دانشجویان بیمه تکمیلی می شوند/ افزایش ۵۰درصدی وامهای دانشجویی

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشجویان از سال آینده تحصیلی تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می گیرند که ۵۰ درصد هزینه بیمه توسط صندوق رفاه، ۲۵ درصد توسط دانشجو و ۲۵ درصد توسط دانشگاه تأمین می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ‌کیوان مرادیان امروز در نشست معاونین دانشجویی سراسر کشور که در سازمان امور دانشجویی وزارت علوم برگزار شد، گفت: از سال آینده تمام وام های دانشجویی به طور متوسط تا سقف ۵۰ درصد افزایش خواهند یافت.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: در سال های گذشته ۵۰ درصد از منابع وام شهریه به صندوق رفاه بازگردانده شده و مابقی به صندوق ذخیره ارزی واریز می شد ولی از امسال به صورت ۱۰۰ درصد وام شهریه جزء منابع صندوق رفاه دانجشویان محسوب می شود.

وی ادامه داد: طی سالهای گذشته بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان به منابع صندوق افزوده شده که ۴۵۰ میلیارد تومان آن در دست دانشجویان توزیع شده است.

وی خطاب به دانشجویانی که فارغ التحصیل شده اند، گفت: دانشجویانی که می توانند یکجا این وام را بر گردانند، حتما این کار را انجام دهند و دانشجویانی که می خواهند آن را به صورت اقساط ۶۰ ماه پرداخت کنند، به موقع پرداخت کنند تا صندوق بتواند از آن استفاده کند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم و خدمات رفاهی در دانشگاهها اشاره کرده و گفت: این خدمات یک ضرورت است نه اولویت و با همین نگاه باید پیش برود.

وی یادآور شد: در سیاست های وزارت علوم برنامه ما بی توجهی، حذف و یا رها کردن خدمات رفاهی نیست بلکه ما به دنبال مدیریت این خدمات هستیم و می خواهیم آن را سیاستگذاری و نظارت کنیم نه اجرا.

مرادیان در ادامه به ارائه خدمات رایگان اشاره کرد و گفت: ارائه خدمات رایگان جز در موارد خاص خیلی ضروری به نظر نمی رسد و این خدمات باید در اختیار کسانی قرار گیرد که واقعاً احتیاج دارند.

دیدگاه ها (۷)

 1. يه بيكار می‌گه:

  اگر کسی منصفانه قضاوت کنه می بینه که یک جوان بیشتر به یک کار نیاز ضروری داره تا بیمه تکمیلی!!!!!!!!
  قضاوت نهایی با شماست……..

 2. مهدی می‌گه:

  وام گرفتن اسونه دادنش سخته تا حالا هیچ طرحی بهتر نبوده بجای این کارا یعنی یارانه دادن وبیمه کردنها به فارغ التحصیلان پول بیکاری بدند تا سروسامان بگیرند

 3. شیلا می‌گه:

  کوروش جان منم با ایمانی موافقم حتما حرف حق زدی،انتظار نداشته باش همه رو نشون بدن

 4. ایمانی می‌گه:

  اقا کوروش حتمی حرف حق میزنی عزیز بابا دانشجو اینده میخواد شغل میخواد زندگی ابرومندانه نه اینکه بعد درسش به جا اینکه درامد داشته باشه بتونه بابا بیچاره رو که خرجش داده ساپورت کنه دفترچه اقساطیم بندازه رو دوش پدر بیچاره

 5. sam می‌گه:

  آیا دانشگاههای علمی کاربردی هم جزئ این طرح هستند ؟

 6. کوروش می‌گه:

  چرا هر چی کامنت میذارم تو سایت نمیذاری اقای ادمین؟

 7. resident evil می‌گه:

  ما شغل می خوایم، بیمه تکمیلی میخوایم چه کار

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها