وضعیت کمبود معلم پایتخت برای مهر۹۷/کمبود فضا مدارس را دوشیفت می‌کند

عباسعلی باقری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که با توجه به بازنشستگی ۸۴ هزار نفر از آموزش‌وپرورش در سال ۹۷ و نگرانی بابت تامین کمبود معلم آیا شهر تهران برای جبران کمبود معلم با مشکل مواجه خواهد بود؟ اظهار کرد: در سال‌های گذشته تمام نیروهای پیش دبستانی که شرایط لازم را داشتند به عنوان معلم در دوره ابتدایی به کار گرفتیم و حدود ۱۴۰۰ نفر از این طریق وارد مدارس شدند.

وی درپاسخ به این پرسش که آیا کمبود معلم منجر به دو شیفته شدن مدارس تهران خواهد شد؟ افزود:‌ دو شیفته شدن مدارس شهر تهران به دلیل کمبود مدرسه اتفاق می‌افتد نه کمبود معلم و اتفاقا اگر نیرو کم باشد مدارس دو شیفت نمی‌شوند چون نیروبری آن بیشتر می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران با اشاره به اینکه در سال ۹۷ بیش از ۵ هزار نفر در آموزش‌وپرورش شهر تهران بازنشسته می‌شوند، گفت: اگر هزار نفر را نگه داریم حدود ۴ هزار نفر بازنشسته می‌شود و ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر از طریق  دانشگاه فرهنگیان وارد مدارس می‌شوند و در بخش استخدام از طریق ماده ۲۸، حدود ۸۵۰ سهمیه استخدامی داریم اما مشخص نیست که این افراد برای مهر بتوانند وارد مدارس شوند یا خیر.

باقری مطرح کرد: برای جبران کمبود معلم در تهران باید سهمیه‌های استخدامی بیشتری بدهند و امکان انتقال نیرو به تهران وجود داشته باشد.این نگرانی برای تامین معلم در مهر ۹۷ وجود دارد و هر سال که می‌گذرد تعداد بازنشسته‌ها بیشتر می‌شوند.

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها