نرخ بیکاری پاییز ۱۰.۷ درصد است

مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری فصل پائیز امسال را ۱۰.۷ درصد اعلام کرد.
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در پاییز امسال منتشر شد؛ بررسی نرخ بیکاری افراد ۱۰ ساله و بیش‌تر نشان می دهد ۱۰.۷ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده اند. روند تغییرات این نرخ نشان می دهد این شاخص نسبت به پاییز پارسال ۰.۲ درصد افزایش و نسبت به تابستان امسال، ۰.۲ درصد کاهش داشته است.
در پاییز امسال، ۳۸.۱ درصد جمعیت ۱۰ ساله و بیش تر از نظر اقتصادی فعال بوده اند؛ یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته اند. بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی نیز نشان می دهد این نرخ نسبت به پاییز سال گذشته ۰.۸ درصد افزایش و نسبت به تابستان امسال ۰.۸ درصد کاهش یافته است.
نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۹ ساله نیز نشان می دهد ۲۲.۷ درصد از فعالان این گروه سنی در پاییز امسال بیکار بوده اند. همچنین طبق بررسی تغییرات فصلی نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۹ ساله، این نرخ بیکاری نسبت به پاییز پارسال ۰.۹ درصد افزایش و نسبت به تابستان امسال، ۰.۷ درصد کاهش یافته است.
بررسی سهم اشتغال ناقص نیز نشان می دهد در پاییز امسال، ۱۰.۵ درصد جمعیت شاغل به دلایل اقتصادی (فصل غیرکاری، رکود کاری، پیدا نکردن کار با ساعت بیش تر و…) کمتر از ۴۴ ساعت در هفته کار کرده و آماده برای انجام کار اضافی بوده اند. این در حالی است که ۳۵.۹ درصد از شاغلان ۱۵ ساله و بیشتر، ۴۹ ساعت و بیشتر در هفته کار کرده اند.
بررسی اشتغال در بخش های عمده اقتصادی نیز نشان می دهد در پاییز امسال، بخش خدمات با ۴۹.۸ درصد بیشترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است. در رتبه بعدی بخش های صنعت با ۳۲.۶ درصد و کشاورزی با ۱۷.۶ درصد قرار دارند.
مرکز آمار پیش از این نرخ بیکاری فصل تابستان امسال را ۱۰.۹ درصد اعلام کرده بود.

 

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه ها (۲)

  1. بیکار گفت:

    مطمئنم که منو حساب نکردن!
    وگرنه درصد خیلی بیشتر می شد!

    • s گفت:

      چطور آمار بیکاری گرفتن در حالی که از کسی پرس و جو نکردن؟؟ نصف و بالاتر از جمعیت ایران بیکاران با یارانه روزگار سپری میکنن والا.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها