جهش بورس ادامه دارد

شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان معاملات امروز (دوشنبه) به روند جهشی خود در روزهای اخیر ادامه داد و با یک هزار و ۱۱۷ واحد افزایش، پس از فتح قله ۶۸ هزار واحدی در ایستگاه ۶۸ هزار و ۸۵۷ واحدی ایستاد.

به گزارش ایرنا، در پایان معاملات امروز ۲.۰۶۰ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش چهار هزار و ۵۲۲ میلیارد و ۴۷۱ میلیون ریال در ۱۱۶ دفعه معامله شد.

علاوه بر این همه شاخص های بورس صعودی بودند به نحوی که شاخص قیمت(وزنی-ارزشی) ۴۲۸ واحد، شاخص کل (هم وزن) ۱۷۶ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۱۴۹ واحد، شاخص آزاد شناور هزار و ۱۲۱ واحد، شاخص بازار اول ۸۹۸ واحد و شاخص بازار دوم نیز هزار و ۷۹۱ واحد رشد را تجربه کردند.

نمادهای تاپیکو، وغدیر، فولاد، رمپنا، فملی ، وامید و اخابر بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص های بازار سرمایه داشتند.
ارزش بازار سرمایه نیز به ۲۹ هزار و ۸۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

** معاملات امروز فرابورس یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریالی شد

همچنین در معاملات امروز بازار فرابورس با خرید و فروش ۳۳۵ میلیون و ۳۰ هزار برگه بهادار در ۳۸ هزار و ۳۵۲ نوبت به ارزش یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به اتمام رسید و شاخص فرابورس(آیفکس) نیز با افزایش ۱۰ واحدی نسبت به روز قبل در رقم ۷۴۳.۲ واحد بسته شد.

ذوب آهن اصفهان با داد و ستد ۳۹ میلیون و ۸۶۰ هزار سهم بیشترین حجم و برق عسلویه مپنا با معاملاتی به میزان ۹۳ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال بیشترین ارزش معاملات سهام را به نام خود ثبت کرد و هر برگه اوراق تسهیلات مسکن نیز در محدوده ۷۷۰ تا ۹۰۰ هزار ریال معامله شد.

بیشترین حجم معاملات( صندوق های قابل معامله) ETF به صندوق سرمایه گذاری اعتماد آفرین پارسیان با خرید و فروش پنج میلیون و ۷۵۰ هزار سهم اختصاص یافت و بیشترین حجم معاملات در بازار اوراق با درآمد ثابت هم متعلق به داد و ستد ۴۰۱ هزار و ۸۶۰ ورقه اجاره مپنا بود.

براساس این گزارش، سهام داروسازی کاسپین در کنار برق عسلویه مپنا و ساختمان تاسیسات راه آهن بیشترین افزایش قیمت را داشتند و در سوی دیگر بازار، سهام شرکت های بیمه آرمان، صنعتی مینو و مواد ویژه لیا با بیشترین افت قیمت روبرو شدند.

امروز همچنین خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی با قیمت ۹۷۰ هزار و ۲۷۵ ریال به پایان رسید.

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها