قبولی در کنکور دانشگاه آزاد با 4 درصد صفر و منفی!

قبولی در کنکور دانشگاه آزاد با 4 درصد صفر و منفی!Reviewed by Admin on Sep 20Rating:

به گزارش خبرنگار مهر، تب و تاب ثبت نام پذیرفته شدگان کنکورهای مختلف دانشگاههای دولتی و غیر دولتی در روزهای اوج خود قرار دارد، برخی دانشگاهها کلاسهای درسی خود را از امروز آغاز کرده اند و سایر دانشگاهها هم در حال ثبت نام دانشجویان جدید الورودشان هستند.
نتایج دو کنکور سراسری پزشکی وغیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی نیز طی هفته های گذشته اعلام و ثبت نام پذیرفته شدگان آنها هم از روز گذشته آغاز شد است.

پذیرفته شدگان این کنکور دارای درصدهای متفاوتی در قبولی یا عدم قبولی خود هستند یک عده با درس خواندن و زحمت کشیدن در انتخاب خود پذیرفته شدند و یک عده دیگر هم با درس نخواندن و کسب درصدهای صفر و حتی منفی توانستند در انتخاب نخست خود وارد دانشگاه شوند.

در تصویری که مشاهده می شود، یک داوطلب با کسب 2 درصد منفی در 2 درس و 2 درصد صفر توانسته در انتخاب نخست خود و در یکی از واحدهای طراز بالای دانشگاه آزاد پذیرفته شود.

عبدالله سجادی جاغرق – رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار درباره علت پایین بودن درصدهای قبول شدگان در کنکور آزاد گفت: اول اینکه کنکور یک فرایند رقابتی است و به این صورت نیست که اگر کسی نمره 10 گرفت قبول و با نمره زیر 10 مردود شود، این آزمون یک مسابقه برای همه است تا امتیاز به دست آورند پس نمرات
منفی و مثبت ارقام کمی هستند که فقط موقعیت داوطلب را میان رقبا تعیین می کند.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد بر این باور است که قبولی این گروه از داوطلبان بستگی به نوع رشته و رقبای آن دارد و اگر کسی با این درصدها پذیرفته می شود حتماً میان رقبای خود در آن رشته یک سری برتریهایی هم دارد.

سجادی جاغرق در بخش دیگر ارائه دلائل برای قبولی برخی داوطلبان با درصدهای پایین عملی در آزمون پزشکی و غیر پزشکی، به همان قیفی اشاره کرد که برای پذیرش داوطلب در دانشگاهها عده ای آن را مثال می زنند.

وی گفت: سالها می گفتند دانشگاههای ما مثل قیف است و الان دارد همان قیف درست می شود؛ اگر کیفیت آموزش، نظام امتحانات و سنجش در دانشگاهها دقیق باشد که این اتفاق در حال وقوع است، به هر حال واقعه خوبی است، چون هر شخصی با هر علاقه ای که دارد می تواند وارد دانشگاه شود.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد تاکید کرد: هر داوطلب با هر نمره ای که در کنکور کسب می کند وارد دانشگاه شود و از آن طرف هنگام دانش آموختگی ست که باید به او سخت گرفت و این یعنی همان قیفی که همه جریانش را می دانیم.

وی بر این باور است که ممکن است همین داوطلبان بعد از وارد شدن به دانشگاه انگیزه کافی برای ادامه تحصیل پیدا کنند.

دیدگاه ها (149)

 1. سمیرامی‌گه:

  سلام من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی از دانشگاه دولتی هستم من یکسال بخاطر این مذخرفات که حتما باس دولتی قبول شم پشت کنکور موندم در حالیکه سال اول رشته حقوق پیام نور آوردم وچون پیام نور بودم نرفتم سال بعد دولتی آوردم انا رشتمو هنوزم دوس ندارم میخام بگم فقط رشته مهمه دانشگاه مهم نیس دوستای من که از پیام نور و غیر انتفاعی و آزاد فارغ التحصیل شدن سرکارن چون رشته هاشون خوب بود حقوق.حسابداری و… اما من اصلا هیچ جا تا حالا رشتمو نخواستن کاش همون سال اول حقوقو میرفتم .مهم رشته است باور کنید

 2. farzadمی‌گه:

  سلام ببخشید بارتبه 72000کشوری و با تراز تقریبا 5150 زیرگروه یک و دو تو دانشگاه آزاد چه رشته هایی قبول می شم؟خواهش می کنم زود جواب بدید. با تشکر

 3. نازیمی‌گه:

  بنظر شما با رتبه 58 هزار منطقه سه پرستاری ازاد دزفول قبول مشم؟

 4. نازیمی‌گه:

  بنظر شما با رتبه 58 هزار منطقه سه پرستاری ازاد دزفول قبول مشم؟

 5. ایلیامی‌گه:

  به نظر من هم تفاوتی در اازاد وملی نیست دوستان

 6. الههمی‌گه:

  سلام دوستان عزیز .فقط میخوام بگم که دانشگاه ازاد یا سراسری یه زمانی باهم فرق میکرد الان دیگه هیچ فرقی باهم ندارن تنها تفاوت در هزینه است که یکی داره میره ازاد میخونه یکی هم نداره میره دولتی.فقط تلاش کنید کار یاد بگیرید…..

  • اسماعیلمی‌گه:

   ازاد که دانشگا نیستش مدرسست اسمتو بنویس برو . من امسال رفتم دکتری رشته من دراوردی نقاش معمارباشی کاردستی همه درسام منففی بود نفر اول شدم مدرکمم همون معادل کودکستان مهدکودک حسابه جایی به ادمم حسابم نمیکنن ترم اول انصرافدادم بدرد نمیخورد

 7. nastaranمی‌گه:

  دوستای عزیزسردانشگاه ومدرک ورتبه باهم بحث نکنیدفقط انرژی هدرمیدید وگرنه چیزی عوض نمیشه همینه که هست .

 8. نسیممی‌گه:

  سلام دوستان عزیزمن اولین بارهست که ازاین سایت دیدن میکنم چندروزدیگه کنکورارشد دانشگاه آزاد دارم رشته مهندسی آی تی نظرهمه دوستان برام محترمه اما من نه دنبال مدرک هستم نه کار فقط عاشق درس خوندن هستم.

 9. نسیممی‌گه:

  سلام دوستان عزیزمن اولین بارهست که ازاین سایت دیدن میکنم چندروزدیگه کنکورارشد دانشگاه آزاد دارم رشته مهندسی آی تی نظرهمه دوستان برام محترمه اما من نه دنبال مدرک هستم نه کار فقط عاشق درس خوندن هستم.

 10. شیمامی‌گه:

  میشه زودتر جواب بدید؟؟خیلی مهمه,

 11. شیمامی‌گه:

  سلام.من ارشد مهندسی پزشکی علوم تحقیات تهرانو انتخاب کردم.میشه راهنماییم کنید درصدام تا چه خدودی باید باشه؟؟؟

 12. شیمامی‌گه:

  سلام.ی سوال داشتم.من برای ارشد مهندسی پزشکی علوم تحقیقات تهران زدم.میشه راهنماییم کنید دصدام باید تا چه حدودی باشه؟؟؟

 13. علیمی‌گه:

  به نظرم که کیفت درسی مهمه مثلا توی هردانشگاه میتونه هم استاد و دانشجوی خوب یا بد پیدا شه و اینکه وقتی مدرکت رو گرفتی جای خوبی استخدام بشی چون همه به خاطر کار میرن دنبال مدرک دانشگاهی دوستان عزیز لطفاً احترام بیتنون رو از بین نبرین و راجب همدیگه هم منصفانه قضاوت کنید.

 14. مریممی‌گه:

  سلام من میخوام کنکور پزشکی ازاد -رشته پرستاری شرکت کنم باچه حدود درصدهایی شانس قبولی دارم؟؟؟؟؟؟؟لطفا جواب بدین

 15. MAHSAمی‌گه:

  وای دارم دیوونه میشم رتبم تو رشته تجربی شده 67000 به نظرتون پیراپزشکی دانشگاه ازاد تهران قبول میشم؟؟؟؟

 16. یه آدم تک و تنهامی‌گه:

  تورو خدا همتون برام دعا کنید من رشته ام انسانیه براکنکورم درحد کم خوندم به نظرتون من قبول میشم ….یعنی دانشگاه دولتی یه وقت قبول ننشدم دانشگاه آزاد رو میارم …من رشته روانشناسی رو خیلی دوست دارم…امید وارم شهر خودم قبول شم….دعا کنید برام…

 17. بهارمی‌گه:

  سلام من دوست دارم پرستاری بخونم به نظر شما آزاد برم خوبه چون واقعا علاقه دارم میترسم دولتی نیارم

 18. mahsaمی‌گه:

  آقا سروش عقده ای باشه بابا همه فهمیدیم تو دولتی قبول شدی حالا مثلا دانشجوی شریف بودی قمپز در می کردی مشکلی نداشت آخه دانشگاه دولتی زابل که سطحش از آزاد ناکجا آبادم کمتره در ضمن همه دولتی های عقده ای اینو بدونن هرچه قدر خودشونو بکشن آزاد بهتر از دولتیه برا اینکه به دانشگاهی که پول بدی و کلی پول خرج کنی معلومه هم استادش بهتره هم کادر علمیش هم امکاناتش و هم سطحش بالاتره دولتی مال همین شماهاییه که پول ندارین و عقده ای شدین الان دانشگاه آزادیارو می خواین خورد کنین ولی بدونین که دانشگاه آزاد خیلی بهتر از دولتیه نا کجا آباده.

  • ماهانمی‌گه:

   مهساخانوم بی خیال تو که از بچه های آزادی کوتاه بیا مرام آزادیا بیشتر از این حرفاست.

 19. نیلوفرمی‌گه:

  سلام.واس اونایی ک پزشکی میخوان.اول باید ببینی توی هر زمینه ای هم درسی هم جنبهی کاریش میتونی دوم بیاری؟!!
  اگه میتونی با پشتکار تمام بشین بخون کنکور سوالاش مریخی نیس سختم نیس بخدا فقط باید عاشقانهو تفهیمی بخونی
  خبرای جدید از کنکور داشتین ب منم بگین

 20. mahrokhمی‌گه:

  man sale avvale ke daram konkur midam…emsal aslan khub dars nakhundam reshtamam tajrobie…hes mikonam hichi balad nistam…be nazaretun chizi tu tehran ya atrafe tehran ghabul misham????????khahesh mikonam javab bedin

 21. آرمینمی‌گه:

  سلام برای دوستانی که تز و قطعنامه در مورد رشته و دانشگاه می دهند، متاسفم، رشته بد و خوب وجود ندارد و هر رشته و تخصصی، تعریف و جایگاه و کاربرد خاص خودش را دارد و اما دانشگاه، به نظر بنده در هر دانشگاهی دانشجوی نخبه و سخت کوش و همینطور استاد دلسوز وجود دارد، حالا نکته اینجاست که در برخی از دانشگاهها تعداد این دوستان بیشتر است و در برخی کمتر، این به معنای تخریب این دانشگاه و آن دانشگاه نیست و بسته به موقعیت و شرایط و امکانات می توان تلاش کرد و پیشرفت کرد. این مهم رمز پیشرفت کشوریست که با وجود بمباران اتمی و جنگ و بدبختی به جایگاه ممتاز جهانی در همه عرصه ها، دست یافته است.

 22. مینامی‌گه:

  این روزها رشته مهم تر از دانشگاهه ادم احمق حاضر میشه توی یه دانشگاه خیلی معتبر یک رشته ای رو بخونه که به درد نمیخوره.من دانشجوی مهندسی پزشکی دانشگاه ازاد هستم به نظر من اینده موفق تری دارم تا او کسی که مثلا امار توی دانشگاه دولتی میخونه

 23. سی سیمی‌گه:

  تو رو به قران قسمتون میدم جواب منو بدین.
  سوالات پزشکی آزاد چه جوریه؟ باید در حد سخت بخونیم یا آسون؟

 24. نرگسمی‌گه:

  بابا یکی جواب منو بده…من میتونم تربیت معلم و پزشکی رو با هم بخونم؟؟؟!!!!

 25. نرگسمی‌گه:

  سلام من دانشجوی ترم اول تربیت معلم هستم میتونم سال بعد بیام پزشکی و دوتا رشته رو با هم بخونم؟؟؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید…

 26. محسنمی‌گه:

  سلام من مدرک پیش دانشگاهی ندارم میتونم تو ازاد ثبت نام کنم؟

 27. آرتمیسمی‌گه:

  سلام دوستان من اولین باره اینجامیام بانظرات شماموافقم ولی نمیشه دانشگاه هم نرفت …
  من یه سوال دارم که هیچ کجاجوابی پیدانکردم کسی میدونه میشه از دانشگاه پودمانی به آزادرفت یانه ؟ یعنی کاردانی پودمانی بعدادامه توی آزاد . مرسی

 28. پشت کنکوریمی‌گه:

  من برای دومین بار امسال کنکور دادم وعاشقه اینم که یه روزی استاد دانشگاه در رشته زبان انگلیسی باشم ولی الان چند هفته میشه که بعضیا اعصابمو خورد کردن یکی میگه ازاد بده.غیرانتفاعی بده. شبانه بده فقط روزانه خوبه.من گیج شدم واقعا ولی هدفم مشخصه و اینو میخوام که امسال هرچی بود میرم تا به اینده ای که براش نقشه کشیدم برسم.واینم میخوام بدونم راسته که میگن برای رشته زبان باید خودت تلاش کنی و دانشگاه مهم نیس؟؟؟؟؟؟؟؟

  • امیرمی‌گه:

   سلام دوست عزیز.دوره روزانه و شبانه هیچ فرقی با هم ندارن و حتی در مدرک فارغ التحصیلی هم هیچ فرقی ندارن.فقط برای شبانه حدودا ترمی150-250 هزار تومان شهریه میدی.همین.من خودم دانشجوی شبانه هستم.

 29. علیمی‌گه:

  kasi ke mire daneshga age khub dars bekhune kar hamishe barash hast vali aksare daneshjuha miran peye laf zadan na darrs khundan.biyayid donbale dars khundan bashid na ….

 30. سر.وشمی‌گه:

  اینایی که گفتم یه واقعیته اگه هر کسی یه کم بدون تعصب باشه همه اینا رو ته دلش قبول داره!

 31. سر.وشمی‌گه:

  مطمین باشین که دانشگاه سراسرس زابل بهتر از دانشگاه ازاد تهرانه(مطمین باشین) چون دانشگاهی که محیطش علمیه و اکثر بچه ها توش دنبال درسن با دانشگاهی که استاد و بچه ها همه دنبال پیچوندنن فرق میکنه.مطمین باشین دانشجوی معدل 12 دانشگاه شریف سطح علمیش خیلی بالاتر از داشجوی معدل 18 دانشگاه ازاد تهرانه!ببینید مثلا برای یه درس سه واحدی تو دانشگاه سراسری دو جلسه تو هفته کلاس میذارن و یه جلسه حل تمرین-ولی تو دانشگاه ازاد همون درس یک جلسه تو هفته برگزار میشه که اونم نصف جلساتو استاد غیبت میکنه-دیر میاد زود میره-بچه ها هم که از همون اول خسته نباشید رو شروع میکنن -خوب حالا به نظر شما نباید نتایج فرق کنه!!!

  • مونامی‌گه:

   در دانشگاه هاي آزاد معتبر و معروف خبري از سهل گيري نيست و از انجايي كه دانشگاه ازاد مورد قبول وزارت علوم هست اين صحبت ها كودكانه است و مقدار واحدهاي درسي و ميزان ساعات كلاسي كاملا مشترك…

  • ندامی‌گه:

   لطفا راجع به چيزي كه نمي دوني قضاوت نكن! در رنكينگ جامع تعدادي از دانشگاههاي ازاد بالاتر از تعدادي دولتي شدند….دانشگاه زابل كه چيزي خاصي نيست…اساتيد مجرب قديمي و فعلي دانشگاه هاي مادر پايتخت رو در دانشگاه هاي معروف آزاد با …يكي مي كني…گرچه براي دانشجويان زابل احترام قائلم و علمشان مورد تاييد هست (البته باسوادهايشان نه انانكه فقط اسم دولتي را به يدك مي كشند!!!)

  • ندامی‌گه:

   عجب اطلاعات عمومي فوق العاده اي داري!
   چشم زخم نخوري! در دانشگاه دولتي و ازاد تعداد واحدها-سرفصل ها و مقدار ساعات درسي يكي هست و سهل گيري در مورد تاخير و غيبت اساتيد نداريم كه اگر اينطور بود مجوز دانشگاه شدن از لحاظ قانوني نمي گرفت.به خصوص در
   دانشگاه هاي قوي مثل تهران شمال-علوم تحقيقات و كرج و قزوين و….

 32. سر.وشمی‌گه:

  من الان کار میکنم هیچ دانشگاه ازادی ندیدم جاهای خوبو بهش بدن اگه هم یه جای نسبتا خوب دادن به زور هزارتا پارتی و اشنا بازیو این جور داستانا بوده .
  متاسفانه الانم دانشگاه مذکور داره همینجوری فوق لیسانس و تاچند سال بعد دکتری میده و به نظر من این یه فاجعه است .چون طرف فقط مدرکشه که رشد میکنه و در حالی که علمش هنوز در حد دیپلم وحتی زیردیپلمه!!!

  • حسینمی‌گه:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   نظ شما رو خوندم و بسیار ناراحت شدم از انسانی که تحصیل کرده و به نظر خودش انسان علمی است از شما بعید است که همه رو با یک چوب بزنید اصلا حرفتونو قبول ندارم چون خودم دانشگا آزادیم من شبانه روزم تلاش کردم و سخت درس خوندم حالا خیلا مث من تو کنکور مشکل براشون پیش اومده نتونستیم بخونیم و آزاد رفتیم دلیل نمیشه یکی مث شما همه رو از بیخ و بن بکنن.پس لطفا یکم تحقیق کنین ببنید دانشگاه آزادیا دارن چیکار میکنن و به مراتب علمی رسیدن درسته درصدشو نسبت به دانشجواش کمن قبول دارم خیلا که وارد میشن اهل درس نیستن و برا مدرک وارد میشن ولی دلیل نمیشه شما همه رو مث هم ببینید منی که با خون دل هم درس خوندم هم کار کردم که پولشو در بیارم با کسی که نفهمید چطوری مدرک گرفت یکی میدونی؟ من تو دانشگاه ههای سراسری خیلی سراغ دارم که نفهمیدن چطوری مدرک گرفتن پس همه جا از این جور آدم ها هست پس من هم باید مث شما به خودم اجازه میدادم به همه توهین کنم؟؟؟؟؟

  • سارامی‌گه:

   نه آقا . من فوق لیسانس از دانشگاه آزادم . بدون پارتی و با توانایی خودم همیشه رفتم سرکار . عرضه میخواد درس خوندن . دوستان . رشته ای برید که بازار کار داشته باشه همین وبس

   • سارامی‌گه:

    در ضمن اینقدر برای پایان نامه استادم که از آلمان سخت گرفته بود که کارم رو رها کردم و مقاله هم توی کشورهای خارجی چاپ کردم پس ربطی به آزاد و سراسری نداره

 33. دکتری دانشگاه آزادمی‌گه:

  ار نقطه نظر همه دوستان در رابطه با دانشگاه آزاد متشکرم.
  من دانشجوی دکتری دانشگاه آراد هستم . لیسانس و فوق را دانشگاه سراسری بودم. هیچ کدام از منطق های شما در رابطه دانشگاه آزاد درست نیست. دانشگاه آژاد دومین دانشگاه معتبر ایران است که بچه های درس خون و الاف هم داره مثل بچه های دانشگاه شریف و .. . . الانم مدیرعامل یک کارخانه صتعتی اطراف کرج هستم. چون کار بلد بودم نه اینکه دانشگاه آزاد یا سراسری باشم.. … دوست من دکتزی صنعتی شریف داره فقط تدریس میکنه یک ریال تا حالا به صنعت این مملکت کمک نتونسته بکنه…. چون کار عملی بلد نبوده. به جای کل کل با هم برین کار یاد بگیریند در رشته خودتون تا بتونید وارد بازار کار بشین . همین

  • پشت کنکوریمی‌گه:

   سلام. من واقعا با شما موافقم الن خوده من خیلی اعصابم خورده دلم فقط میخواد امسال قبول بشم هر دانشگاهی که باشه فقط رشته زبان باشه که من براش میمیرم.به نظرتون هر دانشگاهی شد امسال برم؟؟

 34. تنهاترازتنهامی‌گه:

  سانا
  سلام دوستان حقیقت اینه الان کار مهمه نه مدرک چه ملی چه آزاد خودمعاونت دانشگاه ما گفت بخاطر کمبود بودجه امسال ارشد آزاد گرفتن به عنوان کسی که با خون دل درس خوندم میگم پس این مدرکا هیچی نیست خل می شی مثلا می شی دکترای ای تی چکاری برات هست؟…..

 35. مرسدهمی‌گه:

  شعرنگوامیرتازمانی که افرادی مثله شمابااین افکار مزخرف توجامعه هستن خب معلومه جای پیشرفتی نیست

 36. خورشیدمی‌گه:

  باور کنین همه چی به خودتون برمیگرده.پدر من دانشگاه آزاد درس خوند و دقیقا مطابق تخصصش مشغول به کار شد.ودر حال حاضر از بهترین هاست توی کارش.
  البته این افکار منفی درباره دانشگاه آزاد گاهی روی من هم تاثیر میذاره ولی چه کنیم که بضاعت فرهنگی جامعمون همینقدره!

 37. امیدمی‌گه:

  آقا و یا خانم یارویی که گفتی فرجو میخوایم چیکار!
  فکر کردی اگه ما بریم سر کار همه ی مشکلات زندگیمون تموم میشه.
  پس معلومه حسابی توی خونه بهت خوش گذشته و اصلا بیرون نیومدی که ببینی بدبختی های دنیای ما فقط بیکاری نیست.عزیز من یکی ازمشکلات اینه.بری سر کارم بازم کسی هست که برات مشکل درست کنه و حقتو ضایع کنه و ……کمی از جزنگری بیرون بیا و به دنیا نگاه کن.

 38. رضامی‌گه:

  من سال 84 پزشکی دانشگاه آزاد کرمان قبول شدم شهریش 1میلیون وصد هزار تومان بود نرفتم/

 39. nazaninمی‌گه:

  من اولین باره که تو این سایت امدم.میشه یکی به من بگه تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه ازاد کی هست؟

 40. ناصرمی‌گه:

  نتایج تکمیل ظرفیت هم برای اونهایی که قبول نشدن اس ام اس میشه نگران نباشید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Document
بانکی