جذب ۴۶۰ نیروی انسانی جهت ارائه خدمات درمانی در هفت شهرستان جنوب کرمان

مسعود مطهری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته سلامت ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: اصحاب رسانه ریشه های درخت فرهنگ در یک جامعه هستند که اگر دچار ضعف شوند درخت جامعه رشد کافی نخواهد داشت بر این اساس رسانه ها ما را در ارائه خدمت بهتر و بیشتر به مردم منطقه یاری کنند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت دانشگاه در راستای اجرای طرح تحول سلامت افزود: ۳۴مرکزخدمات جامع سلامت و خانه بهداشت راه اندازی و ۲۰۶مرکزخدمات جامع سلامت و خانه بهداشت در این راستا احداث شده است.

مطهری با اشاره به تعمیر و تجهیز ۳۸۷ مرکز خدمات جامع سلامت و خانه بهداشت در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در برنامه طرح تحول سلامت گفت: ۳۸ واحد دندانپزشکی راه اندازی وتجهیز وبروز رسانی شده اند و خدمات کلینیک سیار با هدف ارایه خدمات دندانپزشکی به مناطق محروم و صعب العبور در حال ارائه است.

وی با اشاره به جذب ۴۶۰ نیروی انسانی جهت ارائه خدمات بهداشتی درمانی به جمعیت تحت پوشش در راستای اجرای طرح تحول سلامت در هفت شهرستان جنوب کرمان تصریح کرد: ۴۵پزشک، ۳۰ ماما، ۱۶۶ مراقب سلامت، ۳۷ نیروی آزمایشگاه ، ۳۹ دندانپزشک وبهداشتکار ۱۳۱بهورز (تعداد ۱۱۴ بهورز به تازگی آزمون برگزار شده است) و… جذب شده اند.

مطهری اظهار کرد: با توجه به اینکه بخش عمده مرگ و میر در کشور به دلیل بیماریهای غیر واگیر است، شناسایی ۲۲ هزار و ۸۶۳ بیمار مبتلا به دیابت و فشارخون با انجام ۳۹ هزارو ۱۴۹ بار مراقبت در سال گذشته صورت گرفته است.

وی با اشاره به ارتقای سواد سلامت جمعیت تحت پوشش با اجرای برنامه ملی خود مراقبتی افزود: آموزش ۹۲ هزارو ۶۳۴ نفر از اقشار مختلف مردم در قالب سفیران سلامت، توزیع ۳۲ هزار کتاب خودمراقبتی با اعتبار بالغ بر ۵۵۰ میلیون تومان صورت گرفته است.
مطهری با اشاره به ارائه خدمت وارنیش فلوراید تراپی به ۷۵ هزار دانش آموز در دو نوبت از سال ۹۳ تا کنون گفت: ۸۰هزار خدمت دندانپزشکی در هر سال به جمعیت هدف ارائه می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به درمان ۲ هزارو ۸۳۸ مورد عقرب و مار گزیدگی در سال گذشته گفت: یکی از موفقیت‌های چشمگیر دانشگاه در حوزه سلامت حذف انتقال محلی مالاریای فالسیپارم در سطح دانشگاه است.

مسعود مطهری افزود: حفظ و ارتقا پوشش ایمن‌سازی در تمام شهرستان ها به بالای ۹۹ درصد در تمام واکسنها و همه نوبتها و اجرای عملیات تکمیلی ایمن‌سازی سرخک و سرخچه ویژه گروه سنی ۹ ماه تا ۱۵ سال به منظور حذف سرخک و سرخچه از دستاوردهای قابل تقدیر در حوزه بهداشت دانشگاه است.

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها