توضیح جهاد کشاورزی درباره تغییر قرارداد نیروهای قراردادی به پیمانی

مدیر امور اداری، رفاه و پشتیبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در خصوص اعتراض ۱۱۰ نفر از نیروهای قراردادی جهاد کشاورزی خوزستان به تغییر قراردادشان، گفت: در حال پیگیری از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هستیم تا اگر راهی پیش روی ما بگذارند که این تبدیل وضعیت به شرایط گذشته بازگردد و به صورت مستقیم با آن نیروها قرارداد منعقد شود، این کار را انجام دهیم.
بهروز مباشر اظهار کرد: در حال پیگیری از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هستیم تا اگر راهی پیش روی ما بگذارند که این تبدیل وضعیت به شرایط گذشته بازگردد و به صورت مستقیم با آن نیروها قرارداد منعقد شود، این کار را انجام دهیم. دیوان محاسبات کشور وارد این مساله شده اما تاکنون به استعلام وزارتخانه جهاد کشاورزی در این خصوص پاسخ نداده است.
وی افزود: معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور در تاریخ ۱۹ آذرماه سال ۹۲ بخشنامه‌ای را در خصوص وضعیت نیروهای سازمان‌ها و نیروهای پیمانکاری به همه دستگاه‌های اجرایی کشور ابلاغ کرد. این بخشنامه دارای ۵بند است که بر اساس بند چهارم آن سازمان جهاد کشاورزی به دلیل کمبود نیروی انسانی مجبور به تغییر وضعیت نیروها از قراردادی موقت سازمان به صورت پیمانکاری شد.
وی افزود: نیروها در دوره‌ای با پیمانکاران قرارداد داشتند اما براساس این قانون با آن‌ها قرارداد مستقیم کارگری بسته شد. در این بخشنامه دقیقا اشاره شده که این نیروها به هیچ وجه تبدیل وضعیت نمی‌شوند و به آن‌ها پست سازمانی نیز تعلق نمی‌گیرد و اگر قرار باشد کسی ارتقا پیدا کند باید تابع شرایط استخدامی کشور باشد.
مدیر امور اداری، رفاه و پشتیبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان تصریح کرد: در قانون اشاره نشده که در صورت بازنشسته شدن یا رفتن نیروها برای جذب نیروی جدید چه کاری باید انجام داد. در بند ۴ این بخشنامه آمده است که “برای آن دسته از دستگاه‌های اجرایی که به استناد مصوبات ملغی الاثر هیات وزیران، نسبت به انعقاد قرارداد با کارکنان شرکت‌های پیمانکاری خصوصی طرف قرارداد اقدام نموده‌اند، انعقاد قرارداد جدید با شرکت‌های پیمانکاری در اجرای ماده ۱۷قانون مدیریت خدمات کشوری برای انجام بخشی از خدمات مورد نیاز به صورت همزمان(حفظ کارکنان تبدیل وضع یافته و عقد قرارداد مجدد با شرکت‌های پیمانکاری) مجاز نیست.
مباشر عنوان کرد: در ادامه این بند آمده است که “انعقاد قرارداد با شرکت‌های پیمانکاری در صورتی که زمینه ساماندهی نیروهای تبدیل وضعیت شده شرکتی و شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد با دستگاه‌های اجرایی فراهم شود و ارتباط مستقیم آن‌ها با دستگاه‌های اجرایی قطع شود، به صورت جزیی یا کلی امکان پذیر است. حفظ توام نیروهای شرکتی تبدیل وضع یافته و انعقاد قرارداد با شرکت‌های پیمانکاری، مغایر قانون و سیاست‌های مندرج در اسناد بالادستی است” و به همین دلیل سازمان جهاد کشاورزی برای تامین نیروهای موردنیاز خود مجبور به انجام این کار شد.
وی ادامه داد: به استناد بند چهار این بخشنامه، سازمان جهاد کشاورزی با توجه به نیازی که به نیروی کار دارد مجبور است نسبت به تغییر وضعیت نیروهای قراردادی خود که به صورت یکساله با آن‌ها قرارداد منعقد می‌کرد اقدام کند و با آن‌ها در قالب نیروهای پیمانکاری کار کند.
مدیر امور اداری، رفاه و پشتیبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: نیروهایی که مجبور به تبدیل وضعیت آن‌ها شده‌ایم نیروهای با سابقه و با تجربه سازمان جهاد کشاورزی هستند. این نیروها حدود ۵سال است که با سازمان قرارداد دارند اما پیش از آن نیز به صورت قرادادهای پیمانکاری با سازمان همکاری کرده‌اند و حدود ۱۵ تا ۱۷ سال سابقه کار دارند.
مباشر بیان کرد: به پیمانکار آن‌ها تاکید کرده‌ایم که حقوق این نیروها حتی یک ریال نیز کم نشود و همچنین هیچگونه تغییری در وام‌ها و مزایای آن‌ها به وجود نیاید. در این زمینه هرجا که نیاز به تعهد باشد، من شخصا تعهد خواهم کرد و مشکلی در این زمینه نیز وجود ندارد. باید شرایط را به شکلی فراهم کرد که این نیروها احساس نکنند که ما به آن‌ها بی توجه شده‌ایم؛ اما سازمان جهاد کشاورزی مجبور به انجام این کار بود.
وی خاطرنشان کرد: در حال پیگیری از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هستیم تا اگر راهی پیش روی ما بگذارند که این تبدیل وضعیت به شرایط گذشته بازگردد و به صورت مستقیم با آن نیروها قرارداد منعقد شود، این کار را انجام دهیم. دیوان محاسبات کشور وارد این مساله شده اما تاکنون به استعلام وزارتخانه جهاد کشاورزی در این خصوص پاسخ نداده است.

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه ها (۲)

 1. alireza گفت:

  با سلام درود بر تمام مسئولین دلسوز که به دنبال حل مشکلات جوانان همین آب و خاک هستند. جناب وزیر، جناب نماینده محترم در کمیسیون تخصصی مجلس و ریاست محترم برنامه و بوجه والبته معاونت محترم توسعه نیروی انسانی و مشاور محترم رئیس جمهور
  عاجزانه خواهشمندم بعد از اتمام این برنامه سی ساله کارکنان دولت، حالا که نیروهای قراردادی در شغل خود اشراف داشته و تخصص لازم را در شغل خود دارند که البته و مطمنا اطلاع دارید زمان تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی فرا نرسیده!؟ چرا اقدام نمی کنید، چرا اینقدر در این خصوص تعلل میکنید، چرا بایستی امثال ما در ادارات همیشه با نگرانی روزکاری رو به پایان برسانیم. به خدا این کار روا نیست، لطفا با یک حرکت انقلابی دنیا و آخرت رو برای خودتان بخرید. کاری کنید که این کارخداپسندانه در کارنامه دولت شما ثبت شود، و البته دعای خیر ما و خانواده هایمان ….
  ما منتظر یک عزم جدی از طرف دولت تدبیر و امید هستیم.

 2. محسن گفت:

  جناب مهندس مباشر
  ما خواستار اجرای بند ۳ بخشنامه ۱۷۳۷۰۷ مورخه ۲۷/۱۲/۹۳ هستیم
  فعالیت ما مستمر است ونیاز کاری نیروهای ۱۱۰هنوز در سازمان است
  ما شناسه کار از برنامه بودجه داریم کلیه شماره نامه ها ی ذکر شده در جوابیه مربوط به استان کرمانشاه ونیروهای کار معین است وهیچ اشاره ای به تنزل نیروهای کارموقت نکرده است

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها