آخرین خبر از استخدام آموزش وپرورش در سال۱۳۹۷

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در سال جاری، اظهار داشت: دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده شده اما به دلیل اینکه باید هماهنگی با دستگاه‌های دیگر و سازمان امور اداری و استخدامی صورت گیرد، امیدواریم تا پایان فروردین این دفترچه منتشر شود.
وی ادامه داد:‌ آزمون‌های استخدامی خاص یک دستگاه نیست، بلکه متقاضیان سایر دستگاه‌ها نیز در بخش عمومی این آزمون شرکت می‌کنند؛ ضمن اینکه بین ۱۵ تا ۲۰ روز مهلت برای ثبت‌نام متقاضیان داده می‌شود و بعد از انجام آزمون، دو برابر ظرفیت مورد نظر اعلام شده و پس از آن مراحل دیگر این آزمون استخدامی انجام می‌شود.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به رشته‌های مورد نظر آموزش و پرورش برای جذب نیرو، افزود: آموزش و پرورش برای آموزگاری، دبیری، هنرآموز، استادکار و مربی دانش‌آموزان استثنایی جذب نیرو دارد.
چهاربند بیان داشت: در دوره متوسطه متناسب با رشته تحصیلی که ۲۵ رشته است نیرو جذب می‌شود؛ ضمن اینکه برای دوره ابتدایی نیز این کار صورت می‌گیرد و در نهایت ۶۳ رشته تحصیلی مشمول این آزمون استخدامی می‌شوند.
وی با اشاره به جزئیات شرایط جذب نیرو در آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری و شرایط سنی و عمومی افراد، جذب صورت می‌گیرد؛ضمن اینکه شرط سنی برای داوطلبان با مدرک دکتری ۴۵ سال، کارشناسی ارشد ۴۰ سال و کارشناسی ۳۰ سال بوده و برای دارندگان مدرک کاردانی رشته استادکاری نیز شرط سنی ۲۵ سال است.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: در کنار این شرایط، شرایط اختصاصی وجود دارد که متناسب با رشته صورت می‌گیرد و شامل مصاحبه‌ها و معاینات پزشکی است که در نهایت گزینش انجام می‌شود.
چهاربند متذکر شد: در آزمون استخدامی امسال حدود ۱۷ هزار و ۳۰۰ نفر جذب می‌شوند که ۲۳۰۰ مجوز استخدامی از دوره قبل باقی مانده و ۱۵ هزار مجوز استخدامی نیز مربوط به این دوره است.
وی تصریح کرد: پذیرش ما بومی‌پذیری است یعنی به تناسب شرایط هر استان دامنه‌پذیرش صورت می‌گیرد و در دامنه پذیرش چند شهرستان و منطقه وجود دارد و فرد باید شغلی را انتخاب کند که در همان دامنه پذیرش است؛ضمن اینکه فرد باید یک محل خدمت را در یک شهرستان و منطقه انتخاب کند.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در استان‌ها پذیرش به صورت بومی و غیربومی تقسیم‌بندی می‌شود، گفت: در استان‌هایکم برخوردار مانند کردستان و آذربایجان غربی ضریب نمره آزمون یک چهارم تعیین شده؛ ضمن اینکه استان‌های برخوردار دو گروه هستند؛ به این شکل که یا در دامنه پذیرش استان قرار دارند که با ضریب یک دوم است و اگر خارج از استان باشند، ضریب یک است.
وی افزود: داوطلبان باید در زمان ثبت‌نام شرایط لازم را داشته باشند؛ ضمن اینکه نتایج ۱۰ روز پس از برگزاری آزمون اعلام می‌شود.
چهاربند با اشاره به جزئیات سهمیه گروه‌های مختلف در آزمون استخدامی آموزش و پرورش متذکر شد: ۲۵ درصد جذب نیرو مربوط به ایثارگران، ۵ درصد مربوط به رزمندگان با ۶ ماه سابقه حضور در مناطق عملیاتی و ۳ درصد نیز سهمیه مربوط به معلولان است.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به جزئیات مواد امتحانی آزمون استخدامی، یادآور شد: آزمون عمومی شامل دروس ادبیات، معارف، زبان انگلیسی، دانش‌اجتماعی، ریاضی و آمار مقدماتی و آزمون هوش است.
وی اضافه کرد: پس از آزمون عمومی یک آزمون تخصصی برگزار می‌شود و بر اساس این آزمون، در نهایت دو برابر ظرفیت افراد معرفی می‌شوند و از این مرحله به بعد هر دستگاهی بر اساس شرایط خاص خود، مصاحبه تخصصی داشته و معاینات پزشکی بر اساس نوع مشاغل درخواستی انجام می‌شود.
چهاربند در خصوص «کمبود نیرو در وزارت آموزش و پرورش» خاطرنشان کرد: جبران کمبود نیرو فقط از طریق استخدام انجام نمی‌شود، بلکه از حق‌التدریس شاغل استفاده می‌شود و بعد از جذب از طریق آزمون نیز از روش خرید خدمات و حق‌التدریس نیز این کار انجام می‌شود.

منبع : خبرگزاری فارس

تدریس خصوصی آیلتس

دیدگاه ها (۲۳)

 1. سعید گفت:

  سلام.
  ۲۵برای کاردانی یا ۳۰کا شناسی ۲سال خدمتم میاد اضاف میشه به سن یا همون ۲۵ه.مثلا کاردانی با خدمت میشه ۲۷؟
  خانما ک خدمت ندارن چی میشن؟ما که ۲سال خدمت رفتیم مثل خانما حساب میشیم؟

 2. قاسم گفت:

  سلام، سن ۳۰سال واقعا نهایت بی انصافیه، لطفا به مسوولان وزارتخانه بگین کارشناسی ،۳۵ سال بشه

 3. زهرا رحیمی گفت:

  سلام، چرا سن لیسانس برا استخدام ۳۰هستش، خواهشا فکری به حال دهه شصتی ها بکنین ،لیسانس را ۳۵ سال بکنین.

 4. حسن گفت:

  سلام، خواهشمند است سن استخدامی لیسانس را ۳۵سال بگذارین ،ممنون

 5. لیلا گفت:

  باسلام خواهش میکنیم سن کارشناسی به ۳۵ تغییر داده بشه چون خیلی از جوونهابیکارن

 6. امین گفت:

  سلام
  چرارشته حقوق اموزش وپرورش قبول نمیکنه هرچی باشه علوم انسانی خوندن برای اموزش ابتدایی میشکه

 7. رویا گفت:

  سلام رشته های مدیریت میتونن شرکت کنن؟

 8. مريم گفت:

  خواهش میکنم شرایط سنى براى کارشناسى رو به ٣۵ تغییر بدید.
  اآخه٣٠سال اصلا انصاف نیست

 9. Parisa گفت:

  کاردانی باید۲۵ساله باشه؟؟؟
  یاسقفش۲۵ساله؟
  من۲۲سالمه میتونم شرکت کنم یا نه؟؟؟؟؟
  ممنون میشم یکی جوابمو بده

  • یکتا گفت:

   بله میتونین شرکت کنید.منظور از ۲۵ سال حداکثر سن و گفته.یعنی بالای ۲۵ سال نمیتونن شرکت کنن.

 10. آرزو ازپارس آباد گفت:

  با سلام واقعا دهه ی ۶۰ایا نسل سوخته هستند دلم به حال خودمون میسوزه.

 11. رها گفت:

  سلام خواهشا ب تقاضای این گروه توجه کنین و سن لیسانس رو ۳۵ در نظر بگیرین با شرایط سختی لیسانس گرفتم .خواهشا توجه کنین خواهشا

 12. Dani گفت:

  سلام ; گروهای درسی علوم انسانی ,رشته های مدیریت بازرگانی رو هم جذب کنید دراین رشته مدیریت بازرگانی ومنابع انسانی ودولتی,,,تحصیل کرده بیکار زیادمیباشند.

 13. معصومه گفت:

  سلام
  در آزمون گذشته سن مجاز جهت شرکت در آزمون آموزش و پرورش برای مقطع لیسانس ۳۵ سال بود و امید زیادی به جوانان داده شد لطفا تجدید نظر بفرمایید و سن مجاز برای مقطع لیسانس را مانند آزمون قبلی ۳۵ در نظر بگیرید.
  از حسن توجه تان سپاس گزاریم

 14. علي گفت:

  سلام لصفا” سن کارشناسی راحداقل ۳۵ سال طبق قانون کشوری درنظربگیریدچون این تقاضای اکثرداوطلبان می باشد. باتشکر

 15. محسن گفت:

  خواهشا سن استخدام کارشناسی رو۳۵سال کنین ماچه گناهی کردیم که سال۶۴به دنیا اومدیم

 16. مریم مرسلی گفت:

  بخدا این نهایت بی انصافیه لطفا مسیولین رسیدگی کنن .سن استخدامی کارشناسی رو حتتتما ۳۵سال بکنن .خودشونو جای ما بذارن

 17. مریم مرسلی گفت:

  انصاف نیس متولدین دهه ۶۰ که بنا به دلایلی نتونستن زودتر فارغ التحصیل بشن .نتونن شرکت کنن .لطفا سن لیسانس و حداکثر ۳۵بکنین که مام بتونیم ثبت نام کنیم .والا ما این همه سال الکی تحصیل کردیم .اصلا انصاف نیست

 18. Aria گفت:

  از مدیر محترم تارنما درخواست دارم تا در باره ی سن استخدامی آزمون آتی آموزش و پرورش در مقطع کارشناسی با مسئولین این وزارتخانه گفتگویی انجام دهند و سن استخدام در مقطع مورد بحث در این آزمون که دارای بیشترین ظرفیت در سالهای اخیر میباشد را بالاتر در نظر گیرند تا فرصت واپسینی دهند به جوانان تحصیل کرده ای که در یافتن شغلی آبرومندانه ناکام ماندند.
  با سپاس

 19. محمود احمدی نژاد فارس گفت:

  خواهشن سن استخدام ۳۵ باشه تا دهه ۶۰ هم بتونن ازمون بدن بخدا اعتراض رکنیین جواب میده ینی الان از متولد۶۷ به بعد میتونه ولی ۶۴ و۶۳ و۶۲ نمیتونن چرا /// دفعه قبل هم ۳۵ بوده برا کارشناسی طبق قانون استخدام کشوری برا اموزش وپرورش هم الان ۳۵ است

 20. رضا گفت:

  سلام خواهشن مسئولین سن استخدام اموزش پرورشو کارشناسیو ۳۵ سال کنین

  • مریم مرسلی گفت:

   موافقم باهاتون .اگه اینطور نباشه ما این همه سال و الکی وقتمون هدر رفته

   • Parisa گفت:

    برا کاردانی باید۲۵باشی یازیره ۲۵هم میتونن شرکت کنند؟
    شما میدونین؟؟؟
    من۲۲سالمه میتونم شرکت کنم؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کانال استخدام در تلگرام

› استخدام تهران

استخدام شهرستانها