استخدام ۱۲۰۰۰ نفر در خوزستان در سال ۹۲

استاندار خوزستان از استخدام بیش از ۱۲ هزار نفر در سال ۹۲ و در پست های سازمانی استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، سید جعفر حجازی پیش از ظهر شنبه در شورای اداری به وضعیت تامین نیروی انسانی در استان اشاره کرد و گفت: در این بخش با توجه به برگزاری دو آزمون بیش از سه هزار نفر پذیرفته شده اند که از سال ۹۲ در مشاغل اداری به کار گرفته می شوند.
وی گفت: همچنین تامین نیرو برای دو هزار پست سازمانی در دیگر دستگاههای اجرایی شروع شده و یک هزار نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر نیز در سازمانها به کار گیری شده اند.
حجازی تصریح کرد: به این ترتیب بیش از شش هزار نفر در سال ۹۱ از طریق آزمون وارد مجموعه ادارات و سازمانها شده اند.
وی با اشاره به مجوز استخدام برای سال ۹۲، گفت: پیش بینی می شود در سال آینده بیش از ۱۲ هزار نفر دیگر به استخدام دستگاههای دولتی استان در آیند.
رئیس شورای اداری استان خوزستان به وضعیت تبدیل نیروی شرکتی اشاره کرد و گفت: تمام سازمانهای دولتی استان به صورت ۱۰۰ درصدی اقدام به تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی خود کرده اند.
وی تصریح کرد: خوزستان از معدود استانهایی است که تبدیل نیروی شرکتی را به طور کامل انجام داده است و در این زمینه مشکلی ندارد.
خوزستان کم حاشیه ترین استان کشور
استاندار خوزستان گفت: با توجه به تحریمها کشور ما در سال ۹۱ شرایط سختی را پشت سر گذاشت به طوری که در بسیاری از بخش ها با مشکل مواجه شدیم اما این مشکلات باعث نشد که دست از تلاش برداریم.
وی با بیان اینکه در استان خوزستان سعی شده تمام فعالیتها به دور از مسائل سیاسی باشد، افزود: در این بخش خوزستان کم حاشیه ترین استان کشور بود و هماهنگی مطلوبی بین دستگاههای اجرایی وجود داشت.
حجازی تصریح کرد: علی رغم محدودیت منابع و امکانات خوزستان در بخش های مختلف از جمله حوزه سیاسی اجتماعی و فرهنگی رشد مطلوبی داشته است.
وی گفت: در این بخش با استفاده از تمام ظرفیتها فعالیتهای فرهنگی با شدت بیشتری انجام شد و از امکانات کم بیشترین بهره برده شد.
رئیس شورای اداری به بخش ورزش در استان اشاره کرد و گفت: در این حوزه افتخارات زیادی در استان خوزستان کسب شده و در المپیک ۲۰۱۲ لندن قهرمانان زیادی موفق به کسب مدال شدند.
حجازی با اشاره به کسب ۵۱ مدال بین المللی برای استان در سال ۹۱ اظهار کرد: ۱۳۵ تیم خوزستانی مقام کشوری را کسب کرده و دریافت ۲۴ مدال آسیایی و ۱۹ مدال جهانی از افتخارات ورزش خوزستان است.
وی همچنین به تقسیمات کشوری و افزایش شهرستانهای استان اشاره کرد و افزود: در دولت نهم و دهم ۵۷ شهرستان، بخش و شهر تصویب شد که این رقم بیش از دو برابر دولت های قبلی بوده است.
حجازی در بخش دیگر سخنان خود به وضعیت مشکلات کارگری در استان اشاره کرد و گفت: با توجه به فعالیتها و پیگیریهای انجام شده مشکلات کارگری در بسیاری از و احدهای تولیدی تا حدود زیادی رفع شده است.
وی تصریح کرد: براین اساس تا پایان فروردین ماه سال آینده مشکل کارگری در استان خوزستان نخواهیم داشت.
ارتقاء شاخص های امنیتی در خوزستان
حجازی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به ارتقاء شاخص های امنیتی در استان خوزستان گفت: در حوزه امنیت و مرزها با توجه به وضعیت استان خوزستان تدابیر ویژه ای و فعالیتهای بیشتری نیاز بود.
وی با بیان اینکه در این بخش تلاش های زیادی صورت گرفت، افزود: در حال حاضر در بحث امنیتی استان خوزستان به جایگاه مطلوبی رسیده است.
استاندار خوزستان تصریح کرد: با ارتقاء شاخص های امنیتی، هم اکنون کمتر شاهد نارضایتی هستیم.
وی به پاکسازی اراضی آلوده به مین اشاره کرد و گفت: در این بخش بیش از ۳۲ هزار هکتار آلوده ترین اراضی در غرب شوش، دشت آزادگان و غرب خرمشهر پاکسازی شدند و برای انجام فعالیتهای کشاورزی مهیا هستند.
حجازی همچنین با اشاره به پاکسازی مناطق آلوده به مواد مخدر اظهار کرد: در این بخش ۲۳۱ قاچاقچی بزرگ دستگیر و بیش از ۱۱۰ منطقه آلوده پاکسازی شد.
۲۰ هزار میلیارد ریال پروژه در خوزستان
استاندار خوزستان به فعالیتهای صورت گرفته در بخش عمرانی استان اشاره کرد و گفت: در این بخش بیش از پنج هزار و ۴۵۸ پروژه عمرانی با اعتبار ۲۰ هزار میلیارد ریال اجرایی شده است.
وی با بیان اینکه در این بخش ۳۲ درصد از اعتبارات استانی و ۱۸ درصد اعتبارات ملی تخصیص داده شده، افزود: بیشترین تخصیص اعتبارات عمرانی کشور در استان خوزستان بوده است.
حجازی همچنین از تامین یک هزار میلیارد تومان اعتبار از طریق فروش اوراق مشارکت شرکت آب و فاضلاب خبر داد و گفت: واگذاری شرکت فولاد به بخش خصوصی نیز در حدود ۷۰۰ میلیارد تومان از محل ۴۲ درصد فروش، برای طرحهای خوزستان تامین اعتبار کرده است.
رئیس شورای اداری خوزستان از افتتاح یکهزار و ۷۱۰ پروژه در دو مناسبت دهه فجر و هفته دولت سال جاری خبر داد و گفت: این پروژه ها با یک هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان اعتبار بیش از ۱۵ هزار و ۷۰۰ فرصت شغلی مستقیم ایجاد کرده است.
وی به طرحهای ماندگار استان اشاره کرد و افزود: بیشترین پیشرفت افتتاح و اجرای طرحهای ماندگار کشور در استان خوزستان است.
استاندار خوزستان گفت: تا کنون از طرحهای مهر ماندگار ۱۸ پروژه بهره برداری شده و ۱۲ پروژه آماده بهره برداری است.

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها