crm didar

جذب هفت هزار نیرو با اجباری شدن پیش‌دبستانی در خوزستان

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از جذب هفت هزار معلم با اجباری شدن پیش‌دبستانی در استان خبر داد وگفت: در سه یا چهار سال اخیر با برگزاری آزمون‌ها نتوانسته‌ایم بیش از یک‌هزار نفر را جذب کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان خوزستان، محمد تقی زاده اظهارکرد: در سال تحصیلی جاری، برای اولین‌بار در کشور و علی‌رغم فشارهایی که وجود داشت، پیش‌دبستانی در استان اجباری شد؛ ما نمی‌توانیم برای ۶ سال اول زندگی فرزندمان هیچ برنامه‌ای نداشته باشیم.

وی افزود: ۶ سال ابتدایی زندگی، کودک بسیار تأثیرپذیر است؛ به‌ویژه در استان خوزستان که استانی چندزبانه با آمار بالای بازماندگان از تحصیل، محرومیت‌های فرهنگی و اجتماعی است، پیش‌دبستانی تأثیر قابل‌توجهی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: نکته‌ای که در زمینه پیش‌دبستانی به آن پرداخته نشد، بحث جذب نیروهای خانم صاحب مدرک دانشگاهی در رشته‌های روانشناسی، علوم تربیتی و آموزش ابتدایی بود. با اجباری شدن پیش‌دبستانی حدود هفت هزار نفر جذب شدند که از این تعداد حدود سه هزار نفر به‌صورت معلم حق‌التدریس کار خود را آغاز کردند.

تقی‌زاده ادامه داد: برای آموزش و پرورش که با کمبود ۱۰ هزار نفر نیروی انسانی مواجه است، جذب سه هزار معلم اتفاق بزرگی است. در سه یا چهار سال اخیر با برگزاری آزمون‌ها نتوانسته‌ایم بیش از یک‌هزار نفر را جذب کنیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها