دبیر گزینش نفت٬ پیشرو در سفارش+ سند

به گزارش میز نفت٬ سید سعید حیدری طیب نماینده سابق مردم کرمانشاه در مجلس دهم یکی از نزدیکان خود را طی نامه‌ای رسمی به شرکت ملی حفاری و سپهر سپهری معرفی کرده است که سند آن در ادامه می‌آید.

این اقدام عجیب در شرایطی صورت گرفته است که به عنوان همشهری بیژن نامدار زنگنه دفاع جانانه‌ای از وی در مجلس کرد و در روزی رای اعتماد زنگنه چنین گفت: آقای زنگنه یکی از افتخارات مدیریتی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است. این افتخار بزرگی است که زنگنه پس از ۲۲ سال سابقه وزارت سند پاکدستی خود را از رئیس وقت دستگاه قضا دریافت نمود و این سند نشان‌دهنده این است که ایشان یکی از مصادیق بیوتات صالحه می‌باشد. شما را ارجاع‌ می‌دهم به برخی رقبای مرتجع ایران در بازار نفت که آنها آشکارا از بازگشت زنگنه به نفت نگرانند و در رسانه‌های خود می‌گویند اگر قرار است تیم سیاسی خارجی روحانی به تحریم‌های سیاسی ایران پایان دهد زنگنه می‌تواند تأثیر تحریم‌های نفتی را کمرنگ کند.

این نماینده سابق مجلس اما  در جریان یازدهمین دوره انتخابات مجلس ٬ نزد زنگنه رفت و در یک حالت غیرعادی و تصنعی از جلسه خود با زنگنه فیلمی را منتشر کرد که برایش دردسر ساز شد. درخواست‌های عاجزانه وی از وزیر نفت که به دور از شان یک نماینده مجلس بود٬ باعث شد تا از راهیابی به بهارستان باز بماند؛ اما پس از این ناکامی٬ حکم نماینده وزیر و دبیر هیئت مرکزی گزینش وزارت نفت را از زنگنه دریافت کرد.

وی اندکی پس از دریافت این حکم با سایت وزارت نفت گفت و گو کرد و گفت: دانشجویانی که برای استخدام پذیرفته می‎شوند و یا آنان که با آزمون استخدامی به صنعت نفت راه پیدا می‎کنند هم گزینش خواهند شد. افرادی که مامور می‎شوند، انتقال پیدا می‎کنند و … نیز گزینش می‎شوند. بنابراین قبل از جذب کارکنان قراردادی نیز گزینش فعالیت‎های خود را داشته است.

کسانی که روند کاری وی را طی چند ماه اخیر دیده‌اند٬ از حساسیت وی در گزینش و طی مراحل قانونی می‌گویند ولی متاسفانه فردی که نماینده وزیر نفت و مسئول اصلی گزینش در وزارت نفت است براحتی دوستان و آشنایان خود را به شرکت‌های تابعه معرفی می‌کند تا «سفارش شده‌ها» با داشتن یک رابطه٬ نفتی شوند و جوانان کشور در صف آزمون نخ نما شده وزارت نفت باقی مانده و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت٬ به دلیل سطح پایین مهارت کامپیوتر و زبان٬ به دست فروشی و گوجه فروشی مشغول شوند!

البته اشکال از این حیدری طیب نیست٬ مشکل آنجاست که وزیر نفت در صحن علنی مجلس ٬ استخدام نمایندگان را افتخار خود دانسته و می‌گوید عدم استخدام آن‌ها فساد آفرین است.حالا همین نمایندگانی که نفتی شده‌اند برای آنکه سطح فساد را کاهش دهند٬ نورچشمی‌های خود  را به نفت می‌آورند و در این میان٬ فارغ التحصیلان نفتی باید به دست فروشی مشغول باشند.

وزیری که عدم ضابطه مندی در استخدام کارکنان در دولت گذشته را مدام تقبیح می‌کند٬ مسیر باز و گشادی را برای روابط خاص ایجاد کرده است که مصادیق فراوانی برای آن موجود است که پیشتر هم چند توصیه نامه و استخدام اقوام و دوستان نمایندگان٬ منتشر شده است.

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها