ستاد فرماندهی کل قوا؛ مجوز جذب ۴۰۰ دریانورد را صادر کرد

ستاد فرماندهی کل قوا؛ مجوز جذب ۴۰۰ دریانورد را صادر کرد/پذیرفته شدگان کنکور سراسری در رشته دریانوردی از سربازی معاف می شوند

مجوز جذب ۴۰۰ نفر دریانورد به منظور فعالیت در شرکت ها ی کشتیرانی از سوی ستاد فرماندهی کل قوا صادر شد.
عضو فراکسیون دریایی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مانا ضمن اعلام این مطلب گفت: به واسطه این موافقتنامه افرادی که در کنکور سراسری در رشته دریانوردی پذیرفته می شوند از سربازی معاف شده و طی یک تعهد ۱۰ ساله می توانند در ناوگان کشتیرانی ، نفتکش و سازمان بنادر مشغول به فعالیت شوند.
محمد رضا غزال زاده در خصوص ماده ۹ نظام وظیفه گفت: پیش از انقلاب اسلامی به دلیل نیاز کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به نیروی انسانی، ماده ۹ نظام وظیفه وضع شد اما پس از انقلاب اسلامی و به دلیل نیاز شرکت ملی نفتکش ایران و سازمان بنادر و دریانوردی ماده ۶۶ به ماده ۹ نظام وظیفه اضافه شد به گونه ای که این دو سازمان نیز از این ماده منتفع شدند.
وی افزود: به دلیل مسائل تحریم، کشتیرانی جمهوری اسلامی جذب نیروی دریانورد را کاهش داد به دنبال این موضوع ماده ۶۶ و همزمان با آن ماده ۹ نظام وظیفه حذف شد.
غزال زاده در ادامه اظهار داشت : با توجه به رفع تحریم ها فعالیت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بیشتر از گذشته خواهد شد بنابراین کمبود نیروی انسانی دریانورد باید جبران شود به همین منظور فراکسیون دریایی مجلس شورای اسلامی طرح احیای ماده ۹ نظام وظیفه را در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد و توانست ثابت کند که ماده ۹ حذف نشده و آنچه حذف شده ماده ۶۶ است .
وی خاطر نشان کرد : در حالیکه درصدد بودیم ماده ۶۶ را مجددا احیا کنیم متاسفانه عده ای که به دنبال منفعت خود بودند عدم نیاز به ماده ۶۶ را در ستاد کل قوا مطرح کرده و خواستار توافق جداگانه با ستاد کل قوا شده اند که در این توافقات قطعا مسائل مالی مطرح می شود .
وی گفت: ما قصد داریم ماده ۶۶ نظام وظیفه را به صورت قانونی احیا کنیم تا کشتیرانی جمهوری اسلامی ، شرکت ملی نفتکش ایران و سازمان بنادر و دریانوردی از آن بهره مند شوند.
وی با اشاره به نیاز مبرم کشتیرانی جمهوری اسلامی و سایر شرکت های کشتیرانی به دریانورد افزود: با توجه به اینکه تربیت و آموزش نیروی دریانورد حداقل چهار سال طول می کشد بنابراین پس جلسات بسیار توانستیم ستاد کل قوا را در خصوص نیاز مبرم و فوری کشتیرانی جمهوی اسلامی ایران ، ملی نفتکش ،سازمان بنادر و دریانوردی و وزارت بهداشت به نیروی دریانورد قانع کنیم و موافقتنامه برای جذب ۴۰۰ نفر را از ستاد کل قوا دریافت کنیم .
عضو فراکسیون دریایی مجلس شورای اسلامی گفت: این موافقتنامه یک سال اعتبار دارد و اگر ماده ۹ و ۶۶ نظام وظیفه در مجلس رای آورد کما فی السابق دریانوردان از سربازی معاف خواهند شد در غیر این صورت باید برای سال آینده با هماهنگی مجدد با ستاد کل قوا از این توافقنامه استفاده کنیم.
غزال زاده گفت: شرکت ها و سازمان نباید به صورت مستقل و توافقی اقدام کنند بلکه باید تلاش کنیم آنچه که به صورت قانونی در گذشته وجود داشته را مجددا احیا کنیم .

لینک

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه ها (۲)

  1. رضایی گفت:

    من یک سال و نیم هست که گزینش کشتیرانی و جمهوری اسلامی شدم با مدرک مهندسی برق و تمام مراحل رو به اتمام رسوندم(گزینش حراست،معاینات بدو استخدام،آموزش های مورد نیاز و…..) اما هنوز مشغول به کار نشدم و همینطور بلاتکیف هستم

  2. علی گفت:

    باسلام-نحوه جذب را میتونم بپرسم؟آیا لیسانس حسابداری که علاقه فراوانی به دریانوردی دارد شامل حال جذب می شود؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها