crm didar

اخبار استخدام معلولین (کلیه اخبار)

اخبار استخدام معلولین

 

 

  • ۱۴ آذر ۹۵ – قانون سه درصد سهمیه اشتغال معلولان اجرایی شود 

خبرگزاری ایرنا : رئیس جامعه معلولان بافق، قانون سه درصد سهمیه اشتغال معلولان در دستگاه های اجرایی را یادآور و بهبود وضعیت اشتغال این قشر با استفاده از سهمیه مذکور در شهرستان بافق را خواستار شد.
ابوالفضل شاهپورزاده روز یکشنبه در گفت وگوبا خبرنگار ایرنا بر لزوم توجه به وضعیت معیشت، اشتغال و مسکن معلولان تاکید کرد و اظهار داشت: مسئولان توجه ویژه‌ای به نیازهای معلولان داشته باشند.
رئیس جامعه معلولین بافق گفت: هم اکنون ۱۰۰ نفر از معلولین تحت پوشش این جامعه متاهل هستند و در مجموع ۲۰ درصد از کل معلولان بافقی در جستجوی کارند.
وی با اظهار گلایه از اجرا نشدن قانون سه درصد اشتغال معلولان گفت: اگر این قانون به درستی اجرا می شد مشکلی از لحاظ بیکاری این قشرعزیز وجود نداشت.
شاهپورزاده برمناسب سازی راههای ورود وخروج معلولین به نهاد وسازمانهای عمومی تاکید کرد و افزود: برخی ادارات و بانک ها این مقوله را به خوبی اجرا نکردند و معلولین در رفت و آمد با مشکل روبرو هستند.
این مسئول ادامه داد: آن تعداد از اماکن عمومی هم که مناسب سازی را رعایت کردند،مطابق با استانداردهای بهزیستی و مطلوب نظر معلولین نیست.
وی در مورد مسکن افراد متاهل بیان کرد: ۷۵ درصد آنها از واحد های مسکونی طرح بهزیستی بهرمند هستند و کارهای بهسازی و مرمت در منزل ۲۵ درصد دیگر انجام شده است.
شاهپور زاده تشکیل تیم گلبال ویژه نابینایان، شطرنج ، امور فرهنگی و دینی از قبیل اذان و قرائت قرآن را از کارهای جنبی و سرگرمی معلولین بافقی برشمرد.
به گزارش ایرنا بیش از ۷۲۰ معلول تحت پوشش جامعه معلولین بافق قرار دارند که ۶۰ درصد آنها دارای معلولیت جسمی حرکتی هستند و بقیه از سایر معلولیت ها رنج می برند.
بافق با ۴۰ هزار نفر جمعیت درفاصله ۱۱۰ کیلومتری یزد قرار دارد.


 

۱۳ آذر ۹۵ – الزام استخدام معلولان در پروژه های شهرداری 

خبرگزاری مهر: رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران با اشاره به جلسه مدیران ارشد سازمان های مردم نهاد در حوزه معلولان با شهردار تهران گفت: در این جلسه مشکلات معلولان مطرح و شهردار تهران قول مساعدت داد.
علی همت محمودنژاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: صبح امروز جلسه ای با حضور شهردار تهران با مدیران ارشد سازمان های مردم نهاد شهر تهران به مناسبت روز جهانی معلولان برگزار شد.
وی تصریح کرد: در این جلسه مدیران ارشد سازمان های مردم نهاد موارد و مشکلات خود را در حوزه معلولان مطرح کردند که در ادامه این جلسه نیز شهردار تهران مطالبی را ارائه کرد.
محمود نژاد ضمن تشکر از اقدامات انجام شده از سوی شهرداری تهران برای معلولان تصریح کرد: راه اندازی سامانه حمل و نقل ویژه معلولان، ساخت بزرگترین ورزشگاه ویژه معلولان با نام قمر بنی هاشم و انتصاب مشاورین شهردار تهران در خصوص شهر دسترس پذیر برای معلولان از جمله مواردی بود که در جلسه امروز مطرح شد.
وی گفت: در این جلسه از شهردار تهران سوال شد که آیا در مواقع بحرانی از جمله وقوع زلزله در شهر تهران یا آتش سوزی و یا فرونشست زمین در محلات آیا جانمایی برای معلولان در شهر دیده شده است یا خیر؟
رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران ادامه داد: تشکیل بانک اطلاعات معلولان یکی دیگر از مواردی بود که در جلسه امروز مطرح شد ضمن اینکه شهرداری تهران وعده هایی را نیز برای رفع مشکلات معلولان ارائه کرد.
محمودنژاد ادامه داد: با توجه به اینکه شهرداری تهران سالانه برای ساخت هزاران واحد مسکونی پایان کار صادر می کند، نیاز است به اصول دسترسی معلولان نیز عنایت شود که در این راستا می شود مکاتباتی با وزارت علوم و در اختیار قراردادن سرفصل های دسترس پذیری در اختیار معماران و مهندسین شهرسازی انجام دهد.
وی ادامه داد: همچنین در این جلسه از شهردار تهران خواسته شد تا شرکت هایی که پروژه های شهرداری را از طریق مناقصه به عهده می گیرند، عنایتی را نیز به استخدام معلولان داشته باشند.
محمود نژاد در پایان با اشاره به مساعدت شهرداری تهران و همچنین وعده های وی برای رفع مشکلات معلولان خاطرنشان کرد: در این جلسه قالیباف ضمن تبریک روز جهانی به معلولان تاکید کرد که در جلسه فردا موارد مطرح شده از سوی مدیران ارشد سازمان های مردم نهاد را با حضور معاونین و شهرداران مناطق مختلف تهران بررسی خواهد کرد.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها