crm didar

وزیر بهداشت: نیازمند به ۷۰ هزار نیرو در بخش های مختلف

وزیر بهداشت گفت: تنها اگر بخواهیم استانداردهای کشورهای همجوار خود را رعایت کنیم، حداقل به ۷۰ هزار نیرو در اورژانس بیمارستانی، اورژانس پیش بیمارستانی و در بخش های مختلف نیازمندیم.

سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه افتتاح اورژانس مرکز آموزشی درمانی امین در گفت و گو با  ایسنا در خصوص لزوم حضور همراه بیمار در بیمارستان ها برای انجام برخی کارهای بیمار، اظهار کرد: این مشکلی است که متاسفانه مردم و همکاران ما به ویژه پرستاران که به دلیل کمبود نیروی انسانیِ کمک پرستار و خدمه، بخشی از کارها را باید همراه مریض انجام دهد.
وی افزود: تعداد پرستارها کم است و این مسئله را بارها در جلسات خصوصی بیان کرده ام، اما به دلیل اینکه گوش شنوایی وجود ندارد آن را در رسانه‌ها نیز اعلام کردم. امیدواریم سازمان امور استخدامی، سازمان برنامه و بودجه و مجلس شورای اسلامی برای بهبود شرایط آن تلاش کنند، زیرا این مسئله می تواند در رضایتمندی مردم و در عین حال پیشگیری از فرسودگی نیروی تخصصی موثر باشد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: نمی‌خواهد استانداردهای بین‌المللی را رعایت کنیم، تنها اگر بخواهیم استانداردهای کشورهای همجوار خود را هم رعایت کنیم، حداقل به ۷۰ هزار نیرو در اورژانس بیمارستانی، اورژانس پیش بیمارستانی و در بخش های مختلف نیازمندیم.
قاضی‌زاده هاشمی در خصوص طب اسلامی اظهار کرد: روحانیت خود اعلام کرده است که چیزی به نام طب اسلامی نداریم. تنها طب سنتی داریم که همان طب ایرانی است و خوشبختانه این روزها رو به گسترش است و دولت هم خود را موظف به حمایت از آن می داند.
وی افزود: برخی به دنبال خط کشی میان طب مدرن و طب اسلامی نباشند و دستاوردهای بشری را تخطئه کنند. نه دین به ما این اجازه را می‌دهد، نه مراجع موافق آن هستند و نه با عقل در قرن بیست و یکم همخوانی دارد. بنابراین آنچه که برخی به عنوان طب اسلامی معرفی می کنند و بخشی از آن سوء استفاده هایی از توصیه‌هایی است که ائمه اطهار داشته اند، اما خیلی مهم است که در چه سنی و برای چه فردی و در چه شرایطی می توان از آن بهره برد. در این زمینه بهتر است به کسانی همانند آیت الله ری شهری که در همین حوزه دو کتاب نوشته اند، آیت الله جوادی آملی و بزرگان حوزه که صاحب نظر هستند، مراجعه شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: حداقل در این بخش از دین سوء استفاده نکنند. اگر کسی به دلیل اینکه فردی که در لباس روحانیت یا غیر از لباس روحانیت به عنوان طب اسلامی او را مداوا کرده است و معالجه نشده است یا از دنیا رفت و یا عارضه ای بر او تحمیل شد، آن را به حساب اسلام نگذارد. اسلام این روزها به اندازه کافی مظلوم است، لااقل در این حوزه به مظلومیت آن اضافه نکنیم.
قاضی‌زاده هاشمی اظهار کرد: طب ایرانی میراثی گرانقدر است و همه به دنبال توسعه آن هستیم. البته حدود ۱۵۰ سالی مغفول مانده بود و امروز که به آن توجه می‌کنیم برخی به دنبال تخطئه هستند. خوشبختانه جامعه خودش هوشیار است و می فهمد و از مزایای طب ایرانی بهره مند است و در کنار آن از طب مدرن نیز استفاده می کند.
وی خاطرنشان کرد: اعتقاد ما بر این است که طب ایرانی مکمل طب مدرن است و پزشکان نیز باید آن را بپذیرند. طب ایرانی میراث گرانقدری است و باید از آن مراقبت کنیم. اکنون که مردم به آن اعتماد دارند، باید آن را تقویت کنیم. از یک سو افراطی‌ها تخطئه نکنند و از سوی دیگر افراد ناباب دین را وسیله سودجویی قرار ندهند.
به گزارش ایسنا، طرح بازسازی و توسعه اورژانس و رادیولوژی بیمارستان امین اصفهان دارای ۷۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون هزینه بوده است. وزیر بهداشت همچنین از روند ساخت کلینیک تخصصی و فوق تخصصی امین نیز بازدید کرد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها