۹۷ سالی استثنایی برای آموزش و پرورش است

حمیدرضا حاجی بابایی روز چهارشنبه در نشست اعضای شورای آموزش و پرورش استان همدان افزود: همچنین پول برق، آب و گاز مدارس با رای مجلس شورای اسلامی از سالجاری به بعد رایگان شد و این کمک بزرگی به مدارس است تا دیگر مدیران مدارس برای تامین نیازهای مدرسه اصرار به جلب کمک های مردمی نداشته باشند و نارضایتی ایجاد نشود.
وی با بیان اینکه امسال ۱۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت برای مدرسه سازی مصوب شد، اظهار کرد: سالجاری هوشمند سازی مدارس در اولویت قرار گرفت و وزارت ارتباطات موظف شد مدارس حاشیه شهر را هوشمند سازی کند و در طول پنج سال، هیچ مدرسه فاقد هوشمندسازی در کشور وجود نداشته باشد.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مجموعه آموزش و پرورش سراسر کشور در مهر ماه امسال با بحران کمبود معلم روبرو می شود که دلیل آن نبود استخدام معلم در سال های اخیر است.
حاجی بابایی ادامه داد: از پنج سال قبل تاکنون جز تعدادی خاص، معلمی در آموزش و پرورش استخدام نشده است در حالیکه هر سال حدود ۳۰ هزار معلم بازنشسته شدند.
وی اضافه کرد: در چند سال گذشته باید دانشگاه فرهنگیان سالانه ۳۰ هزار دانشجو می گرفت تا این دانشجویان هم اکنون برای تدریس و حضور در کلاس درس آماده باشند اما این دانشگاه هرسال حدود سه هزار تا پنج هزار دانشجو گرفته است و هم اکنون خوراکی برای تامین کمبود معلم ندارد و دولت را ناگزیر به استخدام معلم می کند.
وی یادآور شد: در استان همدان ۹ استخر شنا ویژه معلمان و دانش آموزان در حال احداث است که ۲ مورد آن در تابستان امسال آماده بهره برداری می شود.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان همدان نیز در این نشست گفت: درمانگاه های فرهنگیان در استان همدان با هدف ارائه خدمات درمانی به جامعه بزرگ تعلیم و تربیت و با رویکرد خدمات درمانی ارزان قیمت، آسان سازی در ارائه خدمات و دسترسی مناسب فرهنگیان و دانش آموزان به مراکز درمانی، ایجاد شد.
محمد بداغی افزود: حدود ۳۰ سال است که در آموزش و پرورش استان، مراکز درمانی فرهنگیان فعالیت می کنند و هم اکنون سه مرکز درمانی در شهرهای همدان، ملایر و تویسرکان خدمات ارایه می کند.
وی رایگان کردن ویزیت پزشک عمومی برای بازنشستگان، راه اندازی آزمایشگاه تشخیص طبی پاتولوژی فرهنگیان، ارائه تخفیف بیشتر خدمات درمانی، قسطی کردن هزینه های دندانپزشکی، انعقاد تفاهم نامه با سایر ادارات برای توسعه خدمات درمانی، تکمیل و راه اندازی ساختمان جدید فرهنگیان تویسرکان و افزایش ساعات فعالیت این درمانگاه را از راهبردها و برنامه های آموزش و پرورش استان در حوزه مراکز درمانی در سال ۹۷ برشمرد.
به گزارش ایرنا، بیش از ۲۶۴ هزار دانش‌آموز در ۱۹ شهرستان، ناحیه و منطقه استان همدان در ۲ هزار و ۵۹۴ مدرسه تحصیل می ‌کنند و ۳۱ درصد از دانش آموزان استان در مناطق روستایی و ۶۹ درصد در مناطق شهری مشغول به تحصیل هستند.

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه ها (۱)

  1. ملیکا گفت:

    با سلام . معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان همدان در مورد وضعیت شغلی و استخدام نیروهای شاغل در درمانگاههای فرهنگیان سراسر کشور که بصورت قراردادی اند مطلبی بیان نکردند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها