دانش‌آموزختگان دانشگاه «فرهنگیان» و «رجایی» باید در اولویت استخدام باشند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات تاکید کرد: باید در جذب معلمان، هر تعداد دانش‌آموخته‌ای که در دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی وجود دارد، در اولویت قرار بگیرد و اگر این تعداد تعیین و تکلیف شود، کمبود معلم را جبران خواهد کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از خانه ملت، سید حمایت میرزاده در خصوص برگزاری آزمون استخدامی ۱۷ هزار معلم در وزارت آموزش‌و‌پرورش، گفت: دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی در همه شهرها شعبه دارد و کار اصلی آن تربیت معلم است و اساتید بسیار خوبی در این دانشگاه‌ها مشغول تدریس هستند، لذا کسانی که وارد آن می‌شوند، به نوعی استخدام‌شده تلقی می‌شوند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت آموزش‌و‌پرورش هر تعداد که نیاز به معلم دارد باید مجوز پذیرش بیشتر را به این دانشگاه‌ها بدهد و از طریق این دانشگاه‌ها جذب صورت گیرد.

وی ادامه داد: معلمی یک موضوع تخصصی است و هر لیسانسه‌ای نمی‌تواند معلم شود. معلم در کنار دورس تخصصی باید شیوه و نوع تدریس و شیوه روانشناسی و تربیتی تدریس را بیاموزد و به همین دلیل این دانشگاه‌ها رسالت تربیت معلم دارند و اساتید این دانشگاه واقفند که دانشجویان این دانشگاه معلم خواهند شد و فیزیکدان و ریاضی‌دان نخواهند شد.

میرزاده تصریح کرد: باید در جذب معلمان، هر تعداد دانش‌آموخته‌ای که در دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی وجود دارد، در اولویت قرار بگیرد و اگر این تعداد تعیین و تکلیف شود، کمبود معلم را جبران خواهد کرد.

این نماینده مجلس افزود: اولویت در استخدام باید از دانش‌آموختگان این دو دانشگاه باشد و در اولویت‌های بعدی باید معلمانی که وضعیت آنان مانند حق التدریسی‌ها و نهضتی‌ها چندین سال است که تعیین و تکلیف نشده است، مورد ارزیابی قرار بگیرد و تلاش شود آنها هرچه زودتر جذب آموزش‌و‌پرورش شوند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق قانون برنامه ششم توسعه، استخدام معلم باید از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی صورت بپذیرد، خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به‌طور دقیق نظارت دارد و اگر تخلفی در این بابت از طریق وزارت آموزش‌و‌پرورش صورت بگیرد، با متخلفین برخورد خواهد شد.

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها