استخدام شهرداری ها سال ۹۹ (استخدام جدید)

خبر ۲۰ اسفند ۹۹ – مجوز استخدام و تبدیل وضعیت ۱۲ هزار و ۶۰۰ نیرو در شهرداری ها اخذ شد

معاون امور شهرداری های سازمان همیاری شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: مجوز استخدام و تبدیل وضعیت ۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر نیرو برای همه شهرداری های سراسر کشور اخذ شده و آیین نامه و دستورالعمل های اجرایی آن در دست تهیه و تدوین است.

به گزارش ایرنا، حسین رجب صلاحی شامگاه سه شنبه در گردهمایی شهرداران و شوراهای اسلامی شهرستان آبدانان افزود: با اجرایی شدن این مجوز، درسال آینده مشکل نیروهای انسانی مورد نیاز این سازمان های خدماتی مرتفع می شود.

وی با بیان اینکه حل مشکل پسماندهای شهری و بهبود وضعیت شهرداریهای کشور در اولویت نخست قرار دارد، یادآور شد:بر اساس اسناد بالادستی مقرر شده است به منظور بهبود وضعیت فرایند تجمیع، حمل و دفن بهداشتی پسماندهای شهری و اقتصادی کردن و استفاده بهینه از این سرمایه های عمومی سالانه یک هزار میلیاردتومان اعتبار دراختیار وزارت کشور قرار گیرد.

وی تاکید کرد: باید در یک برنامه چهارساله با بکارگیری فناوری های نوین و استفاده از متخصصان و سامانه های دانش بنیان وضعیت نامناسب کنونی فرآیند پسماندهای شهرها بهبود بخشیده و اقتصادی شود.

معاون امور شهرداری های سازمان همیاری شهرداری ها و دهیاری های کشور از اجرای طرح تقویت زیرساخت شهرداری های کشور خبر داد و افزود: به منظور حل مشکل اقتصادی و تثبیت درآمدهای پایدار شهرداری های کشور به همه شهرداری های مناطق محروم چهار میلیارد تومان تسهیلات کم بهره با سر رسید پنج ساله پرداخت می شود.

رجب صلاحی همچنین از افزایش منابع و اعتبارات تبصره ۳۹ مالیات برارزش افزوده شهرداری ها درسال آینده تا سقف ۴۰ هزار میلیارد تومان خبر داد.

نماینده حوزه جنوبی ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: مطالبات و معوقات کارگران، مهمترین مشکل و معضل همه شهرداری های حوزه جنوب استان در آستانه سال جدید است که لازم است دولت نسبت به پرداخت این مطالبات قبل از شب عید اقدام کند.

بهزاد علیزاده افزود: از محل اعتبارات اختصاصی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مشارکت و مساعدت فرمانداران شهرستان ها در هر کدام از شهرداری های حوزه انتخابیه یک طرح فضای سبز با رویکرد گردشگری احداث می شود.

نماینده حوزه جنوبی ایلام در مجلس شورای اسلامی از اختصاص پنج میلیون تن قیر رایگان برای شهرهای کوچک و مناطق روستایی با مشارکت بنیاد مسکن و راه و شهرسازی در سال آینده خبر داد و یادآور شد: بدنبال درخواست های شورا و شهرداری آبدانان و رایرنی های بعمل آمده‌ در آینده نزدیک با هماهنگی و مساعدت ادارات کل منابع طبیعی و راه و شهرسازی فضای مناسب از محل اراضی ملی برای احداث آرامستان شهر آبدانان تهیه و با همکاری استانداری و تامین اعتبارات مورد نیاز زیرساخت های آن نیز مهیا می شود.

منبع : خبرگزاری ایرنا


خبر ۲۰ بهمن ۹۹ – صدور مجوز استخدام شهرداری های سراسر کشور

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: در آستانه سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مجوز بکارگیری ۱۲ هزار و ۴۰۰ نیروی قرارداد کار معین در شهرداری‌های کشور صادر شد.

مهدی جمالی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بکارگیری نیروی قراردادی همواره یکی از دغدغه‌های شهرداری‌های کشور بوده است، اظهار داشت: در این زمینه از ابتدای فعالیت به عنوان رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور این مهم را در دستور کار قرار دادم.

وی با بیان اینکه این اقدام از برنامه‌های وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها است که به منظور پاسخگویی به نیازهای نیروی انسانی قراردادی در شهرداری‌ها صورت پذیرفته است، ابراز داشت: با توجه به اینکه در حال حاضر در شهرداری‌های کشور به استثنای شهرداری تهران ۱۲۵ هزار پست سازمانی وجود دارد، به منظور ایجاد انگیزش و ساماندهی نیروهای انسانی فعال و توانمند در شهرداری‌ها، جلسات متعددی در سطوح مدیریتی و کارشناسی با سازمان اداری و استخدامی کشور، تشکیل که در نهایت پس از سال‌ها انتظار مجوز بکارگیری نیروی قراردادی در شهرداری‌های کشور صادر شد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با بیان اینکه در سال گذشته نحوه بکارگیری نیروی قراردادی در شهرداری‌ها توسط وزیر کشور ابلاغ شد، ادامه داد: هیئت تخصصی دیوان عدالت اداری نیز بخشنامه یاد شده را در صورت اخذ مجوز سازمان اداری استخدامی تایید کرد.

وی گفت: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته اقدامات لازم بر اساس مفاد بخشنامه ابلاغی و دستورالعمل‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور این طرح مرحله به کرحله اجرایی می‌شود.

جمالی نژاد تصریح کرد: بر این اساس در آستانه سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مجوز بکارگیری ۱۲ هزار و ۴۰۰ نیروی قرارداد کار معین در شهرداری‌های کشور صادر شد.

وی در ادامه با بیان اینکه شیوه نامه پرداخت حقوق و مزایای کارکنان قراردادی فعلی نیز به سازمان اداری و استخدامی پیشنهاد شده است، اضافه کرد: این امر نیز پس از طی مراحل مورد نیاز به همه شهرداری‌های کشور ابلاغ خواهد شد.

برچسب ها:

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها