آزمون استخدامی مجزا برای معلمان حق‌التدریس برگزار می‌شود

عضو کمیسیون آموزش مجلس می‌گوید در صورت تصویب طرح پیشنهادی کمیسیون متبوعش در صحن علنی، آزمون استخدامی مجزا برای معلمان حق‌التدریس برگزار می‌شود.

فاطمه سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه اولویت برگزاری آزمون و استخدام در آموزش و پرورش باید با نیروهای حق‌التدریسی باشد و پس از آن از طریق آزمون عمومی به جذب تعداد نیروی مورد نیاز باقی مانده بپردازند، گفت: طرح “الحاق یک ماده به قانون استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی و پیش‌دبستانی‌ها” با همین هدف در کمیسیون آموزش مجلس تصویب و جهت بررسی در صحن علنی به هیات رئیسه مجلس ارسال شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید برای برگزاری آزمون مجزا  برای حق‌التدریسان ابتدا قانون اصلاح شود و این اقدام تا چند وقت دیگر در صحن علنی صورت خواهد گرفت، افزود: تبدیل این طرح به قانون تا قبل از انجام آزمون‌های استخدامی وزارت آموزش و پرورش صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه معلمان حق‌التدرسی و آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی و پیش‌دبستانی‌ها  با سابقه کار چندین ساله نیروهای بسیار مفیدی برای آموزش و پرورش به شمار می‌آیند و به همین دلیل نباید به سادگی از کنار تجربه آن‌ها گذشت، اضافه کرد: ایجاد عدالت و در نظر گرفتن سال‌ها خدمت صادقانه آن‌ها ضروری است.

سعیدی معضل اصلی کمبود و سرگردانی نیروهای آموزش و پرورش را عدم اجرای سند تحول بنیادین دانست و اضافه کرد: مجلس به دولت بابت کیفی‌سازی و گسترش دانشگاه فرهنگیان و عدم ارائه لایحه برای تعیین و تکلیف نیروهای سرگردان فشار آورده و از آنجا که تعیین تکلیف حق‌التدریسان ضروری است، کمیسیون آموزش طرح اصلاح قانون استخدامی حق‌التدریسان را به هیات رئیسه مجلس ارسال کرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین بر ضرورت در دستور کار گرفتن این طرح در صحن تا قبل از برگزاری آزمون عمومی استخدامی در آموزش و پرورش تاکید کرد./

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها