استخدام تنها با مجوز سازمان اداری و استخدامی امکان پذیر است

سقف قانون بودجه ۱۳۹۷ برابر ۱۲ میلیون و ۲۲۵ هزار و ۵۲۳ میلیارد ریال است که اواخر اسفند ماه پارسال به تصویب نهایی رسید و به دولت ارسال شد.
در ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور که توسط هیات وزیران مصوب و به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شده، در برخی موارد تغییراتی در حوزه پرداخت دستمزد کارکنان دولت نسبت به سال ۱۳۹۶ اعمال شده است.
یکی از موارد مهم در این ضوابط اجرایی ماده پنج آن است که تاکید شده در سال ۱۳۹۷ به کارگیری افراد جدید به صورت حق‌التدریس آزاد و یا عناوین مشابه به هر شکل توسط ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ممنوع است.
همچنین هیات وزیران در ماده ۹ به کارگیری نیروی انسانی جدید با هر عنوان درمشاغل و فعالیت های اجرایی را منوط به مجوز سازمان اداری و استخدامی با اخذ تایید سازمان اداری و استخدامی و با رعایت قوانین و مقررات از جمله قانون مدیریت خدمات کشوری امکان پذیر است.
حقوق و مزایا از دیگر مواردی که در ضوابط اجرایی امسال به آن اشاره شده و براساس ماده ۱۱ دستگاه های اجرایی می توانند حداکثر معادل یک ماه حقوق و مزایای مندرج در احکام کارگزینی را در صورت وجود اعتبار در سقف اعتبارات تخصیص یافته دستگاه اجرایی و به عنوان پاداش پرداخت کنند.
طبق این ماده پرداخت یک ماه پاداش مذکور به اعضای هیات‌ مدیره، هیات عامل و کارکنان شرکت‌های دولتی (اعم از شرکت‌های مستلزم ذکر و تصریح نام)، بانک ها و بیمه های دولتی پس از تصویب مجامع یا شوراهای عالی آنها مجاز است.
همچنین در ضابطه اجرایی امسال کمک هزینه تلفن همراه برای مدیران و کارمندانی که بنا به شرایط خاص باید به طور مستمر در دسترس باشند نیز ۳۰۰ هزار ریال تعیین شده است.
هیات وزیران در ضابطه اجرایی جدید، دستگاه‌های اجرایی اعم از دستگاه‌های مشمول و غیرمشمول قانون مدیریت خدمات کشوری را موظف کرده است نسبت به ثبت اطلاعات کارکنان رسمی، پیمانی، قرارداد کار معین و مشخص و قرارداد کارگری در پایگاه اطلاعاتی سازمان اداری و استخدامی کشور اقدام کنند.
همچنین دستگاه ها می تواند شماره مستخدم یا شماره شناسه و صدور احکام کارگزینی از طریق سامانه کارکنان نظام اداری و انجام امور مختلف اداری و مکاتبات موضوع این ماده از طریق این سامانه را دریافت کنند.

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها