یارانه نقدی هر ایرانی در فاز دوم هدفمندی یارانه ها

یارانه نقدی هر ایرانی در فاز دوم هدفمندی یارانه هاReviewed by MODIR on Mar 25Rating:

یارانه نقدی هر ایرانی در فاز دوم هدفمندی یارنه ها با افزایش 28 هزار تومانی به 73500 تومان افزایش یافت.


به گزارش مهر، شب گذشته (شنبه شب) دولت در اقدامی ناگهانی 28 هزار تومان مابه التفاوت فاز اول و دوم یارانه ها را به ازای هر ایرانی به حساب سرپرست خانوار واریز کرد که براین اساس احتمال اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها در آینده بسیار نزدیک قوت گرفت.

همچنین مقرر شده که 45500 تومان یارانه نقدی هر ایرانی در فاز اول تا 20 فروردین ماه به حساب سرپرست خانوار واریز شود که در اینصورت مبلغ یارانه هر ایرانی به 73500 تومان افزایش می یابد.

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها از واریز مابه التفاوت یارانه نقدی مرحله اول و دوم به حساب سرپرست خانوارها خبر داد.

به گزارش بانکی دات آی آر,بهروز مرادی در گفتگو با واحد خبر رادیو گفت: این مبلغ تا زمان اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها قابل برداشت نخواهد بود.
وی گفت: واریز مابه تفاوت مرحله اول و دوم هدفمندسازی  یارانه ها که  28 هزار تومان است،  28 اسفند 90 انجام شد که ممکن است این مبلغ ماهیانه یا به صورت دوماهه باشد.
مرادی درباره تاخیر اطلاع رسانی در این امر گفت: این مبالغ به حساب تمامی بانکها رفته بود اما به دلیل غیر فعال بودن سامانه ساتنا یعنی سامانه ای که انتقال وجه بین بانکها را انجام می دهد، این اطلاع رسانی را درباره این که هم اکنون این مبالغ به حسابهای بانکها واریز شده بود و در حسابهای مردم واریز شده است، انجام دادیم.
مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها تاکید کرد: همانطور که در مرحله اول هدفمندی یارانه ها، پراخت یارانه نقدی را یکماه و نیم زودتر از شروع اجرای قانون در نظر گرفتیم، هم اکنون نیز همین گونه است به این صورت که  این مابه تفاوت مربوط به زمانی است که مرحله دوم آغاز شود؛ یعنی پرداخت این مبلغ مابه تفاوت به معنی شروع مرحله دوم یارانه ها نیست. این مبلغ در حسابهای مردم زودتر واریز شده است اما غیر قابل برداشت خواهد بود.
وی افزود: زمان برداشت و یکماهه یا دوماهه بودن این مبلغ در اطلاع رسانیهای بعدی به مردم  اعلام خواهد شد.
مرادی تصریح کرد: اگر این مبلغ 28 هزار تومان ماهیانه باشد؛ 73 هزار و 500 تومان سرانه ماهیانه و اگر دو ماهه باشد؛ 14 هزار تومان ماهانه به 45 هزار و 500 تومان اضافه می شود.
وی همچنین از واریز یارانه های فروردین خبر داد و گفت: 15 فروردین،  45هزار و 500 تومان به حسابها واریز می شود و 17 فروردین قابل برداشت است اما 28 هزار تومان اضافه شده غیر قابل برداشت است تا زمان اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها که اجازه برداشت داده شود.

دیدگاه ها (91)

 1. نوید خوشخومی‌گه:

  من و خانواده ام نیاز مبرم به مبلغ اضافه شده داریم خواهش می کنم قطع نکنید

 2. شادیمی‌گه:

  پدر من بازنشسته اموزش و پرورش هستش یعنی من و خانواده ام جزو اقشار پر در امد جامعه هستیم که ما به تفاوت یارانه ها رو دریافت نکردیم .. کجای این عدالته؟این دولت مردان چه جوری میخوان جواب پس بدن…!!!

 3. رضامی‌گه:

  سلام دوستان
  این طرح یارانه مانند طرح سهام عدالت!!!
  محکوم به شکست است.چون توجیه اقتصادی اون با جامعه فعلی ما خوانا نیست

 4. سارامی‌گه:

  سيد نميدونم شما كي هستي و يا چكاره اي ولي تو رو به اسمت قسم بس كن اين حرفا رو به قول آقامون كه ميگه فقر از دري وارد بشه ايمان از در ديگه ميره بيرون

 5. علي دختركشمی‌گه:

  تورم و گروني كه بي برو برگرد هر روز و هر روز سر به فلك مي كشه.من فقط منتظر اون لحظه اي هستم كه چه كاكي براي قطع كردن پول يارانه مردم پياده مي كنند.

 6. minaمی‌گه:

  تو رو خدا واریز نکنید با این تورم چندین برابر چیکار کنیم

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Document
بانکی