اشتغالزایی شرکت فیروز می‌تواند الگوی بخش صنعت باشد

بنیانگذار کانون معلولین توانا گفت: ایجاد چندصد شغل برای معلولان با محوریت کانون معلولین توانا در سال اقتصاد مقاومتی می‌تواند الگوی بخش صنعت باشد.
سیدمحمد موسوی روز گذشته در همایش جهاد اشتغال ویژه آغاز به کار حدود ۲۰۰ نیروی انسانی جدید دارای معلولیت در شرکت فیروز که در سالن اداره‌کل تبلیغات قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در شرکت فیروز وابسته به کانون توانا ۵۰۰ نفر از معلولین مشغول به کار بودند که ۱۴۰ نفر نیز اخیرا اضافه شدند و حدود ۶۰ نفر هم در دیگر استان‌ها گزینش شده‌اند.
مدیر عامل گروه بهداشتی فیروز افزود: تا پایان سال حدود ۴۰۰ نفر دیگر از معلولان نیز مشغول کار می‌شوند و در کارخانه دیگر وابسته به کانون توانا نیز تعدادی از معلولان مشغول به کار هستند.
بنیانگذار کانون معلولین توانا ادامه داد: برای ما مایه افتخار است که در سال اقتصاد مقاومتی توانستیم این میزان شغل برای معلولان ایجاد کنیم و این می‌تواند برای بخش صنعت قابل توجه و الگو باشد‌.
وی تصریح کرد: نشان دادیم می‌توانیم به جای استفاده از ماشین‌آلات در شرایطی که جوانان توانمند ما بیکار هستند آنان را به کار بگیریم.
سید محمد موسوی ادامه داد: جهاد اشتغال برای معلولان می‌تواند تغییر نگرش جامعه نسبت به این قشر را به همراه آورد و به سرمایه‌داران معتقد و مقید به اصول اخلاقی و دینی گوشزد کند که می‌توان بیشتر به یاری خلق خدا شتافت.
بنیانگذار کانون معلولین توانا با بیان اینکه معلولان ناتوان و نیازمند ترحم نیستند، تصریح کرد: نباید همواره هنگام سخن گفتن از معلولان، ناتوانی و ترحم به یاد آید؛ بلکه این‌بار با این حرکت بزرگ باید مقاومت آنان دیده شود.
موسوی با تأکید بر ضرورت اجرای سرمایه‌داری الهی خاطرنشان کرد: شرکت فیروز ۲۳ سال پیش و در در ابتدای کار خود، سرمایه‌ای جز نیروی انسانی نداشت؛ اما همه دیدند که ما چون محدودیت داریم، سازنده‌تر هستیم.
وی با اشاره به اهمیت اجرای عدالت به تأسی از امیر مؤمنان بر اساس منویات مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: ما معلولان موجب سربلندی آنانی شدیم که در انقلاب به مردم وعده عملکرد عادلانه داده بودند و این گواهی دیگر بر سازنده بودن معلولان است.
بنیانگذار کانون معلولین توانا تصریح کرد: منابع انسانی سرمایه جوامع است که از دوران کودکی بنا نهاده می‌شود و ما در این راستا به منظور آموزش والدین و کودکان، در حال برنامه‌ریزی و اجرای برنامه هستیم.
مدیر عامل گروه بهداشتی فیروز در پایان اضافه کرد: کشور به امنیت اقتصادی نیاز دارد؛ حال آنکه برخی دستگاه‌ها در مسیر کارآفرینان مانع ایجاد می‌کنند و در صورت حذف آن می‌توان شاهد رشد اقتصادی بود.
وی از مسئولان استانی و کشوری خواست با حمایت از کانون معلولان توانا زمینه کارآفرینی معلولان و اشتغال به کار آنان را فراهم کنند.

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه ها (۳)

 1. فاطمه پورسلطان گفت:

  با سلام من خواهر و برادرم معلول هستند و خیلی دنبال کار گشتند که کار پیدا نمیشه برادرم اان در باربری روزی ۲۰ تومن درامد دارد که به خرج خودش هم نمیرسه واقعا اگه این شرکت برای معلولین کار دارد امکان داره خواهر وبرادر من هم مشغول شن

 2. رضا کارگر گفت:

  با سلام و عرض ادب خدمت مدیریت محترم کارخانه فیروز
  برای زوج معلول ساکن تهران امکان استخدام در مجموعه فوق الذکر امکان پذیر هست؟ممنون میشم

 3. راضیه سادات گفت:

  سلام وعرض ادب ضایعه نخاعی گردنی هستم دوفرزند دارم خودسرپرستم برای هزینه های درمانیم و تحصیلی ومسکنم دنبال کارم همسرم مارو رها کرده چندساله نیست

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها