بیش از ۶۰ هزار معلم وارد مدارس می شوند

معاون وزیر آموزش و پرورش: سازمان امور اداری و استخدامی مجوز استخدام ۲۵ هزار معلم جدید را صادر کرده است و دفترچه آزمون استخدامی آن‌ها به زودی منتشر می‌شود.

به گزارش بازارکار، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: امسال ۲۵ هزار دانشجو معلم نیز از دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی جذب شده و با احتساب ۹ هزار و ۷۰۰ سهمیه استخدامی سال گذشته ۶۰ هزار معلم جدید وارد مدارس خواهند شد.
آقای علی الهیار گفت: جمعه گذشته آزمون مجدد برای استخدام ۶ هزار نفر از معلمان نهضت سوادآموزی و معلمان قرآنی و طرح امین برگزار شد و پذیرفته شدگان این آزمون هم امسال به استخدام آموزش و پرورش درخواهند آمد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: پذیرش معلم از این به بعد تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی خواهد بود و معلمان غیر رسمی می‌توانند در آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش شرکت کرده و از این طریق به استخدام این وزارتخانه دربیایند.
آقای الهیار تاکید کرد: مدت زمان تدریس این معلمان در مدارس از حدنصاب شرط سنی استخدام کسر شده و افزایش سن آن‌ها مشکلی برای استخدام آن‌ها ایجاد نخواهد کرد.
وی گفت: معلمانی که مشمول استخدام بوده، ولی بلاتکلیف هستند می‌توانند به مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی آموزش و پرورش مراجعه و استخدام خود را پیگیری کنند.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش افزود: احکام معلمان مشمول استخدام پس از قبولی در دوره یک ساله آموزشی در دانشگاه فرهنگیان، صادر خواهد شد.

آقای الهیار از پرداخت اضافه کار ماهانه به سرایداران مدارس خبر داد و گفت: این اضافه کار از تیر امسال به حساب سرایداران پرداخت شده و ماهانه به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.
وی به رتبه بندی معلمان اشاره کرد و افزود: طرح رتبه بندی در مجلس دچار تغییراتی شده است که برای اجرای آن نیازمند اعتبار تامین شده کنونی هستیم.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: اگر دولت بتواند اعتبارات لازم رتبه بندی را تامین کند طرح جدید به اجرا درخواهد آمد.

منبع : بازار کار

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها