رای مجلس به حقوق مادام​العمر مسئولان دولتی

به گزارش خبرآنلاین، نمایندگان در حالی به پرداخت مادام العمر حقوق مسئولان سیاسی دولتی رای دادند که تا کنون بارها و بارها تکذیب کرده بودند خودشان حقوق مادام العمر می​​گیرند. اما بیان این موضوع از سوی یکی از نمایندگان در ادوار گذشته این ذهنیت را در مردم ایجاد کرده بود که نمایندگان مجلس حقوق مادام العمر می گیرند و تکذیب پیاپی آن از سوی حدادعادل و باهنر از مجلس هفتم تا کنون نیز این ذهنیت را رفع نکرده است.

در جلسه امروز مجلس طرح استفساریه​ای از سوی کمیسیون اجتماعی ارائه شد که طی آن بندی از قانون مدیریت خدمات کشوری اصلاح شده و به بازنشستگان نیز تعمیم می​یافت. به گفته سخنگوی کمیسیون اجتماعی کسانی که حداقل دو سال در پست​های سیاسی باشند، در صورتی که از این پست​ها برکنار شده یا کناره گیری کنند، در صورتی که به سمت پایین​تر منصوب شوند و حقوقشان کمتر از ۸۰ درصد قبل باشد، باید ما به تفاوت حقوق به آنها پرداخت شود. به گونه​ای که از ۸۰ درصد فوق العاده پرداخت حقوق برخوردار شوند.
نمایندگان مجلس نه تنها این را تصویب کردند که تعمیمش به بازنشستگان این مناصب را نیز تصویب کردند. البته این مصوبه مشمول زمان پس از لازم الاجرا شدن قانون مدیریت خدمات کشوری می​شود. از آنجا که این قانون در دولت نهم تصویب شده است، پس شامل مدیران و مسئولان سیاسی دولت​های قبل نمی​شود و از این پس لازم الاجراست. شاید از همین رو بود که نماینده دولت علی​رغم بار مالی این استفساریه، کم و بیش با آن موافق بود.
محسن کوهکن سخنگوی هیات رئیسه که مخالف کلیات این استفساریه بود، در مخالفت با تعمیم حقوق مدیریتی به افرادی که حداقل دو سال پست مدیریتی داشته​اند، با تاکید بر اینکه این مساله بار مالی زیادی دارد، افزود: اجازه دهید که فقط یک بار حقوق این افراد با هم ترازانشان تطبیق داده شود، نه اینکه همواره این روال ادامه یابد و دولت مکلف به پرداخت حقوق به کسانی باشد که فقط دو سال مدیر بوده​اند!
وی افزود: با این مصوبه در ذهن مردم متهم می​شویم که داریم برای خودمان حقوق مادام العمر تصویب می​کنیم!
مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود در مخالفت با پیشنهاد کوهکن گفت: اولا این قانون شامل حال نمایندگان نمی​شود و ما در آن متهم نمی​شویم. چرا که این قانون برای کارکنان دولتی و دیگر دستگاه​هاست.
وی افزود: وقتی کسی ۱۰-۱۵ سال وزیر بوده اما الان او را یک کارشناس عادی کرده​اند، باید بتواند از ترفیع حقوقی برخوردار باشد و تفاوت تطبیق در حقوقش رعایت شود.
اما حسن کامران نماینده اصفهان که می​گفت مقامات به برکت خون شهدا به سمتی رسیدند، گفت: چرا وقتی چاق شد باید باز هم به او برسیم؟ آدم چاق، درد مردم فقیر را می​فهمد؟چرا مقامات را باید تاقچه بالا سر بگذاریم؟ این کار خلاف روحیه غدیری است که حضرت علی (ع) شب به فقرا کمک می​کرد و روز هم کار می​کرد.
او که می​گفت حذف این روند یک کار حسابی است، ادامه داد: به کوهکن نمی​آمد که چنین پیشنهادی بدهد! ما نباید هر چه از انقلاب جلوتر می​رویم، روحیه اشرافی گری را ترویج کنیم. خداوکیلی مگر برخی از این مقامات، سرجای خودشان نشسته​اند؟ فلانی باجناق و پسرخاله​اش را می​آورد و بعد هم با حقوق مدیریتی بازنشسته شود؟ مقامات از امام یاد بگیرند که سیب زمینی می​خوردند.
نماینده دولت در این جلسه گفت: نهادهای زیر نظر رهبری و وزارت اطلاعات از شمول قانون خدمات مدیریت کشوری مستثنی هستند و این اصلاحیه نیز شامل آنها نمی​شود.

به نقل از تابناک: http://www.tabnak.ir/fa/news/203601

دیدگاه ها (۴۵)

 1. حسام می‌گه:

  خدا کنه زودتر نجات پیدا کنیم از دست این نالایق های بی اصل و نصب وحشی متحجر !!!!!!!!!

 2. آرش می‌گه:

  ظلم که چه عرض کنم !!! همه صبر داشته باشید این زر و سیمی که می اندوزند در جهنم براشون میشه مهر آتشینی که بدنشونو باهاش مهر داغ می زنن تا بفهم مال ملت رو خوردن یعنی چی.. !!!!!!!!!!!!

 3. مرتضی می‌گه:

  اینا میان تو مجلس میشینن قانون هایی درست میکنن تا ….ن، و به فکر من وتو نیستن

 4. محمد می‌گه:

  سلام این ظلمی اشکار است

 5. سجاد بیکار می‌گه:

  آره دیگه،،این عدالت واقیعه،،طرف حقوق مادام العمر برای خودشون دست و پا کنن،،ولی در مورد حقوق کارگر زحمتکش سالی ۱۰هزار اونم با هزار منت اضافه کنند به حقوقش،،،باید ایوالله بهشون بگیم با این عدالتشون،،

 6. فهیم می‌گه:

  چقدر دل همه پره هههههههههههههههه.

 7. حامد می‌گه:

  خدایا این توفیق خدمت را از این خدومین ملت نگیر و بخاطر این توفیقی که خدا در خدمتگزاری به مملکت نصیبشون شده مادامالعمر از این خوان گسترده ، بیت الحال بهره مندشون فرما . …..

 8. آرش می‌گه:

  آرمین عریز
  …….
  ………………
  همین که با رابطه مجوز می گیرن و صاحب امتیاز و کارخونه و عیره میشن فکر کردی دزدی نیست؟؟؟؟
  هم میگیرن هم …..می کنن هم از رابطه و پارتی و ……و غیره استفاده می کنن
  وگرنه چطوری بچه هاشون ماشینای چند صد میلیونی سوار میشن؟؟؟

 9. آرش می‌گه:

  ادمین جان
  خواهش میکنم حرفای حقیقت رو حذف نکنید که در پیشگاه خداوند مسئول خواهید شد .
  بذارید مردم و مسئولین بدونن
  اگرچه میدونن ولی خم به ابرو نمیارن
  ……

 10. آرش می‌گه:

  خدا وکیلی آیا بجز عده قلیلی که لیلقت مدیریت دارن بقیه بر اساس شایستگی مدیر شدن که حقوق آنچنانی بگیرن ؟؟ اینها چطور میتونن اون دنیا در دادگاه عدل الهی پاسخگو باشن؟؟ ………..

  • هستی می‌گه:

   اوههههههههههههههههه چه کوبنده گفتییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 11. فاطمه می‌گه:

  موقع انتخابات هی شعار میدن که آی ما به فکر شماییم، ال میکنیم، بل میکنیم؟ در صورتی که……! اگه یه کدومشون یه کار مفید برای مردم کردن یالا بیان بگن کدوم بوده؟!

 12. غزل می‌گه:

  ادمین کی داره به اسم من کامنت می ذاره
  چرا بررسی نمیکنی؟

 13. بی نام می‌گه:

  واقعا این افراد فردا چه جوری میخان جواب خدا و پیامبر رو بدن ……

 14. یکی بود یکی نبود می‌گه:

  ادمین جان اگه من بگم بعض از این مسئولین کشورمون خودخواهن خیلی زشته و یا سیاسیه که این یه کلمم سانسور می کنی.
  خدا جای حق نشسته خوردن مال حرام به جایی نمی رسه.
  این پولها حق داشتن شغل و تشکیل یه زندگی برای جوونهای مملکته.

 15. پری می‌گه:

  تاکی میخواید اثری از جرم وجنایت و دزدی و قاچاق نباشه؟هرجوونی ولو شاغلشم اینو میشنوه دپرس و ناامید میشه!

 16. پری می‌گه:

  جدا حالم گرفت ما داریم توی بیکاری دست وپا میزنیم اونوقت حقوق اقایون مدیرباید مادام العمری باشه!اونم میدونین چقدر؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه فقط چند درصد این حقوق و مزایا میشد حقوق بکارگیری ما جوونا انوقت دیگه بیکار داشتیم؟اونم با این همه مهارت و نه فقط صرفا مدرک!

 17. آرمين می‌گه:

  مکن ای نازنین همدم / گله از کار این خوبان/ بدان هر آنچه تو داری / اعم از مال دنیا تو!!!/ بدان از لطف خوبان است و است این کار خوب مردان

 18. آرمين می‌گه:

  ناله گر سر بدهی مسکین بیچاره بدان/بخدا سربزنندت اگه فریاد کنی
  (این شعر بیتی از ابیات خودمه)

 19. آرمين می‌گه:

  اشتباه تایپی شد اسمم ببخشید

 20. آرمينrmin می‌گه:

  عزیزان من چرا ناراحتید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ………بنده خداها از کجا پول در بیارن که شب با نون خشک شکم زن و بچه شونو سیر کنن هااااااااااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  اگه مجلس تصویب نکنه خب میان از یه راه مثلا!!!!!!!! غیر قانونی مثل همون ۳۰۰۰ میلیلرد تومن و ۱۰۰۰ میلیارد تامین اجتماعی خب به اصطلاح اختلاس میکنن دیگه ؟؟؟؟؟؟
  از دوستان عزیزم تقاضامندم شما هم راضی باشد اوناهم راضی باشن تا این پولا از ……
  اگه راضی باشن مسولینمازتون کلیییییییییییییییییییییییییییییی سپاسگزار میشنا از ما گفتم

 21. نيكي می‌گه:

  حلالشون نباشه این از من …..

 22. محمد می‌گه:

  نمایندگان و مسئولین سیاسی نان فروش امتیاز رای شان را از نظام طلب می کنند. واقعا خیلی مقاومت روحی وعبوراز عذاب وجدان می طلبد که نماینده مردم……د پس این حق را می بایست به او داد چونکه عذاب وجدان را تا عبد برای خود خریده است البته این شامل تمام آنه نمی شود.

 23. امیر می‌گه:

  اینجا ایران است که بماند مهمتر از آن اینجا کشور ی است که ادعای شعیه بودن علی میکنند.

 24. دادا می‌گه:

  اینا تو چند سالی که سر کارن انقدری پس انداز میکنن که
  هفت نسل بعد خودشونم سیر کنه،پس چه نیازیست به این حقوق؟

 25. کوچنده می‌گه:

  سلام ادمین جان،ببخشید استفساریه یعنی چی؟

  • admin می‌گه:

   معمولا در مواقعی که در برخی مواد قانون ابهامی وجود داشته باشه برای روشن شدن آن از شورای نگهبان که مفسر قانون تعیین شده پرسیده می شوند که اصطلاحا آن را استفساریه نام می برند
   و یا احتمالا مواد و احکام اسلامی در صورتی که نیاز به پاسخ مشخصی باشند از طریق طرح سوال از مراجع تقلید پرسیده می شوند که آن را هم استفساریه می نامند

 26. مهری می‌گه:

  باید گفت: گوش اگر گوش اینا و ناله اگر ناله ماست
  آنچه البته به جایی نرسد فریاد است.

 27. یکی بود یکی نبود می‌گه:

  واقعا من نمی دونم چرا بعضی از این مسئولین کشور ما…
  ماها با مدرکهای تحصیلی خوب بیکاریم و صدامونم در نمیاد بعد اینها با این همه حقوق و …. توقع دارن از بیت المال مردم تا آخر عمر حقوق بگیرن.

 28. جواد می‌گه:

  اینجا ایرانه عزیزم

 29. persianboy142 می‌گه:

  لیسانس فوق لیسانسامون یا بیکارن یا از این شرکت به شرکت دیگه – نه امنیت شغلی دارن نه مزایای حقوقی با حداقل دریافتی کار میکنن اونوقت آقایون به فکر حقوق مادام​العمر!!!!!!!!!!!! خودشونن
  مملکته داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 30. amar می‌گه:

  نمایندگان مجلس در برابرتمام مردم آن ملت مسئولند.در دستگاه قدرت خداوند تضییع حقوق افراد حتی به اندازه خردلی قابل بخشش نیست.(یعنی اندازه گناه یک نمایده مجلس در تعداد افراد ضرر کرده آن ملت ضرب خواهد شد و به خاطر یک اشتباه کوچک دریایی از گناه را به دوش خواهد کشید).

 31. دانشجوی ارشد علم وصنعت می‌گه:

  واقعا متاسفم.وقتی این حرفارو میشنوم ….. بیشتر میشه.من که ….. ولی مسولین به فکر جوانان وطنتون باشین که حداقل یه کاری پیدا کنن و بتونن ازدواج کنند…

 32. محسن می‌گه:

  خوب ……………….. پس حالا ما هم بریم به فکر خودمون باشیم
  …………

 33. غزل می‌گه:

  واقعا اینارو ببین فقط بفکر خودشئنن چی بگیم…………………..

 34. خسته می‌گه:

  ………… حالا هم میخان اشراف زاده بشن. ما که راضی نیستیم، خدا هم ازشون راضی نباشه. ……….

 35. دلنوشته می‌گه:

  حیف اینا که پول بیت المال رو میگیرن و میخورن . و کسایی که نون شب هم ندارند . خدا جای حق نشسته……………

 36. reza می‌گه:

  چاره در اینه که ناله ی شبگیر کنیم….

  • سحر می‌گه:

   امروز چند تا از کارمندای یه اداره دولتی دیدم دلم به حال خودم سوخت !!!!! طرف سرش به تنش نمی ارزید ،هیچی هم حالیش نبود اون وقت یکی مثل من بااین همه مهارت باید توخونه بشینم باد هوا بخورم ،من چقد بدبختم

   • فاطمه می‌گه:

    خودتو ناراحت نکن منم از چیزا دیدم فراوووووووووون! طرف یه جمله معمولی رو باید ۱۰۰ بار بهش بگی براش توضیح بدی متوجه شه! اونوقت نمیدونم چطور و از کجا تو اداره دولتی داره کار میکنه؟! اوضاع اسفناکیه! 😮

 37. حسین می‌گه:

  کاش یک دهم اینی که به فکر حقوق و مزایای خوشون بودن به فکر بیکارای بخت برگشتم بودن.خدایی حالم گرفته شد

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها