دستورالعمل تبدیل وضعیت شغلی ایثارگران فرهنگی ابلاغ شد

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش دستورالعمل نحوه تبدیل وضعیت کلیه نیروهای رسمی آزمایشی، پیمانی، قراردادی و شرکتی مشمول ماده (۲۱) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را به استان‌ها ابلاغ کرد.

به گزارش ایسنا، در این دستورالعمل خطاب به ادارات کل اموزش و پرورش آمده است:

در اجرای ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و بند (ذ) ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه کشور و تبصره (۱) ذیل آن اعلام می‌دارد:

۱– تبدیل وضعیت کلیه کارکنان رسمی آزمایشی و پیمانی مشمول قانون مذکور، حداکثر پس از ۳ ماه و موافقت هسته گزینش و رعایت سایر قوانین و مقررات مربوطه به رسمی قطعی بلامانع است.

افراد مشمول عبارتند از:

– جانبازان

– آزادگان

– رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه

– همسر و فرزندان شهدا

– همسر و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر

– همسر و فرزندان آزادگان یکسال و بالای یکسال اسارت

– همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه

– خواهر و برادر شهید

– فرزندان جانباز زیر ۲۵درصد

– فرزندان آزادگان کمتر از یکسال اسارت

۲- تبدیل وضعیت خدمتی نیروهای قرارداد کار معین، مشمول این قانون دارای شناسه در صورت وجود سهمیه استخدامی، پست بلاتصدی متناسب با شرایط احراز رشته شغلی، تأمین اعتبار مربوطه، اخذ تأییدیه گزینش و سایر شرایط عمومی استخدام صرفاً پس از اعلام بنیاد شهید و امور ایثارگران (مرکز) و در سقف سهمیه قانونی مربوط به ایثارگران با رعایت سایر قوانین و مقررات امکان پذیر است، لیکن تبدیل وضعیت جانبازان معزز و فرزندان گرانقدر شهدای قراردادی نیازی به کسر سهمیه نداشته و استخدام آنان با رعایت سایر موارد اعلام شده بلامانع است.

۳- تبدیل وضعیت خدمتی نیروهای شرکتی طرف قرارداد با آموزش و پرورش مجوزی ندارد و بر اساس ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران تثبیت رابطه کاری نیروهای ایثارگر شرکتی به صورت قرارداد دائم (قطعی) بر عهده شرکت های مربوطه می باشد.

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه ها (۲)

  1. فرهنگی گفت:

    باسلام
    بنده فرهنگی و فرزند رزمنده با سابقه ۳۰ ماه حضور در جبهه هستم . پدرم ۶ماه از طرف سپاه و ۲۴ ماه از طرف ارتش در زمان سربازی در جبهه بوده برای تبدیل وضعیت از پیمانی به رسمی به اداره مراجعه کردم . گفتند باید از ارتش نامه بگیری . ارتش میگفت باید آموزش پرورش از ما درخواست کند ما جواب دهیم ولی آموزش پرورش قبول نکرد . بعد از یک ماه ارتش برای من نامه صادر کرد و ۱۸ ماه از حضور پدرم در جبهه در زمان سربازی را داوطلبانه خواند. پس از مدتی دوباره اداره گفت باید یک نامه دیگر به ارتش بزند جواب نامه که بیاید من را رسمی میکنند. برای جواب نامه پیگیری کردم. ارتش گفت اداره ازما ریز حضور پدرت در جبهه را خواسته روز و ماه و سال و ما این اطلاعات را نداریم برای همین نمیتوانیم جواب نامه را بدهیم . با توجه به این قضایا من باید برای رسمی شدن چه کاری انجام دهم . و آیا درخواست اداره آموزش پرورش برای نامه دوم قانونی است؟

  2. قراردادی بیچاره گفت:

    پس چی شد ؟ چرا اجرا نکردند؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها