استخدام سازمان بهزیستی سال ۹۴+فراخوان اداره کل بهزیستی کرمان

استخدام سازمان بهزیستی سال 94+فراخوان اداره کل بهزیستی کرمانReviewed by MODIR on Oct 11Rating:

سوالات رایج در آزمون های استخدامی

فراخوان اداره کل بهزیستی کرمان 

 

اداره کل بهزیستی استان کرمان به منظور راه اندازی مراکز ذیل از افراد حقیقی و حقوقی واجد شرایط دعوت به همکاری می نماید.

۱- مرکز توانبخشی و درمانی بیماران روانی مزمن – مرد و و زن

۲- مرکز توانبخشی و مراقبتی شبانه روزی معلولین ذهنی دختر بالای ۱۴ سال

۳- مرکز توانبخشی و مراقبتی شبانه روزی معلولین ذهنی پسر بالای ۱۴ سال

۴- مرکز توانبخشی و مراقبتی شبانه روزی معلولین جسمی حرکتی دختر بالای ۱۴ سال

۵- مرکز توانبخشی و مراقبتی شبانه روزی معلولین جسمی حرکتی پسر بالای ۱۴ سال

۶- مرکز توانبخشی و مراقبتی شبانه روزی سالمندان (شهربابک)

۷-مجتمع مسکونی ویژه سالمندان (سیرجان)

۸- مرکز آموزشی و توانبخشی خانواده و کودک کم شنوا و ناشنوا (جیرفت )

۹- خانه پناهگاهی پسران بالاب ۱۴ سال

شرایط لازم :‌

تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران

اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

عدم سوء پیشینه کیفری

دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم غیرپزشکی

سکونت در شهرستان محل تاسیس مرکز

دارا بودن حداقل ۲۵ سال سن (برای مجتمع مسکونی ویژه سالمندان حداقل ۳۰ سال )

برخورداری از سلامت کامل روانی (به تایید پزشکان معتمد اداره بهزیستی)

دارا بودن مدرک تحصیلی روانپزشکی،پزشکی عمومی- کارشناسی و بالاتر در رشته های روانشناسی- توانبخشی- مددکاری و پرستاری (متقاضیان تاسیس مراکز شبانه روزی بیماران اعصاب و روان)

دارا بودن تحصیلات کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های مرتبط با امور توانبخشی (روانشناس- فیزیوتراپ- کاردرمان- گفتار درمان- پرستار- مددکار اجتماعی- علوم تربیتی- مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی- بینایی سنجی- ارتوپدی فنی- شنوایی شناسی- مدیریت توانبخشی و پزشک) ویژه متقاضیان تاسیس مراکز شبانه روزی و پناهگاهی

دارا بودن مدرک دکتری پزشکی (عمومی یا تخصصی) یا حداقل تحصیلات کارشناسی در رشته های پرستاری- فیزیوتراپی-کاردرمانی- مددکار اجتماعی- مدیریت توانبخشی- روانشناسی- ارتوپدی فنی- گفتار درمانی و بهداشت عمومی ( متقاضیان تاسیس مراکز شبانه روزی جسمی )

دارا بودن مدرک دکتری پزشکی (عمومی یا تخصصی) یا حداقل تحصیلات کارشناسی در رشته های پرستاری- فیزیوتراپی-کاردرمانی- مددکار اجتماعی- مدیریت توانبخشی- روانشناسی- مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی ( متقاضیان تاسیس مراکز شبانه روزی سالمندان)

دارا بودن مدرک دکتری پزشکی (عمومی یا تخصصی) یا حداقل تحصیلات کارشناسی در رشته های پرستاری- فیزیوتراپی-کاردرمانی- مددکار اجتماعی- مدیریت توانبخشی- روانشناسی- مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی ( متقاضیان تاسیس مجتمع مسکونی سالمندان)

تبصره ۱:‌در مواردی که متقاضی شخصیت حقوقی باشد، حداقل یکی از اعضای هیات مدیره باید دارای تحصیلات مندرج در بندهای بالا با توجه به مرکز مورد تقاضا باشد.

تبصره ۲:‌انتخاب فرد واجد شرایط با انجام مصاحبه تخصصی و با توجه به توانمندیهای علمی، تحصیلی ،تجربی و اقتصادی متقاضیان توسط حوزه معاونت توانبخشی بهزیستی استان کرمان و در نهایت تایید بهزیستی کشور صورت میپذیرد.

درخواست میشود حداکثر تا ۱۰ روز تقاضای خود را از طریق بهزیستی شهرستان مربوطه به اداره کل بهزیستی استان – معاونت توانبخشی ارسال فرمایید.


 

خبر ۳ دی ۹۳ استختام :  برگزاری مصاحبه تخصصی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی ۹۱/۳/۲۶

مصاحبه تخصصی پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون استخدامی مورخ ۹۱/۳/۲۶از ششم دی ماه امسال بمدت ۶ روز در محل ستاد بهزیستی استان اصفهان برگزار می گردد.

سید مسعود حسینی نسب، معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان اصفهان ضمن بیان مطلب فوق افزود: در این مرحله از مجموع افرادی که در مرحله اول پذیرفته شده و شرایط لازم را داشتند ۳۶۶ نفر انتخاب و در مصاحبه تخصصی شرکت می نمایند. وی در خصوص نحوه انتخاب افراد برای مصاحبه تصریح کرد: افرادی که حداقل نمره عمومی و تخصصی را کسب و از طرف استانداری استان به این اداره کل معرفی شدند پس از راستی آزمایی مدارک و احراز شرایط مندرج در آگهی استخدام با رعایت شرایط بومی بودن، و بالاترین نمره بر اساس اولویت های تعیین شده برای مصاحبه تخصصی دعوت می شوند.

معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان اصفهان پیرامون چگونگی برگزاری مصاحبه تخصصی اعلام نمود: از تاریخ ششم دی ماه روزانه با ۶۰ نفر در سه گروه تخصصی مصاحبه خواهد شد و پذیرفته شدگان این مرحله می توانند با مراجعه به سایت بهزیستی استان اصفهان از تاریخ حضور خود در این مصاحبه آگاه شوند.

جهت اطلاع از زمان مصاحبه اینجا کلیک کنید

خبر ۲۸ تیر ۹۳ استختام :  به اطلاع پذیرفته شدگان ۳ برابر ظرفیت آزمون استخدامی استان کردستان مورخ ۹۱/۱۱/۲۷ می رساند ِ مصاحبه علمی از تاریخ ۹۳/۵/۱۱ شروع می شود .

لطفا اطلاعات بیشتر را از لینک ذیل دانلود کنید.

دانلود کنید

خبر ۲۲ تیر ۹۳ –  نارضایتی از روند نامطلوب استخدام معلولین در مراکز دولتی

مدیرکل بهزیستی استان زنجان از عملکرد شهرداری در زمینه عدم مناسب سازی معابر و مبلمان شهری برای معمولان انتقاد کرد.
به گزارش خبرنگار مهر،مرتضی مکاریان ظهر شنبه در نشست خبری با خبرنگاران بر لزوم مناسب سازی مبلمان شهری زنجان تاکید کرد و افزود: مناسب سازی مبلمان شهری در بهزیستی امر بسیار مهمی است و اگر یک معلول،سالمند،کودک نتواند در جامعه حضور داشته باشد توانمند سازی آنان توسط بهزیستی بی معنی خواهد بود.
وی با بیان اینکه عدم مناسب بودن مبلمان شهری زنجان مشکلات متعدد برای معلولان و حتی شهروندان ایجاد کرده است ادامه داد: از شهرداری انتظار داریم که به جد وارد کار شده و نسبت به رعایت حقوق شهروندی معلولان اقدام کند تا معضلات این قشر از جامعه کاهش می یابد.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان  از عملکرد شهرداری در این زمینه به شدت انتقاد کرد و ادامه داد: متاسفانه شهرداری زنجان کاستی های فراوان دارند که هیچ توجه جدی به اماکن و مبلمان شهری و تسهیل عبور و مرور آنها صورت نمی پذیرد و حتی در برخی مواقع نیز باعث منع عبور و مرور آنان می شوند.
مکاریان بر لزوم عملیاتی شدن طرح حمایت از حقوق معلولین در استان تاکید کرد.
۱۲ محور مهم برای بهزیستی نوین در نظر گرفته شده است
مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه ۱۲  محور مهم برای بهزیستی نوین در نظر گرفته شده است افزود: افزایش سرمایه های بهزیستی و توجه ویژه به سمن ها که سرمایه های اجتماعی کشورمان هستند بیشترین بهره برداری صورت بگیرد.
مکاریان از سیاست اعتماد سازی با خیرین گفت و افزود: روش های مناسبی را جهت جذب مشارکت ها که مردم بتوانند زکات خود را به بهزیستی انتقال دهند در حال اجراست.
مکاریان با انتقاد از عدم توجه ادارات استان به استخدام معلولان در دستگاههای دولتی افزود: معلولین به رغم داشتن معلولیت دارای استعدادها و توانمندی در زمینه های مختلف هستند که متاسفانه ادارات دولتی از این امر غفلت کردند
وی با اشاره به اینه طبق قانون هر دستگاه دولتی موظف به استخدام یک نفر معلول است متاسفانه طی سال گذشته تنها شش نفر در ادارات دولتی استان استخدام شدند که این تعداد آمار جای انتقاد از ادارات دولتی استان را دارد.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان بر لزوم توسعه تعامل با رسانه ها  تاکید کرد و ادامه داد: در سال جاری با توجه به شعار سال به دور از سیاست زدگی و با تعهد اخلاقی، شعارگرایی را به عمل تبدیل خواهیم کرد.

خبر ۷ خرداد ۹۳ – اشتغال ۱۸۰۰ مددجوی زیر پوشش بهزیستی در سبزوار

رئیس اداره بهزیستی سبزوار گفت: طی ۶ سال گذشته یک‌ هزار و ۸۰۰ نفر از مددجویان بهزیستی سبزوار از طریق راه‌اندازی مراکز زیر پوشش بهزیستی، مشغول به کار شده‌اند.
خبرگزاری فارس: اشتغال ۱۸۰۰ مددجوی زیر پوشش بهزیستی در سبزوار
محمدحسین هادوی‌فر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۳ هزار مددجو در سطح شهرستان جویای کار هستند که از این تعداد بیش از ۲ هزار نفر مددجوی این سازمان هستند.
وی بابیان اینکه اعتبارات سازمان بهزیستی در بخش اشتغالزایی بسیار کم است، تصریح کرد: مددجویان زیادی در بحث اشتغال به سازمان مراجعه می‌کنند، اما به دلیل کمبود اعتبارات در این زمینه نمی‌توانیم در زمینه اشتغال ورود جدی پیدا کنیم.
هادوی‌فر با بیان اینکه متأسفانه دستگاه‌های دولتی نیز در زمینه اشتغال معلولان بهزیستی اقدام و استقبال جدی نکرده‌اند، گفت: با توجه به کمبود اعتبارات و تلاش و پیگیری زیاد، طی ۶ سال گذشته تاکنون در مجموع یک‌هزار و ۸۰۰ نفر از مددجویان بهزیستی سبزوار از طریق راه‌اندازی مراکز تحت پوشش بهزیستی، دریافت وام خود اشتغالی، معرفی به کارفرما و پرداخت حق بیمه سهم کارفرما و… مشغول به کار شده‌اند.
رئیس اداره بهزیستی سبزوار با تأکید براینکه معلولیت عیب نیست و نمی‌تواند سدی برای شکوفا شدن توانمندی افراد باشد، ادامه داد: اکثر مددجویان سازمان بهزیستی دارای تحصیلات دانشگاهی هستند، و این یک افتخار بزرگ برای سازمان است.
وی با بیان اینکه بسیاری از مددجویان سازمان بهزیستی دارای مدارک فنی و حرفه‌ای هستند، یادآور شد: خوشبختانه با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای هرساله تعدادی از مددجویان از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند می‌شوند که در زمینه اشتغالزایی برای آنان بسیار مهم و مفید است.
گفتنی است، بیش از ۱۲ هزار خانواده زیر نظر اداره بهزیستی سبزوار هستند که از این تعداد ۹ هزار نفر شامل معلولین زیر پوشش این اداره می‌شوند.

خبر ۳۱ اردیبهشت ۹۳ – اشتغال ۱۰ هزارمربی در مهدهای کودک‌ بهزیستی اصفهان

خبرگزاری تسنیم: معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اصفهان گفت: در حال حاضر ۸۴۲ مهد کودک در استان فعالیت می‌کنند که ۱۷۰ مهد در روستاها و باقی در شهرها فعال هستند و در سال آموزش ۹۲، ۴۰ هزار کودک با حضور ۱۰ هزار مدیر و مربی را تحت پوشش قرار دارند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سعید صادقی شامگاه سه شنبه در نود و چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار کرد: در حال حاضر ۸۴۲ مهد کودک فعال زیر نظر بهزیستی در استان فعالیت می‌کنند که ۱۷۰ مهد در روستاها و مابقی در شهرها فعال هستند که در سال آموزش ۹۱-۹۲، ۴۰ هزار کودک از شیرخوار ۲ ماهه تا پیش دبستانی را با حضور ۱۰ هزار مدیر و مربی را تحت پوشش قرار داده است.
وی افزود: در برنامه توسعه مسئولیت صدور مجوز مهدهای کودک به بهزیستی داده شد که به صورت غیر مستقیم نیز اشتغال ایجاد کرده، به طوری که ۲۹۰۰ نفر را در مناطق محروم روزانه فضای گرم راده و در این زمینه ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده و بهزیستی در این مهدهای کودک شهریه‌ها را تسهیل کرده و ۵۰ آدینه مهد را با هماهنگی ستاد اقامه نماز تشکیل داده است.
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان تصریح کرد: توافقات لازم با آموزش و پرورش برای محتوای آموزش پیش دبستانی انجام شده و درباره استانداردهای فضای آموزشی ما زیر مجموعه وزارت رفاه هستیم که با تدبیر مسئولان اجرائی تلاش شده تا مشکلات را به حداقل برسانیم.
وی با بیان این‌که بلاتکلیفی دستگاه‌ها، میراث بد در چند سال گذشته بوده، افزود: باید در مسائل آموزشی تکلیف دستگاه‌ها و سازمان‌ها مشخص شود و ما در بهزیستی ۱۰ درصد پیش دبستانی را آموزش داردیم و در کشور رتبه سوم را در تعداد پیش‌دبستانی داریم.
استاندار اصفهان نیز در این جلسه با بیان این‌که باید تفاوت مهدکودک با پیش دبستانی مشخص شود، اظهار کرد: پیشنهاد می‌شود که با توجه به مسائل پیش رو از جمله محتوای آموزشی، نیروی انسانی و فضای آموزشی، کارگروهی با حضور نماینده استانداری، اداره کل نوسازی ، آموزش و پرورش و بهزیستی تشکیل و موانع در این راه برطرف شود.
رسول زرگرپور بیان کرد: در راستای یکسان‌سازی متن و محتوای آموزشی و یکپارچه سازی صلاحیت‌های آموزشی مقرر شد که بهزیستی استانداردهای آموزش و پرورش را در آموزش پیش دبستانی رعایت کند و بهزیستی مجوز لازم را در غیر از شهرستان اصفهان برای دیگر شهرستان‌ها صادر کند.

خبر ۲۰ فرودین سال ۹۳ – استخدام های جدید سازمان بهزیستی پس از مشخص شدن ظرفیت جذب صورت میگیرد.

رئییس سازمان بهزیستی کشور از ایجاد اشتغال برای بیش از ۳۰ هزار نفر از کارجویان واجد شرایط تحت پوشش سازمان متبوع خود در سال ۹۲ خبر داد. و خاطر نشان ساخت : در سال گذشته بیش از ۳۰ هزار شغل برای مددجویان واجد شرایط تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور ایجاد شده است.

دکتر همایون هاشمی افزود : معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور در حال حاضر در حال بررسی وضعیت جذب نیروی انسانی در دستگاههای اجرایی از جمله سازمان بهزیستی کشور است و به محض اینکه ظرفیت جذب نیروی انسانی جدید در سازمان بهزیستی هم گام با سایر دستگاههای اجرایی فراهم شد، نسبت به جذب نیرو اقدام میکنیم.

خبر ۱۲ بهمن ۹۲  -استخدام در شیرخوارگاه های کشور

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از صدور مجوز استخدام ۴۶۱ نفر برای شیرخوارگاه‌های کشور در سال آینده خبر داد.

محمد نفریه در نشست هم‌اندیشی کارشناسان مسئول سیاست خانواده و امور کودکان و نوجوانان کشور که در اصفهان برگزار شد با اشاره به اینکه دفتر امور کودکان و نوجوانان از حوزه‌های بسیار پر کار است، اظهار کرد: یکی از مسائلی که همیشه دغدغه دفتر امور کودکان بوده است وضعیت شیرخوارگاه‌های کودکان است.

وی با اشاره به اینکه در ماه‌های گذشته رئیس جمهور از مراکز بهزیستی بازدید داشته است، افزود: ایشان دستور ویژه صدور مجوز استخدامی‌را برای شیرخوارگاه‌های بهزیستی کشور داده‌اند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: اجازه استخدامی‌برای ۴۶۱ نفر از سوی ریاست جمهوری و وزیر رفاه صادر شده است که این جذب نیرو سال آینده اجرا می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از سال گذشته روند کاهشی مهدهای کودک روند رو به افزایش پیدا کرده است، گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ مهد کودک از سال گذشته تا‌کنون به مهدهای کودک سراسر کشور اضافه شده است.

خبر ۱۷ دی ۹۲ – استخدام ۹۰۰ نفر در بخش ستادی سازمان بهزیستی

رییس سازمان بهزیستی کشور ابراز امیدواری کرد تا پایان سال جاری ۹۰۰ نیروی جدید جذب بخش ستادی این سازمان شوند.

دکتر همایون هاشمی در گفتگو با خبرنگار بازار کار، به آخرین وضعیت جذب ۳۴۰۰ نیروی انسانی جدید در سازمان بهزیستی کشور اشاره کرد و گفت مجوز جذب این نیروها در سال گذشته در اختیار سازمان بهزیستی کشور قرار گرفت که بخش استانی آن نیز جذب شد.اما متاسفانه بخش ستادی آن هنوز عملیاتی نشده است. هاشمی با بیان اینکه “جذب نیروی انسانی در سازمان بهزیستی کشور در بخش استانی از طریق استانداری عملیاتی شد”. خاطر نشان ساخت : ما از طریق ستاد مرکزی، سهمیه و مجوز استخدام را در اختیار استانداری ها قرار دادیم و آنها نسبت به برگزاری آزمون استخدامی و جذب نیروی انسانی واجد شرایط اقدام کردند

خبر ۲۰ مهر ۹۲ –  سال اشتغال برای بهزیستی

رئیس سازمان بهزیستی از ایجاد ۳۰ هزار فرصت شغلی برای جامعه هدف تحت پوشش این سازمان در نیمه دوم سال خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۴۰۰ فرصت شغلی مربوط به حق استخدام سه درصدی معلولان در سازمان‌هاست.

همایون هاشمی در حاشیه دومین کنگره توانبخشی حرفه‌ای ایران با اشاره به طرح دانش‌ کار که توسط سازمان بهزیستی به اجرا در خواهد آمد، گفت: این طرح یک طرح ضربتی توسعه اشتغال است که دارای ویژگی‌های اجتماع محوربودن، حمایت تخصصی و استفاده از تجربیات گذشته است که اگر بتوانیم این طرح را تا دو سال آینده به مرحله اجرا درآوریم می‌توانیم ۱۲۰ هزار فرصت شغلی برای معلولان طراحی کنیم که قسمت عمده‌ای‌ از نیازهای سازمان را برطرف خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۰۷ مرکز ترک اعتیاد در کشور وجود داشت، اظهار کرد: پس از ‌آنکه وزیر کشور از وجود پشت نوبتی‌های کمپ‌های ترک اعتیاد خبر داد سازمان بهزیستی در این راستا اقدام کرد و هم اکنون بیش از ۷۴۰ کمپ ترک اعتیاد در کشور ایجاد کرده‌ایم.

رئیس سازمان بهزیستی در ادامه با بیان اینکه سال گذشته برای بهزیستی سال مسکن بود، تاکید کرد: امسال را سال توسعه اشتغال در نظر گرفته‌ایم و با طرح ضربتی دانش کار و در نظر گرفتن منابع موجود در راستای اشتغال جامعه هدف تحت پوشش سازمان اقدام خواهیم کرد.

هاشمی در ادامه با تاکید بر اینکه در دو سال گذشته ۴۸ درصد مستمری مددجویان تحت پوشش سازمان را افزایش داده‌ایم، گفت: در این دو سال علاوه بر افزایش میزان مستمری‌ها رایانه‌های مرتبط با سازمان را نیز بیش از ۳۵ درصد رشد داده‌ایم و این در حالی است که سازمان بهزیستی با مشکلات منابعی مواجه بود.

هاشمی از پیش‌بینی جمع‌آوری یک‌هزار میلیارد تومان مشارکت‌های مردمی در سال جاری خبر داد و بیان کرد: سال گذشته ۵۰۰ میلیارد تومان مشارکت‌های مردمی توسط سازمان بهزیستی جمع‌آوری شد.

وی همچنین با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی تاکنون برای سالمندان هنرمند هیچ رقمی را هزینه نکرده‌ است، گفت: این مجموعه از قبل توسط جهاد دانشگاهی آماده شده بود و ۲۵ نفر ظرفیت داشت و عملا یک فعالیت مشارکتی بود.

وی افزود: قرار است تعدادی از خیرین توسعه خدمات توانبخشی نیز در این زمینه ورود کنند تا فاز دوم کار بدون تکه به هزینه‌های دولتی انجام شود هر چند که سازمان بهزیستی ۳۰ میلیون تومان را تا پایان سال تعهد کرده است

خبر ۳۱ شهریور ۹۲ – استخـــدام ۳۱۰۰ نیـروی جـدید در سـازمان بهــزیستی

دکتر همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور از استخدام ۶ هزار و ۷۰۰ نفر در سازمان متبوع خود در سال جاری خبر داد.
رئیس سازمان بهزیستی روز یکشنبه هفته گذشته در یک نشست خبری که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگار بازارکار به آخرین وضعیت جذب نیروی انسانی در این سازمان اشاره کرد و گفت: برنامه جذب نیروی انسانی در سازمان بهزیستی در سال جاری در دو فاز برنامه‌ریزی و اجرایی می‌شود. در فاز اول این برنامه، کار جذب ۳۶۰۰ نفر برای به‌کارگیری در مناطق محروم و کمتر برخوردار آغاز شده که در حال حاضر مراحل پایانی خود را طی می‌کند و به زودی افراد به‌کارگیری می‌شوند.
هاشمی با اعلام اینکه فاز اول برنامه جذب نیروی انسانی در سازمان بهزیستی با همکاری استانداری‌ها برنامه‌ریزی و اجرایی شد، افزود: آزمون استخدامی مربوطه در این زمینه برگزار شده و در حال حاضر مراحل پایانی استخدام افراد طی می‌شود و پذیرفته‌شدگان نهایی به زودی به‌کارگیری می‌شوند.
وی افزود: پس از تغییراتی که در چارت سازمانی سازمان بهزیستی صورت گرفت تعداد نیروی انسانی مورد نیاز براساس این چارت مشخص شد و در فاز اول، برنامه جذب ۳۶۰۰ نفر برای به‌کارگیری در مناطق محروم و کمتر برخوردار برنامه‌ریزی و اجرایی شد.

استخدام ۳۱۰۰ نیروی دیگر در سال جاری
رئیس سازمان بهزیستی کشور به فاز دوم استخدام نیروی انسانی در این سازمان اشاره کرد و گفت: جذب نیروی انسانی در این فاز به منظور جایگزینی نیروهای بازنشسته سازمان و براساس قانون مربوطه در این زمینه، صورت می‌گیرد.
وی افزود: براساس قانون، سازمـــان اجازه دارد به ازای هر ۳ نیروی خروجی، یک نیرو استخدام کند. در این راستا تاکنون ۹۳۰۰ نیروی سازمان بهزیستی بازنشسته شده‌اند که در جایگزینی آنان تاکنون نیرویی جذب نشده است. براین اساس به‌دنبال جذب ۳۱۰۰ نفر در سال جاری در جایگزینی نیروهای بازنشسته هستیم.
هاشمی به پروسه جذب این افراد اشاره کرد و گفت: مکاتبات لازم در این زمینه با معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری انجام گرفته و با تایید این معاونت، برنامه جذب افراد عملیاتی و آزمون استخدامی مربوطه برگزار می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: این مهم قطعاً در سال جاری عملیاتی می‌شود و این افراد جذب سازمان بهزیستی می‌شوند. این نیروها در ستاد و کلان‌شهرهـــا (مناطق غیرمحروم) جذب می‌شوند.

حل مشکل اشتغال نیروهای اورژانس اجتماعی
رئیس سازمان بهزیستی در بخش دیگــــــری از این نشست خبری به رفع مشکل اشتغال نیروهای اورژانس اجتماعی اشاره کرد و گفت: با تغییراتی که در چارت سازمانی سازمان بهزیستی صورت گرفته است، جایگاه قانونی برای جذب نیروهای اورژانس اجتماعی ایجاد شده است.
وی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌هایی کــــــه در این زمینه صورت گرفته، مشکل اشتغال نیروهای اورژانس اجتماعی در ۲۹ استان کشور حل شده است و با قرارداد کار معین به‌کارگیری شده‌اند.
هاشمی تصریح کرد: ۲ استاد باقی‌مانده نیز قول داده‌اند به زودی مشکل اشتغال نیروهای اورژانس اجتماعی خود را حل کنند و آنان را تبدیل وضعیت کنند.
رئیس سازمان بهزیستی از ارائه لایحه‌ای به دولت در راستای یکپارچه‌سازی اورژانس اجتماعی در سراسر کشور خبر داد و گفت: زیرساخت‌های لازم در این زمینه مهیا شده است و در صورت تصویب هیئت دولت اورژانس اجتماعی در سراسر کشور یکپارچه می‌شوند.

ثبات شغلی اولویت اصلی سازمان در ایجاد اشتغال
هاشمی فرآیند توانمندسازی جامعه هدف سازمان بهزیستی را شامل اشتغال، مسکن و بیمه اجتماعی عنوان کرد و گفت: در این راستا در سال گذشته حدود ۶۷ هزار فرصت شغلی جدید برای افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی ایجاد شد که به دلایل مختلف جزء با ثبات‌ترین مشاغل محسوب می‌شوند.
وی افزود: به جهت اهمیت موضوع ما به صورت روزمره در این زمینه گزارش‌گیری می‌کنیم و براساس نتایج این گزارشات به این نتیجه رسیدیم که مشاغل ایجاد شده توسط سازمان بهزیستی از ثبات کم‌نظیری برخوردارند.
رئیس سازمان بهزیستی به دلایل این ثبات شغلی اشاره کرد و گفت: سازمان از شبکه بسیار منسجمی در سراسر کشور برخوردار است. در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار واحد غیردولتی در حوزه خدمات سازمان بهزیستی مشغول به کار هستد که ما آن‌ها را مکلف کرده‌ایم در تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود از افراد تحت پوشش سازمان به‌کارگیری کنند.
وی افزود: بر این اساس واحدهای غیردولتی در صورتی مجوز فعالیت می‌گیرند که یک سوم نیروی انسانی مورد نیاز خود را از مددجویان واجدشرایــــط سازمان تامین کنند. به همین دلیل مشاغل ایجاد شده توسط سازمان از ثبات شغلی کم‌نظیری برخوردارند.

مشاغل خانگی و خرد
هاشمی اولویت ایجاد اشتغال برای مددجویان واجدشرایط تحت پوشش سازمان بهزیستی را در سال جاری در قالب مشاغل خانگی و خرد عنوان کرد و گفت: اعتبار تخصیصی به سازمان در حوزه مشاغل خانگی در سال گذشته حدود ۵۰ میلیارد تومان بود که در سال جاری این اعتبار به ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است که نشان از توجه جدی دولت در توسعه اشتغال در بین مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی دارد.
وی افزود: این اعتبار توزیع استانی شده و با بهره‌ بسیار پایین در اختیار متقاضیان واجدشرایط قرار می‌گیرد.

تعاونی‌های فراگیر ملی مددجویان
رئیس سازمان بهزیستی از در دستور کار قرار گرفتن ایجاد تعاونی‌های فراگیر ملی مددجویان در سراســـر کشور خبر داد و گفت: فاز پایلوت ایجاد این تعاونی‌ها در استان‌های تهران، یزد، کرمان، خراسان رضوی و تعداد دیگری از استان‌ها اجرایی شد و با بررسی‌هایی که صورت گرفت مشخص شد این کار یک اقدام بسیار مثبت و اثربخش بوده است، به همین دلیل ایجاد این تعاونی‌ها را در سایر استان‌ها در دستور کار داریم.
وی افزود: نگاهمان در ایجاد این تعاونی‌ها، سهام‌دار کردن و شریک کردن جامعه هدف سازمان بهزیستی است. قصد داریم مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی را با ایجاد تعاونی‌های فراگیر ملی با کار تعاونی و مفهوم تعاونی بیش از پیش آشنا کنیم و از این طریق در راستای توانمندسازی آنان حرکت کنیم.

بیمه مربیان مهدهای کودک
رئیس سازمان بهزیستی در بخش دیگری از این نشست خبری از بیمه اجتماعی مربیان مهدهای کودک خبر داد و گفت: از محل منابع حاصل از هدفمندی یارانه برای بیمه حدود ۵۰ هزار مربی مهدکودک اعتبار حاصل شده است که در این راستا کار ثبت‌نام مربیان آغاز شده و تاکنون حدود ۳۰ هزار مربی نیز ثبت‌نام و تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفته‌اند.

جزئیات بیشتر از استخدام ۶۷۰۰ نفر در سال جاری
نرگس پرستاری رئیس مرکز فناوری اطلاعـــات و ارتباطات و تحول اداری سازمان بهزیستی نیـــــز در حاشیه این نشست خبری در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار بازارکار آخرین وضعیت جذب ۶۷۰۰ نفر در سازمان بهزیستی در سال جاری را تشریح کرد.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات و تحول اداری سازمان بهزیستی گفت: در فاز اول جذب نیـ‌ـروی انسانی در سازمان بهزیستی ۳۶۰۰ نفر با همکاری استانداری‌ها و بر حسب نیاز هر استان جذب شدند.
وی افزود: سهمیه هر استان تخصیص یافته و کار تمام شده است. به محض اینکه کد شناسه پذیرفته‌شدگان اخذ شود این افراد به کارگیری می‌شوند.
پرستاری افزود: براساس اقداماتی که تاکنون صورت گرفته این ۳۶۰۰ نفر حداکثر تا یک ماه آینده به‌کارگیری می‌شوند.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات و تحول اداری سازمان بهزیستی بخش قابل توجهی از این ۳۶۰۰ نفر را نیروهای قراردادی سازمان بهزیستی عنوان کرد و گفت: تصمیم گرفته شد نیروهای قراردادی سازمان بهزیستی با توجه به تجارت ارزنده‌ای که طی سال‌ها فعالیت در سازمان به دست آورده‌اند، از قراردادی به پیمانی تبدیل وضعیت یابند.
پرستاری در رابطه با آغاز عملیات اجرایی جذب ۳۱۰۰ نفر دیگر در سازمان بهزیستی نیز گفت: این ۳۱۰۰ نفر برای به‌کارگیری در کلان‌شهرها و ستاد مرکزی سازمان استخدام می‌شوند. مکاتبـــات لازم در راستای جذب این افراد با معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست‌جمهوری انجام گرفتــه و به دنبال اخذ مجوز این مهم از این معاونت هستیم.
وی افزود: به محض اینکه معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست‌جمهوری مجوز مربوطـــه را در اختیار سازمان بهزیستی قرار دهد، ما آمادگی برگزاری آزمون استخدامی و جذب افراد واجدشرایط را داریم.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتبـــــاطات و تحول اداری سازمان بهزیستی از برگزاری جلسه‌ای با معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست‌جمهوری در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: قول مساعد برگزاری این جلسه را از معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست‌جمهوری گرفته‌ایم. امیدواریم با برگزاری این جلسه، برنامه اجرایی جذب این ۳۱۰۰ نفر در سازمان بهزیستی آغاز شود و افراد در سال جاری به‌کارگیری شوند، زیرا سازمان در حوزه منابع انسانی با مشکلات بسیار زیادی مواجه است.
وی افزود: براساس قانون، سازمان می‌بایست به ازای هر ۳ نیروی خروجی یک نفر را جذب کند که این اتفاق متاسفانه نیفتاده و به همین دلیل بسیاری از پست‌های سازمان بهزیستی در ستاد و استان‌ها بلاتصدی هستند.
پرستاری به آمار پست‌های بلاتصدی سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: آمار این پست‌ها در استان‌های مختلف متفاوت است، در برخی از استان‌ها تا ۶۰ درصد پست‌ها بلاتصدی هســـتند کــــه امیدواریم با اخذ مجوزهای لازم جهت جذب نیروی انسانی، بخشی از کمبودها در این حوزه برطرف شود.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات و تحول اداری سازمان بهزیستی در پایان تصریح کرد: : کمبود نیروی انسانی قطعاً بر کیفیت خدمت‌رسانی سازمان به افراد تحت پوشش خود تاثیر منفی خواهد داشت.

خبر ۳ اردیبهشت ۹۲ – رییس سازمان بهزیستی با اعلام اینکه در سال گذشته ۴ هزار نفر از طریق استانداری ها جذب مراکز استانی سازمان بهزیستی شدند تصریح کرد: جذب این تعداد نیروی انسانی در سال گذشته یک اقدام مهم و قابل توجه در حوزه ی جذب نیروی انسانی در سازمان بهزیستی بود.

هاشمی به ارتقای شغلی نیروی انسانی سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: ده سال بود که کارکنان سازمان بهزیستی ارتقاء شغل نیافته بودند که با پیگیری های سال گذشته این مهم را عملیاتی کردیم.وی افزود در حال حاضر کارکنان سازمان بهزیستی مانند کارکنان بخش بهداشت و درمان سختی شغل می گیرند.رییس سازمان بهزیستی با اعلام اینکه در حال حاضر هیچ نیروی شرکتی در سازمان بهزیستی مشغول به فعالیت نیست،گفت با برنامه ریزی های انجام شده،نیروهای شرکتی تبدیل وضعیت شدند.

جذب نیروی انسانی در قالب طرح مهرآفرین :

پیش از این دکتر فانوسی معاون امور توسعه مدیریت،منابع و امور مجلس سازمان بهزیستی جذب هر گونه نیروی انسانی جدید را منوط به سرنوشت طرح مهرآفرین عنوان کرد و گفت : سهمیه استخدامی سازمان بهزیستی حدود ۳۲۰ نفر پیش بینی شده بود،اما باید ببینیم،با بازبینی،تصویب و ابلاغ بخشنامه ی مهرآفرین،این تعداد به چه میزان اعلام میشود.

طبق بخشنامه ی مهرآفرین،یک سهمیه ی جدا برای سازمان بهزیستی در نظر گرفته شده است.

دکتر کوروش فانوسی تصریح کرد: چارت تشکیلاتی سازمان بهزیستی در حال حاضر کامل نیست و برای تکمیل چارت،نیازمند جذب نیروی انسانی می باشیم.

دیدگاه ها (۱,۵۲۷)

 1. ع می‌گه:

  با سلام احتراما
  من یک دانشجوی کارشناسی IT هستم ۱۰ سالیست که با معلولیت ۷۵ درصد تحت پوشش بهزیستی استان اردبیل شهرستان پارس آباد مغان هستم…من یک سالیست که ۷۰۰ تومان به دانشگاهم بدهی دارم هرروز میرم پیش رییس بهزیستی هیچ کمکی نمیکند به ما…من یک جوان بال پر شکسته ام دلم تفریح و ورزشو کلاسهای آموزشی موسیقی فرهنگی هنری میخواد ولی همش رییس بهزیستی میگوید بودجه ندریم با اخلاق تند ….تورا خدا کمکم کنید که به کجا مراجعه کنم به کجا شکایت کنم ….لطفا راهنماییم کنید

 2. somaye می‌گه:

  سلام. ببخشید میدونم خیلی دیر شده برا جواب دادن اما الان ج میدم چون بهتر ازهیچیه/
  من قسمت توانبخشی کار میکنم. اتفاقا یه همکار جدید پیدا کردم لالی مرکز زده.
  برا کلینیک براتون میپرسم

 3. sasa می‌گه:

  سلام خوبین دوستان……
  somaye خوبی…….من دوسال نیروی امریه لالی بودم //شما کدوم قسمت بهزیستی misبودین؟؟؟؟؟ الان امریه م تموم شده دنبال کارم// بنظرشما امکانش هست اونجا کلینیک مددکاری بزنم؟؟؟؟؟

 4. مریم می‌گه:

  سلام بچه ها… کسی میتونه منو کمک کنه…
  تو یه رشته شغلی مددکاری اجتماعی چه منابع تخصصی باید بخونم….
  نمونه سوال هم گیر نیووردم که اشنا بشم..
  خواهش میکنم اگه کسی میدونه بهم کمک کنه..
  منتظرم ممنون

  • موسی مرتضایی می‌گه:

   سلام مریم خانم من فردا صبح حدود ۱۰ صبح میتونم راهنمایی کنم الان چون شیفتم نمیتونم سرم شلوغه

 5. ماهان می‌گه:

  سلام . کسی میدونه حقوق و مزایای سازمان بهزیستی چنده ؟دریافتی هاشون چقده؟

  • 320 می‌گه:

   سلام دوست عزیز.
   بهزیستی حقوق مزایای خوبی نداره از نظر رفاهی هم فوق العاده ضعیفه .
   من یکساله استخدام پیمانی هستم با حقوق ۱۲۰۰۰۰۰استخدام شدم اما دریافتیم۱۰۰۰۰۰۰ تومنه .
   درکل نسبت به سایر ادارات ، پایینتره .
   یعنی شاید بهزیستی توی لیست ادارات از نظر حقوق جزء ۴ تای آخر باشه .
   امیدوارم برات مفید باشه.

   • باران می‌گه:

    سلام ببخشید جدا حقوقتون اینه؟!من غیر مرتبط کار می کنم که مدرکمو دیپلم قبول کردن ماهی ۲۳۰۰ میدن میگم کمه.خیر سرم می خواهم مرتبط استخدام بشم

 6. سدنا می‌گه:

  باسلام بچه ها من قبول شده بهزیستی هستم دراستان همدان مامصاحبه رااردیبهشت ۹۲ رفتیم الان منتظرکداستخدامی هستیم اصفهان باراول مصاحبه میگیره یادفعه دوم؟

  • م.ک می‌گه:

   ما اصفهانی ها قراره یا مدرک تحویل بدیم یا آزمون . اول آزمون کتبی بعد تحویل مدارک بعد مصاحبه تخصصی دوباره تحویل مدارک بعد تحقیقات بعد گزینش مجدد تحویل مدارک……….

 7. ارام می‌گه:

  سلام حسین
  یعنی چی؟
  لطفا واضح تر و دقیقتر تو ضیح بدید

  • حسین می‌گه:

   این همه جوونو سرکار گذاشتن برای سه سال اخرش. میگن اولویت با قراردادی های خود اون سازمانه
   شهرداری هام همینطورن. بهتره قبل از شرکت در ازمونها شرایطو بخونیم که اولویت با کیه؟ اگه به کارمندای خودشون باشه اصلا شرکت نکنید. در واقع دارید پول آینده کارمندای خودشونو تامین میکنید.

  • بیکار بخت برگشته می‌گه:

   آره حسین راست میگه. به شخصه دیدم که اولویت رو میدن به قراردادی های اون سازمان. بهزیستی رو که من مطمئنم و دیدم.

 8. somaye می‌گه:

  دوست عزیز شرمنده دیر جوابتو دادم.

 9. somaye می‌گه:

  سلام دوست عزیز
  ببخشید دیر جواب دادم.
  زیر نظربهزیستی.
  برا مصاحبه آقای جعفری از کتاب کاپلان و کودکان استثنایی ازم سوالاتی پرسیدم. گفتن رفتنم تو مرکز گفتن باید از چندتا مرکز دیدن کنم. اهواز میشد برم دزفول هم همینطور.

 10. somaye می‌گه:

  بهزیستی مسجدسلیمان
  مشغول به کارهستم.

  • بیکار دلسوخته به somaye می‌گه:

   سلام. شما توی مرکز اعصاب و روان زیر نظر بهزیستی مشغول هستید یا توی واحدهای بهزیستی؟ مثل امور اجتماعی و پیشگیری و توانبخشی؟ من متوجه منظورتون نشدم.در ضمن از مراحل استخدامیتون بیشتر بگید لطفاً . ممنون میشم.
   اینکه مراحل مصاحبه و گزینش چطور بود؟ چیا پرسیدن؟ و …..
   متشکرم

 11. somaye می‌گه:

  سلام عزیزم. رشته م روانشناسی بالینی/
  تو مرکز اعصاب و روان مشغول هستم.

 12. somaye می‌گه:

  اگه کسی خوزستانی هست بگه .خوشحال میشم براش کاری کنم.

  • بیکار دلسوخته می‌گه:

   سلام به somaye .
   لطفا بفرمایید رشته تون چی بوده و کجای بهزیستی مشغول شدید؟ از مراحل استخدامی هم برام بگید. متشکر

 13. ن.م می‌گه:

  سلام بنده دانشجوی ترم آخر حسابداری هستم و خیلی تمایل دارم که در سازمان بهزیستی مشغول به کار بشوم ممنون میشم زمان استخدامی رو ب منم اطلاع دهید.

 14. م . د (کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی) از شیراز می‌گه:

  با سلام. من تو آزمون استخدامی بهزیستی شرکت نکردم به خاطر نداشتن کارت پایان خدمت ولی امیدوارم همه دوستانی که حقشون هست در آینده نزدیک برن سرکار. از یه منبع نسبتا موثق شنیدم که تکلیف استخدامیا تو استان خودمون تا اسفند مشخص میشه.
  ان شاء اله که خبرهای خوبی از استخدامی های بهزیستی بشنوید.
  یا حق.

 15. areya می‌گه:

  سلام من دیگه به استخدام در جمهوری اسلامی امیدوار نیستم حقیقتا دنبال راهی برای اسان مردن هستم امیدی هم برای زندگی ندارم از بس دنبال کار دویدم جانم به لب امده .کارشناس زبان خارجه

 16. از شیراز می‌گه:

  دوستان هر کسی داره مراحل استخدامی رو میگذرونه تو رو خدا بیاد بگه که چی شده و چه جوریه. مرسی

 17. از تبریز می‌گه:

  سلام منم به مصاحبه دعوت شدم از گروه شغلی کارشناس امور اجتماعی یکشنبه هفته بعد مصاحبه دارم دیروز بهم زنگ زدن
  بچه تو برگه م نوشته مصاحبه تخصصی . به نظرتون فقط همین تخصصی و علمی یا عقیدتی هم هست؟
  اقاهه تو گزینش به من گفت تسلط به زبان هم برسیده میشه

 18. بهزیستی می‌گه:

  سلام مدیر چرا صفحهاستخدام استانداری آذربایجانشرقی به روز نمیشه؟توروخدا یه کاری بکن

 19. بهزیستی می‌گه:

  سلام کسی رفته مصاحبه بهزیستی؟مدرک زبان ضروری هست؟چه سوالاتی بیشتر میپرسن؟توروخدا هرکی میدونه جواب بده

  • baran می‌گه:

   سلام دوست عزیز-بله برای استخدام زبان انگلیسی مهمه من تمام دوره هاشو تمام کردم ولی مدرک تافل نگرفتم. یک متن می دن بخونی بعد در مورد متن از تون سوال می پرسن. یک مقدار هم در مورد خودتون خانواده تون سوال می کنن.مثلا سن، وضعیت تاهل،چند تا خواهر برادر هستین.تحصیلاتتون.

 20. بهزیستی می‌گه:

  سلام من ازبهزیستی تبریز رشته مددکاری قبول شدم میشه بگین تو مصاحبه چیا میپرسن تخصصی چی بخونم رشتم روانشناسیه

  • baran می‌گه:

   سلام.کتاب مددکاری اجتماعی رو حتما بخون.تاریخچه مددکاری مهمه روز بهزیستی رو می پرسن.بهزیستی زیر نظر چه ارگانی است از من مراحل رشد گلبرگ رو پرسیدن ودر مورد اختلالات اضطرابی پرسیدن که به چند بخش تقسیم شده و در کدام قسمت راهنمای تشخیص اختلالات روانی قرار دارد.

 21. سلیمه می‌گه:

  سلام فوق لیسانس روانشناسی عمومی. وشدیدا نیاز به کار دارم.

  • مددکار اجتماعی می‌گه:

   با سلام. دوستان من تو آزمون بهزیستی شرکت نکردم، ولی شنیدم که تو اسفند قراره نیروهای جدید رو بگیرن. ان شاء اله که همه تون برید سر کار. یا حق

 22. عزیزه می‌گه:

  باسلام و خسته نباشید.از مصاحبه مرحله دوم استخدامی خرداد۹۲ چرا خبری نمیدهید.چگونه از نتایجش باخبر بشیم.توروخدا جواب
  بدهید.

 23. آرمان می‌گه:

  سلام من کارشناس ارشد روانشناسی دارم و ساکن مشهدم ممنون میشم که در مورد استخدامی ها به من خبر بدید.ممنون

 24. زینب می‌گه:

  زنگ بزنید بهزیستی و اسمتون و زمان مصاحبه رو بپرسید

 25. زینب می‌گه:

  زنگ بزنید بهزیستی و اسمتون وز مانش رو بپرسید

 26. زینب می‌گه:

  مثل اینکه خبرهای از سایر ادرات استان اصفهان شده

 27. hasti می‌گه:

  لیست افراد دعوت شده برای مصاحبه باز نمیشه؟؟ کسی لیست رو داره؟

 28. مهدی می‌گه:

  لینک بهزیستی اصفهان کار نمیکنه

 29. تقی ولی پور می‌گه:

  با سلام ،فارغ التحصیل کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی هستم در موقع استخدام اگر مقدور باشد باخبرمان فرمائید.متشکرم

 30. محمد می‌گه:

  لیسانس علوم اجتماعی هستم شماروبه خدا بهزیستی کی استخدام داره بگید واقعا دیگه خسته شدم ازبیکاری چی بگم!!!!!۱.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها