crm didar

مخمصه استخدام‌شدگان سال ۹۵ به دلیل عدم اشراف وزارت آموزش و پرورش بر میزان نیاز به نیروی انسانی

مخمصه استخدام‌شدگان سال ۹۵ به دلیل عدم اشراف وزارت آموزش و پرورش بر میزان نیاز به نیروی انسانی
عضو کمیسیون آموزش مجلس معتقد است اگر آموزش و پرورش برنامه و تصویری مشخص از نیاز خود به نیروهای انسانی و مشکلاتش داشت می‌توانست زودتر از موعد برای استخدام پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی۹۵ اقدام کند و اینگونه در مخمصه نیفتد.
حبیب‌اله دهمرده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از بلاتکلیفی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی سال ۹۵ وزارت آموزش و پرورش، گفت: سازمان استخدامی کشوری و آموزش و پرورش باید مسئولیت‌پذیری بیشتری در این زمینه داشته باشند و علاوه بر مشخص کردن وضعیت ۱۰ هزار نفر پذیرفته شده آزمون استخدامی، آمار نیاز خود به نیروی انسانی طی ۵ سال آینده را به سازمان استخدامی ارائه دهد.
نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی معتقد است اگرچه وزارت آموزش و پرورش عدم دریافت مجوز استخدامی و هزینه بالای این استخدام را دلیل این کم کاری معرفی می‌کند، اما اگر آمار مشخصی از نیاز خود به نیروی انسانی داشت امروز با مشکلات کمتری رو به رو بود، به همین دلیل کمیسیون آموزش در آخرین جلسه با وزیر درخواست بررسی دقیق نیازها و ارائه آمار دقیق را داشته است.
وی ادامه داد: اگر آموزش و پرورش برنامه و تصویری مشخصی از نیاز خود به نیروهای انسانی و کمبودها و مشکلات داشت می‌توانست زودتر از موعد برای دریافت ردیف اعتباری و استخدامی اقدام کند و اینگونه در مخمصه نیفتد.
دهمرده نداشتن ردیف بودجه برای این تعداد پذیرفته شدگان آزمون را دلیل دیگر آموزش و پرورش برای ادامه این کم کاری معرفی کرد و گفت: سازمان برنامه و بودجه نیز باید با مسئولیت بیشتری پای کار بیایند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درخصوص دریافت وجه برای برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی از پذیرفته‌شدگان افزود: اخذ پول از پذیرفته‌شدگان وجاهت قانونی ندارد زیرا زمانی که افرادی در آزمون سازمان و دستگاهی قبول می‌شود، برگزاری دوره‌ها بر عهده سازمان مربوطه است زیرا این دوره‌ها برای ارتقای آن است و طبیعتا هزینه‌های آن نیز باید بر عهده سازمان مربوطه باشد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها