مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی : برگزاری همایش رتبه‌بندی ۱۰۰ شرکت برتر ایران

محمدعلی محمدی مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در این همایش افزود: این سازمان از سال ۷۷ اقدام به انتخاب ۱۰۰ شرکت برتر کرده به طوری که در سال ۹۴ این رقم به ۵۰۰ شرکت برتر رسیده است که در ۲۸ شاخص و در ۲۹ گروه صنعتی با هم مقایسه و رتبه بندی شدند.

وی با اشاره به اینکه رتبه بندی شرکت های ایرانی(IMI-100) با هدف شفاف‌سازی فضای کسب و کار کشور و گسترش رقابت‌بین شرکت‌های ایرانی از سوی سازمان مدیریت صنعتی انجام می شود؛ افزود: رویه انتخاب شرکت‌های برتر در ۲۸ شاخص خلاصه می‌شود که شاخص« فروش» مبنای اصلی و مهم آن است.

محمدی در ادامه بطور خلاصه ۲۸ شاخص یادشده را شامل: شاخص های اندازه و رشد شرکت اعم از فروش و اشتغال و غیره ؛شاخص سودآوری و عملکرد ؛ شاخص صادرات ؛ شاخص های نقدینگی ؛ شاخص های بدهی و شاخص های بازار معرفی کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از میان ۵۰۰ شرکت برتر انتخاب شده امسال ۱۰۰ شرکت اول ۸۴.۸ درصد سهم فروش را داشته و مابقی به ترتیب ۹.۴ درصد ، ۳.۳ درصد ، ۱.۶ درصد و ۰.۹ درصد سهم داشته اند.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در بیان اهداف اجرای انتخاب IMI-100 گفت: شفاف‌سازی فضای کسب و کار و اقتصاد کشور، میزان تأثیر سهم بنگاه‌های تولیدی در اقتصاد ملی، آرایش بنگاه‌های تولیدی در نظام اقتصادی، ایجاد فضای رقابتی بین بنگاه‌های تولیدی، توسعه رقابت بین بنگاه‌های بزرگ برای اثبات شایستگی آنان از جمله این اهداف است.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی ضمن تشکر از بنگاه‌های تولیدی که اطلاعات مالی خود را در اختیار این سازمان قرار می‌دهند؛ افزود: ذینفعان و جامعه هدف آمارها و جداول تهیه شده این سازمان می‌تواند برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به منظور دستیابی به اطلاعات صنعتی و شناسایی اولویت‌ها سودمند بوده همچنین پژوهشگران اقتصادی و اجتماعی، مدرسان و اساتید دانشگاه‌ها و در یک جمله برنامه‌ریزان و سیاست‌گذاران اقتصادی کشور سودمند واقع شود.

محمدی تصریح کرد: امسال ۸۰۰ بنگاه تولیدی به طور داوطلبانه اقدام به ثبت‌نام و ارائه اطلاعات مالی خود به این سازمان دادند که از میان آنها ۵۰۰ شرکت برتر انتخاب شد.

وی افزود: حداقل میزان فروش بنگاه تولیدی داوطلب در همایش شرکت‌های برتر بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال به بالا بوده که ۵۰۰ شرکت انتخاب شده بیش از ۸۵ درصد فروش را به خود اختصاص داده است.

به گفته محمدی ؛سازمان ‌مدیریت ‌صنعتی رتبه‌بندی شرکت های برتر ایران را برای سالیان متوالی تهیه کرده است و فهرست با الهام از رسالت سازمان با فراهم کردن آمار و اطلاعات شفاف و مفید در مورد بنگاه‌های اقتصادی کشور، فضای روشن‌تری از کسب و کار اقتصادی کشور ارایه می‌دهد و به مدیران، سیاستگزاران و پژوهشگران، یاری می رساند تا شناخت و درک دقیق‌تری از مقیاس، ساختار مالی و اقتصادی صنایع و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ کشور بیابند.

مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی تصریح کرد: انجام این اقدام مهم سازمان می تواند درفضای پسا تحریم و شرایط ورود به آزاد سازی اقتصادی همچنین ورود بنگاههای تولیدی برتر به عرصه های بین المللی در قالب صادرات و تهیه آسان مواد اولیه محصولات تولیدی خود ؛ سودمند واقع شود.

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها