استخدام ۱۰ هزار پرستار در تیرماه

به گزارش بازارکار به نقل از برنا؛ حیدر علی عابدی درباره وضعیت ساماندهی پرستاران در کشور، گفت: خوشبختانه در ماه جاری بر طبق وعده مسئولان ذی ربط مقرر است که ۱۰ هزارپرستار و کادر پرستاری به طریق رسمی جذب شود.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۱۰ هزار پرستار نیز مقرر است که در نیمه دوم سال جاری جذب شوند تصریح کرد:کاهش فشارکاری در حیطه پرستاری با افزایش تعداد پرستار در حوزه درمان وبهداشت امکان پذیر است.
وی ادامه داد: سیستم پرستاری در حوزه بهداشت ودرمان در همه حال روند تخصصی داشته است بنابراین پرستاران از نظر ساختار شغلی متخصص در کار خود هستند اما در بحث ارائه خدمات کیفی وکمی با مشکلاتی روبرو هستیم.
عابدی با بیان اینکه کمبود پرستار در حوزه درمان وبهداشت مشهود است یادآورشد: بطور مثال می بایست به ازای هر بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابی در حدود ۳۰۰کادر پرستاری استخدام شوند اما ما در برخی مواقع شاهد هستیم که تنها ۱۰۰ پرستار به بیماران خدمات رسانی می‌کنند.
کاهش فشارکاری بر روی پرستاران با استخدام ۱۰ هزار پرستار در تیرماه
عضوکمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه شکل گیری پدیده همراه بیمار برای همراهان ، بیمارستان ودر نهایت خود بیمار مضر است یادآورشد:کاهش فشارکاری بر روی پرستاران با استخدام ۱۰ هزار پرستار در تیرماه جاری امکان پذیر است .

منبع : خبرگزاری برنا

ترجمه رسمی مدارک به فرانسه / مترجم رسمی فرانسه

دیدگاه ها (۱)

  1. رهگذر گفت:

    فرسوده شدن وو کاهش سلامت و بهداشت روان نیروهای کادرپرستاری،کاهش کیفیت و کمیت خدمات پرستاری ،کاهش رضایت بیماران،افزایش ضریب خطا،کاهش محبوبیت شغل پرستاری و افزایش فقر نیروی مجرب درآینده،کاهش سوادنیروی فعال،کاهش کیفیت همکاری تیم درمان و…فقط بخشی از مشکلاتی است که درحوزه سلامت ودرمان به دلیل فشار کاری خارج از استاندارد وجود دارد و متعاقب آن افزوده خواهد شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها