crm didar

استخدام در ویونا

توصیه هایی برای تهیه رزومه و مصاحبه

توصیه هایی برای تهیه رزومه
یکی از ملاک‌های جذب نیرو در ویونا، ارائه‌ی رزومه‌ای خوش‌ساخت، دقیق و گویاست. نکات زیر به شما کمک می‌کند تا رزومه‌ی خود را بر اساس معیارهای سنجش ما تدوین کنید. در نظر داشته باشید دقت بالای شما در نگارش رزومه، کمک شایانی برای انتخاب شغل دلخواهتان است.

– رزومه باید مختصر و مفید باشد. سعی کنید با کمترین کلمات ممکن، مهم‌ترین اطلاعات لازم و مرتبط با شغل مورد نظر را ارائه کنید.
– معمولاً رزومه‌ی خوب بیش از ۶۰۰ کلمه نیست. اگر نتوانید تا صفحه دوم توجه مسئول جذب نیرو را جلب کنید، مطمئناً تعداد صفحات بیشتر کمکی نخواهد کرد.
– در رزومه از جملات و عبارات روشن و کوتاه استفاده کنید. ساختار متن‌ نیز باید به شکلی باشد که مباحث از هم مجزا باشند و به راحتی بتوان بخش‌های مختلف را در آن یافت. رعایت فاصله کافی بین خطوط، بخش‌ها و نوشتن به شیوه فهرست وار به این امر کمک می‌کند.
– پیشینه شغلی و تحصیلی خود را به ترتیب زمانی از جدیدترین به قدیمی‌ترین مشاغل و مدارک تحصیلی مرتب کنید. به همین ترتیب، توضیحات خود را درباره موارد قدیمی‌تر، خلاصه‌تر ارائه کنید. بیشتر بر تجربیات مرتبط با فرصت شغلی مورد نظر خود متمرکز شوید.
– پیشینه‌ی شغلی شما نباید منحصر به فهرستی از مشاغل و سمت‌ها باشد. شایستگی‌ها و دستاوردهای خود را به شیوه‌ای مختصر ولی قدرتمند ارائه کنید. حتما شرح تاثیر شما در شغل مرتبط قبلی ما را مطمئن می‌سازد که شما را از میان انبوه متقاضیان برگزینیم.
– حتما متن خود را از نظر املایی، نگارشی و درستی اطلاعات بررسی کنید.
– استفاده از کادر، تصویر یا بازی‌های گرافیکی در رزومه مناسب نیست. این کار تاثیری برخلاف هدف شما خواهد داشت. جمله‌ی معروفی است که می‌گوید: ساده زیباست.
– مهم‌ترین و بارزترین نقاط قوت، توانمندی‌ها و شایستگی‌های شما باید در اولویت باشد. مقدمه‌چینی تنها باعث از دست دادن فرصت می‌شود.
– عبارات تکراری و کلیشه شده‌ای مانند «دارای روابط‌عمومی قوی»، «متعهد»، «خلاق»، «علاقه‌مند به کارگروهی»، «تجربه‌ی حرفه‌ای…» بدون ارائه دلایلی مبنی بر تجربیات و دستاوردهای قبلی غیرجذاب است.
– رزومه خود را بر اساس موقعیت شغلی مشخصی که برای آن درخواست می‌دهید، تنظیم کنید.

توصیه هایی برای مصاحبه
مصاحبه‌ با مدیران ویونا، یکی از مراحل پیوستن به این گروه است. جلسه‌ی مصاحبه می‌تواند شامل گفت و گویی درباره‌ی سابقه‌ی کار شما، پرسش‌های فنی و تخصصی و حتی درخواست برای پاسخ‌گویی به یک پرسش عمومی باشد. نوع پرسش‌ها بسته به این که قصد کار در چه جایگاه شغلی را داشته باشید، متفاوت است، اما هدف همه‌ی آن‌ها، شناسایی توان‌مندی‌ها و قابلیت‌های رشد شماست. به هر صورت، ما به دنبال آن دسته از نیروهای فعال، متفکران خلاق و پر شور و انرژی هستیم که می‌خواهند محیط و شرایط اطراف خود را روز به روز بهتر سازند. در این جا، توصیه‌هایی برای حضور در جلسه‌ی مصاحبه مطرح شده است که می‌تواند برای شما سودمند باشد:

– با آرامش خاطر در جلسه‌ی مصاحبه شرکت کنید. ممکن است در جریان یک مصاحبه، چند نفر از مدیران به صورت پی در پی با شما مصاحبه داشته باشند.
– آنچه در جلسه‌ی مصاحبه مورد توجه قرار می‌گیرد، هوشمندی و توانایی‌های شماست، بنابراین پوشیدن لباسی که عرف جامعه باشد، در جلسه‌ی مصاحبه‌ کفایت می‌کند.
– تلاش کنید به راحتی، با مصاحبه‌کننده به گفت و گو بنشینید. نیازی به استفاده از شیوه‌ی خاصی از بیان مطالب نیست و بیش‌ترین نکته‌ای که به پیشبرد جلسه کمک خواهد کرد، شفافیت و صداقت شماست.
– پاسخ‌های کوتاه و دقیق برای پرسش‌هایی که مطرح می‌شود، داشته باشید. رفتن به حاشیه‌ در بیان مطالب، می‌تواند دقت مصاحبه را کاهش دهد.
– به خاطر داشته باشید که جلسه‌ی مصاحبه، فرصتی برای شماست که با ما بیش‌تر آشنا شوید و فرصتی برای ما تا این که شما را بیش‌تر بشناسیم. به این خاطر، پرسش‌های خود را مطرح کنید، گوش فرا دهید و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید. ممکن است این جلسه‌، آغاز زندگی جدیدی برای شما باشد.

تولید نرم‌افزار

اداری، مالی و حسابداری

استقرار و پشتیبانی

شبکه و امنیت اطلاعات

منابع انسانی و آموزش

فروش، بازاریابی و مدیریت محصول

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها