آموزش مدیریت زمان و زمانبندی وب سایت استخدام

در این صفحه سعی می کنیم تا آموزشهای برای مدیریت زمان و زمانبدی و نحوه استفاده درست از زمان رو آموزش و مطالبی گرد آموری کنیم با کمک فاطمه خانم مدیر این صفحه

[toggle title=”مدیریت زمان برای زنان شاغل ” state=”close” ]

۱- اهداف خود را تعیین کنید

این کار برای زنان شاغل بسیار مهم است. از خودتان بپرسید: آیا فقط کار می کنید که درآمدتان کمک هزینه زندگی تان باشد، یا هدف تان رسیدن به پست و موقعیت شغلی خاصی است؟ می خواهید چه مقدار از وقت تان را صرف کار و حرفه تان و چه مقدار را صرف امور منزل و خانواده کنید؟ مایلید چقدر خودتان را درگیر فعالیت ها و مسائل فرزندان تان کنید؟ اگر بخواهید آخر هفته تان را صرف بردن فرزندتان به مسابقه ورزشی کنید، باید اطمینان داشته باشید که حرفه شما به کار در روزهای آخر هفته یا روزهای تعطیل نیاز ندارد. همه اهداف تان را به عنوان یک زن شاغل و به عنوان یک مادر روی برگه ای بنویسید. می توانید یک ستون جداگانه به هریک از آنها اختصاص دهید.

۲- اهداف تان را به وظایف کوچک تر تقسیم کنید

اهداف تان را به کارهای کوچک تری تقسیم کنید و برای دستیابی به هر یک ضرب الاجل قرار دهید. اهداف کلی تر را به اهداف جزیی تر، ملموس تر و کوچک تر تقسیم کنید. سپس باید به سراغ هر یک از کارها بروید و زمانی برای به انجام رساندن آنها تعیین کنید. اگر تنها یک هدف بزرگ داشته باشید و یک مهلت یک ساله برای رسیدن به آن به خودتان بدهید، بدانید که تا یازده ماه آینده حتی به آن فکر هم نخواهید کرد! به همین دلیل تقسیم اهداف به کارهای کوچک تر با زمان مشخص اهمیت ویژه ای دارد.

۳- اولویت های خود را تعیین کنید

فهرست اهداف تان را اولویت بندی کنید. این به خود شما بستگی دارد که چه کاری از نظرتان مهم تر باشد یا بخواهید به چیزی زودتر از بقیه چیزها دست پیدا کنید. مجبور نیستید در فهرست اولویت بندی تان، تک تک موارد را به ترتیب بچینید. می توانید مقیاسی بین یک تا سه برای خودتان داشته باشید و مهم ترین کارها را در اولویت یک قرار بدهید و اهداف بعدی را در اولویت دو یا سه بگذارید.

۴- زمانی برای برنامه ریزی در نظر بگیرید

در هر هفته یا هر ماه، زمانی را به برنامه ریزی اختصاص دهید. برنامه فعالیت هایی را که به نوعی با هم ناسازگار هستند، اصلاح کنید، یا اگر برنامه قبلی در مورد شما جواب نمی دهد، در برنامه تجدید نظر کنید. اگر فرزندان تان به اندازه کافی بزرگ هستند و در کارهای شان قدرت انتخاب دارند، در مورد برنامه ریزی فعالیت هایی که هر دو به نوعی در آنها شرکت دارید، اجازه دهید بچه ها نیز اظهارنظر کنند.

۵- به دیگران محول کنید

اگر می بینید سر کار، با انبوهی از کارهایی مواجه هستید که سر موقع باید انجام شوند، فراموش نکنید که فرزندتان هم باید به موقع به کلاس تقویتی یا ورزشی اش برسد. با همسر، مادر یا دوست تان تماس بگیرید و از آنها بخواهید اگر می توانند، این کار را انجام دهند.

۶- برنامه انعطاف پذیری داشته باشید

در برنامه تان، فضای قابل توجهی را به مسائل غیرمترقبه اختصاص دهید. در این صورت مثلا اگر کودک تان مریض شود، می توانید یک روز مرخصی بگیرید. برنامه شما باید به شما کمک کند، نه این که به صورتی خشک و غیرقابل انعطاف، شما را به دنبال خود بکشد.

۷- به خودتان پاداش بدهید

زمانی که به اهداف تان رسیدید، به خودتان پاداش بدهید! مثلا یک روز مرخصی از اجرای برنامه به خودتان بدهید و کمی خوش بگذرانید. این کار باعث می شود همچنان که در حال اجرای برنامه خود و انجام امور مربوطه هستید، حس خوبی نسبت به آنچه در پیش رو دارید، داشته باشید.

 

[/toggle]

دیدگاه ها (۲۱)

  1. ارمان مولوی گفت:

    با حقوق

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها