استخدام سازمان محیط زیست سال ۹۳ + ۵۰۰۰ نیرو در یگان حفاظت محیط زیست کم داریم

استخدام سازمان محیط زیست سال 93 + 5000 نیرو در یگان حفاظت محیط زیست کم داریمReviewed by Admin on Aug 6Rating:

استخدام سازمان محیط زیست

خبر ۱۵ اسفند ۹۲ – ۵۰۰۰ نیرو در یگان حفاظت محیط زیست کم داریم

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گفت:‌ در حال حاضر ۵۰۰۰ نیرو در یگان حفاظت محیط زیست کم داریم که باید برای جذب آنها اقدامات لازم انجام شود.
سرهنگ حمیدرضا خیلدار در گفت‌وگو با خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ‌افزود: به دلیل مشکلات مالی دولت این نیروها باید به صورت سالانه جذب ساختار یگان شوند.
وی ادامه داد: در حال حاضر برخی پاسگاه‌های محیط زیست با یک یا دو نیرو اداره می‌شوند و هر محیط بان ۱۸ شبانه‌روز محل کار است و تنها ۱۲ شبانه‌روز استراحت می‌کند در حالی که سایر نیروهای مسلح ۱۰ شبانه‌روز کار کرده و ۲۰ شبانه‌روز استراحت می‌کنند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: با وجود این میزان کار، محیط بانان باید حقوق بیشتری از سایر نیروها داشته باشند اما حقوق بسیار کمتری دریافت می‌کنند.
سالانه ۱۰۰ تا ۱۲۰ سرباز امریه‌ای جذب یگان محیط زیست می‌شود
خیلدار در خصوص جذب نیروهای امریه در سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تعداد سربازان امریه‌ای بسیار کم است که در سال بیش از ۱۰۰ تا ۱۲۰ نیرو نمی‌شوند.
وی تاکید کرد: باید بیشتر به دنبال سرباز سهمیه‌ای باشیم اما چون موالید ذکور کم و حتی به همین دلیل تعدادی از معافیت‌ها نیز حذف شده نمی‌توانیم سربازان سهمیه‌ای جذب کنیم.
وی تاکید کرد: در حال حاضر سربازان سهمیه‌ای به سایر نیروی نظامی مانند سپاه و ارتش و داده می‌شود و سازمان‌هایی مانند سازمان حفاظت محیط زیست باید به جای جذب سرباز، نیرو استخدام کنند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: البته این موضوع کاملا به جا و منطقی است؛ چرا که اگر نیرو استخدام کنیم او را آموزش داده و در نهایت برای خودمان کار می‌کنند اما یک سرباز بعد از دو سال خدمت، رفته و هیچ گاه جای نیروی رسمی را نخواهد گرفت.

 

خبر ۱۴ بهمن ۹۲ -نیاز سازمان جنگل‌ها به ۵ هزار کارشناس و نبود بودجه استخدام

رییس‌ سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: در حال حاضر به حدود ۵۰۰۰ نیروی کارشناس در زمینه‌های مختلف نیاز داریم که در صورت مساعدت دولت و اختصاص بودجه مورد نیاز باید استخدام‌ها در این سازمان آغاز شود.
خداکرم جلالی – معاون وزیر جهاد کشاورزی – در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهارکرد: یکی از مشکلات کنونی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در زمینه‌های مختلف از حفاظت از منابع طبیعی تا رسیدگی به مسائل حقوقی، کمبود نیروی انسانی و کارشناس در حوزه‌های منابع طبیعی و حقوقی است.
وی افزود: گرچه علیرغم بازنشسته شدن بسیاری از نیروهای سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری هیچ اقدامی در چند سال اخیر برای استخدام نیروی انسانی جدید صورت نگرفته اما طی ماه‌های گذشته اقدامات بسیاری برای دریافت مجوز و بودجه مورد نیاز این بخش مذاکرات بسیاری انجام شده تا بتوانیم از وزارت جهاد کشاورزی دستور لازم را اخذ کنیم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: براساس قانون مصوبی که اجازه استخدام ۱۰ هزار نفر نیروی کارشناس از طریق نظام مهندسی کشاورزی را طی سه سال داده است در صدد هستیم بتوانیم سهم مناسبی را به سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری اختصاص دهیم که البته بستگی به وضعیت مالی دولت دارد.
به گزارش ایسنا، بر اساس قانون اصلاح قانون استخدام مهندسان ناظر تولیدات کشاورزی، دولت موظف است از تاریخ تصویب این قانون و حداکثر ظرف سه سال با رعایت حکم بند (ج) ماده (۲۴) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال ۸۶ تعداد ۱۰ هزار ناظر بخش کشاورزی و منابع طبیعی با تحصیلات کارشناسی و بالاتر و عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را که از سال زراعی ۸۲ تا زمان تصویب این قانون حداقل دو سال سابقه فعالیت مستمر در زمینه منابع طبیعی و تولیدات محصولات راهبردی و اساسی بخش کشاورزی داشته باشند یا در تعاونی‌های تولید به عنوان مدیر یا کارشناس فعالیت کرده و در مدیریت جهاد کشاورزی استان‌ها، شهرستان‌ها یا مراکز خدمات کشاورزی دارای سوابق مشارکت و نظارت در امور یاد شده باشند یا با معرفی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی‌ یا شرکت‌های خدمات فنی و مشاوره‌ای توسط جهاد کشاورزی استان‌ها اشتغال به کار داشته و به صورت مستقیم بر محصولات اساسی و راهبردی کشاورزی نظارت داشته‌اند، با رعایت ماده (۴۶) قانون مدیریت خدمات کشوری و شرایط عمومی استخدامی کشور در پست‌های عملیاتی و نظارتی جهاد کشاورزی شهرستان‌ها یا مراکز خدمات کشاورزی استخدام کنند.

 

خبر ۷ بهمن – آزمون محیط زیست در سال ۹۱ برگزار می شود – لینک خبر

خبر ۲ دی –  مجوز استخدام ۱۰ هزار نفر در سازمان محیط زیست ابلاغ شد

استخدام سازمان محیط زیست

 به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست حسن شیخ نیا افزود: در حوزه زیر ساخت و زیر بنایی چند اقدام اساسی در سال ۹۰ و ۹۱ پایه گذاری شده است که بخشی از آنها تحقق پیدا کرده است و بخشی از آن در سال‌جاری محقق می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نیروی انسانی در همه دستگاه‌های اجرایی یکی از دغدغه‌های اصلی است، اظهار داشت: این دغدغه در سازمان حفاظت محیط زیست وجود داشته که خوشبختانه با برنامه‌ریزی و تعامل با بخش‌های مختلف نظام اداری کشور از جمله معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری توانستیم برای برنامه پنجم توسعه مجوز استخدام و به کارگیری ۱۰ هزار نیرو در رده‌ها و بخش‌های مختلف با اولویت استان‌ها را بگیریم.

به گفته شیخ‌نیا در حال حاضر فرایند تصویب این مجوز‌ها انجام و این مجوز‌ها ابلاغ شد.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: با این اقدام بیش از ۴۰ درصد پست‌های بلاتصدی در سازمان حفاظت محیط زیست در سراسر کشور تعیین و تکلیف و امکان جذب و به کارگیری نیروها فراهم شد.

وی افزود: این مجوز با اولویت کادر اجرایی( محیط بان) برای حفاظت از عرصه‌های طبیعی، حراست از گونه‌های  مختلف و ارتقای شاخص‌های زیست محیطی که نقش بسیار مهمی دارند و همچنین کارشناسان متخصص مرتبط با حوزه محیط زیست در برنامه‌های جذب و به کارگیری اختصاص خواهد یافت.

شیخ‌نیا گفت: توزیع نیروها برای ۳ سال آینده باقی مانده از برنامه پنجم توسعه صورت می‌گیرد و با تعامل و همکاری معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی دولت برای تامین منابع بخشی از نیروها در سال‌جاری جذب خواهند شد و مابقی در طی سال‌های ۹۲ و ۹۳ با برگزاری آزمون‌های متمرکز و نیمه متمرکز جذب می‌شوند.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: یکی از برنامه ریزی‌های زیر ساختی که در سال‌جاری در سازمان اتفاق افتاده است، استفاده از فناوری‌های نوین و برتر در جهت پایش، نظارت و کنترل در حوزه‌های مختلف سازمان بوده است.

یه گفته وی در سنوات گذشته بازدیدها از صنعت و معدن و عرصه‌های طبیعی به صورت فیزیکی و توسط نیروی انسانی انجام می‌شد که امروز با استفاده از این تکنولوژی‌ها نیاز به نیروی انسانی کمتر شده که این امر احتمال خطای نیروی انسانی را کاهش می‌دهد.

شیخ نیا افزود: در سال‌جاری منابع و اعتبارات سازمان محیط زیست با همکاری دولت و مجلس به طور کلی بیش از ۷۵ در صد افزایش یافت که این افزایش اعتبار نقش اساسی در تأمین نیاز‌های نرم افزاری و سخت افزاری داشته است.

اطلاعیه ۱۱ آذر ۹۱ :

برنامه سازمان محیط زیست برای استخدام ۷۰۰۰ نیروی جدید اعلام شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، ˈ محمد جواد محمدی زاده ˈ اظهار داشت : بر این اساس نیروهای داوطلب هم در بخش محیط بانی و هم در سطوح کارشناسی و فعالیت های اداری استخدام می شوند.

وی اظهار داشت: در مجموع به ۱۱ هزار نیرو برای انجام ماموریت ها نیاز داریم زیرا در حال حاضر شهرستان های جدیدی ایجاد شده اند که باید اداره محیط زیست در آنها به وجود آید و با توجه به تنوع زیاد فعالیت های زیست محیطی در استانها لازم است که نیروهای زیادی در استان های مختلف به کار گرفته شوند.

معاون رییس جمهوری یادآور شد: از ۷۰۰۰ نیروی استخدامی تنها ۷۰۰ نفر در تهران مشغول به کار می شوند و بقیه در سایر استانها فعالیت می کنند.

به گفته وی مجوز استخدام ۷۰۰۰ نیرو برای سازمان محیط زیست به زودی از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی رییس جمهوری صادر می شود زیرا توافق نهایی در این زمینه انجام شده است . سازمان محیط زیست پس از دریافت این مجوز نیروهای مورد نیاز را استخدام می کند .

 

 

 

دیدگاه ها (۱,۸۹۲)

 1. صفا می‌گه:

  سیر تکاملی وعده های دل خوش کننده رو نشون دادید. خسته نباشید

 2. جهانگیر می‌گه:

  سلام دیروز ابلاغم رو برای یکم بهم دادن واسه محیط زیست کرمانشاه (آزمون ۲۶ خرداد۹۱ )
  خدا رو شکر بالاخره نتیجه گرفتیم و به حقمون رسیدیم
  به همتون تبریک میگم و از زحمات یکایک شما عزیزان در این ۳ سال تشکر فراوان میکنم
  انشالله بقیه افراد هم به زودی برن سرکار

 3. حسین می‌گه:

  باسلام خدمت دوستان عزیز آدمایی را استخدام میکنند که مشکل ساز براشون نباشه بخور بخور محیط زیست فروش خودم شخصا هر بار با پرداخت ۴۰۰هزارتومان به حساب محیط باناشون به شکار میرم و هربار ۳ تا چار شکار میزنم اینو بهش میگن بخور بخور

 4. رزبه می‌گه:

  من ۲۸ سالمه و فوق لیسانس محیط زیست و در دوران تحصیلم از مازندران برای رفتن به دانشگاه یزدشبانه با اتوبوس مسافت ۱۳ ساعته رو هر هفته طی میکردم اخرابه حدی که از اتوبوس بدم میومدگفتم پیش خودم اشکال نداره انشاله جذب میشم و خستگی این مدت از سرم خارج میشه و الان ۲ سال از موضوع گذشت و هیچ خبری نیست و الان به جایی رسیدم کارگری مغازه مردم میکنم .مسیولین محترم ترو خودا به درد دلمون گوش کنید

  • سوران می‌گه:

   سلام رزبه خان
   باهات همدردی میکنم ولی فکر میکنی که مسولین الان بخاطر امثال من و شما خوابشان نمیبره
   نه داداش باید رو پای خودت وایسی —– ما همه مثل همیم

 5. علی می‌گه:

  سلام.
  من جزو اقبول شدگان آزمون ۹۰ سازمان محیط زیست هستم. تمام مراحل مصاحبه و گزینش رو با موفقیت گذروندم ولی تا امروز خبری از جذب نیست.چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 6. سجاد می‌گه:

  تف به این سازمان حفاطت محیط زیست
  تا کی میخوان جوان هارو سر کار بزارن

 7. محمود می‌گه:

  محمد درویش مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه رویکردهای مختلفی پیرامون وظایف محیط بانی وآموزش‌‌‌های مربوط به محیط بانان وجود دارد، گفت: در نظرگرفتن مواردی همچون بومی بودن، جنسیت، شرایط فیزیکی، شرایط تحصیلی و ارتقای شغلی محیط بانان از مهم ترین اولویت های در نظر گرفته شده در تدوین آیین نامه جدید جذب و ادامه فعالیت محیط بانان است.

  درویش افزود: شیوه نامه ای که به صورت پیش نویس ارایه شده ، شامل بخش هایی همچون تعیین استانداردها و شاخص های جذب و گزینش محیط بانان، بازتعریف شرایط ارتقای شغلی محیط بانان، بررسی های روانشناختی ، علایق شخصی و توانمندی های محیط بانان، نحوه ی استفاده از نیروهای بومی در حوزه های محیط بانی، برنامه ریزی به منظور رفع تبعیض از شرایط کاری محیط بانان و توجه به معیشت و ایجاد انگیزه های شغلی در آنها، همچنین ضرورت ارتقای شان اجتماعی، اداری و قانونی محیط بانان به منظور تقویت کارایی وتعامل آن ها با مردم ، نهادهای محلی و مراجع قانونی تأکید دارد.

 8. سوران می‌گه:

  دوشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۳ – ۱۴:۴۳
  همدان – ایرنا – مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان گفت: مناطق تحت مدیریت این نهاد با وجود گستردگی با کمترین نیرو حفاظت می شوند که باید این خلاء هر چه سریعتر رفع شود.
  محمدپور بیان کرد: افراد زیادی از طریق آزمون و انجام دیگر فرایندهای مورد نیاز برای فعالیت در مجموعه محیط زیست همدان پذیرفته شدند که با وجود در نظر گرفتن شماره مستخدم برای این افراد تاکنون بودجه ای برای جذب آنان اختصاص نیافته است.

 9. سمیه می‌گه:

  سلام.دوستان ب امید استخدام محیط زیست نباشین.همش کشکه.من الان۳۳سالم شده ولی هنوز استخدام نکردن.با چ امیدی مدرک گرفتیم ولی چیشد.محیط زیست استخدامش شده وعده سرخرمن

 10. مقداد مازندران می‌گه:

  بچه ها سلام من سال۹۱ ازمون استخدامی برای محیطبانی نکا قبول شدمو تمام مراحل استخدامو هم گذروندم اما الان
  >>>>>>>>>بچه ها زیاد جدی نگیرین اینارو

 11. اسماعیل می‌گه:

  هی محیط زیست ایران چه بلایی سرت اومد
  این همه جوان تحصیل کرده و با انگیزه جهت احیای محیط زیست هستند ولی…………..
  بهانه کمبود اعتبار……

 12. مریم موسوی نژاد می‌گه:

  سلام.بنده فارغ التحصیل رشته کشاورزی خاکشناسی گرایش محیط زیست هستم و به دلیل مشکلات زندگی دنبال کار هستم.لطفا من رو راهنمایی کنید که برای کار به کجا اقدام کنم.ممنون میشم

  • سوران می‌گه:

   سلام مریم خانم —-اینو بدونید که اکثرا مثل شما مشکل دارند و دنبال کارند
   در ضمن این آقایی که از جوانرود کامنت داده و ۲ ساله کلیه مراحل استخدامیش به پایان رسیده اما هنوز شروع بکارش ندادن (من تحقیق کردم که راست میگه) حساب کارو دستمان آورده-
   فقط شما از طریق نماینده ( در مجلس مطرح کنه)میتوانید به نتیجه برسید- الان فقط نماینده میتونه برامون کار کنه

   • مریم موسوی نژاد می‌گه:

    سلام عزیزم خوب هستید؟ممنون از اینکه جواب دادید بهم و منو مطلع کردید ببینید من تازه شروع کردم و دنبال کار میگردم.میتونم بپرسم چجوری میتونم با نماینده در ارتباط باشم؟؟

    • سوران می‌گه:

     خوبم مریم خانم تشکر
     الان با توجه به اینکه سازمان حفاظت محیط زیست شدیدا کمبود نیرو دارد شما اگه یه آشنا داشته باشید که با نماینده دوست باشه (ترجیحا نماینده برش دار) یا با مراجعه حضوری به دفتر نماینده ها (آدرسشون باید تو سایت باشه) و مکاتبه با خانم ابتکار و مجلس انشالله نتیجه میگیرید

 13. جوانرود می‌گه:

  ما که دو سال و اندیه مراحل استخدامیمان به پایان رسیده هنوز شروع بکارمون ندادن در حالیکه اون اداره محیط زیستی هم که قبول شدم فقط یه نیرو داره
  دیگه وای به حال شما که تازه منتظر آزمون هستید- مرد ومردونه خودتونو سر کار نزارید

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها