حقوق بازنشستگانی که کارکنند قطع میشود

جهان: مسئولان تامین اجتماعی می گویند اگر گزارش شود بازنشسته ای کار می کند، حق بیمه جدید از او می گیرند و حقوقش را نیز تعلیق می کنند

مسئولان تامین اجتماعی می گویند در صورتی که بفهمند مستمری بگیران این صندوق و بازنشستگان تامین اجتماعی، جایی به کار اشتغال دارند، حقوقشان را قطع می کنند.

بنا به اظهارات دادخواه، مدیر کل تامین اجتماعی اصفهان، در صورت اشتغال مستمری بگیران، مستمری آنان تعلیق می شود و آنها موظفند بیمه جدید کار خود را به تامین اجتماعی بپردازند.

این مقام مسئول در ادامه گفته: “بیمه این افراد پس از ترک کار با محاسبه سابقه پرداخت حق بیمه جدید و همچنین دستمزد مربوطه مستمری ترمیم و مجددا پرداخت می شود.”

علی اصغر دادخواه همچنین اظهار داشته تامین اجتماعی گزارش نهادهای کارگری و سایر افراد را درباره اشتغال به کار مجدد بازنشستگان دریافت می کند و در صورت مشاهده با آنها برخورد جدی خواهد داشت.

مسئولان تامین اجتماعی معتقدند اشتغال مستمری بگیران تامین اجتماعی منع قانونی دارد.

آنها می گویند با وجود فعالیت خوب نیروهای جوان و متخصص به‌کارگیری افراد بازنشسته درست و قانونی نیست.

مسئولان تامین اجتماعی هشدار داده اند در مرحله اول به این‌گونه واحدها از سوی نهادهای مربوطه تذکر داده می‌شود و اگر مورد برطرف نشود با فرد مورد نظر برخورد قانونی و جدی انجام می‌شود.

طبق قوانین تامین اجتماعی، فردی که شرایط بازنشستگی را دارد، پس از تکمیل پرونده، حکم بازنشستگی دریافت می کند و به طور قانونی از حقوق ماهانه برخوردار خواهد بود، ولی این اولین بار است که یک مدیر کل این صندوق، رسما اعلام می کند اگر بازنشستگان، در جایی شاغل شوند، حقوق شان را قطع می کند.

کارشناسان می گویند صندوق تامین اجتماعی با بحران مالی شدیدی مواجه است و یکی از دلایل آن را عدم پرداخت بدهیهای دولت می دانند. مسئولان این صندوق نیز می گویند تعهدات ۳۱ هزار میلیارد تومانی دولت به این سازمان، هنوز پرداخت نشده است. رحمت اله حافظی مدیر عامل این صندوق در گفتگو با خبرآنلاین تاکید کرد: “دولت بابت همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، در سال ۸۹، هیچ پرداختی به تامین اجتماعی نداشته است.”

اکنون با توجه به اینکه قانون اشتغال بازنشستگان را تنها در بخش دولتی، منع کرده، معلوم نیست دستور جدید مدیران ارشد تامین اجتماعی برای قطع مستمری بازنشستگان شاغل که نمی توانند با مستمری اندک گذران زندگی کنند، بر چه مبنایی استوار شده است.

تدریس خصوصی آیلتس

برچسب ها:

دیدگاه ها (۹)

 1. فرهاد علیزاده گفت:

  سلام وقت بخیر واقعا به ایمیلها نگاه میکنم میبینم .هیچ وقت این پروژه منع کارگران بازنشسته تمام نمیشود من خودم تو یه شرکت تولیدی کار میکردم در انجا ۵تا بازنشسته حقوق بالا در طی دودوره هم بازنشستگی دارن.وبعد جوانهای مثله خودم ۱۵ سال ۱۰ ووواونجا کار میکردند اخراج میشوند به هر دلیلی .متاسفم …در طیه این چند سال چقدر اسامیشان گزارش شد یا فرار میکردن تا بازرسان بروند یا همکاری مدیران وقف که راهی برایه موندگاریشان باشد نابه عدل میگذرد دودوره بازنشستگان صنایع سیلیکات ایران واقعه در قزوین شهر صنعتی البرز آخر حکمته ۱۵ آقایان شاپور رجبیان .قربان.جعفر صلواتیها .احمد نوروزی .وغیری که حقوقی بالای ۵ میلیون میگیرند علاوه بر بازنشستگیشان …معلومم نیست کی قطع میشود حقوقشان الله وعلم .جهت همکاری اعلام آمادگی را دارم تا به جوانهایه بعدمن حداقل رحم بشد

 2. سید زاھد علی بخاری گفت:

  سلام جوانی خونہ دارم الان ۴۳ سالشہ جوانی رو کنار دریای خزر با حقوق مادرش بہ عشق و حال گذراندہ تا بخاطر دارم اعتیاد داشتہ ۵/۶ دفعہ ترکش دادم بعد فوت مادرش بگردن من است البتہ الان ۳ ماہہ ترک کردہ تا ساعت ۱۲ ظہر میگیرہ میخوابہ کار ہم نمیکنہ من شوھر خواھرش ھستم باز نشستہ تامین اجتماعی ۱میلیون و ھفتصد حقوق میگرم ۹۰۰ ھزار تومن کرایہ خونہ میدم تخصص سردخانہ دارم ۳۵ سال تجربہ دارم آیا این جوان یا جوان دیگر میتواند مانند من بہ کارفرما خدمت کنہ از ترس قطع شدن حقوق جای کار نمیکنم . حقم ھست خونہ بمانم و سختی بکشم و بہ دو فرزند و ھمسرم سختی بدھم؟

 3. محمد گفت:

  الان تو شرکت ما دو نفر با سمت مشغول به کارن گزارش دادم به رییس تامیین اجتماعی هم که کاری انجام نداده

 4. محمد گفت:

  سلام این مسئولا کجان چرا رسیدگی نمیکنن ب این بازنشسته هایی ک کار میکنن بازنشسته ای ک ۲میلیون حقوق میگیره از بیمه دوباره کار میکنه ۳میلیون از شرکت میگیره ۳نفرو از نون خوردن انداخته چرا رسییییییییدگی نمیکنن مسئولین.

 5. حسین گفت:

  بهتر است به فکر جوانان باشید و از این همه بازنشته های که سر کار هستن حمایت نکنید ، بهتر است عاقلانه رفتار کنید و به تمام شرکت های دولتی و خصوصی اخطار فرمائید تا بازنشسته ها را بیرون و به جای آنها از جوانان استفاده کنند ..

  • محمد گفت:

   با سلام چرا اجازه میدین بازشسته ها مجددا کار کنن و حق جونا رو ضایع کنن مگه قانون نگفته بازشسته حق کار کردن رو نداره چرا اجازه میدین

 6. مصطفی فغفوری گفت:

  لطفا بفرمایید که اگر کسی بازنشسته شدوبعد به کشور خارجی سفر میکند ومقیم آنجا میشود ،آیا حقوق بازنشستگی قطع میشود؟

 7. وحید کاظمی گفت:

  محمد رضا عسگری

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها