crm didar

رای مجلس به حقوق مادام​العمر مسئولان دولتی

به گزارش خبرآنلاین، نمایندگان در حالی به پرداخت مادام العمر حقوق مسئولان سیاسی دولتی رای دادند که تا کنون بارها و بارها تکذیب کرده بودند خودشان حقوق مادام العمر می​​گیرند. اما بیان این موضوع از سوی یکی از نمایندگان در ادوار گذشته این ذهنیت را در مردم ایجاد کرده بود که نمایندگان مجلس حقوق مادام العمر می گیرند و تکذیب پیاپی آن از سوی حدادعادل و باهنر از مجلس هفتم تا کنون نیز این ذهنیت را رفع نکرده است.

در جلسه امروز مجلس طرح استفساریه​ای از سوی کمیسیون اجتماعی ارائه شد که طی آن بندی از قانون مدیریت خدمات کشوری اصلاح شده و به بازنشستگان نیز تعمیم می​یافت. به گفته سخنگوی کمیسیون اجتماعی کسانی که حداقل دو سال در پست​های سیاسی باشند، در صورتی که از این پست​ها برکنار شده یا کناره گیری کنند، در صورتی که به سمت پایین​تر منصوب شوند و حقوقشان کمتر از ۸۰ درصد قبل باشد، باید ما به تفاوت حقوق به آنها پرداخت شود. به گونه​ای که از ۸۰ درصد فوق العاده پرداخت حقوق برخوردار شوند.
نمایندگان مجلس نه تنها این را تصویب کردند که تعمیمش به بازنشستگان این مناصب را نیز تصویب کردند. البته این مصوبه مشمول زمان پس از لازم الاجرا شدن قانون مدیریت خدمات کشوری می​شود. از آنجا که این قانون در دولت نهم تصویب شده است، پس شامل مدیران و مسئولان سیاسی دولت​های قبل نمی​شود و از این پس لازم الاجراست. شاید از همین رو بود که نماینده دولت علی​رغم بار مالی این استفساریه، کم و بیش با آن موافق بود.
محسن کوهکن سخنگوی هیات رئیسه که مخالف کلیات این استفساریه بود، در مخالفت با تعمیم حقوق مدیریتی به افرادی که حداقل دو سال پست مدیریتی داشته​اند، با تاکید بر اینکه این مساله بار مالی زیادی دارد، افزود: اجازه دهید که فقط یک بار حقوق این افراد با هم ترازانشان تطبیق داده شود، نه اینکه همواره این روال ادامه یابد و دولت مکلف به پرداخت حقوق به کسانی باشد که فقط دو سال مدیر بوده​اند!
وی افزود: با این مصوبه در ذهن مردم متهم می​شویم که داریم برای خودمان حقوق مادام العمر تصویب می​کنیم!
مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود در مخالفت با پیشنهاد کوهکن گفت: اولا این قانون شامل حال نمایندگان نمی​شود و ما در آن متهم نمی​شویم. چرا که این قانون برای کارکنان دولتی و دیگر دستگاه​هاست.
وی افزود: وقتی کسی ۱۰-۱۵ سال وزیر بوده اما الان او را یک کارشناس عادی کرده​اند، باید بتواند از ترفیع حقوقی برخوردار باشد و تفاوت تطبیق در حقوقش رعایت شود.
اما حسن کامران نماینده اصفهان که می​گفت مقامات به برکت خون شهدا به سمتی رسیدند، گفت: چرا وقتی چاق شد باید باز هم به او برسیم؟ آدم چاق، درد مردم فقیر را می​فهمد؟چرا مقامات را باید تاقچه بالا سر بگذاریم؟ این کار خلاف روحیه غدیری است که حضرت علی (ع) شب به فقرا کمک می​کرد و روز هم کار می​کرد.
او که می​گفت حذف این روند یک کار حسابی است، ادامه داد: به کوهکن نمی​آمد که چنین پیشنهادی بدهد! ما نباید هر چه از انقلاب جلوتر می​رویم، روحیه اشرافی گری را ترویج کنیم. خداوکیلی مگر برخی از این مقامات، سرجای خودشان نشسته​اند؟ فلانی باجناق و پسرخاله​اش را می​آورد و بعد هم با حقوق مدیریتی بازنشسته شود؟ مقامات از امام یاد بگیرند که سیب زمینی می​خوردند.
نماینده دولت در این جلسه گفت: نهادهای زیر نظر رهبری و وزارت اطلاعات از شمول قانون خدمات مدیریت کشوری مستثنی هستند و این اصلاحیه نیز شامل آنها نمی​شود.

به نقل از تابناک: http://www.tabnak.ir/fa/news/203601

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها