اجرای ۱۸۰۰ طرح اشتغال‌‌زایی بنیاد برکت در کرمانشاه

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حال اجرای فرآیند راه‌اندازی ۱۸۰۰ طرح اشتغال‌زایی در استان کرمانشاه است. این طرح‌ها تا چند ماه آینده تکمیل و به پایان می‌رسند.
به گزارش خبرگزاری فارس، از ۱۸۰۰ طرح اشتغال‌زایی مذکور، یک‌هزار طرح تا به امروز به بهره‌برداری رسیده و ۸۰۰ طرح دیگر هم در شرف راه‌اندازی است و تا چند ماه آینده تکمیل خواهند شد.
بر اساس این گزارش، پس از وقوع زلزله‌ سرپل ذهاب، بنیاد برکت از طرف ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) ماموریت یافت که اشتغال‌های روستایی از دست‌رفته در اثر زلزله را احیا کند. در این راستا و در اولین گام، ۳۱۵ طرح اشتغال‌زایی در مناطق زلزله‌زده به‌خصوص برای زنان سرپرست خانوار ایجاد شد. تسهیلات واگذارشده برای اجرای این طرح‌های اشتغال‌زایی به شکل بلاعوض بود.
در گام دوم و با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و کمیته‌ امداد امام خمینی(ره)، ایجاد ۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی در قالب مدل اشتغال‌زایی اجتماع‌محور برکت، تحت عنوان «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌زایی برکت) در دستور کار قرار گرفت. این تعداد طرح اشتغال‌زایی با همکاری مشترک تسهیل‌گران بنیاد برکت و کارشناسان اشتغال کمیته‌ی امداد امام خمینی(ره) به بهره‌برداری رسید.
در گام سوم و پس از اجرای موفق این تفاهم‌نامه، با اضافه شدن متممی به آن، ایجاد یک‌هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور دیگر در تمام نقاط استان کرمانشاه هدف‌گذاری شد تا در قالب مدل اجتماع‌محور سحاب راه‌اندازی ‌شود. ‌
با طی شدن فرآیند شناسایی، آموزش و اعطای تسهیلات به متقاضیان، این تعداد طرح اشتغال‌زایی نیز تا چند ماه آینده به بهره‌برداری کامل خواهد رسید.
با راه‌اندازی و بهره‌برداری از این ۱۸۰۰ طرح اشتغال‌زایی، بیش از ۳ هزار فرصت شغلی در سراسر استان کرمانشاه ایجاد می‌شود. میزان اعتبار تخصیص‌یافته برای ایجاد این تعداد طرح اشتغال‌زایی، بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد ریال است.
با توجه به گسترش طرح‌های اشتغال‌زایی و تحت پوشش قرار دادن تمامی شهرستان‌ها و مناطق محروم استان کرمانشاه، بنیاد برکت در دومین دوره‌ آموزش تسهیل‌گران اقتصادی و اجتماعی که در تیر ماه برگزار می‌شود، آموزش تعدادی تسهیل‌گر را برای استان کرمانشاه در دستور کار خود قرار داده است.
۱۸۰۰ طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان کرمانشاه در ۲۰ رسته‌ی شغلی از جمله پرورش دام سبک و سنگین، خیاطی، پرورش بوقلمون، صنایع دستی و … ایجاد شده است.
گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با هدف محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم، نهضت اشتغال‌زایی و ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار را در این مناطق راه‌اندازی کرده است.

منبع : خبرگزاری فارس

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها