جزئیات قانون جدید مشاغل سخت

جزئیات قانون جدید مشاغل سخت
مدیرکل درآمد حق بیمه صندوق تامین اجتماعی گفت: اجرای قانون جدید مشاغل سخت و زیان آور نیازی به شرط سنی و جنسیت ندارد.
محمد حسن زدا در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: قانون جدید مشاغل سخت و زیان آور که چندی قبل از سوی شورای نگهبان به تصویب نهایی رسید و به سازمان تامین اجتماعی برای اجرا ابلاغ شد اکنون در مرحله اجرا قرار گرفته است.
وی با اشاره به آغاز اجرای قانون مشاغل سخت و زیان آور در شعب تامین اجتماعی تاکید کرد: مشاغل مختلفی در این قانون به عنوان مشاغل سخت و زیان آور تعیین شده است و مدارک فرد متقاضی برای بازنشستگی از طریق این قانون باید به تائید کمیته ای خاص برسد.
مدیرکل درآمد حق بیمه صندوق تامین اجتماعی گفت: در قانون مشاغل سخت و زیان آور داشتن سابقه کار ۲۵ سال متناوب و ۲۰ سال متوالی قید شده است این درحالی است که در گذشته ۲۵ سال متوالی مبنای محاسبه بازنشستگی در مشاغل سخت بود.
زدا اظهار داشت: در بازنشستگی از طریق این قانون زن و مرد بودن ملاک نیست و تنها سابقه فعالیت فرد مهم است.
به گفه وی، فردی که می خواهد از طریق استفاده از این قانون بازنشسته شود شرط سنی ندارد و با داشتن شرایط موجود در هر سنی که قرار گیرد مشمول بازنشستگی می‌شود
با تشکر از Sonia

برچسب ها:

دیدگاه ها (۲۷)

 1. علی یار می‌گه:

  سلام.بنده مدت ۱۵ سال است در سازمان اتوبوسرانی شاهین شهر بعنوان راننده پایه یکم کار میکنم چرا سختی کار مشاغل با وجود کار سخت وسنگین به ما تعلق نمیگیرد ولی در۱۵ کیلومتر اونورتر یعنی اصفهان سختی کار شامل اتوبوسرانی اصفهان شده مگر اون کاری که راننده های اصفهان میکنند ما نمیکنیم ترا خدا یه کمکی بکنید حق ما ضایع نشه خیلی از لطف شما متشکرم

 2. امید می‌گه:

  با سلام. من در یک شرکت از سال ۷۹ تا الان در پست نگهبانی کار میکنم که از ۷۹ تاسال ۹۱ وضعیت شغلیم بصورت پیمانکاری بوده و از سال ۹۱ استخدام و زیر نظر مستقیم شرکت تغییر وضعیت شغلی شدم زمانیکه در یمانکاری بودم عنوان شغلی من کارگر ساده رد میشد ایا کارگر ساده شامل سختی کار میشود؟

 3. ابوالفضل آذری می‌گه:

  من در مجتمع فولاد نطنز کار میکنم قسمت هیدرولیک ولی مزایای من کارگری محسوب میشد ایا سختی کار مشمول من میشود

 4. محمدعلی علیپور می‌گه:

  سلام آیاکاردرآزمایشگاه تشخیص طبی که با خون وفرآوره های آن وادرار ومدفوع بیماران سروکار دارد واحتمال آلودگی به انواع بیماری های خطرناک وجود دارد جزو مشاغلی هست که سختی کار به آن تعلق بگیرد یا خیر؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها