صفحه پیگیری آزمون استخدام امور مالیاتی ۹۱-۹۲-۹۳

پذیرفته شدگان آزمون امور مالیاتی ۹۲-۹۱

در مصاحبه های استخدامی چه می پرسند؟

صفحه مخصوص  آزمون امورمالیاتی

کمپین جمع آوری امضاء پذیرفته شدگان آزمون امور مالیاتی

شماره آقای تهرانی جهت باخبر شدن از نتایج مصاحبه:۰۲۱۳۹۹۰۳۸۷۰

شرح وظایف پست های سازمان امور مالیاتی

نمونه فرم قرارداد پیمانی سازمان امور مالیاتی 

نمونه فرم متن تعهد نامه استخدام مالیاتی

رای دیوان عدالت اداری

این صفحه مخصوص دوستان قبول شدگان آزمون امور مالیاتی ۹۱  می باشد، چون صفحه آزمون امور مالیاتی ۹۱ مخصوص اعلام آزمونهای امور مالیاتی می باشد از همه دوستان درخواست می شود برای تبادل نظر در این صفحه ی اختصاصی استفاده نمایند.

خبر ۳ شهریور ۹۳ استختام : مجوز استخدام در سازمان امور مالیاتی را مغایر قانون اعلام کرد

خبرگزاری مهر: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به حسن روحانی رئیس‌جمهور مصوبه هیئت وزیران مبنی بر «مجوز استخدام در سازمان امور مالیاتی» را مغایر قانون اعلام کرد.

متن این نامه به شرح ذیل است:

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

بازگشت به رونوشت تصویب‌نامه هیئت محترم وزیران به شماره ۱۷۵۶۳۴/ت۴۸۵۲۱ هـ مـورخ ۸/۹/۱۳۹۱، مـوضـوع: «مجوز استخدام در سازمان امور مالیاتی»، متعاقب بررسـی‌ها و اعلام نظر مقدماتی «هیئت بررسی و تطبیق مصوّبات دولت با قوانین» و مستنداً به صـدر ماده واحده و تبصـره ۴ الحاقی به «قـانون نحوه اجرای اصـول ۸۵ و ۱۳۸ قانون اساسی‌ جمهوری اسلامی ایران و اصلاحات بعدی» و ماده ۱۰ آیین‌نامه اجرایی‌ آن، ‌مراتب متضمّن اعلام نظر قطعی جهت اقدام لازم در مهلت مقرر‌ قانونی و اعلام نتیجه به اینجانب ابلاغ می‌گردد.

بدیهی است پس از انقضای یک هفته مهلت مقرر در ‌قانون، آن بخش از مصوبه که مورد ایراد قرار گرفته است، ملغی‌الاثر خواهد بود.

«نظر به اینکه در مواد مختلف قانون مدیریت خدمات کشوری از جمله مواد مندرج در فصول ششم و هفتـم این قانون، احکام و ضوابطی در خصوص استخدام بیان شده و اخذ مجوزها و تأییدیه‌هایی لازم شمرده شده، بنابراین بند ۳ متن مصوبه مبنی بر مجاز بودن رئیس سازمان امور مالیاتی کشور به اینکه رأساً و بدون نیاز به اخذ مجوز یا تأیید هر مرجع دیگر، نسبت به استخدام ۱۲٫۰۰۰ نفر نیروی انسانی در این سازمان اقدام کند، از حیث نادیده گرفتن احکام قانونی مربوط، مغایر با قانون است.»

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی

خبر ۱۸ خرداد ۹۳  – فرصت ۵ماهه مجلس به سازمان مالیاتی

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از فرصت ۵ ماهه این کمیسیون به سازمان امور مالیاتی و سازمان بازرسی برای پیگیری معوقات مالیاتی ۱۰ هزار میلیارد تومانی خبر داد.

به گزارش تسنیم، سید محمدحسین میرمحمدی عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به بررسی پرونده معوقات مالیاتی در این کمیسیون، گفت: اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس طی جلساتی با مسئولان سازمان امور مالیاتی و سازمان بازرسی کل کشور، موضوع معوقات مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی را مورد بررسی قرار داد و در این جلسات مقرر شد سیستم یکپارچه مالیاتی هرچه زودتر طراحی و اجرا شود.

وی ادامه داد: مقرر شد معوقات مالیاتی طبقه‌بندی شوند و با نظارت سازمان بازرسی هر کدام جداگانه مورد بررسی قرار گیرند، یعنی پرونده‌های معوقات لاوصول به طور مجزا و معوقات جاری و دیگر پرونده‌ها نیز به طور جداگانه بررسی شوند تا پیگیری‌ها متناسب با میزان و نوع معوقات باشد.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس میزان معوقات مالیاتی را بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان برشمرد و گفت: این مبلغ شامل تمام معوقات مالیات بر عملکرد اشخاص حقیقی و حقوقی است که یا دسترسی به ‌آنها مقدور نیست و یا اموال آنها شناسایی نشده است.

میرمحمدی از فرصت ۵ ماهه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به سازمان امور مالیاتی برای پیگیری معوقات خبر داد و تصریح کرد: این فرصت از ماه جاری آغاز شده و سازمان امور مالیاتی و سازمان بازرسی تا اوایل پاییز باید گزارش پیگیری معوقات مالیاتی و پیشرفت کار را به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اطلاع دهند تا اقدامات تکمیلی برای وصول این معوقات انجام شود.

خبر ۱۱ خرداد ۹۳ – آخرین اخبار در مورد استخدامهای سازمان امور مالیاتی

علی جمالی قمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: برخلاف اظهاراتی مبنی بر بسته شدن و توقف کل استخدام‌ها، با پیگیری‌های جدی معاونت توسعه در مدت اخیر بخش قابل توجهی از آزمون‌های استخدامی تعیین تکلیف شده‌اند و مابقی تعهدات ایجاد شده نیز در حال بررسی است بر این اساس استخدام‌های دولتی بسته نشده اند.
تعریف ۱۰ هزار پست خالی برای استخدام‌های سازمان امور مالیاتی
وی همچنین در مورد مجوز استخدامی سازمان امور مالیاتی بر اساس مصوبه پاییز سال ۹۱ بیان کرد: برای استخدام‌های این سازمان نیز نزدیک به ۶۰۰۰ نفر تعیین تکلیف شده و برای آنها کد استخدامی صادر شده است این در حالی است که معاونت توسعه برای روشن شدن وضعیت استخدامی حدود سه تا چهار هزار نفر دیگر هم در حال پیگیری است و به محض اطمینان از تامین اعتبار، برای این گروه نیز شماره مستخدم صادر خواهد شد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا برای استخدام های سازمان امور مالیاتی نیز حکم استخدام یک نفر به ازای خروج سه نفر اجرا شده است تصریح کرد: خیر، مجوز استخدامی سازمان امور مالیاتی طبق مجوز خاص بوده و در زمان دولت قبل صادر شده و براساس مصوبه هیأت وزیران و تشکیلات آن توسعه یافته است.

به گفته رییس امور آمار، برنامه‌ریزی و تامین نیروی انسانی معاونت توسعه برای انجام استخدام در سازمان امور مالیاتی حدود ۱۰ هزار پست سازمانی برای این سازمان ایجاد شده و در همان مصوبه اجازه استخدام را صادر شده است.

وی یادآور شد: به طور یقین اگر سازمان امور مالیاتی در حال حاضر برای دریافت مجوز به معاونت توسعه مراجعه کند، قطعاً به گونه‌ای دیگر که منطبق با سازوکارهای قانونی باشد نسبت به میزان پست سازمانی و استخدام تصمیم گیری می شود.

خبر ۱۶ اردیبهشت ۹۳ -استخدام ۷ هزار نفر در “سازمان امور مالیاتی” طی سال جاری

علی عسکری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس مجوزی که از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت‌ راهبردی رییس‌جمهور دریافت کردیم ۱۲هزار نفر نیروی جدید در سازمان امور مالیاتی جذب می‌شوند.

وی ادامه داد: سال گذشته ۵ هزار نفر از طریق آزمون استخدامی در سازمان پذیرش شدند.

رییس سازمان امور مالیاتی تأکید کرد: بخش اعظمی از کارهای مربوط به استخدام نیروهای جدید انجام شده و استخدام‌ها هنوز ادامه دارد ضمن آنکه آزمون مجدد استخدامی در تهران و چند استان دیگر برگزار می‌شود.

عسکری گفت: مالیات بر ارزش افزوده سکه فقط یک بار در مبادی عرضه‌ای بانک مرکزی گرفته می‌شود. بنابراین مالیات دیگری در معاملات خود طلب نمی‌شود.

وی بیان داشت: در اصلاح قانون نظام مالیاتی همه شرکت‌ها مکلف به پرداخت مالیات می‌شوند. ضمن آنکه در قانون مالیات بر ارزش افزوده همه کالا و خدمات شامل پرداخت مالیات است حتی خدمات مربوط به بهشت زهرا.

عسکری خاطرنشان کرد: پرداخت‌های مالیاتی در سال جاری الکترونیک می‌شود و مراجعه مردم به سازمان کاهش می‌یابد.

خبر ۱۴ اردیبهشت ۹۳ – استخدام پذیرفته شدگان سازمان امور مالیاتی ادامه دارد

جانشین سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی گفت: مشکلی در استخدام پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی وجود ندارد و به محض تمام شدن فرایند استخدامی حکم مشمولان صادر می شود.
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، محمود عسکری آزاد در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار ما اظهار داشت: نیروهای پذیرفته شده در آزمون های استخدامی به زودی تعیین تکلیف می شوند.

وی تاکید کرد: مشکلی در استخدام پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی وجود ندارد و به محض تمام شدن فرایند استخدامی حکم مشمولان صادر می شود.

در مورد تعیین تکلیف پذیرفته شدگان آزمون های استخدامی در دولت قبل گفت: همانطور که پیش از این اعلام کردیم این مجوز در اختیار سازمان ها در استان ها قرار دارد که در صورت بر آورد هزینه ها و تامین مالی و بر حسب نیاز استخدام را انجام دهند.

وی ادامه داد: استنخدام پذیرفته شدگان منوط به موافقت معاونت برنامه ریزی در تامین منابع مالی است.

جانشین سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس همچنین با اشاره به تصمیم اخیر معاونت توسعه در مورد ساماندهی نیروهای شرکتی گفت: بر اساس این بخشنامه ۱۵ درصد نیروهای مازاد بر پذیرش ظرفیت ۱۰ درصدی نیروهای قراردادی در سال جاری ساماندهی می شوند.

عسکری آزاد تاکید کرد: این ساماندهی به معنای اخراج و یا تعدیل کارکنان نیست.

دیدگاه ها (۲۱,۷۷۸)

 1. علیرضا طاهری می‌گه:

  دوستان از سه ماهه خبری ندارید؟

  • من می‌گه:

   اگر منظورتان سه ماه رئیس کل است که گفته شده مجوزش را گرفته اند اما هنوز معلوم نیست کی واریز شود، شنیده ام که ۳۰ مهر امکان بیشتری دارد برای واریز. امروز هم اضافه کار را قرار است بدهند و حقوق را دولت دیرتر می دهد.

 2. سامان می‌گه:

  تفاوت تطبیق درست شده از آقای پیران پرسیدم.گفت آقای طریقت دستور بده تمومه.
  حکم رسمی آزمایشی برای بچه های آزمونی سال ۹۱ زده خواهد شد دیر یا زود ولی یگیر باشید چند نفری تبدیل وضعیت شدند.

 3. ارزش افزود می‌گه:

  تفاوت تطبیق برای استخدامی ماقبل۸۸حدف نشده فقط برای بعد از اون حذف شد

 4. ستادی می‌گه:

  با سلام دوستان کسی خبر داره از وضعیت رسمی آزمایشی و تفاوت تطبیق بالاخره به کجا رسیده؟

 5. ارزش افزود می‌گه:

  برادر گرامی تایم اداره تا۳:۴۵هست تا برسیم خونه ۴.۳۰هست….تو شهرستان اضافه کار. کجا بود دلت خوشه ما اگه بمونیم هم بیشتر۵۰ساعت نمیدن ولی شما تا۱۷۰ساعت هم میدن

 6. یه همکار می‌گه:

  باسلام همکارای قدیمی تفاوت تطبیق توفیش هاشون هست ولی برا سال جدیدا نیست چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کسی میدونه

  • من می‌گه:

   تفاوت تطبیق رو حذف کردند بعد دیوان رای داد از استخدامی های امسال (شایدم پارسال) به بعد چیزی به اسم تفاوت تطبیق نداشته باشند، ولی برای قدیم ترهاشون داشته باشند.

 7. پدرام می‌گه:

  بچه ها هیچ کی نیست وضعیت رسمی ازمایشی مون رو بپرسه چرا نشده.
  ما هم که هر چی میزاریم مدیر پاکش میکنه.
  میگن رای دیوان عدالت رو کسی نمیتونه رد کنه.

 8. ارزش افزود می‌گه:

  دوستی که میخوای بیای شهر محروم تشریف بیاررررر تا ساعت۴جون بکن بعد۳۰ساعت اضافه کاری نیم خیلی بده۳۲۰هرار دوست داری تشریف بیاررر کلا تهران فاز ناله هست انگار با اون همه اضافه کار و پاداش مدیر و…..

 9. سامان می‌گه:

  تفاوت تطبیق برای بنده درست شد… سامان ستاد تهران

  خودتون پیگیری کنید چون دیوان رای نهایی داد

 10. احمدی می‌گه:

  در مناطق محروم میزان سال مورد نیاز برای گرفتن طبقه و ارتقا رتبه نصف شده
  ما که منطقه محرومیم بعد دوسال همه جدیدها از طبقه ۴ شدن طبقه ۵
  و گفتن سه سالتون که شد از مقدماتی میرید پایه

  • تهران می‌گه:

   محروم من بدبختی هستم که تو تهران کار میکنم
   صبح ساعت ۶ از خونه بزن بیرون عصر ۶ برگرد خونه
   به خدا حاظرم منو بفرستن جای محرومی که شما میگین

  • احمدی می‌گه:

   سلام دوست عزیز ناشکری نکن
   بخدا همون اب و هوای تهران
   هومن کوه دماوند
   همه اون مراکز تفریحی نزدیکتون
   شمالی که جفتتونه
   ما یه شهری هستیم جفت مرز
   تو دل بیابون
   هیچ جای تفریحی نداریم
   دمای هوا که قربونش برم تابستونا تا ۶۰ میره و گرد و غبارش همیشه به راه
   دکتر متخصص بخوای باید برید مرکز استان و خیلی مشکلات دیگه مثل ساختمون اداری عتیقه و امکانات نرم افزاری و سخت افزاری داغون
   حالا برای یه طبقه یا گروه شما اینقد ناشکری میکنی ؟

 11. ارزش افزود می‌گه:

  بعدم اینکه من خوزستان هستم شنیدم هر سالی واسه رتبه و طبقه ۲سال حساب میشه

 12. بهار می‌گه:

  چرا وقتی آگهی روزنامشون رسمی ازمایشی بود و بعد یک سال رسمی تمام.
  ما پیمانی هستیم هنوز
  هیچ میدانید این اگر طول بکشه چه بلایی سرمون میاد
  همه خونه نشین میشیم
  ولی با یه اسمی آزمایشی نمیتونن اینکار رو بکنن

 13. مریم السادات می‌گه:

  سلام

 14. ستادی می‌گه:

  با سلام دیروز برای یه عده حکم رسمی آزمایشی زده شده که سیستم نشون میداد. ولی چند ساعت بعد همون حکم پیمانی گذاشتن و رسمی آزمایشی برداشتن میدونید جریان چیه؟

 15. ارزش افزود می‌گه:

  سلام بچه ها طبقه شغلی شماها هم به طبقه۵ ارتقا پیدا کرد ؟؟من طبقه۴بود الان دیدم حکم جدید زدن طبقه۵دوسال سابقه دارم

  • نرم افزار می‌گه:

   همکار عزیز بعد از دو سال ساعت آموزشی طبقه شغلی و بعد ۳ سال رتبه تون ارتقا پید میکنه البته باید ساعت های آموزشی رو هم تکمیل کنید ارتقای اول ۳۰۰ ساعت و ارتقای بعدی ۲۵۰ ساعت

   • من می‌گه:

    این قوانین رو از کجا درآوردید؟
    قانون مدیریت خدمات کشوری:
    هر ۶ سال به شرط گذراندن میزان ساعت آموزش + درخواست رئیس مربوطه ==> افزایش رتبه . مقدماتی، پایه ، ارشد، خبره و عالی
    هر ۴ سال یکبار، نیز افزایش یک عدد به طبقه شغلی.
    اگر خارج از این موارد باشد، یا افزایش مدرک تحصیلی داشته اید یا ممکن است درخواست رئیستان بوده یا هر چیز دیگر.

  • متین می‌گه:

   سلام
   من ارشد مو دادم شدم ۵
   ولی فکر نکنم ساعت آموزشی تاثیر داشته باشه
   تقریبا بالای ۲۵۰ ساعت هم آموزش دارم
   دو سال و ۷ ماه سابقه کارمه
   ۴ ماه پیش هم شدم حسابرس ارشد

 16. عطایی- تفاوت تطبیق می‌گه:

  با سلام و احترام خدمت همکاران بزرگوار

  تسلیت میگم ایام ماه محرم را بههمه شما و امیدوارم در این ماه عزیز خدا شور حسینی را در دلهای همه ما جاری کندو حاجات همه شما برآورده به خیر شود…در مورد تفاوت تطبیق که از حکم ها یک سال پیش حذف شده بود..بنده رفتم دفتر ستاد تهران پیش خانم رحیمی و آقای پیران مسئولین ترفیعات اداره و حتی پیش خانم شهریاری هم رفتم و گفتند که دیوان محاسبات رای قطعی داده که این آیتم دوباره به حکم های حقوقی برگردد وحتی گفته از تاریخ اجرای رای بایستی این حکم اجرا شود یعنی از سال ۹۴…. این جای شکر دارد و خدارا شاکریم که درست شده ..اما در مورد زدن حکم ها متاسفانه واحد اداری تعلل میکند که بنده وقتی پرسیدم گفتندکه چون بار مالی داره و ذیحساب زیر بار نمیره فعلا اختلاف داریم..برای بنده یک سوال پیش میاد که این همه دزدی تومملکت کردند..حالا که میخوان حق قانونی خودمون که حکمش هم صادر شده بدهند میگویند بار مالی داره!!!!….لطفا پیگیری کنید چون اکثر سازمانها این حکم را مجددا برای پرسنلشان برقرار کردند…. بچه هایی که در ستاد تهران هستند لطفا همت کنند بروند دنبال این کار.

 17. ارزش افزوده می‌گه:

  برادر نیما تفاوتطبیق که تقریبا١سال حذف شده قرار دوباره برقرار بشه

 18. نیما می‌گه:

  سلام همکاران عزیز اگر درخصوص حذف تفاوت تطبیق مستنداتی دارید ارایه بدید

 19. ستادی می‌گه:

  با سلام دوستان تهرانی یه کم خبرهای خوب درمورد واریزی ها بزارید والا از روحیه کار کردن هم افتادیم از بس خبری نا امید کننده میشنویم

 20. علیرضا می‌گه:

  ۳ ماهه حق زحمت بچه هاست…نباید حذف بشه…. پس سازمان مالیاتی چه امتیازی برای پرسنلش قائل هست؟؟

  نه هتل خوب نه مزایای خوب نه امکانات درستو درمون…

  بجای اینکه پرسنل تامین باشند باید دنبال دو قرون پول باشند که آیا بدهند یا نه

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها