طرح جديد وزارت علوم براي ادامه تحصيل دارندگان مدرک معادل

طرح جديد وزارت علوم براي ادامه تحصيل دارندگان مدرک معادل Reviewed by Admin on Jan 31Rating:

دانشجو در پاسخ به مهر خبر داد:
طرح جديد وزارت علوم براي ادامه تحصيل دارندگان مدرک معادل
وزير علوم، تحقيقات و فناوري از طرح جديد اين وزارتخانه براي ادامه تحصيل تمامي دارندگان مدارک معادل در کشور خبر داد و گفت: به دنبال طرحي هستيم که همه افرادي که مدرک معادل دارند بتوانند ادامه تحصيل داده و مقاطع بالاتر را طي کنند.
کامران دانشجو امروز شنبه در پاسخ به خبرنگار مهر در خصوص فراهم کردن ادامه تحصيل فرهنگيان داراي مدرک معادل گفت: تنها بحث معلمين در اين خصوص مطرح نيست و به دنبال طرحي هستيم که همه افرادي که مدرک معادل دارند بتوانند ادامه تحصيل داده و مقاطع بالاتر را طي کنند.
وي افزود: در حال حاضر در حال بررسي اين طرح هستيم و به زودي شرايط لازم براي استفاده از آن را اعلام خواهيم کرد.
به گزارش مهر حميد رضا حاجي بابايي هفته گذشته در نامه اي خطاب به وزير علوم، تحقيقات و فناوري ضمن اشاره به مشکلات فرهنگيان در خصوص پراکندگي محتواي آزمون جامع و عدم معرفي منابع خواستار حذف آزمون جامع و صدور مجوز شرکت در آزمون‌هاي دوره بالاتر براي فرهنگيان شد.
در اين نامه آمده است: ” با توجه به قبولي اندک داوطلبان در دوره‌هاي مختلف آزمون جامع که تا به حال چند دوره آن برگزار شده، به نظر مي‌رسد راه براي ادامه تحصيل اينگونه داوطلبان که بخش اعظمي از آنان را معلمان و مديران آموزش و پرورش تشکيل مي‌دهند، همچنان بسته خواهد بود که اميد است اين مشکل مرتفع گردد.”
وزير آموزش و پررش در اين نامه در مورد مزاياي حذف آزمون جامع عنوان کرده است که “داوطلبان از مزاياي مدرک خود استفاده مي‌نمايند و شرکت آنان در اين آزمون‌ها فقط به خاطر ادامه تحصيل صورت مي‌پذيرد و بار مالي ناشي از اجراي آزمون جامع را در سال اصلاح الگوي مصرف حذف مي‌کند.”
در پايان اين نامه نيز آمده است: ” اين افراد از طريق آزمون ورودي سراسري (داخلي وزارت آموزش و پرورش و يکبار نيز از طريق سازمان سنجش آموزش کشور) پذيرفته شده‌اند که ادامه تحصيل آنان با رعايت کليه معيارها، ضوابط و مقررات و آيين‌نامه‌هاي آموزشي، سرفصل‌ دروس، محتواي آموزشي و بهره‌گيري از اساتيد دانشگاه‌ها و مورد تاييد وزارت علوم صورت گرفته است.”

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1026443

دیدگاه ها (21)

 1. معادلمی‌گه:

  با سلام اميدوارم مشكل حل شود بيايد يك مجمع صنفي براي دارندگان مدرك معادل درست كنيم تا بصور دسته جمعي مشكل حل شود به اميدروزي تمام افرادي كه جلوي تحصيل دارندگان مدرك معادل مي گيرند ذليل و از بين بروند

 2. عليمی‌گه:

  با تشكر از همه عزيزاني كه راه را براي ادامه تحصيل دارندگان مدرك معادل هموار مي نمايند اما اما چرا اينقدر تأخيرشايد براي شما تفاوتي نكند ولي براي خيلي ها يك روز هم حياتي است لطفا دركشان كنيد.

 3. جعفر توکلیمی‌گه:

  با سلام و با تشکر از زحمات عزیزانی که پیگیر و تایید کننده این مشکل میباشند خواهش بنده این است که تا میتوانید راه را برای ادامه تحصیل و دانش افزایی جامعه هموار نمایید. و کار را سریعتر حل نمایید که ما که در آزمون امسال قبول شده ایم بتوانیم ادامه تحصیل دهیم با تشکر واجر وپاداشتان با خداوند متعال

 4. سیدکاظم موسویمی‌گه:

  باسلام:من مدرک کادانی ازموسسه علوم بانکی دارم ایاراهی برای ادامه تحصیل برای امثال ما دردانشگاههای وزارت علوم وجوددراد؟

 5. سعید خیامیمی‌گه:

  با سلام من مدرک کاردانی فوریتهای پزشکی داخلی سپاه رو دارم که در ازمون داخلی، کارشناسی ناپیوسته پرستاری از دانشگاه بقیه الله گرفتم.ایا راهی برای تبدیل مدرکم به سراسری وجود دارد یانه؟ ممنون

 6. علیمی‌گه:

  درباره مدارک معادل کارشناسی موسسه عالی بانکداری با داشتن بیش از 40 سال سابقه این موسسه(از دهه 1340)و شرایط ادامه تحصیل دارندگان این مدارک اشاره ای نشده است. قوانین یک سویه و رانتی آفت سیستم علمی تحصیلات عالی یعنی یک بانکی که از بین 300000هزار نفر شرکت کننده در ازمون ورود به بانک قبول شود از یک دانشجوی ازاد با صد درصد قبولی قویتر نیست. افسوس افسوس افسوس.

  • سیامک مقاصدیمی‌گه:

   با سلام
   باتشکر از اقدامات انجام شده خواهشمند است اقداماتی صورت گیرد تا فارغ التحصیلان کارشناسی معادل موسسه بانکداری در صورت قبولی در کنکور سراسری امکان ادامه تحصیل در دوره های ارشد را داشته باشند

 7. محسنمی‌گه:

  باسلام :
  معلمی که در آزمون کارشناسی ارشد حائز رتبه شود چه لزومی دارد در آزمون جامع شرکت نماید . این اختلافی است که بین وزارت علوم و آموزش و پرورش است . که دامن فرهنگیان را گرفته است .فرهنگیانی که دو سال برای گذراندن دوره ی کارشناسی وقت و هزینه کرده اند چه لزومی دارد در آزمون جامع شرکت نمایند .

 8. مرتضی کرمیمی‌گه:

  باسلام
  ]یاراهی برای تاییدمدارک کارشناسی ارشد مرکزمدیرت دولتی که قصدادامه تحصیل ندارند وجوددارد

 9. دانشمی‌گه:

  باسلام و احترام بیش از 13 سال است دوره کاردانی مدیریت دولتی از طریق مرکز آموزش و پژوهش استانداری اخذ نمودم و انتظار آزمون معادل هستم تا بتوانم ادامه تحصیل دهم امیدی هست یا چاره ای دیگر بیاندیشیم ؟

  • سیذمسعوذ ثابتیمی‌گه:

   سال 82مدرک مدیرت دولتی رو اخذ کردم لطف د رخضوص معادل سازی راهنمایی فرمایی

 10. الهاممی‌گه:

  با سلام و تشکر
  آیا امسال ۱۳۹۰ آرمون جامع برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد معادل برگزار می گردد؟شرایط و منابع آزمون و رشته ها در چه سایتی اطلاع رسانی می شود؟

 11. بهنام نجفیمی‌گه:

  با سلام این خبر مربوط به چه تاریخی میباشد ایا مربوط به سال ۹۰ می باشد.

 12. قيصر قيصربيگيمی‌گه:

  با سلام و تشکر ازهمه کسانی که جهت ادامه تحصیل مدارک معادل تلاش نمودند خواهشمندیم تلاش نمایید که این طرح شامل فارغ التحصیلان مرکز آموزش مدیریت دولتی هم بشود . با تشکر

 13. قيصر قيصربيگيمی‌گه:

  با سلام و تشكر كساني كه جهت ادامه تحصيل مدارك معادل تلاش نمودند خواهشمنديم تلاش نماييد كه اين طرح شامل فارغ التحصيلان مركز آموزش مديريت دولتي هم بشود . با تشكر

  • مرادیمی‌گه:

   با سلام واحترام
   آیا مدارک صادره از طرف مرکز مدیریت دولتی مجوز شورای گسترش دارد.و افرادیکه مدارک کارشناسی ارشد از مرکز مذکور گرفته اند می توانند بدون قبولی آزمون جامع در آزمون دکترا شرکت کنند.

 14. رحمت الله صفریمی‌گه:

  با تشکر از پیشنهاد دهندگان ادامه تحصیل برای دارندگان مدرک معا دل خواهشمند است مراتب جهت ایجاد انگیزه برای کارکنان بخش دولتی که ازطریق مرکزآموزش مدیریت دولتی استانداری مدرک اخذ نموده اند پیگیری گردد.

 15. اکبر مرادپورمی‌گه:

  ضمن تشکر از دست اندرکاران وزارت علوم که طرح ادامه تحصیل دارندگان مدرک معادل را پیگیری نمودند . امیدواریم این طرح شامل کارمندان ادارت بخش دولتی که از طریق مرکز آموزش مدیریت دولتی استانداری مدرک اخذ کرده اند بشود ،چون هم ایجا د انگیزه می کند و هم به عنوان موثرترین ابزار توانمند سازی در راستای اهداف برنامه های توسعه است که سبب تغییر رفتار ،بینش ونگرش سرمایه های انسانی می گردد.

 16. محسنمی‌گه:

  از اینکه پیگیر ادامه نتحصیل معلمان بچه های خودتان هستید ممنونیم امید داریم رفع مانع شود چون غیر عادلانه ونابحق می باشد

  • منصورمی‌گه:

   با سلام: اینجانب مدرک کاردانی خود رااز مرکز اموزش مدیریت دولتی در سال 80 اخذ نموده ام . با توجه به طرحی که وزیر محترم علوم اشاره نمودند آیا در سال 92 اجرایی خواهد شد ؟ و آیا برای ادامه تحصیل ما راه حلی وجود دارد؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Document
بانکی