crm didar

اخبار جذب هیات علمی در سال ۹۷ (اخبار جدید)

اخبار جذب هیات علمی

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه جذب هیات علمی اعلام میشود

 

خبر ۲۵ تیر ۹۷ – فرایند جذب اعضای هیات علمی استانی می‌شود

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: به دلیل تسهیل در فرایند جذب اعضای هیات علمی، استانی شدن فرایند جذب در دستور کار وزارت علوم قرار گرفته است.

برای مشاهده ادامه خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۹ خرداد ۹۷  – جذب هیات علمی از تیرماه

از سال جاری واحدهای دانشگاهی باید با ارزیابی شرایط و ظرفیت‌ها اسامی اعضای هیات‌علمی خود را که امکان‌ پذیرش دانشجوی دکتری دارند، مشخص کنند.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، «ارتقای کیفی» یکی از مهم‌ترین کلیدواژه‌هایی است که مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی در دوره مدیریت جدید این دانشگاه بر آن تاکید داشته و تلاش دارند کیفیت آموزش در سطح تحصیلات تکمیلی را بیش از گذشته دنبال کنند. یکی از عوامل ارتقای کیفی در دانشگاه‌ها هم وجود هیات‌علمی تمام‌وقت و توانمند است؛ توسعه و ارتقای کیفی دانشگاه هم بدون جذب هیات‌علمی تمام‌وقت و کیفی میسر نخواهد بود. دانشگاه آزاد اسلامی همواره مرکز توجه خود را بر جذب و اصلاح هرم هیات‌علمی قرار داده‌اند تا بیش از گذشته روی ریل توسعه کیفی قرار گیرند. دیروز علیرضا رهایی، معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با «فرهیختگان» از برنامه‌های این دانشگاه برای ارتقای کیفی دوره‌های آموزشی سخن گفت؛ برنامه‌هایی که برای آن هدف‌گذاری شده است.
به گفته او، در راستای ارتقای کیفیت آموزشی به‌خصوص در سطوح کارشناسی‌ارشد و دکتری تمهیدات متعددی اندیشیده شده که به‌تدریج به مورد اجرا گذاشته می‌شود. بر همین اساس با توجه به نقش اعضای هیات‌علمی در بهبود کیفیت آموزش، فرآیند ساماندهی اعضای هیات‌علمی از ابتدای سال جاری شروع و تاپایان تیرماه مورد اجرا گذاشته خواهد شد.
به گفته علیرضا رهایی، در این فرآیند اعضای هیات‌علمی فعال که امکان حضور تمام‌وقت در دانشگاه را داشته و مشمول آیین‌نامه رکود علمی نیز نیستند و برنامه مشخصی برای فعالیت‌های تحقیقاتی خود دارند شناسایی شده و به‌تدریج بستر فعالیت علمی آنها ازجمله راهنمایی دانشجویان کارشناسی‌ارشد و دکتری، حضور در همایش‌های علمی و فعالیت در قالب گروه‌های آموزشی فراهم خواهد شد.
کماکان از حضور اساتید نیمه‌وقت استفاده می‌شود
البته شرایط در واحدهای مختلف متفاوت است. یعنی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید دارد براساس نیاز واحدها در زمینه‌هایی که کمبود احساس شود، کماکان از حضور اساتید نیمه‌وقت که تجربیات علمی قابل توجهی داشته باشند استفاده خواهد شد.
او دراین‌باره گفت: «واحدهای دانشگاهی موظفند به‌تدریج مکان لازم برای استقرار اساتید را فراهم کنند تا امکان ارتباط و راهنمایی دانشجویان به نحو مطلوب فراهم شود.» معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه این گفت‌وگو اعلام کرد: «با توجه به مهندسی مجدد رشته‌ها و تعیین میزان نیاز واحدها به کادر آموزشی و ساماندهی اعضای هیات‌علمی موجود، امید است تا پایان تیرماه جاری کمبود اعضای هیات‌علمی با کمک واحدهای دانشگاهی مشخص شده و فراخوان جذب اعضای هیات‌علمی جدید اعلام شود.»
دانشجویان دکتری امکان انتخاب استاد راهنما و تعیین زمینه تحقیقاتی را خواهند داشت
رهایی اضافه کرد: «با تشکیل هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی، سیاستگذاری و فرآیندهای جذب در این هیات در حال بررسی و تصمیمگیری است.»
البته معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی درمورد برنامه پذیرش دوره دکتری هم صحبت به میان آورده و گفته است: «از سال جاری واحدهای دانشگاهی باید با ارزیابی شرایط و ظرفیت‌ها اسامی اعضای هیات‌علمی خود را که امکان‌ پذیرش دانشجوی دکتری دارند، مشخص کنند، سپس این اعضا در قالب برنامه تحقیقاتی خود زمینه های تحقیقاتی پیشنهادی برای دانشجویان را تعیین می‌کنند.»
به گفته او، به این ترتیب و با اعلام این برنامه‌ها تلاش می‌شود دانشجویان دکتری از اولین نیمسال تحصیلی، امکان انتخاب استاد راهنما، تعیین زمینه تحقیقاتی و استخراج لیست دروس خود متناسب با این زمینه را داشته باشند.
ایجاد آزمایشگاه‌های تخصصی استانی و منطقه‌ای
بحث آزمایشگاه‌های تخصصی موضوع دیگری است که رهایی در این گفت‌وگو به آن اشاره می‌کند. آن‌طور که معاون او خبر داده است، با حمایت معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ایجاد آزمایشگاه‌های تخصصی استانی و منطقه‌ای در جهت ارتقای سطح تحصیل و تحقیق دانشجویان در برنامه کار قرار می‌گیرد، چراکه با محدودیت‌های ارزی و ریالی و به‌منظور استفاده بهینه از امکانات آزمایشگاه‌ها بهتر است هر آزمایشگاه تخصصی در سطح استان تجهیز و توسط دانشجویان واحدهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد. در هر واحد تجهیزات عمومی برای استفاده دانشجویان کاردانی و کارشناسی در آزمایشگاه‌ها پیش‌بینی خواهد شد.
رهایی معتقد است استانداردکردن سطح تحصیل و بهبود مستمر کیفیت در دانشگاه آزاد اسلامی باعث جذب بهتر دانش‌آموختگان دانشگاه در مراکز دانشگاهی، اجرایی و صنعتی کشور شده و در آینده این دانش‌آموختگان در صحنه‌های بین‌المللی جایگاه شایسته خود را کسب خواهند کرد.

منبع: بازارکار


خبر ۲۴ اردیبهشت ۹۷ – اخذ مجوزِ بکارگیری۱۵۰ عضو هیات علمی

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای از آمادگی برای تبدیل وضعیت ۱۳۰۰ نیروی حق التدریس این دانشگاه به قراردادی و همچنین اخذ مجوز برای جذب ۱۵۰ عضو هیات علمی خبر داد.

ابراهیم صالحی عمران (رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره تبدیل وضعیت ۳ هزار و ۵۰۰ نیروهای قراردادی این دانشگاه، اظهار داشت: بررسی کردیم ۱۳۰۰ نفر شرایط لازم را داشتند و ما در حال حاضر تقاضای ۱۳۰۰ پست برای جذب این تعداد نیرو را از سازمان امور اداری-استخدامی گرفته ایم؛ دانشگاه به وظیفه خود عمل کرده و هم اکنون منتظر پاسخ مثبت سازمان استخدامی هستیم.

وی با اشاره به اینکه این تعداد نیرو قرار است به صورت پیمانی جذب دانشگاه فنی و حرفه ای شوند، درباره اینکه به چه علت مابقی نیروها تبدیل وضعیت نخواهند شد، گفت: به علت‌های مختلف؛ به طور مثال سن و سال یا رشته یا تخصص مورد نیاز را نداشتند.

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای در پاسخ به این سوال که گفته می شود، برخی از اساتید حق التدریس که سابقه ۲-۳ ساله دارند، قرار است به عنوان نیروی اداری و بدون آزمون به صورت پیمانی جذب دانشگاه شوند؛ گفت: چنین چیزی صحت ندارد؛ چرا که جذب اعضای هیات از طریق هیات جذب وزارت علوم صورت می‌گیرد و بحث جذب نیروهای حق التدریس هم مشخص است؛ باید تاکید کنم که هیچ نیرویی از این طریق و به این صورت وارد سیستم دانشگاه نمی شود.

صالحی عمران از اخذ مجوز برای جذب ۱۵۰ عضو هیات علمی از وزارت علوم خبر داد و درباره شرایط جذب این افراد، توضیح داد و گفت: این افراد باید ۳ سال سابقه کار اجرایی داشته باشند و در آزمون (PE) که یک آزمون فنی-مهندسی است، قبول شده باشند؛ همچنین شرایط سنی با احتساب ۳ سال سابقه کار، ۳۳ سال است.

منبع : خبرگزاری ایلنا


۱۵ فروردین ۹۷ – مهلت ثبت‌نام مجدد در فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت اعلام شد

امکان ثبت نام اینترنتی در پانزدهمین فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت از ۱۸ تا ۲۱ فروردین ۹۷ فراهم شد.

برای مشاهده ادامه خبر کلیک کنید


۶ اسفند ۹۶ – اعلام ظرفیت استخدام هیات علمی پزشکی

فراخوان استخدام عضو هیات علمی در رشته های علوم پایه و بالینی دانشگاه های علوم پزشکی و موسسات آموزش عالی و پژوهشی وزارت بهداشت منتشر شد داوطلبان تا ۲۸ اسفند می توانند ثبت نام کنند.

برای مشاهده ادامه خبر کلیک کنید


۲۱ بهمن ۹۶ – شرایط جذب هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی

مدیرکل امور هیات‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با «فرهیختگان» از جزئیات جذب هیات‌علمی در دانشگاه آزاد اسلامی سخن گفت؛ آن‌طور که او می‌گوید در فراخوان جدید با توجه به طرح تعاون و بازمهندسی رشته‌محل‌های واحدها در یک استان، فراخوان بعدی شهریور سال ۹۷ خواهد بود.

وحیدی البته می‌گوید شرایط جذب تغییر نکرده است؛ چراکه دانشگاه آزاد اسلامی نمی‌تواند شرایط جدیدی را وضع کند و تمام شرایط جذب هیات‌علمی همان شرایطی است که شورای عالی انقلاب فرهنگی برای جذب اعلام می‌کند. پس ضوابط همان ضوابط گذشته است و تغییر نمی‌کند.

مدیرکل امور هیات‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به این سوال که ملاک‌های جذب متقاضیان چیست، توضیح داد: «قطعا زمانی که تعدادی از متقاضیان برای یک رشته در فراخوان جذب شرکت می‌کنند فردی که از نظر علمی و عمومی شرایط بهتری داشته و امتیاز بیشتری را کسب کند به‌عنوان عضو هیات‌علمی جذب می‌شود. بنابراین به‌طور مثال شخصی که از نظر پژوهشی شرایط بهتری را نسبت به سایر متقاضیان داشته باشد قطعا در اولویت جذب قرار می‌گیرد.»

او همچنین تاکید کرد: «تفاوتی بین متقاضیان جذب مرد و زن قائل نخواهیم شد و هرکس که رزومه علمی بهتر داشته باشد، جذب می‌شود.»

البته هنوز مشخص نیست چه تعدادی در فراخوان جذب به‌عنوان عضو هیات‌علمی پذیرفته شوند اما آن‌طور که وحیدی می‌گوید صلاحیت‌ها براساس فرم‌های صلاحیت علمی و عمومی است که هیات عالی جذب به تمام دانشگاه‌ها ازجمله دانشگاه آزاد اسلامی، وزارت علوم، پیام نور و… ارائه داده است.

مدیرکل امور هیات‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: «افرادی که جذب می‌شوند باید دارای مدرک دکتری تخصصی در آن رشته و گرایش باشند و در زمان جذب به‌عنوان استادیار جذب می‌شوند.»

او در پاسخ به سوال دیگری مبنی‌بر اینکه کدام دانشگاه‌ها بیشتر نیاز به جذب هیات‌علمی دارند، توضیح داد: «با توجه به بازتوزیع اعضای هیات‌علمی، طرح تعاون، بازبینی رشته‌ها و تعداد دانشجویانی که در پایان ترم دوم خواهیم داشت، نیازهای واحدها مشخص شده و براساس آن سیاستگذاری می‌شود.»

دانشگاه آزاد اسلامی در دوره مدیریت جدید خود توجه ویژه‌ای به بومی‌گزینی دارد تا جایی که فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی چندی‌پیش موافقت کرد دانشجویان دختر می‌توانند به واحد دانشگاهی محل سکونت خود یا والدین رفته و در آنجا ادامه تحصیل دهند. بومی‌گزینی در جذب هیات‌علمی هم مورد توجه مسئولان دانشگاه است. البته علیرضا وحیدی می‌گوید معمولا ۹۵ درصد افراد به‌صورت متقاضیان بومی ثبت‌نام می‌کنند و کمتر اتفاق می‌افتد که افراد به صورت غیربومی در فراخوان شرکت کنند.

مدیرکل امور هیات‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی در پایان تاکید کرد: «متقاضیانی که به‌عنوان عضو هیات‌علمی در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته می‌شوند فقط در این دانشگاه می‌توانند تدریس کنند و حضور در دانشگاه‌های دیگر خلاف مقررات خواهد بود.»


۱۴ بهمن ۹۶ – فراخوان جذب اعضای هیات علمی به تعویق افتاد

حجت‌الاسلام رضوان‌طلب در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این مطلب، اظهار کرد: امسال فراخوان جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه‌ها در دو مرحله شهریور ماه و بهمن برگزار می‌شود که فراخوان شهریور ماه به پایان رسید و در طی آن ۸۰۰ نفر به عنوان هیات علمی جذب دانشگاه‌های کشور شدند.

وی در ادامه تصریح کرد: مقدمات فراخوان جذب اعضای هیات علمی بهمن ماه در دی ماه امسال فراهم شد و دانشگاه‌ها نیازهای خود را در اواخر دی به وزارت علوم اعلام کردند که به دلیل طولانی شدن بررسی‌های انجام شده، مهلت اعلام فراخوان از ۱۴ به ۲۰ بهمن ماه به تعویق افتاد.
رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم همچنین به جزئیات فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: همه دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی به جز دانشگاه آزاد اسلامی که فراخوان مستقل دارند، می‌توانند در فراخوان جذب هیات علمی حضور داشته باشند و بر اساس بررسی‌های انجام شده حدودا هشت تا ۱۰ برابر امکان وزارت علوم برای جذب اعضای هیات علمی (از نظر بودجه، امکانات و سهمیه استخدامی) از سوی دانشگاه‌ها اعلام نیاز صورت گرفته است.
دکتر رضوان‌طلب همچنین در خصوص ظرفیت پذیرش اعضای هیات علمی در فراخوان این دوره، گفت: تقریبا در هر فراخوان جذب اعضای هیات علمی تعداد ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر از ۱۰ سال پیش در دانشگاه‌ها پذیرش صورت می‌گرفت. پیش‌بینی ما این است که اگر قول‌های دولت در خصوص سهمیه استخدام نیرو در وزارت علوم محقق شود، در این فراخوان نیز ۸۰۰ نفر جذب دانشگاه‌ها شوند.
رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم از اختصاص سهمیه بیشتر به دانشگاه‌های بزرگ برای جذب اعضای هیات علمی خبر داد و تصریح کرد: دانشگاه‌های نوپا و مناطق محروم نیز اولویت بیشتری برای استخدام نیرو خواهند داشت. به طور کلی در سال ۹۶، ۱۶۰۰ نفر به عنوان هیات علمی جذب دانشگاه‌ها خواهند شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا


آرشیو اخبار جذب هیات علمی

دیدگاه ها (۲)

  1. اف‌شین می‌گه:

    DBA دکتری بیزینس از امریکا هستم. مراحل ورود و اشتغال به کار در حوضه اکادمیک در ایران به چه صورت است…؟ ممنون

  2. الهام می‌گه:

    با تشکر از شما……

دیدگاه خود را به ما بگویید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها