جزئیات اعزام ۱۰۰هزار متقاضی کار به خارج

معاون وزیر کار از برنامه ریزی برای اعزام ۱۰۰ هزار نیروی کار به خارج کشور طی چند سال آینده خبر داد و گفت: همچنین به دنبال بازگشت این افراد پس از کسب مهارت و دانش فنی روز به داخل کشور هستیم.

محمدحسین فروزان مهر از برنامه ریزی برای اعزام ۵ هزار نفر نیروی کار متقاضی اشتغال در خارج کشور طی سال جاری خبر داد و گفت: هم اکنون در این بخش، کشور دارای یک مزیت رقابتی است.

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت کار و امور اجتماعی، اظهار داشت: برنامه درازمدت نیز در این بخش این است که علاوه بر اعزام ۵ هزار نفر نیروی کار به صورت سالیانه، حدود ۱۰۰ هزار نفر نیز در سال های مختلف به خارج کشور اعزام شوند.

فروزان مهر با بیان اینکه این برنامه با هدف انتقال دانش فنی به خارج کشور صورت می گیرد، ادامه داد: همچنین هدف مهم تر این است که بتوانیم در زمانی که افراد خارج شده از کشور با دانش، تکنولوژی و مهارت روز آشنا شدند زمینه بازگشت آنها را به کشور فراهم کنیم.

این مقام مسئول در وزارت کار و امور اجتماعی بیان داشت: البته در این بخش با برخی مشکلات نیز مواجه هستیم که می توان به لزوم ارتقاء سطح مهارت آموزی کارجویان اشاره کرد. هم اکنون عدم تناسب آموزش ها و بازار کار یک مشکل پیش روی ما است.

معاون وزیر کار، خاطر نشان کرد: برای دستیابی به این منظور در تلاش هستیم تا زمینه مهارت آموزی متقاضیان کار را از طریق ایجاد سازمان ملی مهارت دنبال کنیم.

به گزارش مهر، آخرین هدف گذاری اعزام نیروی کار به تعداد ۱۰۰هزار نفر در قالب برنامه چهارم توسعه هدفگذاری شده بود که بنا به دلایل مختلفی از جمله عدم مطابقت آموزش ها با نیازهای بازار کار خارجی، عدم آشنایی با یک زبان خارجی، منطبق نبودن مهارت ها با استانداردهای جهانی و عواملی از این دست محقق نشد.

هدفگذاری اعزام ۵ هزار نفر نیروی کار به خارج کشور و هدفگذاری برای اعزام ۱۰۰ هزار نفر در طول چند سال؛ اولین برنامه عددی است که پس از برنامه چهارم توسعه در بازار کار و اشتغال کشور در نظر گرفته شده است.

تدریس خصوصی آیلتس

برچسب ها:

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها