تجمع متقاضیان یک «آزمون استخدامی» در جلوی استانداری کهگیلویه و بویراحمد

 

جمعی از متقاضیان آزمون علوم پزشکی در جلوی استانداری کهگیلویه و بویراحمد تجمع کردند.

به گزارش کبنا، گروهی از متقاضیان استخدام در رشته‌های مختلف مربوط به آزمون علوم پزشکی نسبت به امتیاز به نیروهای قراردادی و شرکتی که در آزمون دی ۹۶ علوم پزشکی جلوی استانداری کهگیلویه و بویراحمد تجمع و اعتراض کردند.

جلوی استانداری تجمع و سپس با مسئولین استانداری هم دیدار کردند و وعده‌هایی برای پیگیری اعتراض خود شنیدند.

معترضان در نامه‌ای که برای مسوولان استانداری در خصوص دلایل اعتراض خود نسبت به نتایج آزمونی که در تاریخ ۹۶/۱۰/۱ برگزار شده بود به رای دیوان عدالت اداری استناد کرده‌اند مبنی بر اینکه اعطای امتیاز به نیروهای قراردادی و شرکتی در آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور غیرقانونی است.

معترضان اسنادی که نسخه‌هایی از آن را در اختیار رسانه‌ها قرار داده‌اند، به صدور بیش از ۸ رای در خصوص اینگونه آزمون‌ها از طرف دیوان عدالت اداری استناد می‌کنند و تهدید کرده‌اند اگر مسئولان جواب قانع کننده ای به آن‌ها ندهند، اعتراضات خود را از هفته آینده روزانه خواهند کرد.

یکی از این معترضان گفت: در نتایج آزمون یک فرد که از امتیازات نیروهای قراردادی بی بهره بود نمره ۲۸ گرفته است اما یکی از افراد که از امتیاز مذکور برخوردار است نمره‌ی خام ۲۰ گرفته است اما با احتساب ۱۴ امتیازی که به وسیله بندهای دفترچه آزمون مبنی بر شرکتی بودن به وی داده می‌شود عملاً انتخاب می‌شود!

یکی از معترضان گفت: پس از تجمع جلوی استانداری، نشستی با آقای مومن نسب مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری کهگیلویه و بویراحمد داشتیم که در این نشست وی ضمن شنیدن سخنان و بندهای اعتراضی ما، خطاب به آقای علیپور بازرسی دانشگاه علوم پزشکی گفت که باید به حق همه توجه شود و اگر دیوان عدالت چنین رایی صادر کرده است، نتایج آزمون باید تغییر کند.

به گفته این معترض در این نشست مومن نسب خطاب به علیپور گفت: مدتی است حواشی علوم پزشکی زیاد شده است به گونه ای که صدای همه را درآورده است.

این معترض افزود: در این نشست مومن نسب از علوم پزشکی خواسته که نتایج این آزمون مورد بررسی مجدد قرار گیرد.

بر اساس مستندات ارسالی معترضان مهم‌ترین اعتراضات این افراد در سه بند خلاصه شده است به شرح زیر:

– اعتراض به قائل شدن امتیازات ویژه برای نیروهای قراردادی و شرکتی

– تقسیم غیرعادلانه سهمیه معلولین بر روی رشته‌های خاص

– توجه ویژه به داوطلبان بومی شهرستان و در اولویت بودن آن‌ها نسبت به بومی استان و غیربومی

کبناخبر

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها