استخدام تصدی امر قضا در سال ۹۲ +اطلاعیه اعلام نتایج مصاحبه علمی داوطلبان آزمون تصدی امر قضا

استخدام تصدی امر قضا در سال 92 +اطلاعیه اعلام نتایج مصاحبه علمی داوطلبان آزمون تصدی امر قضا Reviewed by Admin on May 24Rating:

خبر ۳ خرداد ۹۳ – اطلاعیه اعلام نتایج مصاحبه علمی داوطلبان آزمون تصدی امر قضا     

نتایج مصاحبه‌های علمی داوطلبان آزمون تصدی امر قضا از تاریخ ۱۳ تا ۲۵ اردیبهشت ماه از سوی معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضاییه اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در اطلاعیه این معاونت آمده است:

۱- ملاک قبولی در مصاحبه کسب حداقل نمره ۶۰ از ۱۰۰ است.

۲- داوطلبانی که نمره کل بین ۵۵ تا ۶۰ را کسب کرده‌اند، جهت تجدید مصاحبه دعوت خواهند شد.

تبصره: مصاحبه مجدد این داوطلبان از تاریخ ۲۴ خرداد ماه آغاز خواهد شد.

۳- داوطلبانی که نمره کل کمتر از ۵۵ را کسب کرده‌اند می‌توانند درخواست خود را مبنی بر تجدید مصاحبه از روز دوشنبه ۵ خرداد ماه تا پایان وقت اداری روز یک شنبه ۲۵ خرداد ماه بر اساس «فرم درخواست تجدید مصاحبه» به آدرس پستی معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضاییه ارسال کنند.

تبصره ۱: فرم درخواست تجدید مصاحبه از روز شنبه سوم خرداد ماه در سایت معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضاییه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۲: ارسال درخواست تنها از طریق پست پیشتاز مورد قبول واقع می‌شود و درج عبارت درخواست تجدید مصاحبه بر روی پاکت پستی الزامی است.

تبصره ۳: چنانچه درخواست‌های واصله پس از بررسی مورد پذیرش واقع شود، زمان مصاحبه مجدد ذی‌نفعان تا پایان وقت اداری ۲۱ تیر ۱۳۹۳ از طریق درج در سایت معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضاییه اعلام خواهد شد.

۴- نتیجه مصاحبه مجدد، قطعی بوده و درخواست بعدی مسموع نیست.

خبر ۲۶ اسفند ۹۲ – اعلام نتایج آزمون تشریحی تصدی منصب قضا سال ۱۳۹۲

خبر ۳۶ اسفند ۹۲ – ۴ هزار قاضی در دستگاه قضا جذب می‌شوند

خبر ۲۱ بهمن ۹۲ – زمان اعلام نتایج نهایی آزمون قضاوت سال ۹۲ مشخص شد

با عنایت به برگزاری مرحله اول و دوم آزمون قضاوت   سال ۱۳۹۲ بدین­ وسیله زمان اعلام نتایج نهایی و جزئیات مصاحبه علمی این آزمون به شرح زیر اعلام می­گردد.
الف- تاریخ اعلام نتیجه نهایی:
نتیجه نهایی این آزمون در نیمه دوم اسفند ماه از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org  اعلام خواهد شد.

خبر ۱۲ بهمن ۹۲ -اطلاعیه اعلام پایان ثبت نام جذب اختصاصی سال ۱۳۹۲ و آغاز ثبت نام جذب اختصاصی سال ۱۳۹۳

 بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان تصدی منصب قضاء میرساند:

۱. سامانه ثبت نام اینترنتی جذب اختصاصی ۱۳۹۲ – ویژه داوطلبان معاف از آزمون کتبی – تا روز چهارشنبه مورخ ۳۰/۱۱/۱۳۹۲ در تارنمای معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضائیه در دسترس خواهد بود و از تاریخ ۱/۱۲/۱۳۹۲ ثبتنام در دوره جذب اختصاصی ۱۳۹۲ ممکن نیست. دور جدید ثبت نام اینترنتی جذب اختصاصی از تاریخ ۲۰/۱/۱۳۹۳ از طریق لینک مربوط در همان تارنما آغاز خواهد شد.

۲. کلیه اشخاص واجد شرایط که قبل از تاریخ ۱/۱۲/۱۳۹۲ اقدام به ثبت نام نمایند تا پایان سال جاری دعوت به مصاحبه خواهند شد. لذا از داوطلبان تقاضا می‌شود تنها در صورتی که آمادگی کامل جهت شرکت در مصاحبه علمی را دارند، اقدام به ثبت نام نمایند.

۳. مسؤولیت صحت شماره تلفن‌های اعلامی در فرم ثبت­نام و پاسخ‌گویی به تماس­های این مرکز که به منظور اعلام تاریخ مصاحبه علمی انجام می­شود به عهده داوطلب است. بنابراین، چنانچه به هر علت تماس با داوطلب برقرار نشود یا داوطلب قادر به شرکت در مصاحبه علمی نباشد، وی حق شرکت در این دوره جذب اختصاصی را از دست خواهد داد.

۴. کلیه داوطلبان جذب اختصاصی می­توانند در سامانه جذب اختصاصی ۱۳۹۳ ثبت­نام کنند، مشروط بر این‌که در ادوار قبلی قبول نشده باشند و ۴ ماه تمام از تاریخ ثبت نام قبلی آنان سپری شده باشد. بدیهی است داوطلبان واجد شرایط که فاقد سابقه ثبت نام قبلی هستند، بدون هیچ­گونه محدودیتی می­توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

۵. شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در جذب اختصاصی ۱۳۹۳ همان است که در حال حاضر وجود دارد و تغییرات احتمالی آتی متعاقباً اطلاع­رسانی خواهد شد.

۶. جزئیات بیشتر راجع به فرآیند جذب اختصاصی در سال آینده، متعاقباً، از طریق همین سایت منتشر خواهد شد.

                                                                               مرکز جذب و آزمون قضات

خبر ۱۱ آبان ۹۲ – نتیجه آزمون قضاوت ۹۲، دی ماه اعلام می‌شود

معاون آموزش قوه قضاییه گفت: نتایج اولیه آزمون قضات دی ماه اعلام خواهد شد.
به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام امینی صبح امروز (جمعه) در حاشیه‌ی بازدید از حوزه‌ امتحانی آزمون قضاوت سال ۹۲ در دانشکده‌ی الهیات دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرد: آزمون قضاوت از سال ۸۹ هر ساله در حال برگزاری است و امسال هم طبق معمول سال‌های قبل در حال برگزاری است و حدود ۲۶ هزار نفر متقاضی در ۱۵ شهر کشور در حال شرکت در این امتحان هستند.
وی ادامه داد: این آزمون در مرحله‌ ابتدایی ، تستی است که پذیرفته شدگان در این مرحله به مرحله‌ تشریحی و پس از آن در مصاحبه‌ علمی و نهایتا به مرحله‌ گزینش راه یافته و به معاونت اول قوه قضاییه معرفی خواهند شد.
امینی در خصوص استخدام این افراد نیز گفت: افرادی که در این آزمون شرکت کرده‌اند، پس از قبولی نهایی برابر آنچه در قانون پنجم توسعه آمده است، طی ۵ سال ۴ هزار نفر از افراد به عنوان قاضی به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد که در قالب همین امتحانات ورود خواهند یافت و پس از آنکه با موفقیت از مرحله گزینش عبور کردند برای طی دوره‌های آموزشی، کارآموزی و کارورزی در معاونت آموزش دوره‌های لازم را خواهند دید و پس از آن ابلاغ قضایی را دریافت خواهند کرد.
وی افزود: در سال گذشته ۶۵۰ نفر به عنوان قاضی به دستگاه قضایی معرفی شدند، امسال نیز ۹۵۰ نفر به دستگاه قضایی وارد خواهند شد که علی‌الحساب در پست دادیاری مشغول می‌شوند، در سال آینده نیز امیدواریم بالغ بر هزار نفر را معرفی کنیم، به طور کلی در برنامه‌ی پنجم توسعه ۴ هزار نفر قاضی به مجموعه‌ی دستگاه قضایی اضافه خواهد شد.
معاون آموزشی قوه قضاییه ادامه داد: در این آزمون تعداد ۲۶ هزار نفر متقاضی شرکت کرده‌اند که به طور معمول ۲۰ درصد از آنها برای امتحان کتبی دعوت می‌شوند، در امتحان کتبی نیز به طور معمول ۲ تا ۳ هزار نفر برای مصاحبه دعوت شده و پیش بینی‌مان این است که حدود هزار نفر به مرحله‌ گزینش راه یابند.
وی در پاسخ به این سوال که چند درصد از این افراد خانم هستند گفت: بالغ بر ۹ هزار نفر از این افراد را خانم‌ها تشکیل می‌دهند و ۱۷ هزار نفر نیز از آقایان هستند.
امینی در پاسخ به این سوال که انتقاداتی در مورد آزمون سال قبل و دشواری سوالات آن مطرح بود، سوالات امسال در چه سطحی است؟ گفت: سخت و آسان بودن سوالات تاثیری ندارد چرا که از این میان تعدادی انتخاب و در امتحان کتبی و نهایتا در مصاحبه شرکت می‌کنند بنابراین در امتحان تستی فعلی نمره اعلام نمی‌شود، البته پارسال سوالات سخت‌تر بود.
وی در پاسخ به این که آیا مشخص شده در برنامه‌ی پنجم توسعه از بین ۴ هزار نفر چه تعداد خانم‌ها خواهد بود، بیان کرد:‌ در دو سال اول یعنی سال‌های ۹۰ و ۹۱ خانم‌ها شرکت نداشتند اما با توجه به این که لایحه خانواده بعدا تصویب و به قانون تبدیل شد طبیعتا ما برای محاکم خانواده نیازمند قضات مشاور زن خواهیم بود و طبیعی است به اندازه‌ای که قوه قضاییه اعلام نیاز کند خانم‌ها در پست‌های دادیاری مشغول خواهند شد، قضات خانمی که بالای ۴ سال سابقه دارند را می‌توانیم به پست محاکم حقوقی و خانواده معرفی کنیم.
معاون آموزشی قوه قضاییه در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر این که نتیجه‌ آزمون چه زمانی اعلام خواهد شد، گفت: نتیجه‌ی این آزمون تا دی ماه اعلام خواهد شد و بهمن ماه نیز لیست کسانی که باید برای مصاحبه معرفی شوند، مشخص می‌شود، انشاءالله تا اواخر فروردین سال آینده اسامی قبول شدگان را که برای گزینش معرفی می‌شوند، اعلام می‌شود.
وی همچنین درباره‌ پذیرفته شدن نخبگان در این آزمون گفت: نخبه تعریف خاص خود را دارد و ما برای نخبگان تسهیلاتی قائل شدیم، از جمله این که این افراد حسب توجیهاتی چون تحصیل در دانشگاه خاص و یا داشتن سابقه وکالت در امتحان کتبی شرکت نمی‌کنند اما در مصاحبه‌ شرکت خواهند کرد و تاکنون بیش از ۱۵۰۰ نفر از این افراد به طور قطعی وارد مصاحبه‌ها خواهند شد.

خبر ۷ آبان ۹۲ – کارت شرکت در آزمون تصدی منصب قضا سال ۱۳۹۲

خبر ۶ ابان ۹۲ -۴ حوزه به حوزه‌های امتحانی آزمون قضاوت اضافه شد

استان‌های رشت، لرستان(خرم آباد)، اردبیل و زاهدان به حوزه‌های امتحانی آزمون قضاوت سال ۹۲ اضافه شدند.
مرکز جذب و آزمون قوه قضاییه اعلام کرد: آزمون قضاوت سال ۹۲ علاوه بر استان‌های تهران، قم، خراسان رضوی، اصفهان، فارس، آذربایجان شرقی و غربی، ‌مازندران( بابل و بابلسر)، اهواز، کرمان، کرمانشاه، در استان‌های رشت، لرستان(خرم‌آباد)، اردبیل و زاهدان هم برگزار می‌شود.
احتمال دارد حوزه امتحانی رشت جایگزین حوزه امتحانی بابل و در استان مازندران آزمون قضاوت در دو شهر رشت و بابلسر برگزار شود.
همچنین داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون تصدی امر قضا باید از هفتم تا ۹ آبان ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون خود اقدام کنند.
براساس این گزارش، آزمون قضاوت سال ۹۲ ساعت ۸ صبح روز جمعه – ۱۰ آبان ماه- به صورت سراسری و همزمان در ۱۵ استان کشور برگزار می‌شود.

 

خبر ۳۰ مهر ۹۲ -اعلام زمان‌بندی توزیع کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی قضات

زمان توزیع کارت ورود به جلسه‌ی آزمون استخدامی قضات اعلام شده است.
کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی قضات، ۷ آبانماه ۹۲ از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.
ثبت‌نام کنندگان می‌توانند از ۷ تا ۹ آبان‌ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش www.sanjesh.org نسبت به دریافت پرینت کارت خود، اقدام کنند.
آزمون مورخ ۱۰ آبان‌ماه ۹۲ برگزار خواهد شد.

خبر ۱۳ مهر ماه – مهلت ثبت‌نام در آزمون قضات حداکثر تا ۱۴ مهرماه

داوطلبان حضور در آزمون قضات برای تصدی‌گری منصب قضا در قوه قضائیه، برای ثبت‌نام شرکت در این آزمون حداکثر تا ۱۴ مهرماه مهلت دارند.
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، قوه قضائیه به استناد «آئین‌نامه نحوه جذب، گزینش و کارآموزی داوطلبان تصدی امور قضا و استخدام قضات» مصوب ۲۶ اردیبهشت ۹۲ رئیس قوه قضائیه و با عنایت به اصل انتخاب اصلح و لزوم شایسته سالاری در تصدی منصب خطیر قضات از اشخاص واجد شرایط به شرح مندرج در اطلاعیه‌ای که بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار دارد ثبت‌‌نام به عمل می‌آید.
این آزمون به صورت کتبی و شفاهی با همکاری سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود.
شایان ذکر است، تمام داوطلبان متقاضی ثبت‌نام در آزمون تصدی منصب قضا در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی اطلاعیه ضرورت دارد مدارک خواسته شده را آماده و حداکثر تا روز ۱۴ مهرماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شرکت در این آزمون باید از روز ۷ آبان ماه تا ۹ آبان‌ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون خود اقدام کنند.
لازم به ذکر است این آزمون در روز ۱۰ آبان ماه برگزار می‌شود.
روز، ساعت و محل برگزاری این آزمون در اطلاعیه‌های آتی به همراه برگه راهنمای شرکت در آزمون در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

خبر ۸ مهر ماه ۹۲ -ثبت نام صروع شد

جدول زمانی و نکات مهم

 • مهلت ثبت نام : زمان شروع ثبت نام از روز ۷ مهر ماه ۱۳۹۲ لغایت روز ۱۴ مهر ماه ۱۳۹۲ ‌است
 • زمان برگزاری آزمون : آزمون در روز ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۲ برگزار خواهد شد.
 • ویرایش اطلاعات : از منوی سمت راست ویرایش اطلاعات را کلیک نمایید
 • توجه ویژه: برای آگاهی از شرایط و ضوابط آزمون، به نشانی اینترنتی www.amoozeshghanoon.ir مراجعه فرمایید
 • توجه ویژه : ثبت نام شما زمانی تکمیل گردیده که در مراحل ثبت نام از سیستم شماره پرونده ۶ رقمی که در ابتدای خرید کارت اعتباری به داوطلب داده می شود و کد پیگیری ۱۶ رقمی دریافت نمایید.
 • توجه ویژه : در طی مراحل ثبت نام از کلیک بر روی دکمه Back مرورگر خود و بازکردن بیش از یک صفحه مرورگر بر روی کامپیوتر خود جدا خودداری نمایید.
 • توجه ویژه : در صورتی که در مراحل ثبت نام در سیستم به مشکلی برخورد کردید، پنجره های مرورگر را بسته و از ابتدا مراحل ثبت نام را آغاز نمایید.
 • توجه ویژه : در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکل در روند ثبت نام می توانید با شماره‌های ۸۸۸۰۹۰۵۹ – ۰۲۱ و ۸۸۸۹۱۹۴۶۲ – ۰۲۱ از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۳۰ و ۱۴ الی ۱۵:۳۰ به جز ایام تعطیل تماس حاصل فرمایید.
چه کسانی می توانند ثبت نام کنند
 • ۱: داوطلبان باید اطلاعیه ثبت‌نام را به طور کامل مطالعه کرده باشند
 • ۲: داوطلبان باید حتما شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در اطلاعیه ثبت‌نام را داشته باشند
 • توجه ویژه : داوطلبان بایستی کارت اعتباری ثبت نام در آزمون تصدی منصب قضا را با خرید اینترنتی به مبلغ ۳۹۰۰۰۰ ریال معادل سی و نه هزار تومان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور تهیه نمایند

ثبت نام

به گزارش گروه اشتغال «خبرگزاری دانشجو» رییس مرکز جذب و آزمون قوه قضاییه گفت: آزمون تصدی امر قضا سال ۹۲ در آبان ماه برگزار می شود و کارمندان شورای حل اختلاف نیز می توانند در این آزمون شرکت کنند.

علیرضا عالی‌پناه در مورد آزمون تصدی امر قضا در سال ۹۲، گفت: در آزمون قضاوت امسال تمهیدی اندیشیده‌ایم که افراد شاغل در شورای حل اختلاف نیز بتوانند در این آزمون شرکت کنند.

وی با یادآوری این موضوع که امسال آزمون ویژه شورای حل اختلاف برگزار نمی‌شود، ادامه داد: در سال گذشته آزمون ویژه شورای حل اختلاف در شهریور ماه برگزار شد و کسانی که نتوانسته بودند در آزمون این شورا شرکت کنند، می‌توانستند مجددا در آزمون قضاوت شرکت کرده و به عنوان قضات شورای حل اختلاف پذیرفته شوند.

به گزارش ایسنا عالی‌پناه با بیان این که مراحل ثبت‌نام در آزمون تصدی امر قضاء در سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد، گفت: با توجه به این که قانون مجازات اسلامی تغییر کرده است، مواد امتحانی از قانون جدید مجازات اسلامی خواهد بود.

همچنین روابط عمومی مرکز شورای حل اختلاف کشور نیز اعلام کرد آزمون قضا برای شورای حل اختلاف آبان ماه برگزار می شود.

دیدگاه ها (۱۳۳)

 1. محمد حسین می‌گه:

  واقعاً چه منطقی پشت قضیه است که حتما ۱۰ روز بعد باید برای گرفتن جواب مصاحبه علمی به سایت مراجعه کنیم اگه میخواهید آمار بازدید کننده سایت بالابره راه های دیگری هم داره! تکنولوژی آمده تا کارها رو آسون کنه نه سخت!

 2. شرمین خاطری می‌گه:

  آیا خانوم ها هم میتونن توآزمون قضاوت شرکت کنند؟خودم شنیدم میتونن ولی به عنوان دادیار قبول میشن آیا درسته؟

 3. شرمین خاطری می‌گه:

  سلام آیاخانوم ها هم میتونن تو آزمون قضاوت شرکت کنن یا نه؟لطفا جواب قطعی بدید. من شنیدم به عنوان دادیار قبول میشن

 4. 123 می‌گه:

  با سلام
  لطفا در خصوص عدم ارسال اخبار به ایمیلم راهنماییم کنید

 5. masoud می‌گه:

  س شمافکرخودت باش داداش سیری چند؟

 6. مهرناز می‌گه:

  نا شکری نکن اگه برادرت خواهر گلی مثل تو رو هم نداشت چیکار می خواستی بکنی

 7. Bkar می‌گه:

  Liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiike

 8. نسترن می‌گه:

  سلام دوستان تو اطلاعیه نوشته برای کسانی که معاف از ازمون کتبین منظورش چیه یعنی همه نمیتونن شرکت کنن

 9. تینا می‌گه:

  انشالا سال۹۳ جذب اختصاصی شامل فقه وحقوق هم بشه و اگه مثل سال۹۲ شامل نشه واقعا ظلم به این رشته است لطفا این در خواست رو بگوش مسولین وکسانی ک مواد آیین نامه رو تعیین میکنن برسونین ممنون

  • کریم می‌گه:

   آقا رضاسلام.من دیشب پیام تو وتینا خانمو خوندم خیلی هم متعجب شدم چون من خودمم فقه وحقوقی ام ودارم برای مصاحبه میخونم ولی نظرشماباعث شدموضوعو پی گیری کنم.آخه من رفقایی دارم که بامعدل کارشناسی رشته الهیات گرایش فقهوحقوق رفتن برا مصاحبه.یکیشون که دقیقا مثل شما ارشدشم فقهوحقوق بود

   • تینا می‌گه:

    سلام ولی من سال۹۲ جذب اختصاصی ثبت نام کردن توی فرم ثبت نام اصلا رشته فقه وحقوق ویا الهیات ثبت نمی شد مجبور شدم رشتم رو حقوق بزنم و وقتی واسه مصاحبه بامن تماس گرفتن گفتم رشته فقه وحقوقم گفتن نمیتونید مصاحبه بیاد باید آزمون عمومی شرکت کنید امسال فقه وحقوق جز آیین نامه نیست؟

   • رحیم می‌گه:

    سلام کریم جان.منم رحیم

 10. نتایج قضاوت می‌گه:

  آیا میدانسید که ۴/۱۰/۹۲ به اونایی که قبول شدن قضاوت اس ام اس دادن که دعوت به مرحله تشریحی شدین
  ۱۷/۱۰/۹۲ از سایت سنجش کارت ورود به جلسه شونو میگیرن
  ۲۰/۱۰/۹۲ امتحان تشریحی دارن

 11. رضا می‌گه:

  به نظر من تا الآن که نتیجه قضاوت ۹۲ رو نزدن دیگه نزنن
  امروز: ۴ دی

  • رحیم می‌گه:

   موافقم من که سه ساله قبول میشم ولی تو مرحله مصاحبه علمی میندازن و امسال هم از مرحله سخت آزمون تشریحی قبول شدم ولی باز تو مرحله مصاحبه علمی انداختن

 12. فريد دماوند می‌گه:

  سلام. حدود ۹ سال است که وکیل بایه یک دادگستری هستم و ۲ سال نیز ریس شورای حل اختلاف در شهرستان ارومیه بودم و ۲ سال نیز مشاور حقوقی دانشکاه علوم بزشکی استان آذربایجان غربی فعالیت داشتم علاقه زیادی به قضاوت دارم ولی متاسفانه بدلیل کار زیادی که داشتم تابحال در آزمون امرقضا شرکت نکرده ام وحالا که فرصتی برای شرکت در آزمون امرقضا دارم ظاهرا بدلیل بالا رفتن سن شرایط لازمه را جهت ثبت نام ندارم .باتوجه به اینکه متولد ۷مهرماه سال ۱۳۵۰ هستم چاره مش کل من به چه شکلی قابل حل میباشد.واقعا خیلی علاقه به امر قضا دارم. دوستان و یا قوه قضاییه لطف کنند ارشاد نمایند.ممنوم

 13. vali می‌گه:

  در مجموع ازمون ال خیلى بهتر و روان تر از پارسال بود مدنى و ایین دادرسى عالى بود البته دادرسى کیفرى زیاد هم سخت نبود، اساسى که خیلى ساده بود اما متون و اصول افتضاح بود . . . من پارسال رتبه پنج هزار رو اوردم اگر خدا بخواد امسال خیلى بهتر میشم البته ما باید از هفت خوان عبور کنیم هنوز ازمون تشریحى مونده.

  • قضاوت می‌گه:

   والا من که تا مرحله اختبارم رفتم ازمون ۹۰ بودم…شهریور جواب رد شدن قطعیمو بهم دادن….هقت خان که چه عرض کنم شمردم ۱۴ مرحله داشت
   حالا من که قبول میشم…همینجا بیایید به سوالاتون پاسخ میدم اگر وجود داشت

   • مرتضی به قضاوت می‌گه:

    دوست بزرگوار ، برای قبولی در مرحله تستی اطلاع دارید حداقل بطور تقریبی رتبه چند میخواد ؟ متشکرم

   • احمد می‌گه:

    سلام یعنی شما همه مراحل گزینش رو طی کردید بعد بهتون گفتند رد شدید؟ این که خیلی بی انصافی هست دو سال یه نفرو علاف نگه دارند بعد بگند رد شدی من مصاحبه قبول شدم الان تحقیقات ۳هفته است تموم شده ولی خبری نیست چی کار کنم اختبار چی میپرسند خواهشا جواب بدید خیلی بلا تکلیفم

 14. مریم می‌گه:

  قضاوت
  -دوست عزیزمن کاملاباشماموافقم.متون واصول فقه وحشتناک بود

 15. قضاوت می‌گه:

  سلام دوستان
  ازمون قضاوت برگزار شد
  اساسی بد نبود
  مدنی و تجارت و دادرسی مدنی خوب بود سوالاش
  ا.د.ک سخت بود برامن
  حقوق جزای عمومی و اختصاصیم نسبتا راحت بود
  متون فقه و اصول افتضاح بود
  برا شما چطور بود؟

 16. شاهین می‌گه:

  با تشکر
  شهر رشت مرکز استان گیلان هست. شهری از مازندران نیست.

 17. ساسان می‌گه:

  سلام اقا من یه کارت ثبت نام گرفتم ولی الان فهمیدم شرایطشو ندارم.نمیشه پولشو پس گرفت؟

 18. سامان می‌گه:

  دقیقا با نظر افسانه خانم موافقم.
  انتخاب ها از قبل صورت گرفته
  هر ارگانی با استخدامی که راه میندازه کلی درآمد ایجاد میکنه.
  اگر ۱۰۰۰۰ نفر برای دادگستری شرکت کنن مبلغ ۳۹۰۰۰۰۰۰۰ میلیون درآمد داره.
  اگر همین ۱۰۰۰۰نفر برای وکالت شرکت کنن مبلغ ۷۵۰۰۰۰۰۰۰ میلیون درآمد داره.
  اگر همین ۱۰۰۰۰ نفر برای راه سازی شرکت کنن مبلغ۴۰۰۰۰۰۰۰۰ میلیون داره.
  اگر همین ۱۰۰۰۰ نفر برای شهرداری شرکت کنن مبلغ ۴۵۰۰۰۰۰۰۰ میلیون میشه
  حالا جمع بزنین ببینین چی به چیه.

 19. پرنده می‌گه:

  من دنبال زورو می گردم تا باهاش خارج برم پیداش کنید

 20. خاطره می‌گه:

  واقعا خیییییییییییییییییییییییییییییلی گرونه!!!

  • افسانه می‌گه:

   کاش فقط گرون بود میگن خانم ها و اعضای شورای حل اختلاف هم میتونن شرکت کنن ولی اگه قبول هم بشن نمیگن چون فقط میخوان بولشو بگیرن من سال فبل آزمونمو عالی دادم ولی هیچ خبری نشد بچه ها شرکت تو این آزمون اشتباه محضه بیکار بشینیم بهتره تا بولامونو این جوری خرج کنیم

   • رحیم می‌گه:

    موافقم اصلا حقوقر نخونیم بهتره الان ارشدشم شاید بدون آزمون بشه حتی از رشته های دیگم میان حقوق میخونن

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها