درخواست آموزش و پرورش از مجلس برای توقف طرح «استخدام نیروهای حق‌التدریس»

 

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به نقش نیروی انسانی در تعلیم و تربیت و ضرورت دارا بودن ویژگی‌های خاص، گفت: این شورا از ریاست مجلس و نمایندگان درخواست دارد تا طرح استخدام تعدادی از نیروهای حق‌التدریس را متوقف کنند.
به گزارش بازارکار مهدی نویدادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در خصوص «تصمیمات اتخاذ شده در جلسه روز گذشته این شورا»، اظهار داشت: این جلسه با حضور وزیر آموزش و پرورش و دیگر اعضای این شورا برگزار شد.
وی ادامه داد: در ابتدای جلسه، از خدمات علمی مرحومه مریم میرزاخانی تجلیل به عمل آمد و شورای عالی آموزش و پرورش از زحمات و خدمات مدیران و معلمانی که در مدارس تیزهوشان، این استعدادهای درخشان و مشابه آن را شناسایی و تربیت کردند، تشکر کرد.
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به مطرح شدن طرح «استخدام تعدادی از نیروهای حق‌التدریسی» افزود: موضوع این طرح که امروزه در مجلس مطرح است، مورد بررسی قرار گرفت؛ هر چند که این طرح در کمیسیون آموزش مجلس مورد تأیید قرار نگرفت اما تعدادی از نمایندگان درصدد هستند تا این طرح را در صحن علنی مجلس مطرح کنند.
نویدادهم اضافه کرد: شورای عالی آموزش و پرورش با توجه به نقش نیروی انسانی در فرایند تعلیم و تربیت و ضرورت دارا بودن ویژگی‌ها و شایستگی‌های خاص برای حضور در سر کلاس درس و با عنایت به اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که دغدغه فراوان رهبر معظم انقلاب و سایر مسئولان است، از ریاست مجلس شورای اسلامی و نمایندگان درخواست دارد تا این طرح را متوقف کنند.
وی متذکر شد: درخواست داریم تا اجازه دهند شواجد شرایط در یک فرایند کاملاً علمی و از طریق دانشگاه فرهنگیان وارد آموزش و پرورش شوند تا بتوانند بار سنگین تحول‌آفرینی را بر مبنای سند تحول بر دوش گیرند

دیدگاه ها (۲)

  1. علی می‌گه:

    با سلام من بعد دیگه بهتره بریم پیاز بفروشیم

  2. ی ناشناس می‌گه:

    با سلام.
    این طرز تفکر اشتباه میباشد که باید فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان این اتفاق حاصل شود. بنده در زمان کنکور رتبه ام بهتر از دانشجویان ورودی دانشگاه فرهنگیان بوده و رشته مهندسی انتخاب کردم ولی چون الان وضعیت کشور به دلایل متعدد برای استخدام امثال بنده جور نشده الان حق ضایع می کنن.
    الان طرف ۶ سال حق التدریس یا نهضت سواد آموزی کار میکنه و تجربه کافی و کارایی لازم رو دارن. این توهین به حساب میاد مگه چی کم داره این حق التدریسیها. خجالت هم خوب چیزیه. این حرفها اصلا منطقی نیست که دوستان می فرمایند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها