته است .فرهنگیانی که دو سال برای گذراندن دوره ی کارشناسی وقت و هزینه کرده اند چه لزومی دارد در آزمون جامع شرکت نمایند .

 8. مرتضی کرمی می‌گه:

  باسلام
  ]یاراهی برای تاییدمدارک کارشناسی ارشد مرکزمدیرت دولتی که قصدادامه تحصیل ندارند وجوددارد

 9. دانش می‌گه:

  باسلام و احترام بیش از ۱۳ سال است دوره کاردانی مدیریت دولتی از طریق مرکز آموزش و پژوهش استانداری اخذ نمودم و انتظار آزمون معادل هستم تا بتوانم ادامه تحصیل دهم امیدی هست یا چاره ای دیگر بیاندیشیم ؟

 10. الهام می‌گه:

  با سلام و تشکر
  آیا امسال ۱۳۹۰ آرمون جامع برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد معادل برگزار می گردد؟شرایط و منابع آزمون و رشته ها در چه سایتی اطلاع رسانی می شود؟

 11. بهنام نجفی می‌گه:

  با سلام این خبر مربوط به چه تاریخی میباشد ایا مربوط به سال ۹۰ می باشد.

 12. قيصر قيصربيگي می‌گه:

  با سلام و تشکر ازهمه کسانی که جهت ادامه تحصیل مدارک معادل تلاش نمودند خواهشمندیم تلاش نمایید که این طرح شامل فارغ التحصیلان مرکز آموزش مدیریت دولتی هم بشود . با تشکر

 13. قيصر قيصربيگي می‌گه:

  با سلام و تشکر کسانی که جهت ادامه تحصیل مدارک معادل تلاش نمودند خواهشمندیم تلاش نمایید که این طرح شامل فارغ التحصیلان مرکز آموزش مدیریت دولتی هم بشود . با تشکر

  • مرادی می‌گه:

   با سلام واحترام
   آیا مدارک صادره از طرف مرکز مدیریت دولتی مجوز شورای گسترش دارد.و افرادیکه مدارک کارشناسی ارشد از مرکز مذکور گرفته اند می توانند بدون قبولی آزمون جامع در آزمون دکترا شرکت کنند.

 14. رحمت الله صفری می‌گه:

  با تشکر از پیشنهاد دهندگان ادامه تحصیل برای دارندگان مدرک معا دل خواهشمند است مراتب جهت ایجاد انگیزه برای کارکنان بخش دولتی که ازطریق مرکزآموزش مدیریت دولتی استانداری مدرک اخذ نموده اند پیگیری گردد.

 15. اکبر مرادپور می‌گه:

  ضمن تشکر از دست اندرکاران وزارت علوم که طرح ادامه تحصیل دارندگان مدرک معادل را پیگیری نمودند . امیدواریم این طرح شامل کارمندان ادارت بخش دولتی که از طریق مرکز آموزش مدیریت دولتی استانداری مدرک اخذ کرده اند بشود ،چون هم ایجا د انگیزه می کند و هم به عنوان موثرترین ابزار توانمند سازی در راستای اهداف برنامه های توسعه است که سبب تغییر رفتار ،بینش ونگرش سرمایه های انسانی می گردد.

 16. محسن می‌گه:

  از اینکه پیگیر ادامه نتحصیل معلمان بچه های خودتان هستید ممنونیم امید داریم رفع مانع شود چون غیر عادلانه ونابحق می باشد

  • منصور می‌گه:

   با سلام: اینجانب مدرک کاردانی خود رااز مرکز اموزش مدیریت دولتی در سال ۸۰ اخذ نموده ام . با توجه به طرحی که وزیر محترم علوم اشاره نمودند آیا در سال ۹۲ اجرایی خواهد شد ؟ و آیا برای ادامه تحصیل ما راه حلی وجود دارد؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها