کمبود جدی نیرو در نظام سلامت

به گزارش افکارنیوز،  ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری گفت: تغییر عمده‌ای در بدهی بیمه‌ها پیش نیامده است و ما پیگیر این موضوع هستیم، بیمارستان های ما دچار فشار مضاعف هستند.

وی افزود : درنظام سلامت با کمبود جدی نیرو مواجه هستیم، بعصی از بخش‌ها مثل بخش سوختگی امکان دارد مراجعه کننده زیادی نداشته باشند اما باید این بخش‌ها حالت آماده باش داشته باشند که در صورت شرایط اضطراری خدمت ارائه کنند.

حریرچی ادامه داد: در دو دولت گذشته در قسمت فنی نیروی انسانی زیادی گرفته شده و مشکل ما ساماندهی این نیروها است.

وی گفت: تجمعات خیابانی کمک کننده و زیبنده ما نیست، اقشار روشن‌فکر می‌توانند مسائل را با گفتمان حل کنند چون گروه‌های مختلف نظرات و اهداف و مصالح متفاوت دارند، پس باید به تولیت اعتماد شود.

حریرچی افزود: نمی‌شود اگر به گروه خاصی نفعی رسید، ما متهم شویم که حتما رابطه خاصی وجود دارد، تولیت از لحاظ قانونی و اخلاقی تعهدات دارد، ما مصالح مردم و گروه‌های مختلف را در نطر می‌گیریم.

حریرچی تصریح کرد: قانون از لحاظ دولت باید اجرا شود، کسی که phd دارد بعد از دوره قرار است آزمایشگاه بزند. هم اکنون تعداد قابل توجهی آزمایشگاه را کسانی اداره می‌کنند که هیچ‌کدام پزشک نیستند اما بعضی رسانه‌ها جوری جو ایجاد می‌کنند که انگار موضوع عجیبی است.

 

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها