crm didar

اخبار استخدام کمیته امداد در سال ۹۷ (کلیه اخبار)

استخدام کمیته امداد امام خمینی(ره)

خبر ۲۶ شهریور ۹۷- تخصیص اعتبار ۵۲ میلیارد تومانی برای ایجاد اشتغال در استان سمنان

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از تخصیص ۵۲ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد اشتغال دو هزار و ۸۶ نفر خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، سید جواد رضوی مدیرکل کمیته امداد استان سمنان، بابیان اینکه ۴۰درصد افراد تحت پوشش این نهاد روستایی هستند، گفت: تعهد اشتغال این اداره کل بیش از دو هزار نفر بوده است.

وی در ادامه افزود: ۶۷درصد کل اعتبارات نهادهای حمایتی کشور در کمیته امداد وجود دارد که دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سهم کمیته امداد از اعتبارات اشتغال‌زایی است و در استان سمنان ایجاد اشتغال برای دو هزار و ۸۶ نفر بااعتبار ۵۲میلیارد و ۱۵۳ میلیون تومان تعهد شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه یک هزار شغل نیز در سایر منابع کمیته امداد استان سمنان تعهد شده است، تصریح کرد: درمجموع کمیته امداد استان سمنان باید بیش از سه هزار فرصت شغلی را ایجاد کند.

سید جواد رضوی عنوان کرد: سهم میامی ۲۴۸ و سهم شاهرود ۷۱۴ طرح اشتغال‌زایی در کمیته امداد استان سمنان است که از اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری نزدیک به ۴۶ درصد را به شاهرود و میامی اختصاص داده‌ایم و این امر با توجه به شاخص‌های موجود در شرق استان سمنان است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


خبر ۲۱ شهریور ۹۷ –  ۱۰هزار فرصت شغلی برای مددجویان لرستانی ایجاد می‌شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان گفت: ۱۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد تا پایان امسال ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، جاسم محمدی فارسانی صبح چهارشنبه در شورای اداری لرستان با اشاره به مشارکت ویژه مردم برای رفع فقر اظهار داشت: در این راستا نماینده ولی فقیه در استان همواره پای کار محرومین و فقرا بوده است.
وی با بیان اینکه لرستان در زمینه زکات جز استان های برتر بوده است، گفت: اقدامات مطلوبی در بحث حاشیه نشینی صورت گرفته و برای ۱۰ نقطه در استان کارهای خوبی در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان با اشاره به جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات حوزه اشتغال از سوی کمیته امداد گفت: سرمایه اصلی ما همکاری و تعامل دستگاه های مختلف برای ریشه کنی فقر است.
محمدی فارسانی با بیان اینکه مجموع درآمدهای ما طی ۵ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۷ درصد افرایش یافته است، گفت: در سرفصل برخی ردیف های درآمدی مانند جشن عاطفه ها، زکات، نذر و قربانی جز استان های برتر کشور هستیم.
وی با تاکید بر اینکه طی سال گذشته ۵ هزار فرصت شغلی با اعتبار ۷۱ میلیارد تومان در استان ایجاد شد، گفت: امسال دو برابر سال گذشته در این زمینه پرداخت اعتبار داشته ایم.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان بیان داشت: برنامه ریزی ما ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی تا پایان امسال است.

منبع : خبرگزاری مهر


خبر ۲۰ شهریور ۹۷ – اختصاص ۵.۶ میلیارد تومان به اشتغال مددجویان روستایی کهگیلویه و بویراحمد

پنج میلیارد و ۶۱۹ میلیون تومان از محل اعتبارات اشتغال روستایی پست‌بانک به طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان روستایی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) کهگیلویه و بویراحمد به‌ منظور افزایش تعامل و همکاری بیشتر امروز ( ۱۹ شهریور ) با مدیرعامل پست ‌بانک استان دیدار کرد.

بنابراین گزارش، فرید محبی گفت: تلاش ما این است که بستری برای حل مشکلات مددجویان فراهم کرده و با ارائه تسهیلات، آنها صاحب شغل شده و با توانمندی و خودکفایی، از چرخه حمایت این نهاد خارج شوند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون پرونده ۱۵۷ نفر از مددجویان تحت حمایت و نیازمندان روستایی در پست‌ بانک تعیین شعبه شده، افزود: در این زمینه پنج میلیارد و ۶۱۹ میلیون تومان تسهیلات از محل اعتبارات اشتغال روستایی به این طرح‌ ها اختصاص‌ یافته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه خدمات پست ‌بانک موجب رضایت مندی مردم است، تصریح کرد: به‌ منظور توسعه اشتغال و پرداخت تسهیلات به مددجویان، خواستار همکاری و تسریع در این امر هستیم.

سعید ساعدی فر، مدیر امور شعب پست ‌بانک کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ما خود را از خانواده کمیته امداد می ‌دانیم، گفت: ارائه تسهیلات اشتغال ‌زایی پست ‌بانک از اواخر سال گذشته آغاز ‌شده و امید است که با نظارت ‌های بانک و کمیته امداد، منجر به تولید و اشتغال پایدار شود.

مدیر امور شعب پست ‌بانک کهگیلویه و بویراحمد به نظارت حین پرداخت تسهیلات اشاره و بیان کرد: این نظارت می ‌تواند باعث پایداری طرح‌ های اشتغال شود.

ساعدی فر با بیان اینکه خدمت‌ رسانی صادقانه و بی ‌منت به نیازمندان برای ما افتخار است، تصریح کرد: در زمینه تعاملات گذشته آمادگی داریم تا خدمات بهتر و مطلوب ‌تری به معرفی ‌شدگان کمیته امداد و سایر نیازمندان ارائه دهیم.

وی به خدمات پست ‌بانک در حوزه روستایی اشاره کرد و گفت: پست ‌بانک در حوزه روستایی عملکرد خوبی دارد و در این مورد می ‌تواند با کمیته امداد برای ایجاد اشتغال مددجویان روستایی همکاری بهتری داشته باشد.

منبع: خبرگزاری شبستان


خبر ۷ شهربور ۹۷ – ۵۹ طرح اشتغال‌زایی و عمرانی در پلدختر به بهره‌برداری رسید

در پنجمین روز از هفته دولت در مراسمی با حضور مسئولان محلی ۵۹ طرح اشتغال‌زایی کمیته امداد و شهرداری پلدختر افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز سه شنبه و به مناسبت هفته دولت در مراسمی با حضور امام جمعه پلدختر، فرماندار و جمعی از مسئولان، ۵۹ طرح اشتغالزایی و عمرانی کمیته امداد و شهرداری پل‌دختر افتتاح شد.

فرماندار پل‌دختر در حاشیه افتتاح این طرح‌ها در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به مناسبت هفته دولت ۵۹ طرح عمرانی و اشتغالزایی که شامل ۵۵ طرح اشتغالزایی و چهار طرح عمرانی است در این شهرستان افتتاح شد.
نعمت الله دستیاری افزود: طرح‌های مربوط به کمیته امداد امام خمینی (ره) پل‌دختر در راستای اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی مددجویان این نهاد در حوزه های کشاورزی و پرورش دام سبک و سنگین است.
وی گفت: برای اجرایی کردن این طرح‌ها حدود ۱۰ میلیارد ریال اعتبار از محل تسهیلات قرض الحسنه بانکی و اعتبارات کمیته امداد امام خمینی (ره) هزینه شده است.
فرماندار پلدختر گفت: طرح‌های عمرانی شهرداری پل‌دختر با اعتبار حدود ۲۰ میلیارد ریال از محل‌های مختلف شامل نصب فواره همراه با نورپردازی روی عرشه پل شهدای هفتم تیر، روشنایی، آسفالت معابر، درخت‌کاری، پیاده رو سازی وایجاد جاده سلامت می شود.

منبع: خبرگزاری مهر


خبر ۳۰مرداد ۹۷ – کمیته امداد سالانه ۱۷۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می کند

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: این نهاد بر اساس برنامه ششم توسعه به طور متوسط سالانه ۱۷۰ هزار فرصت شغلی با عنوان برنامه توانمندسازی برای مددجویان تحت پوشش خود ایجاد می کند.

امیر منصور برقعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در زنجان افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) تا پایان برنامه ششم توسعه ۸۵۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت پوشش خود ایجاد خواهد کرد.
وی اظهار داشت: پارسال ۱۸ هزار شغل از محل کاریابی در موسسه ها و بنگاههای زود بازده و ۱۵۲ هزار شغل نیز از محل برنامه ایجاد فرصت شغلی ایجاد شد که امیدواریم امسال نیز با بهره مندی از منابع صندوق توسعه ملی و پس از انجام مراحل آن بیش از گذشته محقق شود.
وی ادامه داد: مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات خرد و متوسط برای هر فرصت شغلی (مشاغل خانگی) پیش بینی شده است.
قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: اعطای تسهیلات خرد از سوی نظام بانکی سختی خاص خود را دارد و معوقات بانکی این حوزه در مقایسه با سایر بخش ها کمتر بوده و چیزی در حدود ۲ درصد اعلام شده که این مهم امین بودن و پاکدست بودن افراد تحت پوشش این نهاد را نشان می دهد.
وی خاطر نشان کرد: همراهی بانک های عامل در این بخش بسیار خوب بوده و امیدواریم همین روند ادامه داشته باشد.
پارسال سه هزار میلیارد ریال صدقه در کشور جمع آوری شد
قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: سال گذشته سه هزار میلیارد ریال صدقه در کشور جمع آوری شد که در صورت توزیع برای جامعه هدف این نهاد رقمی ناچیز در ماه را شامل می شود که تنها پاسخگوی بخشی از مشکلات است.
وی اظهار داشت: فعالیت های این نهاد نشان می دهد عموم مردم بیش از گذشته اعتماد دارند و تحقق این مهم در حوزه های مانند جمع آوری صدقات و انفاق ها که طی چند ماه اول امسال با افزایش مواجه بوده، نمود بیشتری دارد.
برقعی افزود: اعتماد به کمیته امداد موجب شده از این مسیر شناسایی نیازمندان و میزان نیاز آنان، سرعت عمل در ارتباط با پاسخگویی شتاب بیشتری یافته و از طرفی با افزایش بار مراجعان مدیریت خوبی حاکم باشد.
وی اضافه کرد: افرادی که تحت حمایت این نهاد قرار دارند به دلایلی با مشکلات عدیده ای مواجه هستند و مشارکت های مردمی بخشی از مسائل را برطرف می کند.
به گفته این مسئول، هم اکنون بیش از سه میلیون نفر تحت پوشش این نهاد هستند که خدمات مورد نیاز را دریافت می کنند.
وی اظهار داشت: به طور معمول با توجه به منابع موجود، همین آمار ثابت بوده در حالی که برخی ها به توانمند سازی می رسند و در واقع از پوشش این نهاد خارج می شوند و افراد دیگری جایگزین می شوند.
برقعی افزود: این چرخش همواره در این نهاد ادامه دارد و البته با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور شمار مراجعات افزایش یافته و این حقیقت قابل کتمان نیست.
این مسئول خاطر نشان کرد: تدابیر و مدیران استانی بر این است که در راستای گره گشایی مشکلات گروههای تحت پوشش منابع را بهتر مدیریت کنند و از مشارکت های خیران بیش از گذشته استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا


خبر ۲۰ مرداد ۹۷ – اهدای ۴۵۰ وام اشتغال به مدد جویان کمیته امداد امام خمینی (ره)

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی از اهدای ۴۴۳ وام اشتغال به مددجویان در ۴ ماهه‌ی اخیر خبر داد.

حسینی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛ از اهدای ۴۴۳ وام اشتغال به مددجویان در ۴ ماهه‌ی اخیر خبر داد و گفت: ۷۳ میلیارد و ۸۵۳ میلیون ریال تسهیلات این وام‌ها است.

وی بااشاره به اینکه ۳۰۹ وام اشتغال روستایی و ۱۳۴ وام اشتغال شهری بوده است، افزود:کارمزد این وام‌ها ۴ درصد است.حسینی گفت: در این مدت ۱۷۵ زن و ۲۶۸ مرد در سطح استان با کمک این وام‌ها ایجاد اشتغال کردند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


خبر ۱۶ مرداد ۹۷ – جزئیات تسهیلات اشتغال‌ کمیته امداد به مددجویان و نیازمندان

مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد با اعلام جزئیات تسهیلات اشتغال به نیازمندان و مددجویان، گفت: مهم‌ترین شرایط دریافت‌کننده تسهیلات اشتغا‌ل‌زایی از کمیته امداد بیکاری فرد،نداشتن سرمایه لازم و تایید نیازمندی وی توسط حوزه مددکاری است.

به گزارش بازارکار به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، علی‌اکبر خادمی، مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال‌زایی این نهاد به مددجویان و افراد نیازمندی که تحت حمایت کمیته امداد نیستند، تعلق می‌گیرد، تاکید کرد: البته استحقاق مددجویان و متقاضیان دریافت تسهیلات در فرایند پذیرش و مددکاری مشخص می‌شود.
وی با اشاره به ۶ مرحله‌ای بودن فرایند اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد، گفت: در مرحله نخست فرد متقاضی از خدمات استعداد سنجی و مشاوره شغلی این نهاد بهره‌مند می‌شود، سپس فرد بر اساس نیازسنجی در دوره‌های آموزش فنی و مهارتی به‌طور رایگان شرکت می‌کند.
خادمی ادامه داد: پس از امکان‌سنجی و تهیه طرح توجیه فنی و اقتصادی طرح اشتغال‌زایی مددجو، تسهیلات اشتغال‌زایی با هدایت، نظارت و پشتیبانی کمیته امداد به فرد متقاضی پرداخت می‌شود.
مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد افزود: بعد از راه‌اندازی کسب‌وکار تا زمانی که طرح اشتغال به خودکفایی کامل برسد کارشناسان فنی کمیته امداد بر نحوه فعالیت طرح نظارت دارند تا ضمن کمک به پایداری طرح از شکست طرح جلوگیری کنند.
وی مهم‌ترین شرایط دریافت‌کننده تسهیلات اشتغا‌ل‌زایی از کمیته امداد را بیکاری فرد،نداشتن سرمایه لازم و تایید نیازمندی وی توسط حوزه مددکاری اعلام کرد.
خادمی داشتن طرح مشخص و قابل‌اجرا برای ایجاد شغل را یکی دیگر از شرایط دریافت تسهیلات اشتغال زایی دانست و گفت: طرح پیشنهادی باید توجیه فنی و اقتصادی کافی برای زودبازده بودن و بازپرداخت اقساط وام دریافتی را داشته باشد در غیر این صورت هدایت‌های شغلی لازم برای انتخاب شغل مناسب با شرایط روحی، جسمی و منطقه‌ای فرد به وی داده خواهد شد.
مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد تصریح کرد: متقاضی دریافت خدمات و تسهیلات اشتغال علاوه بر برخورداری از سلامت جسمی و روانی برای انجام شغل پیشنهادی، عدم اعتیاد به مواد مخدر و نداشتن منع قانونی نظام‌وظیفه، باید دارای توان و انگیزه لازم هم باشد.
وی با بیان اینکه متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی از کمیته امداد برای احراز اصالت خود و مدارکشان باید به دفاتر این نهاد مراجعه کنند، گفت: مدت‌ زمان پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی از زمان درخواست متقاضی به‌طور متوسط یک ماه است.

منبع: بازارکار


خبر ۱ مرداد ۹۷ – ایجاد ۲۰۵هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد تا پایان سال ۹۷

مدیر کل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد گفت: طبق برنامه کمیته امداد تا پایان سال ۲۰۵ هزار فرصت شغلی باید ایجاد شود.
حمایت و پشتیبانی کمیته امداد از بازارهلی فروش تولیدات توسط مددجویان علی اکبر خادمی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان در رابطه با طرح‌های اجراشده در زمینه اشتغال در کمیته امداد گفت: تعداد طرح‌های اجرا شده در سال ۹۷ تا به الان ده هزار و ۹۰۱ طرح بوده که به واسطه آن ۱۲هزار شغل توانستیم برای مددجویان ایجاد کنیم.

مدیر کل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد افزود: از میان طرح‌های اجرا شده ۷۱۲۴ طرح از منابع قرض الحسنه بانک ها،۳۷۶۳ طرح از منابع امدادی و بودجه تامین شده است.
وی در رابطه با ایجاد فرصت شغلی در ماه‌های پیش رو گفت: برنامه کمیته امداد این است که تا پایان سال ۲۰۵ هزار فرصت شغلی بتوانیم ایجاد کنیم. زیرا طبق برنامه ریزی ما در ابتدای سال ما موظف به ایجاد ۱۴۰ هزار فرصت شغلی در ماه‌های اینده بوده ایم که خوشبختانه ظرفیت ایجاد شده بالاتر از این میزان است و می‌توانیم برای مددجویان شغل‌های بیشتری در اختیار قرار دهیم.
علی اکبر خادمی، از اعتبار تخصیص داده شده برای متقاضیان شغل در روستا و شهر خبر داد و افزود: امسال ۴۵۰۰ میلیارد تومان مجموع منابع مالی برای اشتغال در شهر و روستا درنظر گرفته شده که در حوزه‌های مختلف الگو‌های نوین اشتغال یا مشاغلی مانند فرش بافی که مدت‌ها به دلیل نوسانات اقتصادی راکد مانده بودند احیا شدند.
وی یکی از اولویت‌های حوزه اشتغال کمیته امداد را پشتیبانی از فروش محصولات تولیدشده توسط مددجویان دانست و اظهار داشت: ما طبق برنامه ریزی‌های انجام شده درصدد پشتیبانی از بازار فروش محصولات تولیدی مددجویان در سال جدید هستیم؛ که این برنامه به کمک ظرفیت‌های بازرگانی کمیته امداد و مجموعه‌های خصوصی برای انتقال تجربیات خویش به مددجویان به هدف خواهد رسید.
مدیر کل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد آمار خودکفایی خانواده‌های تحت حمایت را در سال‌های ۹۰ تا ۹۶، ۶۱۲ هزار و ۳۹۶ خانوار اعلام کرد و گفت: این خانوار‌ها طی شش سال گذشته توانستند با تامین حقوق حداقلی شرط خودکفاشدن که حقوق مصوب کار است از پوشش کمیته امداد خارج شوند. همچنین در سه ماهه نخست امسال نیز ۷۰ هزار خانوار به خودکفایی رسیدند.
وی آمار زنان سرپرست خانواری که مجری طرح‌های اشتغالزایی در کمیته امداد بوده اند را ۵۱ هزار نفر اعلام کرد و افزود: از مجموع این آمار ۴۸ درصد آن‌ها در شهر و ۵۲ درصد در روستا‌ها ساکن و به اشتغال مشغول هستند.

منبع: خبرگزاری میزان


خبر ۲۵ تیر ۹۷ – اشتغال‌زایی کمیته‌امداد برای زنان سرپرست خانوار

سرپرست اداره کل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته‌امداد از عملکرد این نهاد در سال ۹۶ گزارش داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت خبری کمیته امداد، علی‌اکبر خادمی، سرپرست اداره کل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد با اعلام اینکه سال گذشته ۱۳۶ هزار شغل برای مددجویان این نهاد ایجاد شده است گفت: ۵۲ درصد از فرصت‌های شغلی ایجادشده مربوط به مددجویان روستایی است.
وی بابیان اینکه برای ایجاد این تعداد شغل ۲۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت افزود: متوسط تسهیلات پرداختی برای ایجاد یک شغل در کمیته امداد حدود ۱۷ میلیون تومان است.
خادمی با اشاره به اینکه حدود ۳۸ درصد از اشتغال‌ ایجادشده برای بانوان سرپرست خانوار است گفت: ۴۶ درصد از فرصت‌های شغلی ایجادشده به خدمات، ۳۴ درصد به دام‌پروری، هشت درصد به صنایع‌دستی، شش درصد به کشاورزی، پنج درصد به صنعت و معدن و یک درصد به شیلات اختصاص یافت.
سرپرست اداره کل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد درباره جامعه هدف دریافت‌کننده تسهیلات اشتغال‌زایی این نهاد گفت: سرپرست و اعضای خانواده مددجو، همسر بیکار نوعروس مددجو، مرد سرپرست خانوار بیکار و پسران مجرد در آستانه ازدواج می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

منبع : خبرگزاری ایسنا


خبر ۱۷ تیر ۹۷ – برنامه‌های جدید اشتغال در دستور کار کمیته امداد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گزارشی از عملکرد این نهاد درزمینه اشتغال‌زایی مددجویان در بهار سال ۹۷ ارائه کرد.
به گزارش ایسنا، حجت‌الله عبدالملکی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به اینکه در سه ماهه نخست امسال، ۱۳ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد ایجاد شده است گفت: برای اجرای این تعداد شغل ۲۱۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل منابع بانکی و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت جذب شده است.

وی بابیان اینکه جذب تسهیلات اشتغال‌زایی در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹ درصد رشد داشته است افزود: این در حالی است که تعداد فرصت‌های شغلی ایجاد شده در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶ رشد نداشته است.
عبدالملکی بر ضرورت تقویت ایجاد فرصت شغلی از طریق موسسه‌های کاریابی به دلیل پایداری آن تاکید کرد و گفت: در سه ماهه نخست امسال هزار مددجو از طریق موسسه‌های کاریابی شاغل شدند. همچنین در این مدت ۱۵ هزار مددجو در دوره‌های آموزش مهارتی شرکت کردند.
وی با اشاره به عملکرد بهتر این نهاد در زمینه اشتغال‌زایی نسبت به سایر دستگاه‌های متولی اظهار کرد: کمیته امداد باید علاوه بر استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود، از الگوی علمی و قابل‌قبول برای اشتغال‌زایی استفاده کند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با تاکید بر ایجاد مشاغل پایدار با درآمد مناسب برای مددجویان گفت: توانمندسازی، مدل‌سازی و پشتیبانی سه مولفه راهبردی برای مدیریت جریان ایجاد فرصت‌های شغلی در این نهاد است.
وی یکی از دلایل پایداری طرح‌های اشتغال مددجویان را نظارت کمیته امداد قبل، حین و بعد از دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی دانست و افزود: همچنین برنامه‌های جدید اشتغال باهدف ارتقاء پایداری و افزایش درآمد طرح‌های اقتصادی، اصلاح الگوی توسعه کسب‌وکار و اجرای الگوی جدید توسعه کسب‌وکار در دستور کار این نهاد قرار گرفته است.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عبدالملکی با تاکید بر اهمیت جایگاه کارشناسان فنی اشتغال در کمیته امداد به دلیل ارتباط با مجری طرح و بازار اعلام کرد: افزایش مهارت‌ها و به‌روزرسانی اطلاعات کارشناسان فنی اشتغال یکی از برنامه‌های کمیته امداد در سال جاری است.
شایسته ذکر است، توانمندسازی و ایجاد و تقویت توان درآمدزایی مددجویان کمیته امداد از سال ۷۴ در دستور کار این نهاد قرار گرفته است. بر این اساس تاکنون ۱.۵ میلیون فرصت شغلی برای مددجویان ایجادشده که بخش عمده آن مربوط به دهه ۹۰ است.

منبع: خبرگزاری ایسنا


خبر ۱۰ تیر ۹۷ – ۴۳۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان استان بوشهر ایجاد می‌شود

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در سال جاری چهار هزار و ۳۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد در استان بوشهر ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد لطفی صبح شنبه در نشست توسعه اشتغال به تلاش‌های صورت گرفته برای اشتغال مددجویان اشاره کرد و اظهار داشت: توانمندسازی خانوارهای مددجو از مهم‌ترین اقداماتی است که کمیته امداد انجام می‌دهد.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر افزود: امسال در نظر داریم تسهیلات ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان تحت حمایت را به ۱۰۲ میلیارد تومان افزایش داده و زمینه‌های لازم برای ایجاد چهار هزار و ۳۰۰ فرصت شغلی را افزایش دهیم.
وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از دو هزار و ۴۷۷ فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر ۴۹ میلیارد تومان برای جامعه مددجویی ایجاد شده است، گفت: این تعداد فرصت شغلی زمینه خودکفایی بسیاری از مددجویان کمیته امداد را در این استان فراهم کرده است.
لطفی عمده این مشاغل را در قالب طرح‌های خدمات، دامپروری، کشاورزی، صنایع دستی و شیلات عنوان کرد و افزود: مددجویان متقاضی این مشاغل قبل از ورود به شغل مورد نظر، دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای لازم را برای مدیریت صحیح طرح فرا می‌گیرند.
تعیین مدل اشتغال‌زایی
وی با بیان اینکه بخشی از زمینه‌سازی برای اشتغال،‌ تعیین مدل اشتغال‌زایی است اظهار کرد: در حال حاضر مدل اشتغال‌زایی کمیته امداد یکی از بهترین مدل‌های ایجاد اشتغال پایدار در سطح کشور است.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر مشاوره قبل و بعد از پرداخت تسهیلات به مددجویان را یکی از مزایای مدل اشتغال‌زایی کمیته امداد دانست و افزود: برای موفقیت طرح‌های اشتغال مددجویان، ناظران و امدادگران این نهاد از ابتدا تا انتها بر روند اجرای این طرح‌ها نظارت‌های لازم را دارند.
وی پشتیبانی از طرح‌های در حال اجرای مددجویان را از دیگر خدمات کمیته امداد عنوان کرد و گفت: خرید محصولات تولیدی، پرداخت تسهیلات مجدد برای توسعه طرح و برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارتی از دیگر مزایای مدل اشتغال‌زایی کمیته امداد است.

منبع : خبرگزاری مهر


خبر ۲۳ خرداد۹۷ – ایجاد ۳ هزار شغل برای مددجویان کمیته امداد زنجان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان گفت: طبق برنامه ریزی انجام گرفته و در صورت تخصیص اعتبارات لازم سه هزار شغل برای مددجویان این نهاد ایجاد می شود که این تعداد بیش از اشتغال فراهم شده در سال گذشته است.

هدایت صفری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس طی سه ماهه امسال ۲۵۰شغل به مبلغ ۳۷ میلیارد و ۸۶۰میلیون ریال به تعداد ۸۹ طرح به مبلغ ۱۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات کمیته امداد برای مددجویان این نهاد فراهم شده است.
وی اظهار کرد: اشتغال ایجاد شده به تعداد ۱۶۱ طرح به مبلغ ۲۴ میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال از محل اعتبارات این نهاد در استان اجرایی شده که به تفکیک ۱۱ طرح کشاورزی، ۱۱۸ طرح دامپروری،۳۲ طرح صنایع دستی،۱۸ طرح صنعتی و ۷۰ طرح خدماتی را شامل می شود.
صفری خاطر نشان کرد: این نهاد تلاش دارد با توجه به هدف گذاری انجام گرفته در سال جاری برای تعداد بیشتری از گروههای هدف شغل ایجاد کند و در واقع به توانمندی خود کفایی لازم برسند.
این در حالی است سال گذشته بیش از۲ هزارو ۶۸۳ فرصت شغلی با سرمایه‌گذاری بیش از ۳۷۴ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال (۳۷ میلیارد و ۴۱۴ میلیون تومان) برای مددجویان این نهاد ایجادشد که تحقق ۱۱۳ درصدی برنامه را به دنبال داشت.
وی بیان کرد: طبق برنامه ریزی ها،طرح‌های اشتغال تولید محور با ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب بر اساس مهارت و علاقه‌مندی گروه های مختلف مددجویی تحت حمایت این نهاد برای جامعه هدف این نهاد در سال جدید ایجاد می شود.
این مسئول ادامه داد: این نهاد توانست در سه ماهه امسال برای ۶ نفر از مددجویان این نهاد در حوزه کاریابی از بسته های تشویقی حق الزحمه کاریابی و بسته تشویقی حق کار فرما استفاده کنندکه تداوم این روند تاثیر بسزایی در جذب بیشتر آنان خواهد داشت.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان خاطر نشان کرد: طی مدت یاد شده ۱۲۲ نفر از گروههای هدف نیز به مدت ۸۷۶ ساعت با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آموزش های لازم را فرا گرفتند که از این تعداد ۷۳ نفر آن در مناطق غیرمحروم و ۴۹نفر در مناطق محروم بوده که در پایداری سازی و توسعه بسیار اثر گذار است.
به گزارش ایرنا،هم اکنون ۲۴ هزار و ۶۴۷خانوار با جمعیت ۴۲ هزار و ۳۷۳ نفر از خدمات مستمر و غیرمستمر کمیته امداد استان زنجان برخوردار هستند و این تعداد شامل ۱۳ هزار زن سرپرست خانوار، ۱۸هزار سالمند، سه هزار و ۴۵۳ دانشجو و دانش ‌آموز و ۶۵۹ بیمار خاص و سرطانی است.

منبع: خبرگزاری ایرنا


خبر ۲۲ خرداد ۹۷ – ۷۳ میلیارد ریال برای اشتغال مددجویان میاندوآب هزینه شد

معاون استاندار آذربایجان غربی و فرماندار شهرستان ویژه میاندوآب با بیان اینکه در سال گذشته ۳۳۵ طرح اشتغالزایی ویژه مددجویان کمیته امداد در این شهرستان به اجرا درآمده است، گفت: برای اجرای این طرح ها ۷۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شد.

به گزارش ایرنا ناصر امیری روز سه شنبه در جلسه اشتغال مددجویان کمیته امداد این شهرستان، بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) قدم های خوبی برای کمک رسانی به محرومان و افراد بی بضاعت برداشته است که این موضوع جای تقدیر دارد.
وی همچنین با تقدیر از همکاری بانک های عامل برای پرداخت وام های خوداشتغالی به مددجویان، گفت: تلاش دولت تدبیر و امید بر این است تا وام به کسانی که می توانند در رونق اقتصادی و اشتغالزایی در جامعه نقش ایفا می کنند، پرداخت شود و بانک ها نیز در این زمینه به وظیفه خود عمل می کنند.
فرماندار میاندوآب همچنین با تاکید بر تداوم همکاری بانک های عامل در پرداخت تسهیلات اشتغالزا برای مددجویان نهادهای حمایتی، گفت: بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار و توسعه روستایی اهتمام ویژه داشته باشند تا اعتبارات فوق در سطح شهرستان جذب شده و در موضوع توسعه و اشتغالزایی شهرستان مفید واقع شود.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) میاندوآب نیز در این مراسم گفت: سال گذشته برای ۲۹۵ مددجو‌ وام خود اشتغالی به مبلغ پنج میلیارد و ۳۹۰ میلیون ریال توسط بانک های عامل و به ۳۱ نفر مبلغ ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از منابع امدادی پرداخت شده است.
رسول بخشی افزود: یک طرح از صندوق توسعه ملی با مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال و ۹ دستگاه خودرو وانت نیسان با مبلغ ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از منابع صندوق کارآفرینی امید خریداری و برای اشتغالزایی به مددجویان اهدا شده است.
وی با بیان اینکه اشتغالزایی انجام شده در صنوف مختلف از جمله دامپروری، قالیبافی و غیره بوده است، بیان کرد: در کنار این طرح ها، برای بیش از ۶۵۰ نفر نیز به صورت غیرمستقیم اشتغا ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه امسال نیز در راستای حمایت و اشتغالزایی مددجویان گام برمی داریم، افزود: در چند سال گذشته حدود ۲ هزار و ۸۰۰ طرح اشتغالزایی با حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) در میاندوآب اجرایی شده است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) میاندوآب با اشاره به اینکه در کنار طرح های اشتغال زایی برای آموزش مهارت آموزی مددجویان اقدام شده است، گفت: در یک سال گذشته ۳۶۲ مورد آموزش مهارت آموزی و نیز ۳۶ مورد آموزش های کارآفرینی و ۲۳ مورد حرفه آموزی دانش آموزان مددجو انجام گرفته است.
وی افزود: همچنین ۸۳ نفر از فرزندان مددجویان از طریق موسسه های کاریابی در سایر شهرها به کار معرفی شده اند‌‌.
به گزارش ایرنا، در این جلسه از همکاری بانک های عامل شهرستان میاندوآب در پرداخت تسهیلات اشتغالزا به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) تجلیل شد.
شهرستان میاندوآب با بیش از ۲۷۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و سومین شهر پرجمعیت استان است.

منبع: خبرگزاری منبع


خبر ۲۰ خرداد ۹۷ – ایجاد ۲۸ درصد اشتغال خراسان جنوبی توسط امداد

خبرگزاری شبستان: مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه ۲۸ درصد اشتغال استان در سال گذشته توسط این نهاد ایجاد شده است، گفت: علاوه بر این در سال گذشته ۹۱۲۶ نفر آموزش اشتغال فراگرفتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، رضا سلم آبادی شامگاه (۱۹ خرداد) در کارگروه اشتغال استان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه کمیته امداد با وزارت کار در خصوص ایجاد ۱۵۰ هزار فرصت شغلی در کشور، اظهارداشت: این تفاهم نامه با توجه به اینکه ۷۳ درصد خانواده های تحت پوشش امداد سالمند هستند نیازمند بازنگری است.

وی با بیان اینکه از ۱۵۰ هزار فرصت شغلی در کشور سه هزار و ۶۷ مورد با ۷۶۶ میلیارد ریال سهم خراسان جنوبی است که از این تعداد نیز ۲۶۰۴ مورد سهم کمیته امداد است، گفت: مابقی طرح ها سهم بنیاد شهید و بهزیستی است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه سال گذشته ۲۶۱۶ طرح اشتغالزایی با ۴۲۷ میلیارد ریال اعتبار در استان اجرایی شده است، افزود: طرح های کمیته امداد بدلیل نظارت مستمری که وجود دارد پایدار و با ثبات هستند.

سلم آبادی با بیان اینکه ۲۸ درصد اشتغال استان در سال ۹۶ توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) ایجاد شده است، افزود: علاوه بر این در سال گذشته ۹ هزار و ۱۲۶ نفر آموزش اشتغال فراگرفتند.

وی گفت: همچنین سال گذشته ۵۸۲۰ مترمربع فرش دستافت توسط مددجویان ما بافته شده که به تهران صادر شده است.

منبع: خبرگزاری شبستان


خبر ۱۰ خرداد ۹۷ – ۲۲۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد ایجاد شد

مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری گفت: دو هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد چهارمحال و بختیاری ایجاد شد.

علی ملکپور در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه بیش از دو هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد چهارمحال و بختیاری ایجاد شد، اظهار داشت: این تعداد فرصت شغلی زمینه خودکفایی بسیاری از مددجویان کمیته امداد را در این استان فراهم کرده است.
وی عنوان کرد: بیش از ۴۲ میلیارد تومان برای ایجاد این تعداد شغل در سطح استان هزینه شده است.
مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری ادامه داد: بسیاری از مددجویان استان چهارمحال و بختیاری در شغل های مشاغل خانگی، خدمات، کشاورزی و… مشغول به فعالیت شده اند.
خارج شدن ۴۰۰ مددجو از پوشش کمیته امداد چهارمحال و بختیاری
وی با اشاره به اینکه خودکفایی مددجویان از مهمترین برنامه های کمیته امداد این استان است، بیان کرد: مهارت آموزی و پرداخت تسهیلات برای ایجاد شغل در دستور کار کمیته امداد چهارمحال و بختیاری است.
مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: کمیته امداد چهارمحال و بختیاری توانسته است گام بلندی در راستای خودکفایی مددجویان بر دارد و درآمد مددجویان را افزایش دهد.
وی بیان کرد: ایجاد شغل موجب افزایش درآمد بسیاری از مددجویان در چهارمحال و بختیاری شده است و در حال حاضر ۴۰۰ مددجو از پوشش کمیته امداد خارج شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر


خبر ۶ خرداد ۹۷ – پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه، از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی ۲۰۰ میلیون ریالی به مددجویان واجد شرایط این نهاد خبر داد.

حسین خدرویسی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این تسهیلات به آن دسته از مددجویانی پرداخت می شود که مهارت لازم در آموزش های ارائه شده توسط فنی و حرفه ای را کسب کرده باشند.
وی افزود: پرداخت این مقدار تسهیلات نقش مهمی در خودکفایی مددجویان و کسب اشتغال پایدار خواهد داشت.
خدرویسی در ادامه به ارائه کلاس های آموزش فنی و حرفه ای برای مددجویان کمیته امداد اشاره کرد و گفت: در طول یکسال اخیر حدود ۱۸ هزار مددجو از این آموزش ها در بخش های مختلف برخوردار شده اند.
مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه ادامه داد: هشت هزار نفر از این افراد که تحت آموزش های فنی و حرفه ای قرار گرفتند در مناطق روستایی، ۶ هزار نفر در مناطق محروم و کمتر برخوردار و چهار هزار نفر نیز در مناطق شهری سکونت داشتند.
وی یادآور شد: آموزش های فنی و حرفه ای به صورت بلندمدت و کوتاه مدت در سرفصل مهارت آموزی، پایدار سازی توسعه، کارآفرینی و حرفه آموزی دانش آموان دبیرستانی به مددجویان ارائه شد.
خدرویسی تصریح کرد: کمیته امداد برای برخورداری رایگان مددجویان خود و اینکه هزینه ای نپردازند حدود ۱۱ میلیارد و یکصد میلیون ریال هزینه کرده است.
مدیرکل کمیته کمیته امداد کرمانشاه در پایان گفت: کسب مهارت های فنی از سوی مددجویان به ویژه افراد ساکن در مناطق محروم و روستایی موجب ایجاد فرصت های شغلی پایدار در آینده و جلوگیری از مهاجرت آن ها خواهد شد.
در استان کرمانشاه بیش از ۷۴ هزار خانوار با ۱۶۱ هزار نفر جمعیت زیرپوشش کمیته امداد امام (ره) قرار دارند که ۶۰ درصد آن ها را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند.

منبع : خبرگزاری ایرنا


خبر ۲۴ اردیبهشت ۹۷ – امضای تفاهمنامه ایجاد ۱۵ هزار شغل برای مددجویان کمیته امداد

رسولیان گفت: یک تفاهمنامه با کمیته امداد امام خمینی منعقد شد تا درحوزه‌های مختلف از جمله ایجاد حدود ۱۵ هزار شغل برای مددجویان کمیته امداد و ۱۰۰ میلیارد تومان هم برای ایجاد اشتغال، علاوه بر آن سهمیه‌های استانی مشارکت کنند.

میزانعلی رسولیان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به مصوبات اقتصادی سفر رئیس جمهور به استان خراسان رضوی بیان داشت:یک قرارداد هزار میلیارد تومانی با بانک ملی منعقد شد تا در طرح‌های سرمایه گذاری استان مشارکت کنند.

وی ادامه داد: تفاهمنامه‌ای با بانک پارسیان با مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریالی و حدود ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون یورویی، منعقد شد تا در حوزه معدن، صنایع معدنی و بافت‌های فرسوده استان سرمایه‌گذاری کنند.

رسولیان خاطر نشان کرد: یک تفاهمنامه نیر با کمیته امداد امام خمینی منعقد شد تا درحوزه‌های مختلف از جمله ایجاد حدود ۱۵ هزار شغل برای مددجویان کمیته امداد و ۱۰۰ میلیارد تومان هم برای ایجاد اشتغال، علاوه بر آن سهمیه‌های استانی مشارکت کنند.

مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان طرح سرمایه گذاری اقتصادی در سفر رئیس جمهور به خراسان رضوی افتتاح شد.

منبع: خبرگزاری میزان


۱ اردیبهشت ۹۷ -پرداخت ۲۸۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در سال جاری، ۲۸۰ میلیارد ریال تسهیلات جهت ایجاد اشتغال مددجویان پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، احمد لطفی امروز در نشست با مسئولان اجرایی استان بوشهر اظهار داشت: در سال گذشته ۳۹۶ میلیارد و ۱۱۱ میلیون ریال به منظور ایجاد اشتغال مددجویان تحت حمایت این نهاد در استان بوشهر تخصیص یافت که از این میزان، ۹۸ درصد جذب و به مددجویان پرداخت شده است.

وی افزود: در سال جاری نیز به منظور توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت مستعد دریافت تسهیلات اشتغال، ۲۸۰ میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال پایدار مددجویان تحت حمایت پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به این که شکوفایی استعدادها، خودکفایی و توانمند سازی اشتغال مددجویان تحت حمایت از مهم‌ترین اهداف این نهاد است، گفت: در سال گذشته، سه هزار و ۳۱۷ خانوار تحت حمایت به مرز خودکفایی رسیدند و افراد نیازمند دیگری جایگزین آنها شدند.

لطفی تنوع رشته‌های شغلی برای مددجویان را از دیگر برنامه‌های این نهاد در سال جدید عنوان کرد و افزود: بر این اساس در زمینه‌های شغلی همچون کشاورزی، دام‌داری، باغداری، پرورش طیور، مشاغل کوچک خانگی، قالیبافی، صیادی، حمل و نقل، خدمات و صنایع دستی برای مددجویان شغل ایجاد می‌شود.

وی برگزاری دوره‌های آموزشی شغلی مددجویان قبل از شروع فعالیت را از دیگر برنامه‌های کمیته امداد عنوان کرد و یادآور شد: در سال جدید، سه هزار و ۹۰۵ نفر مددجو آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای ایجاد اشتغال فرا می‌گیرند.

منبع : خبرگزاری فارس


۲۰ فروردین ۹۷ – اجرا شدن ۲ هزار طرح اشتغالزایی در خراسان جنوبی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: ۲ هزار و ۶۱۶ طرح اشتغالزایی با پرداخت ۴۲۷ میلیارد و ۷۸۵ میلیون ریال در سال گذشته برای مددجویان این نهاد اجرا شد.

سیدرضا حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، یکهزار و ۸۴۳ طرح با پرداخت ۳۰۴ میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال از محل تسهیلات قرض الحسنه بانکی و ۷۷۳ طرح با پرداخت ۱۲۳ میلیارد و ۳۰۵ میلیون ریال از محل تسهیلات صندوق امداد ولایت و سایر منابع اجرا شده است.
وی با اشاره به طرح های اجرا شده بر حسب محل سکونت شهری و روستایی و مجریان زن و مرد، اظهار کرد: از مجموع طرح ها، ۹۵۷ طرح در نقاط شهری و یک هزار و ۶۵۹ طرح در نقاط روستایی و ۸۸۳ طرح توسط مجریان زن و یک هزار و ۷۳۳ طرح توسط مجریان مرد اجرا شده است.
وی ادامه داد: همچنین از مجموع طرح های ایجاد شده، هزار و ۹۷۳ طرح در قالب خود اشتغالی و ۶۴۳ طرح در قالب مشاغل خانگی در زمینه‌های دامپروری، کشاورزی، صنایع دستی، خدمات، قالیبافی، حوله ‌بافی و پرورش طیور اجرا شده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه برای جلوگیری از هدررفت منابع، طرح های اشتغالزایی به صورت مستمر توسط کارشناسان کمیته امداد نظارت می شود، گفت: سال گذشته ۲۴ هزار و ۳۳۸ مورد بازدید از این طرح ها انجام شده است.
حسینی عنوان کرد: به منظور گسترش توانایی های فنی و مهارتی مجریان طرح های اشتغالزایی، سال گذشته ۹ هزار و ۱۲۶ نفر با هزینه کرد هشت میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از آموزش های فنی و حرفه ای بهره‌‌مند شدند.
وی با بیان اینکه در این مدت اشتغال ۱۶۱نفر از مددجویان کمیته امداد استان از طریق کاریابی ایجاد شد، افزود: ایجاد اشتغال برای مددجویان زیر پوشش این نهاد یکی از رویکردهای اصلی کمیته امداد است.
وی گفت: کمیته امداد با فراهم کردن زمینه خودکفایی برای مددجویان زیر پوشش مستعد اشتغال، با اعطای تسهیلات لازم در طرح‌ های خودکفایی، مشاغل خانگی و کارانگیزی نقش مهمی برای توانمند سازی آنان ایفا می‌ کند.
هم اکنون ۳۱ هزار و ۳۵ خانوار شامل ۵۸ هزار و ۸۰۰ نفر زیر پوشش کمیته امداد خراسان جنوبی هستند.

منبع:خبرگزاری ایرنا


۲۰ اسفند ۹۶ – افزایش وامهای اشتغال مددجویان

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از افزایش وامهای اشتغال و ضروری مددجویان در سال آینده خبر داد و گفت: ۵۰۰ هزار خانوار پشت نوبتی در سال ۹۷ تحت پوشش قرار می گیرند.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


۱۴ اسفند ۹۶ – ایجاد ۱۵۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کشور

معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی کشور گفت: با ایجاد ۱۵۰ هزار فرصت شغلی زمینه توانمند سازی و خودکفایی مددجویان این نهاد فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الله عبدالملکی در جشن خودکفایی ۱۸۰۰ خانوار مددجوی کمیته امداد امام خمینی که روز شنبه در سالن شهید رجایی تربیت معلم برگزار شد اظهارداشت: با اختصاص یک سوم از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای اشتغالزایی مددجویان گامی اساسی برای خودکفایی افراد تحت پوشش برداشته است.
وی بااشاره به حمایت دولت ومجموعه آن برای پرداخت تسهیلات ازصندوق توسعه ملی برای اشتغال مددجویان کمیته امداد، افزود: از مجموع یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار که مقرر شده از این صندوق برداشت شود یک سوم آن برای اشتغالزایی مددجویان به این نهاد داده می شود.
معاون اشتغال کمیته امداد کشور همچنین اعتبار امسال اشتغالزایی مددجویان از منابع داخلی این نهاد را ۵۰۰ میلیارد تومان دانست و پرداخت تسهیلات کم بهره برای خرید خودروی وانت و تحویل آن به مددجویان را به عنوان بخش دیگری از فعالیت ها برای کمک به اشتغالزایی آنان عنوان کرد.
به گفته عبدالملکی، از سهمیه پنج هزار دستگاه خودروی امسال تاکنون بیشتر از یک هزار دستگاه به مددجویان تحویل شده است.
ایجاد ۱۵۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی بیان کرد: مهمترین نگاه ما توانمندسازی مددجویان است که در این راستا تاکنون ۱۵۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد شده است.
وی اضافه کرد: مدل سازی در حوزه کمیته امداد را جدی گرفته ایم و با جرات میتوان اذعان کرد کمیته امداد از بهترین مدل های اشتغالزایی در کشور است که طرح های خوبی را عملیاتی کرده است.
عبدالملکی گفت: هرچند تا الگوهای ایده آل فاصله زیادی داریم اما کارهای خوبی را اجرایی کرده ایم که میتواند نسبت به توانمندسازی خانواده های تحت پوشش موثر باشد.
وی اضافه کرد: رصد طرح های اجرایی شده و آموزش نیروهای تحت پوشش می تواند زمینه اشتغال مستمر مددجویان را فراهم کند.
عبدالملکی بیان کرد: هرجا مددجویان نیازمند حمایت مالی باشند آماده همکاری هستیم و با جدی گرفتن آموزش مددجویان تلاش می کنیم زمینه اشتغال مستمر مددجویان فراهم شود.

منبع:خبرگزاری مهر


۱۲ اسفند ۹۶ – لزوم ایجاد اشتغال برای مددجویان زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی

امام جمعه نی‌ریز گفت: کمیته امداد و بهزیستی بایستی ایجاد اشتغال کند نه ترحم، تا مردم با کسب درآمد از شغل خود آبرومندانه زندگی کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس در نی‌ریز، آیت‌الله سیدمحمدفقیه در خطبه‌های امروز نمازجمعه نی‌ریز، اظهار داشت: خداوند، انبیاء و اولیاء دین به تقوای الهی سفارش کرده‌اند تا مردم قانون خداوند را مراعات کنند.
امام جمعه نی‌ریز ادامه داد: انجام گناه یعنی قانون‌شکنی در برابر خداوند، یعنی با خدای خود جنگیدن و امر خداوند بر زمین گذاشتن که این برای مسلمانان ننگ است.
فقیه گفت: اساس انقلاب ما قرآن است، انقلاب فرزند شما مردم است که آن را با چنگ و دندان باید نگه دارید و حفظ کنید و همه‌ ما در برابر آن وظیفه و تکلیف داریم که نگذاریم نااهلان آن را منحرف کنند و کشور به دست آنان بیوفتند.
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان عنوان کرد: همه باید در مقابل کسانی که برخلاف دین و انقلاب عمل می‌کنند، بایستیم و به افراد سودجو و مخالف دین اجازه ندهیم بر کشور مسلط شوند.
خطیب جمعه نی‌ریز خطاب به مسوولان گفت: وای بر شما اگر به مردم محروم پشت کنیم و رو به افراد ثروتمند بی درد بیاورید چرا که همه باید علی‌وار زندگی کنند و از علی رسم حکومت‌داری را بیاموزند.
وی ادامه داد: مسوولان تحقیق کنند تا بدانند چند درصد مردم در رفاه هستند وآنان باید به این سمت توجه کنند نه اینکه ضعفا را تحقیر کنند.
فقیه اظهار داشت: شما مردم همه کاره این کشور هستید و باید زنده باشید و ناله نکنید، قدر خود را بدانید و تابع دین باشید تا خداوند به شما عنایت کند.
امام جمعه نی‌ریزبا اشاره به روز وفات ام‌البنین و روز بزرگداشت و تکریم مادر شهدا مطرح کرد: در نی‌ریز حدود ۱۰۰ مادر شهید داریم که باید نسبت به مادران و همسران شهدا قدردان باشیم چراکه فرزندانشان را جوری تربیت کردند که در مسیر انقلاب و اسلام قرار گرفتند و از مردم و کشورشان دفاع کردند.
وی با اشاره به روز۱۴ اسفندماه، سالروز تاسیس کمیته امداد به فرمان امام راحل گفت: امام کمیته امداد را برای فقرا و مستمندان بصورت موقت تاسیس کردند تا زمانی که بتوانند برای خودشان درآمد داشته باشند به سختی زندگی نکنند و به زحمت نیفتند، اما امروزه کاری انجام نشده جز ترحم کردن که این هدف امام نبوده است.
فقیه ادامه داد: کمیته امداد و بهزیستی باید ایجاد اشتغال کنند نه ترحم تا مردم با کسب درآمد از شغل خود آبرومندانه زندگی کنند.
عضومجلس خبرگان با اشاره به ایام عید از مردم خواست تا به بچه‌های یتیم و بی‌سرپرست هم توجه کنند و نگذارند در این ایام آنان غصه بخورند و آه بکشند چرا که آه یتیمان همه را نابود می‌کند.

منبع : خبرگزاری فارس


۶اسفند ۹۶ – آموزش اشتغال زایی به ۳۰۸ مددجوی کمیته امداد در عسلویه

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) عسلویه استان بوشهر گفت: ۳۰۸ نفر از مددجویان کمیته امداد امسال در این شهرستان مهارت های لازم را برای اشتغال آسان و ورود به بازار کار فرا گرفتند.

سید علی حسینی روز شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارتباط مستقیم با کارفرما و شرکت های خدماتی و طرح های کارآفرینی و خوداظهاری مددجو از انواع اقدامات و فعالیت های اشتغال در طرح های کاریابی است.
وی بیان کرد: آموزش های کمیته امداد شامل رشته های کامپیوتر، خیاطی، آرایشگری، مهارت آموزی، کارآفرینی، کشاورزی و دامداری است که ۳۰۰میلیون ریال برای آموزش مددجویان هزینه شده است.
مدیر کمیته امداد عسلویه اضافه کرد: کمیته امداد برای ایجاد فرصت شغلی برای همسران نوعروسان تا سقف ۲۰۰میلیون ریال تسهیلات بانکی اختصاص می دهد.
وی با بیان مطلوب بودن طرح های اشتغال زایی کمیته امداد شهرستان عسلویه افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰ میلیارد ریال وام بانکی و سه میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال وام صندوق امداد ولایت به افراد متقاضی اشتغال زایی در این شهرستان پرداخت شده است.
حسینی یادآورشد: ۹۵۰ خانوار از خدمات حمایتی امداد عسلویه بهره مند هستند.
شهرستان عسلویه در فاصله ۲۸۵ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است و میزبان اجرای طرح های توسعه ای میدان گازی پارس جنوبی است.

منبع : خبرگزاری ایرنا


۱۸ بهمن ۹۶ – ایجاد ۲۱ هزار فرصت شغلی برای نیازمندان ایلام

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام از ایجاد ۲۱ هزار فرصت شغلی برای نیازمندان ایلام خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، ضیا رضایی امروز در دیدار با معاون استانداری ایلام اظهار داشت: در شش سال گذشته بیش از ۲۱ هزار فرصت شغلی برای مددجویان جویای کار این نهاد در شهرستان‌های مختلف این استان ایجادشده است.

وی با اشاره به اینکه هدف نهایی از ایجاد شغل برای نیازمندان رسیدن به توانمندی است، افزود: از این ۲۱ هزارنفری که برای آن‌ها شغل ایجادشده است در این مدت حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر توانسته‌اند به توانمندی و خوداتکایی برسند و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شوند.
وی افزود: برای ایجاد شغل در بین خانوارهای مددجو هیچ‌گونه محدودیتی ازنظر نفرات وجود نداشته و چنانچه چند نفر از اعضای یک خانواده جویای کار باشند می‌توانند از چند وام این نهاد متناسب با نیاز شغلی‌شان استفاده کنند.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: در سال گذشته نیز این نهاد بیش از هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان جویای کار ایجاد کرده است که حدود ۷۰ درصد این فرصت‌های شغلی در حوزه مشاغل روستایی بوده است.
رضایی نظارت دقیق بر طرح‌های اشتغال‌زایی را از مهم‌ترین ویژگی‌های طرح‌های این نهاد عنوان کرد و گفت: این نظارت‌ها باعث پایداری طرح، مشاوره شغلی به مجریان و کمک به توسعه اشتغال‌زایی در بین مددجویان شده است.
وی افزود: اشتغال‌زایی برای مددجویان این نهاد فرایند دقیقی داشته که شامل شناسایی افراد توانمند برای کار، ارائه مشاوره شغلی به متقاضیان، آموزش مهارت‌های شغلی، پرداخت تسهیلات و درنهایت نظارت بر انجام این طرح‌ها است

منبع:خبرگزاری مهر


۱۴ بهمن ۹۶ – افزایش تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد به ۲۱ هزار میلیارد ریال

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: امسال تسهیلات اشتغالزایی مددجویان تحت پوشش این نهاد به همت دولت و مجلس شورای اسلامی از ۱۰ هزار به ۲۱ هزار میلیارد ریال افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، پرویز فتاح شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران استان کردستان اظهار کرد: این میزان تسهیلات نسبت به سال گذشته بیش از ۲ برابر شده و تاکنون در سطح کشور حدود ۶۵ درصد آن جذب شده است.
وی افزود: اگر این میزان تسهیلات همانند سال گذشته بصورت ۱۰۰ درصدی جذب شود، ۱۴۰ هزار شغل در کشور ایجاد می شود و این تعداد تا حدود سه سال آینده از چرخه حمایتی امداد خارج می شوند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه میزان تسهیلات اشتغالزایی در استان کردستان سال گذشته ۴۰۰ میلیارد ریال بود که بصورت ۱۰۰ درصدی جذب شد، گفت: امسال این میزان ۲ برابر شده و تاکنون ۵۵ درصد آن جذب شده که باید تلاش شود ۴۵ درصد باقی مانده نیز جذب شود.

**۱۵درصد جمعیت تحت پوشش کمیته امداد از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند
فتاح در ادامه با بیان اینکه یکی از برنامه های اصلی این نهاد توانمندسازی مددجویان تحت پوشش است اظهار کرد: با تلاش های انجام شده در ۲ سال اخیر ۱۵ درصد جمعیت تحت پوشش از چرخه حمایتی نهاد خارج شده اند.
وی افزود: خروج این افراد از چرخه حمایتی امداد به معنی توانمند سازی آنان از راه های مختلف از جمله حرفه آموزی و دریافت تسهیلات اشتغالزایی است و این مساله برای ما افتخار بزرگی به شمار می رود.
به گفته وی در زمینه جذب مددجو نیز هرساله سهمیه ای به استان ها داده می شود که خانواده های نیازمند را شناسایی و تحت پوشش قرار داده و در زمینه توانمندسازی آنان بکوشند.

** افزایش ۲۰ درصدی کمک های مردمی در کشور
فتاح در ادامه سخنان خود به کمک های مردمی در سرفصل های مختلف اشاره کرد و گفت: هدفگذاری ما برای امسال افزایش ۲۰ درصدی کمک ها بود که این مهم در ۱۰ ماه گذشته از سال محقق شده است.
وی اضافه کرد: در ۱۰ ماه گذشته از سال جاری ۱۵ هزار میلیارد ریال کمک مردمی در سرفصل های مختلف کمیته امداد امام خمینی(ره) جمع آوری شده که این میزان نسبت به سال گذشته افزایش ۲۰ درصدی نشان می دهد و قطعا این آمار در ۲ ماه باقی مانده افزایش پیدا خواهد کرد.

** ۵۰ هزار واحد مسکن مهر سال آینده به کمیته امداد واگذار می شود
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور به خانه دار شدن مددجویان تحت پوشش در سطح کشور به عنوان یکی دیگر از برنامه های این نهاد اشاره کرد و گفت: در بندی از بودجه ۹۷، دولت موظف شده که سال آِینده ۵۰ هزار واحد مسکن مهر را به این نهاد تحویل دهد تا تکمیل کرده و در اختیار مددجویان تحت پوشش قرار دهیم.
به گزارش ایرنا، سه میلیون مددجو زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور قرار دارند که ۱.۵ میلیون نفر آنان سالمند هستند.
یک میلیون زن سرپرست خانوار، ۱۷۵ هزار فرزند یتیم، ۳۳۰ هزار دانش آموز، ۷۲ هزار دانشجو، ۳۵ هزار خانواده زندانی و ۹۰ هزار کودک زیر ۶ سال زیر پوشش این نهاد قرار دارند.

منبع : خبرگزاری ایرنا


۷ بهمن ۱۳۹۶ – ۴۰ هزار طرح اشتغال مددجویان کمیته امداد خراسان رضوی زیر نظر بازرسان

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی گفت: هم اکنون ۴۰ هزار طرح خوداشتغالی مددجویان زیر پوشش در این استان زیر نظارت بازرسان این نهاد قرار دارد.

سیدحسین کرابی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در بازدید از طرح‌ها با ارائه خدمات مشاوره و در صورت نیاز پرداخت تسهیلات توسعه، به پایداری مشاغل ایجاد شده برای مددجویان کمک می شود.
وی بیان کرد: در ۹ ماه امسال پنج هزار و ۷۵۱ طرح اشتغال در بخش‌های کشاورزی، دامپروری، شیلات، صنایع ‌دستی، فعالیت‌های صنعتی و معدنی و خدمات با اعتبار بیش از ۹۳۰ میلیارد ریال برای مددجویان و اقشار نیازمند در استان اجرا شده است.
وی با اعلام اینکه دامپروری بالاترین فراوانی شغل ایجادشده برای مددجویان زیر حمایت این نهاد را در ۹ ماه امسال داشته، گفت: از طرح های اشتغال ایجاد شده در این مدت ۲ هزار و ۱۷۱ طرح دامپروری، هزار و ۸۵۵ طرح صنعتی و معدنی و ۸۱۷ طرح در بخش کشاورزی بوده است.
کرابی افزود: سایر طرح ها در زمینه های صنایع ‌دستی، شیلات و غیره است.
معاون کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی گفت: از سال۱۳۶۷ تا پایان آذرماه امسال مجموعا ۹۳ هزار و ۴۵۲ طرح توسط کمیته امداد این استان برای مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند اجرا شده است که به ترتیب دامپروری، فعالیت‌های صنعتی و معدنی، خدمات، صنایع‌دستی، کشاورزی و شیلات بیشترین سهم ایجاد اشتغال را به خود اختصاص داده اند.
کرابی با اشاره به اینکه کارشناسان حوزه اشتغال این معاونت بر طرح‌های اجراشده تا پنج سال و به‌صورت فصلی نظارت می‌کنند، بیان کرد: تلاش می شود با حمایت از طرح های خوداشتغالی مددجویان زیر پوشش زمینه توانمندسازی و در نهایت خودکفایی آنان فراهم شود.
کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی حدود ۳۵۰ هزار مددجو را به صورت مستقیم زیر پوشش دارد.

منبع : خبرگزاری ایرنا


۴ بهمن ۹۶ -ایجاد ۲ هزار شغل با ۲۵۱ میلیارد ریال اعتبار برای مددجویان کمیته امداد زنجان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان گفت: ۲ هزار و هفت فرصت شغلی برای مددجویان تحت پوشش این نهاد با اعتباری بالغ بر ۲۵۱ میلیارد و ۵۸۴ میلیون ریال ایجاد شد که بر این اساس برنامه های پیش بینی شده کمیته امداد زنجان ۱۳۵ درصد محقق شده است.
هدایت صفری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع طرح های اشتغال کمیته امداد، ۶۱۸ طرح بالغ بر ۶۴ میلیارد و ۵۱۵ میلیون ریال از منابع اعتباری صندوق امداد ولایت و یکهزار و ۲۰۶ طرح با اعتباری بالغ بر ۱۷۴ میلیارد و ۱۴۶ میلیون ریال از محل منابع بانکی بوده است.
وی اظهار کرد: برای پنج طرح نیز با اعتبار یک میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال بصورت تلفیقی و تعداد ۳۷ طرح از محل صندوق کار آفرینی امید به مبلغ ۱۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال و ۱۴۱ شغل نیز از طریق کاریابی ایجاد شده است.
صفری افزود: بر این اساس ۸۹ مورد از طرح اشتغال حوزه کشاورزی، ۷۵۰ مورد طرح دامپروری، چهار مورد شیلات، ۴۰۷ مورد صنایع دستی، ۹۱ مورد فعالیت صنعتی، ۶۶۶ مورد را بخش خدمات شامل می شود که این اقدامات در راستای توانمند سازی گروه های هدف بوده است.
وی بیان کرد: تعهد استان در سال جاری ایجاد یکهزار و ۴۹۰ فرصت شغلی بوده و بر اساس برنامه ریزی انجام گرفته این تعداد تا پایان سال جاری به ۲ هزار و ۳۰ فرصت شغلی افزایش خواهد یافت که بیش از برنامه هدف گذاری شده است.
مدیر کل کمیته امداد استان زنجان ادامه داد: طی مدت یاد شده ۲۰ هزار و ۱۸۰ مورد نظارت بر طرح های اشتغال از طریق کارشناسان خودکفایی و ناظران اشتغال در راستای مشاوره شغلی، پایدار سازی طرح ها و جلوگیری از انحرافات در طرح های اشتغال انجام شده است.
وی اظهار کرد: طی مدت یاد شده برای چهار هزار و ۳۴۶ نفر از جامعه هدف آموزش های لازم اعم از مهارت آموزی، پایدار سازی، توسعه و کار آفرینی و حرفه آموزی ارائه شده و به لحاظ تفکیک جنسیتی ۲ هزار و ۷۸۰ مورد را خانم ها و یک هزار و ۵۶۶ نفر را مردن تشکیل می دهد.
صفری خاطرنشان کرد: از مجموع افرادیکه آموزش های فنی و حرفه ای را فرا گرفته اند، یکهزار و ۸۱۹ نفر در شهرها و ۲ هزار و ۵۲۷ نفر در روستا ساکن و تعداد ۲ هزار و ۴۲۷ نفر در مناطق غیر محروم و یکهزار و ۹۱۹ نفر در مناطق محروم بودند.
به گزارش ایرنا، هم اکنون ۲۲ هزار و ۵۰۰ خانوار با جمعیت ۳۹ هزار نفر از خدمات مستمر و غیرمستمر کمیته امداد استان زنجان برخوردارند که ۱۳ هزار زن سرپرست خانوار، ۱۷هزار سالمند، ۳ هزار و ۷۰۰ دانشجو و دانش ‌آموز و ۶۵۹ بیمار خاص و سرطانی از جمله آنها هستند.

منبع : خبرگزاری ایرنا


۳۰دی ۹۶ – صاحب شغل شدن ۱۵۰۰ زن سرپرست خانوار در البرز

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز گفت: امسال با ایجاد زمینه اشتغال برای یک هزار و ۵۰۰ زن سرپرست خانوار دراین استان، زمینه خودکفایی آنان فراهم شود.

محمد محمدی فرد روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: در مجموع در این مدت سه هزار و ۱۰۰ نفر از افراد تحت حمایت کمیته امداد در استان البرز با اجرای طرح اشتغال در مسیر خودکفایی و کسب استقلال اقتصادی قرار گرفته اند.
وی ادامه داد: ۷۰ درصد جامعه هدف کمیته امداد در استان البرز را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند.
محمدی فرد گفت: تامین آتیه این زنان با اجرای طرح های بیمه ای وتسهیلات کارآفرینی از جمله اهداف پیش بینی شده ازسوی کمیته امداد است.
وی اضافه کرد: امسال ۲.۵ میلیارد تومان برای حق بیمه زنان سرپرست خانوار دراستان البرز پرداخت شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) البرز خاطرنشان کرد: این نهاد پس از اجرای طرح های اشتغال نیز به صورت مستمر با ارائه راهنمایی و مشاوره شغلی بر پایداری مشاغل نظارت می کند.
وی گفت: تسهیلات پرداختی کمیته امداد در بخش مشاغل خانگی ده میلیون تومان و در بخش مشاغل کارآفرینی ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان است. مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز گفت: امسال با ایجاد زمینه اشتغال برای یک هزار و ۵۰۰ زن سرپرست خانوار دراین استان، زمینه خودکفایی آنان فراهم شود.
محمد محمدی فرد روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: در مجموع در این مدت سه هزار و ۱۰۰ نفر از افراد تحت حمایت کمیته امداد در استان البرز با اجرای طرح اشتغال در مسیر خودکفایی و کسب استقلال اقتصادی قرار گرفته اند.
وی ادامه داد: ۷۰ درصد جامعه هدف کمیته امداد در استان البرز را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند.
محمدی فرد گفت: تامین آتیه این زنان با اجرای طرح های بیمه ای وتسهیلات کارآفرینی از جمله اهداف پیش بینی شده ازسوی کمیته امداد است.
وی اضافه کرد: امسال ۲.۵ میلیارد تومان برای حق بیمه زنان سرپرست خانوار دراستان البرز پرداخت شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) البرز خاطرنشان کرد: این نهاد پس از اجرای طرح های اشتغال نیز به صورت مستمر با ارائه راهنمایی و مشاوره شغلی بر پایداری مشاغل نظارت می کند.
وی گفت: تسهیلات پرداختی کمیته امداد در بخش مشاغل خانگی ده میلیون تومان و در بخش مشاغل کارآفرینی ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان است.

منبع:خبرگزاری ایرنا


۲۰ دی ۹۶ – جذب ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای اشتغال زایی مددجویان میاندوآبی

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) میاندوآب گفت: از ابتدای امسال با جذب حدود ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای بیش از ۲۵۰ مددجو در شهرستان میاندوآب، اشتغال زایی شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) میاندوآب گفت: از ابتدای امسال با جذب حدود ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای بیش از ۲۵۰ مددجو در شهرستان میاندوآب، اشتغال زایی شده است.
رسول بخشی با اشاره به فعالیت پنج مرکز نیکوکاری در شهرستان میاندوآب، اظهار کرد: در شهرستان میاندوآب ۲۴ واحد نیکوکاری برای کمک رسانی به نیازمندان و مددجویان در حال فعالیت هستند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) میاندوآب با بیان اینکه مردم و خیرین همیشه یار و مددکار ما در کمک رسانی به نیازمندان بوده اند، افزود: در ۹ ماهه نخست امسال هفت میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال کمک های مردمی جمع آوری شده که یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال آن نقدی و پنج میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال آن غیرنقدی بوده است.
وی گفت: حدود چهار و ۵۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) در شهرستان میاندوآب هستند که به آنها انواع خدمات مورد نیاز ارائه می شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


۹ دی ۹۶ – اختصاص ۳۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات به مددجویان کمیته امداد جغتای

خبرگزاری فارس : مدیر کمیته امداد جغتای گفت: از ابتدای سال ۹۶ تاکنون از محل اعتبارات بانکی برای تعداد ۱۲۱ نفر از افراد تحت پوشش بااعتباری بالغ‌بر ۳۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اشتغال‌زایی ایجادشده است.

رضا مسکنی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جغتای بابیان اینکه برگزاری کلاس‌های کارآفرینی جزو اولویت‌های کمیته امداد جغتای است، اظهار کرد: امسال تراکم برگزاری دوره‌های اوقات فراغت تابستان نسبت به سال‌های قبل بیشتر بوده و سه دوره برای علاقه‌مندان برگزارشده است.
وی افزود: هر دوره ۸ الی نه سرفصل به افراد تحت پوشش این نهاد ارائه‌ شده است.
مدیر کمیته امداد جغتای ادامه داد: این دوره‌ها برای دانش‌آموزان در حال تحصیل، برای افراد مطلقه و دختران بازمانده از ازدواج و دوره‌ی سوم به‌صورت آموزش چهره به چهره به ۲۷۷ نفر از افراد خانواده‌هایی به علت نبود سرپرست، طلاق، سرپرست بیمار برگزارشده است.
مسکنی بیان کرد: طی سال جاری برای ۱۳ نفر کاریابی در این شهرستان انجام‌شده است که از این تعداد ۱۱ نفر مرد ودونفر زن بوده‌اند.
وی تصریح کرد: از ابتدای سال ۹۶ تا کنون از محل اعتبارات بانکی برای تعداد ۱۲۱ نفر از افراد تحت پوشش با اعتباری بالغ بر ۳۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اشتغال ایجاد شده است.
مدیر کمیته امداد جغتای افزود: از این تعداد ۱۰۰ نفر برای استفاده از اعتبارات بانکهای مشمول تبصره ۱۶ و برای دریافت اعتباری حدود ۳۰ میلیارد ریال به بانکها معرفی شدند.
مسکنی یادآور شد: همچنین تعداد ۲۱ نفرنیازمند از محل صندوق اشتغال نیازمندان به میزان ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای اشتغالزایی پرداخت شد.


۵ دی ۹۶ – پرداخت ۲۱میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان گناوه

خبرگزاری جمهوری اسلامی: رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گناوه گفت: در سال جاری ۲۱ میلیارد و ۷۵۲ میلیون ریال تسهیلات اشتغال زایی به ۱۲ ۴ مددجوی جویای کار تحت پوشش این نهاد پرداخت شده است.

مراد شمس الدینی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: تسهیلات اشتغال زایی در اجرای سیاست های جدید کمیته امداد و باتوجه به شعار اقتصادمقاومتی، تولید و اشتغال و باهدف حمایت از کار و اقتصاد مددجویان انجام شده است.
رئیس کمیته امدادامام خمینی (ره) گناوه اظهارکرد: در ۹ ماه سال جاری ناظران این نهاد ۲ هزار و ۶۲۵ نوبت از طرح های خودکفایی مددجویان بازدید و بر حسن اجرای فعالیت آنها نظارت کردند.
وی افزود: نظارت بر حسن اجرای طرح های خودکفایی و اشتغال توسط کارشناسان مجرب در بخش های، دامپروری، کشاورزی، مغازه داری، قالیبافی و مشاغل خانگی انجام می گیرد.
شمس الدینی با اشاره به اینکه کمیته امداد در سر فصل امور توانمندسازی محرومان و نیازمندان جامعه برای ایجاد فرصت های شغلی اهمیت ویژه ای قایل است، افزود: در این بخش علاوه بر شناسایی مددجویان مستعد، پرداخت وام، ارایه آموزشهای فنی و حرفه ای، رسیدگی و نظارت بر حسن اجرای طرح ها و نیز کمک به بازاریابی و فروش محصولات تولیدی آنها در مراحل بعدی مورد توجه قرار می گیرد.
وی اظهارکرد: این نهاد به ۲ هزار و ۴۲۰ خانوار دراین شهرستان خدمات مختلف ارایه می دهد که پرداخت مستمری، کمک های نقدی بلاعوض، جهیزیه، خدمات تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان، خدمات پرورشی و تربیتی، مشاوره ای، آموزش مهارتهای زندگی، تامین مسکن نیازمندان، کمک به تامین سلامت، امنیت تغذیه، تامین هزینه های معیشتی و کمک به تامین آسیب دیدگان ناشی از حوادث از مهم ترین آنهاست.
شهرستان گناوه با جمعیت ۱۰۲ هزار نفر در شمال استان بوشهر قراردارد.


۲۸ آذر ۹۶ -اختصاص ۶۸ میلیارد ریال برای اشتغال مددجویان کمیته امداد رامیان

خبرگزاری ایرنا: فرماندار رامیان در شرق استان گلستان از اختصاص ۶۸ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی برای مددجویان زیرپوشش کمیته امداد این شهرستان درسالجاری خبر داد و گفت: میزان تسهیلات امسال، بیش از سه برابر سال قبل است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رامیان، جواد صادقلو درجلسه کارگروه اشتغال این شهرستان با حضور مدیرکل کمیته امداد استان گلستان برگزار شد، افزود: پارسال میزان تسهیلات اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد رامیان مبلغ ۲۰ میلیارد ریال بود که کامل جذب شد.
وی ادامه داد: براین اساس امسال و ازمحل بند ‘د’ تبصره ۱۶ بودجه، ۶۸ میلیارد ریال به حوزه اشتغال مددجویان کمیته امداد رامیان اختصاص یافته که تاکنون ۴۰ درصد آن جذب شده است و بقیه نیز تا پایان امسال جذب می شود.
صادقلو با اشاره به سیاست دولت تدبیر و امید که بر پایه شعار سال مقام معظم رهبری یعنی اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال طراحی شده است، گفت: اشتغال مهمترین اولویت دولت در سال جاری است و همه ارکان دولت و حاکمیت بایستی در این راستا تلاش کنند.
وی تصریح کرد: براساس سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و نیز تسهیلات خوبی که دولت به این حوزه و رونق فضای کسب و کار اختصاص داده است، هر یک از مدیران ادارات و نهادها باید سهم خود را در ایجاد اشتغال احصا و آن را عملی کند.
فرماندار رامیان همچنین با قدردانی از بانک های عامل در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد این شهرستان، از آنان خواست درجذب کامل تسهیلات پیش بینی تا پایان سال جاری، تلاش نمایند.
به گزارش ایرنا، امان الله حسین پور، مدیرکل کمیته امداد حضرت امام (ره) گلستان نیز دراین جلسه بااشاره به اختصاص ۶۸ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی برای مددجویان زیر پوشش کمیته امداد رامیان درسال جاری، گفت: بانک ها باید همکاری بیشتری با مددجویان در دریافت این تسهیلات داشته باشند.
امان الله حسین پور افزود: بخشی از ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی امسال کمیته امداد گلستان برای کارآفرینی به زنان سرپرست خانوار که زیر ۵۰ سال دارند و هم اکنون نیز تعداد آنان ۳۶ هزار نفر در استان است، پرداخت می شود.
همچنین درپایان این جلسه از روسای بانک های عامل شهرستان ۸۵ هزار نفری رامیان در شرق گلستان با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل قدردانی شد.


۲۲ آذر ۹۶ – کاهش یک‌‌هزار میلیاردی اعتبار اشتغالزایی کمیته امداد در لایحه بودجه ۹۷

خبرگزاری خانه ملت : رییس کمیته امداد امام خمینی (ره)‌ گفت:‌ اعتبار اشتغازایی کمیته امداد در لایحه بودجه سال ۹۷ درمقایسه با سال گذشته هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است.
به گزارش بازارکار به نقل از خانه ملت،سید پرویز فتاح درخصوص اعتبار کمیته امداد در لایحه بودجه سال ۹۷، گفت:‌ در لایحه بودجه ردیفی برای کمیته امداد با عنوان کمک به مددجویان وجود دارد، این ردیف مانند همه امورجاری بودجه ۱۰ درصد رشد داشته است؛ بنابراین این مسئله مزیتی برای کمیته امداد محسوب نمی شود.
وی افزود: ‌یک ردیف درتبصره ۱۶ لایحه بودجه سال ۹۷ برای وام، تسهیلات بانکی قرض الحسنه اشتغال وجود دارد که سال قبل این میزان ۳ هزار میلیارد تومان مصوب شد، اما امسال پیشنهاد دولت ۲ هزار میلیارد تومان است؛ اما با توجه به تاکیدات رییس جمهور و مجلس درباره اشتغالزایی و تولید باید این میزان افزایش پیدا کند، زیرا عمده کار کمیته امداد دراشتغالزایی و خودکفایی خانواده ها است.
فتاح با بیان اینکه مجلس از آمادگی لازم برای کمک به دولت در جهت افزایش این ردیف همانند سال ۹۶ برخوردار است، تصریح کرد:‌ همچنین ردیف افزایش مستمری درسال ۹۶ به میزان ۴ هزار میلیارد تومان بود که خوشبختانه این ردیف درسال ۹۷ به ۷ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است؛ اما عنوان ردیف و یا توضیح آن تغییرکرده است، یعنی باید شفاف شود که سهم تحت پوشش های فعلی کمیته امداد و بهزیستی به شکلی تغییر می کند.
رییس کمیته امداد امام (‌ره)‌ تاکید کرد:‌ البته میزان باقی مانده ازاین بخش برای رفع مطلق مصرف شود، ازدولت و مجلس انتظار می رود که فقر مطلق را روشن تر و شفاف تر تعریف کنند، ضمن اینکه تبصره های دیگری نیزدربودجه برای کمک به نیازمندان وجود داشته که ارقام آنها ثابت باقی مانده است؛ بنابراین باید این ارقام نیز افزایش پیدا کند.


۱۴آذر ۹۶ – اشتغال ۲۵ نفر توسط بانوی مددجوی کرمانی

باشگاه خبرنگاران جوان: بانوی مددجوی فاریابی با دریافت تسهیلات اشتغال کمیته امداد توانست زمینه اشتغال ۲۵ نفر را فراهم کند.

اشتغال ۲۵ نفر توسط بانوی مددجوی کرمانی به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ؛ سکینه سهرنی، بانوی مددجوی کرمانی علاوه بر اینکه مجری طرح‌های دامداری (پرورش گاو شیری)، آبیاری تحت‌فشار است ۴۰ هکتار زمین کشاورزی را زیر کشت برده است و به همین دلیل به عنوان کارآفرین موفق شناخته است.
وی بابیان اینکه سال ۱۳۸۵ به دلیل فوت سرپرست و داشتن ۱۱ فرزند، تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفتم افزود: با توجه به اینکه مستمری کمیته امداد جوابگوی مخارج زندگی خود و فرزندانم نبود و همچنین با توجه به خشکسالی‌های پی‌درپی و خشک شدن آب چاه‌های زیرزمینی امکان بهره‌برداری مناسب زمین‌های کشاورزی و کشت محصول نداشتم به‌سختی زندگی می‌گذارندم.
سهرنی تصریح کرد: طی مدت شش سالی که تحت حمایت کمیته امداد بودم و باراهنمایی و مشاوره امدادگران این نهاد و البته با توجه به توانایی، علاقه و استعدادی که در انجام کار کشاورزی و دامداری داشتم، برای احیا زمین‌های کشاورزی مبلغ شش میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه از کمیته امداد دریافت کردم و توانستم زمین‌های کشاورزی‌ام را دوباره احیا کنم.
این کارآفرین موفق بیان کرد: به‌منظور افزایش سطح زیر کشت، استفاده بهینه از منابع آب و زمین، استفاده از روش‌های مکانیزه و برقی کردن موتورپمپ ‌های کشاورزی و همچنین مجهز کردن زمین‌های کشاورزی به روش‌های نوین آبیاری ۱۴ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال از کمیته امداد دریافت کردم از این طریق ۲۵ نفر از اعضای خانواده و افراد جویای کار را مشغول به کار کردم.
وی گفت: هم‌اکنون علاوه بر کشت و تولید محصولات کشاورزی ازجمله ذرت، گندم، هندوانه، کلم برو کلی، سیب زمین و پیاز به کار دامداری نیز مشغول هستم و ماهیانه درآمد خوبی از محل فروش محصولات دامی و کشاورزی کسب می‌کنم.
سهرنی افزود: هم‌ اکنون یکی از فرزندانم دریکی از مراکز بهداشت مشغول به کار است و علاوه بر کار در مرکز بهداشت در رشته روانشناسی در مقطع دکتری نیز مشغول به تحصیل است.
این کارآفرین موفق گفت: خودکفا شدن خیلی روی زندگی‌ام تأثیر گذاشته و خدا رو شاکرم علاوه بر کسب درآمد بالا و روزی حلال توانسته‌ام زمینه اشتغال فرزندانم و افراد جویای کار زیادی را فراهم کنم و در شش‌ماهه نخست امسال موفق به فروش ۴۰۰ میلیون تومان محصولات کشاورزی و دامی شده‌ام.
گفتنی است: این بانوی ۶۳ ساله فاریابی در سال ۹۲ به خودکفایی رسید و از حمایت کمیته امداد خارج شد.


خبر ۲۳ آبان ۹۶ – ایجاد ۱۵۵۹ فرصت شغلی برای مددجویان سیستان‌وبلوچستان

خبرگزاری فارس : معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد سیستان و بلوچستان گفت: در ۷ ماهه سال جاری هزار و ۵۵۹ طرح اشتغال با اعتبار ۱۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای مددجویان استان سیستان و بلوچستان اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از سایت خبری کمیته امداد، رمضان پودینه،گفت: یکی از برنامه‌های این نهاد برای توانمندسازی مددجویان ایجاد درآمد با اجرای طرح‌های مشاغل خانگی در زمینه ‌هایی مانند کشاورزی، دام‌پروری، خدمات، صنایع دستی، شیلات و حمل و نقل است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در هفت ماهه نخست سال جاری هزار و ۵۵۹ طرح اشتغال با اعتبار ۱۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در ۲۰۰ رشته شغلی برای مددجویان این استان اجرا شد،افزود: از مجموع طرح‌های اجرا شده ۶۹۰ طرح با مبلغ هفت میلیارد تومان از محل اعتبارات صندوق قرض الحسنه امداد” ولایت” و ۸۶۹ طرح با هزینه ۱۰ میلیارد تومان از سوی تسهیلات بانک های عامل این استان صورت گرفته است.
وی ادامه داد: در این مدت به منظور پایدارسازی مشاغل ایجاد شده و تسریع در امر توانمندسازی مددجویان ۳۰ هزار و ۵۱۵ نظارت فنی و کارشناسی از واحدهای دام‌پروری، کشاورزی، شیلات و فعالیت‌های صنعتی و خدمات آنها توسط مهندسان ناظر و کارشناسان این نهاد در مرحل قبل، حین و بعد از اجرای طرح انجام شده است.
پودینه با بیان اینکه سال گذشته ۵۸ هزار و ۵۰۰ نوبت بازدید و نظارت مستمر بر طرح‌های اشتغال توسط مهندسان ناظر و ۴۸۵ مورد نظارت بر طرح‌ها از سوی کارشناسان این نهاد صورت گرفته است، اعلام کرد: امسال بازدید از هزار و ۴۰۹ طرح اشتغال در زمینه کشاورزی و باغداری، ۵۶ مورد شیلات و صید و صیادی، چهار هزار و ۴۵ طرح در بخش صنایع دستی و ۱۷ هزار و ۱۳ طرح در زمینه خدمات در حال انجام است.
وی گفت: همچنین تا حصول اطمینان از پایدارسازی مشاغل ایجاد شده اقدامات مختلفی شامل برگزاری دوره‌های کارآفرینی برای مجریان طرح، ارایه آموزش‌های تکمیلی ،بازآموزی و توسعه طرح‌ها با افزایش تسهیلات، کمک در تهیه و تامین ابزارآلات و بازاریابی و فروش محصولات تولیدی صورت می‌گیرد.
این مسؤول با اشاره به اینکه ایجاد سازوکارهای نظارتی فراگیر بر مراحل اجرای طرح‎‌های کسب و کار خرد و خانگی با هدف توسعه فرصت های شغلی، ایجاد بازار کار مناسب و تحقق خودکفایی مددجویان است، گفت: مددجویان قبل از اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی دوره‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای متناسب با طرح مورد نظر خود را گذرانده و سپس زیر نظر مشاوران به کار ادامه می دهند تا بتوانند با ارتقای تولید و ایجاد اشتغال پایدار به استقلال اقتصادی دست یابند.

 


خبر ۱۷ آبان ۹۶ – اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال مددجویان کمیته امداد خراسان رضوی

بازارکار: مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی در گفتگو با بازارکار با تشریح برنامه های اشتغال و کارآفرینی برای مددجویان کمیته امداد در استان خراسان رضوی اعلام کرد: در سال ۱۳۹۶ بودجه اشتغال استان خراسان رضوی دویست میلیارد تومان است و بیش از ۱۵ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار بازارکار دکتر محسن مسعودیان راد تعداد مددجویان کمیته امداد خراسان رضوی تعداد مددجویان کمیته امداد در این استان را ۱۷۹ هزار خانوار عنوان کرد و خاطرنشان کرد: تعداد افراد تحت پوشش کمیته امداد در استان خراسان رضوی ۳۹۱ هزار نفراست.
وی با اشاره به اینکه رویکرد جدید امداد توانمندسازی و ایجاد فرصت های شغلی برای مددجویان است یادآور شد: مددجویان بیشتر به فرصت های اشتغال و کارآفرینی نیاز دارند نه صدقه و در همین راستا در سال گذشته ۶۵۰۰ فرصت شغلی ایجاد کردیم و ۲۵۰۰ نفر را از طریق کاریابی ها به کار گمارده ایم.
دکتر مسعودیان با اشاره به اینکه اعتبارات سال گذشته استان خراسان رضوی ۸۱ میلیارد تومان بوده افزود: این بودجه در سال جاری به ۱۴۳ میلیارد تومان اعتبارات بانکی و ۷۶ میلیارد تومان اعتبارات امدادی رسیده است .
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی نسبت به توجه مددجویان این سازمان به اجرای شعار امسال و ندای مقام معظم رهبری در خصوص ارتقای تولید و اشتغال ابراز خرسندی کرد.
وی اظهار داشت: بیشترین طرح اشتغال زایی در کمیته امداد خراسان رضوی در خصوص طرح هایی از جمله خدمات و فروش محصولات و تولیدات مددجویان بوده و در مراحل بعد، طرح های دامداری، کشاورزی و صنعتی در این بخش قرار گرفته اند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی با اشاره به اینکه بیشترین اعتبارات سال گذشته کمیته امداد این استان، بانکی بوده است یادآور شد: ۹۵ درصد از این اعتبارات، جذب شد که نسبت سال های گذشته از رشد بیشتری برخودار بوده است.
مسعودیان راد تعریف کمیته امداد از اشتغال زایی را مشاغل کوچک و خانگی برشمرد و ادامه داد: در مرحله نخست ایجاد اشتغال زایی برای مددجویان، از آنها نیازسنجی انجام شد و در مرحله بعد، استعداد مددجویان در قالب ۱۹۰ برنامه مورد بررسی قرار گرفت.
وی با اشاره به انجام مشاوره و هدایت شغلی در کمیته امداد خراسان رضوی متذکر شد: علاوه بر اینکه وام های کمیته امداد به صورت تخصصی در اختیار مددجویان متقاضی قرار می گیرد، وام های مذکور بدون سود بوده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی با بیان اینکه پس از اعطای تسهیلات به مددجویان، آنها به مدت ۵ سال مورد حمایت این سازمان قرار می گیرند گفت: علاوه بر اینکه، وام های کمیته امداد ۴ تا ۱۵ میلیون تومان بوده، به نظر می رسد، استقبال مددجویان جوان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها از این تسهیلات ضروری است.
مسعودیان راد با ابراز خرسندی نسبت به کارایی بالا در طرح های خوداشتغالی مددجویان از نظر توجیه اقتصادی بیان کرد: زنان سرپرست خانوار بیشتر از سایر مددجویان به ایجاد اشتغال برای خود و خانواده علاقمند هستند.
وی با اشاره به اینکه نگاه ما در کمک به مددجویان روش ماهیگری به جای دادن ماهی است اظهار داشت: در این راستا تلاش می کنیم مددجویان در درجه اول بتوانند کسب و کاری را راه اندازی کنند تا بتوانند به خوداتکایی برسند و یا بتوانند شغل مناسب پیدا کنند.
خراسان رضوی به برکت وجود امام هشتم در این استان و سیل ورود ارادتمندان به این استان از توانمندی های فراوانی برای اشتغال و کارآفرینی برخوردار است.


۱۴ ابان ماه ۱۳۹۶ – پرداخت ۸ میلیارد تومان وام اشتغال و کارگشایی به نیازمندان خراسان‌شمالی

خبرگزاری فارس: رئیس صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کمیته امداد خراسان‌شمالی گفت: در نیمه نخست سال ۹۶ دو هزار و ۴۵ فقره وام اشتغال و کارگشایی به افراد نیازمند مددجو و غیر مددجوی خراسان‌شمالی پرداخت‌شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، رضا وحدانی، رئیس صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت خراسان‌شمالی با اشاره به اینکه این نهاد باهدف توانمندسازی مددجویان و فرزندان آن‌ها و همچنین جلوگیری از رشد فقر در بین محرومان، وام‌های قرض‌الحسنه کارگشایی اعطا می‌کند، گفت: در سال‌های گذشته پرداخت وام در کمیته امداد محدود به مددجویان تحت حمایت بود اما با برنامه‌های ابلاغی جدید این رویکرد تغییر کرده است.
وحدانی بابیان اینکه نیازمندان می‌توانند با مراجعه به‌تمامی دفاتر کمیته امداد در سطح شهرستان‌ها، پس از احراز صلاحیت توسط مددکاران این نهاد از این خدمت بهره‌مند شوند، افزود: کمیته امداد خراسان‌شمالی باهدف اعطای وام‌های قرض‌الحسنه با شرایط آسان‌تر صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت را از سال ۹۵ راه‌اندازی کرد.
وی در ادامه بابیان اینکه این وام‌ها در قالب جهیزیه، درمانی، تحصیلی، کارگشایی، مسکن، محکومین، اشتغال به مددجویان و غیر مددجویان نیازمند پرداخت می‌شود، سقف پرداختی برای وام‌های کارگشایی را پنج میلیون تومان و سقف در نظر گرفته‌شده برای وام‌های اشتغال را ۲۰ میلیون تومان اعلام کرد.
رئیس صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت خراسان‌شمالی در ادامه گزارشی از وام‌های ضروری اعطاشده در نیمه نخست سال ۹۶ ارائه کرد و افزود: این استان طی نیمه نخست امسال درمجموع دو هزار و ۴۵ فقره وام ضروری به افراد نیازمند مددجو و غیر مددجو پرداخت کرده است که ۵۱۴ فقره از وام‌ها به غیر مددجویان نیازمند پرداخت‌شده است.
وی مبلغ وام پرداختی به مددجویان را در نیمه نخست امسال، هشت میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و یادآور شد: در نیمه نخست سال جاری، ۲۸۱ فقره تسهیلات اشتغال به ارزش چهار میلیارد تومان از محل این صندوق به مددجویان پرداخت‌شده است.
وحدانی با اشاره به اینکه منابع مالی این صندوق از محل سپرده‌های خیران و منابع داخلی کمیته امداد خراسان‌شمالی تأمین می‌شود، تأکید کرد: از هم‌وطنان نیکوکار دعوت می‌شود برای رفع فقر از چهره جامعه در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت این استان سپرده‌گذاری کنند.
وی با یادآوری اینکه بسیاری از مددجویان درباز پرداخت اقساط مشکل‌دارند، بیان کرد: خیران و نیکوکاران همچنین می‌توانند نیازمندان و مددجویان تحت حمایت را بازپرداخت اقساط معوق و یا رفع مشکل ضمانت یاری کنند.

آرشیو اخبار استخدام کمیته امداد در سال ۹۵

دیدگاه ها (۴۴)

 1. مریم می‌گه:

  من دانشجوی ارشد و ۴۱سالمه تو بعضی از این آزمونها شرکت کردم اما یا مدرکم مرتبط نبوده یا شرایط سنی رو نداشتم. مشکل شرط سنی با این شرایط شرکت کنندگان در آزمون هیچ هماهنگی نداره. وقتی هر بار شرایط نداریم طبعا سنمون هم بالاتر میره ؟!

 2. مراد کرم پور می‌گه:

  سلام اینجانب ساکن استان لرستان. دارای لیسانس علوم اجتماعی و کارشناسی ارشد ایرانشناسی دانشگاه شهید بهشتی
  جویای کار هستم و دارای کارت پایان خدمت .
  و پدر و مادرم نیز تحت پوشش کمیته امداد هستن .
  لطفا کمک کنید صاحب شغلی بشم . بخدا یک عمر درس خوندم

 3. روح الله گرامی می‌گه:

  سلام.لیسانس علوم تربیتی دارم.متاهل.بیکار.اجاره نشین.خودم هم تحت پوشش کمیته امدادام.خواستار کمک هستم .زندگیم داره بهم میخوره.

 4. هوشیار خدابنده می‌گه:

  با سلام من دیپلم هستم تحت پوشش کمیته امداد امام ره متاسفانه از ناحیه دست راست دچار از کار افتادگی شده کار نگهبانی یا از قبیل را خواستارم

 5. خواهر می‌گه:

  سلام جناب آقای دکتر فتاح کاش می شد حداقل یک درصد از استخدامی های دولتی یا شرکتی نهاد های مختلف رو به بچه های تحت پوشش اختصاص میدادین آخه زیر فشار مالی درس خوندن اونم با بهترین معدل تو دانشگاه روزانه در مقطع ارشد واقعا اجحافه که ما رو مثل بقیه ی بچه های مرفه در نظر بگیرند اینطوری خیلی از خانواده ها رو می تونید از زیر پوشش در بیارین خواهشا یک فکری در این خصوص بشود و من الله التوفیق .

 6. عاطفه می‌گه:

  سلام لطفا شرایط استخدام رو هم بگید نوشته استخدامی ولی میری توش هر چی نوشته الا در مورد شرایطش.منم ارشد فلسفه گرایش الهیات هستم تواستخدامی ها هیچوقت رشته ی ما نیست کاش رشته دیگه خونده بودم

 7. هیچ می‌گه:

  یه قسمتی بذارید جداگانه برای اخبار و اطلاعات عمومی استختام
  قسمتیم برای خود استخدام اگه باشه درهم رو اعصابه
  خدایا بداد جوونا برس

 8. فرزانه می‌گه:

  وای خدا دارم دیوونه میشم از بیکاری .هیچکی به فکر جوونا نیست .این ازمونا همه فرمالیته ست .صدبار ازمون دادم هر بار کلی پول ریختم به حساب ولی قبول نشدم چون نیروها از قبل تعیین شدن .فرستادنمون دانشگاه ک چهار سال دیرتر به فکر کار بیفتیم .اخ خدا دیگه دیوونه شدم از بس صبح تا شب دنبال کار ازین سایت ب اون سایت بودم .کاش درس نخونده بودم ک لا اقل خودنو مقصر میدونستم .اگه برا جنگ باشه ک هر چی جوونه میفرستن جلو تیر ولی حالا ک جوونا نیاز ب کار دارن هیچکی حاضر نیست بهشون کار بده .خدایا ادم دردشو به کی بگه .

 9. مهدی می‌گه:

  سلام-بعداز۲۰ سال زحمت در کمیته امداد-آخرش ۷۵۰تومان حقوق-صرفا جهت اطلاع مدیر-

 10. علی می‌گه:

  سلام-تو رو خدا به فکر راننده های کمیته امداد باشید-

 11. مسعود می‌گه:

  بخدا دیگه از زندگی خسته شدم لیسانس ICT دارم دو سالم هست که از سربازی اومدم تنها کاری که موجوده واسم کارگریه روزی صد بار به خودم لعنت میفرستم که چرا درس خوندم ای کاش درس نمیخوندم
  برای ظهور دعا کنید

 12. مهدی می‌گه:

  سلام دوستان
  محض اطلاع باید بگم تو کمیته امداد از استخدام خبری نیست
  بعدشم تو رو خدا آرزو هم نکنید تو چنین مکانی استخدام بشید

 13. ازادی می‌گه:

  من لیسانس مددکاری اجتماعی هستم یک سال مدرک مددکاری دارم مددجو کمیته امدادهم هستم نیرو گرفتند ولی هیچ کدوم مددکار نیستند ولی من ک مددکار هستم منوبرای نیرووجذب نکردند این بی انصافی هست

 14. mehdi می‌گه:

  با سلام ، بنده لیسانس جامعه شناسی فرزند مددجوی این نهاد می باشم در سال ۸۶ از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شدم ودر برنامه های کمیته امداد فعالیت گسترده ای داشته ام ولی متاسفانه به جای اینکه از فارغ التحصیلان فرزند مددجو استفاده شود،از فرزندان خانواده های پولدار و سفارش شده توسط مقامات و نماینده گان مجلس استفاده میکنند و نه وام درست حسابی با شرایط ضامن و…. میدند.

 15. مختار می‌گه:

  سلام دوستان صرفا جهت اطلاع بگم که منظور از استخدامی در کمیته امداد دادن وام کم بهره به فرزند مجرد والدین تحت پوشش میباشد

 16. عیسی می‌گه:

  استخدام کمیته امداد رو در سایت دیدم جاخوردم
  من ۸ سال سابقه در این نهاد بیرونم کردن
  گفتم بهتون بگم که آقای مهندس فتاح در سکوت خبری ۱۶۰۰۰ نفر نیروی قراردادی این نهاد رو اخراج کرده بفکر استخدام در این نهاد نباشید که دیگه از استخدام در این نهاد خبری نخواهد آمد

 17. علی می‌گه:

  سلام من لیسانس الهیات هستم و متاهل و بیکار و فرزند مدد جوی کمیته امداد میتونم در استخدامی شرکت کنم؟

 18. سهراب برگلي می‌گه:

  سلام. با تشکر از کمیته امداد خمینی(ره). سهراب برگلی هستم کارشناسی معماری. میخواستم ببینم شرایط استخدام شامل ما میشود یا نه. با تشکر

 19. کارمند سابق امداد می‌گه:

  سلام.۲ سال پیش به خواسته ی خودم بازخرید کردم نیروی رسمی امداد با ۱۳ سال سابقه خوب و رضایت مند .مایل به بازگشت هستم

 20. پیام پورحاجی می‌گه:

  من لیسانس حسابداری دارم من می تونم تو استخدامی شرکت کنم متشکرم

 21. f.a می‌گه:

  سلام من فنی برنامه نویسی میخوانم ترم اخر کاردانی ام اولین بار میخوام کارکنم سابقه کار ندارم حدودا ۱۸ سالمه میخواستم بدونم میتوانم دراستخدام شرکت کنم

 22. تنها می‌گه:

  سلام جناب مدیر شما خبر نداری امداد ۱۵۰۰۰ نیروی قراردادیشو دارهتعدیل می کنه (ِیا اخاج نیرو یا شرکتی شدن) حالا اومدی میگی استخدام دل همکارا رو خون نکن خواهشا

 23. sara می‌گه:

  سلام تو تیتر خبر میزنید استخدام بعد تو شرح خبر هیچی خبری از استخدام نیست چه جوریه ؟..

 24. مرتضی می‌گه:

  من لیسانس حسابداری هستم و ۲ سال هم سابقه خدمت در کمیته امداد به صورت ساعتی بودم

 25. مرتضی می‌گه:

  سلام امسال استخدامی در کمیته امداد هست یا نه ؟
  لطفا خبر بدید

 26. ناهید می‌گه:

  باسلام وخسته نباشی ۲۵ساله مجرد؛ دانشجوی مهندسی فناوری اطلاعات؛ من ب عنوان نیروی موردی به مدت ۵سال هم درواحددرمان وهم واحد اکرام کمیته امدادکارکرده ام وازتمام کارهای امداداطلاع دارم خصوصااتوماسیون لطفا برای استخدام ب بنده اطلاع دهیدباتشکر

 27. سعید می‌گه:

  خبری که شما گذاشتید مربوط به اشتغال زایی کمیته بوسیله پرداخت وام هست و ربطی به استخدام نداره

 28. حسن می‌گه:

  با سلام بنده کارشناس عمران هستم با ده سال سابقه کاری اعم از خدماتی.کارشناسی مدیریت و بازاریابی. مسئول دفتر.منابع انسانی.خواهشا اگه کاری بود ما رو هم لحاظ بکنید حتی نظافت چی به خدا الان از زندگی سیر شدم نمیدونم چیکار بکنم

 29. sedigeh می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید من فارغ التحصیل کارشناسی کشاورزی از سال ۸۷ و ارشد مدیریت اجرایی چندین سال است که بیکارم میشه شرایط کامل استخدام و شرایط اعطای وام را بفرمایید.

 30. محمد می‌گه:

  کارشناسی تکنولوژی ساختمان دارم، واسه استخدام خبر بدین ممنونم باتشکر

 31. یوسف می‌گه:

  باسلام من سال۷۶مدرک فنی گرفتم وهنوزنتوانستم ازوام خوداشتغالی استفاده کنم الام هم متاهلم وهم بیکار

  • پارسان می‌گه:

   متاسفم برای این مملکت که بهترین متخصص ها تو بهترین سنشون بیکارند وخیلی ها دو شغله که هیچی چند شغله وبازنشسته اندوحتی شرایط کار کردن ندارند فردا پس فرداس که بیفتند هنوز شغلشون رو رها نکردن ودولت هم که هیچ اقدامی انجام نمیده
   الهم عجل لولیک الفرج

 32. afsaneh می‌گه:

  من ارشد تاریخ اسلام وخواهر لیسانس مدیریت آموزشی داریم وهردو بیکار هستیم لطفا در استخدام کمیته این رشته ها هم لحاظ شود

 33. بهزاد می‌گه:

  سلام ، لیسانس عمران اب هستم ،شرایط استخدام رو اعلام کنید

  • زینب زبیدی می‌گه:

   با عرض سلام.
   بنده لیسانس عمران-عمران دارم خواستم ببینم آیا میتوانم در استخدام شرکت نمایم.باتشکر

 34. اجاقی می‌گه:

  سلام من تا امسال تحت پوشش این نهاد بوده ام و مدرک کارشناسی مکانیک تاسیسات دارم ایا بخش نامه ای برای استخدام هست

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها